Zdeněk Fierlinger

Narozen: v roce 1891
Zemřel: v roce 1976

Seznam činností

Národní shromáždění republiky Československé

Záznam jmenného rejstříku

FIERLINGER Zdeněk

SD - KSČ

I. vol. kraj - Praha

Slib vykonal 1, 10. VI. 1948; 4.

Volba verifikována 21, 22. XII. 1948; 5.

Po sloučení SD a KSČ vstoupil do klubu poslanců KSČ 30. VI. 1948.

8, 30. VI. 1948; 11.

Jmenován náměstkem předsedy vlády 15. VI. 1948.

6, 17. VI. 1948; 3.

25. IV. 1950 pověřen řízením Stát. úřadu pro věci církevní.

44, 17. V. 1950; 3.

Zproštěn řízení Státního úřadu pro věci církevní 31. I. 1953

71, 20. III. 1953; 4.

Zproštěn funkce náměstka předsedy vlády dne 14. IX. 1953.

77, 15. IX. 1953; 5.

15. IX. 1953 zvolen předsedou Národního shromáždění.

77, 15. IX. 1953; 7.

Posmrtná vzpomínka:

posl. Gustavu Klimentovi

80, 22. XII. 1953; 4.

posl. Anně Jungwirthové a Jaroslavu Kratochvílovi

85, 27. X. 1954; 4.

Proslov:

po zvolení předsedou Národního shromáždění.

77, 15. IX. 1953; 7.

o činnosti Národního shromáždění od 18. VI. 1948 do 27. X. 1954

85, 27. X. 1954; 49.



ISP (příhlásit)