(12.10 hodin)
(pokračuje Jiří Kobza)
Z toho důvodu hnutí SPD bude hlasovat proti a nepodpoří tuto smlouvu, protože se domníváme, že není v zájmu České republiky ani v zájmu jejího dobrého jména s takovými lidmi uzavírat dohody. Děkuji vám.
Místopředseda PSP Jan Skopeček: Děkuji, pane poslanče. Do obecné rozpravy, respektive do rozpravy se v tuhle chvíli nikdo nehlásí, rozpravu tedy končím.
Ptám se, zda je zájem o závěrečná slova ze strany zpravodaje nebo zpravodajky? Nikoliv.
Přikročíme tedy k hlasování o usnesení navrženém zahraničním výborem. Já bych přece jenom poprosil paní zpravodajku, aby to usnesení ještě jednou na mikrofon načetla, ať víme přesně, o čem budeme hlasovat.
Poslankyně Barbora Urbanová: Dobře. Takže usnesení zní: "Poslanecká sněmovna vyjadřuje souhlas s ratifikací smlouvy mezi Českou republikou a Republikou Kosovo o zamezení dvojímu zdanění."
Místopředseda PSP Jan Skopeček: Já jsem mezitím to usnesení vašeho výboru našel a jeho přesný popis tady je: doporučuje Poslanecké sněmovně přijmout následující usnesení: "Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky dává souhlas k ratifikaci smlouvy mezi Českou republikou a Republikou Kosovo o zamezení dvojímu zdanění a zabránění daňovému úniku v oboru daní z příjmu, která byla podepsána v Prištině dne 26. listopadu 2013." Jenom se chci ujistit, jestli je to takto přesně? (Ano.) Dobrá.
Ano, eviduji vaši žádost o odhlášení, všechny vás odhlásím a poprosím, abyste se svými identifikačními kartami přihlásili znovu. Mezitím jsem zagongoval. Počet poslanců se pomalu ustálil.
Budeme hlasovat o usnesení, které jsem před chvílí načetl, o usnesení, které navrhl zahraniční výbor.
A já tedy zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro návrh usnesení, tak jak byl načteno? Ať stiskne tlačítko a zdvihne ruku. Kdo je proti?
Hlasování číslo 125, bylo přihlášeno 107 poslanců, pro hlasovalo 68, proti 15. Návrh usnesení byl přijat.
A já končím projednávání bodu číslo 92. Děkuju jak paní poslankyni, tak panu ministrovi.
Budeme pokračovat v programu našeho jednání. Dalším bodem, který začneme projednávat, je bod číslo
125.
Zpráva o peticích přijatých Poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČR,
jejich obsahu a způsobu vyřízení za období od 1. 7. 2021 do 31. 12. 2021
/sněmovní tisk 143/
A já prosím, aby se slova ujal předseda petičního výboru, pan poslanec Tomio Okamura, a předloženou zprávu uvedl.
Poslanec Tomio Okamura: Vážené dámy a pánové, dovolte mi přednést usnesení petičního výboru ze 3. schůze dne 18. ledna 2022 ke zprávě o peticích přijatých Poslaneckou sněmovnou Parlamentu České republiky, jejich obsahu a způsobu vyřízení za období od 1. 7. 2021 do 31. 12. 2021.
"Petiční výbor:
I. schvaluje předloženou zprávu o peticích přijatých Poslaneckou sněmovnou, jejich obsahu a způsobu vyřízení za období od 1. 7. 2021 do 31. 12. 2021 s tím, že bude svoláno veřejné slyšení k petici podané 30. 8. 2021 s 23 227 podpisy, ve které se požaduje zrušení vládou vyhlášených protiepidemických opatření ve školách;
II. pověřuje předsedu výboru, aby zprávu předložil k informaci Poslanecké sněmovně podle zákona č. 90/1995 Sb., o jednacím řádu Poslanecké sněmovny, § 113 odst. 4;
III. doporučuje Poslanecké sněmovně Parlamentu, aby přijala následující usnesení: Poslanecká sněmovna Parlamentu bere na vědomí zprávu o peticích přijatých Poslaneckou sněmovnou, jejich obsahu a způsobu vyřízení za období od 1. 7. 2021 do 31. 12. 2021;
IV. zmocňuje předsedu výboru, aby s tímto usnesením seznámil Poslaneckou sněmovnu a předloženou zprávu odůvodnil."
K tomu bych ještě dodal, že v příloze tohoto tisku máte zprávu o peticích přijatých Poslaneckou sněmovnou Parlamentu České republiky, jejich obsahu a způsobu vyřízení za období od 1. 7. 2021 do 31. 12. 2021.
Jenom bych krátce ještě řekl v pár větách, že v tomto období, ve druhém poletí roku 2021, byly na petiční výbor doručeny celkem dvě petice, ve kterých podpořilo žádosti ve věcech veřejného nebo jiného společenského zájmu 33 281 petentů. Děkuji za pozornost.
Místopředseda PSP Jan Skopeček: Děkuji, pane předsedo. Zahajuji všeobecnou rozpravu k tomuto bodu. Do všeobecné rozpravy se nikdo nehlásí a všeobecnou rozpravu tedy končím.
Byť asi formálně, nicméně přistoupíme k rozpravě podrobné. Do ní se zatím nikdo nehlásí. Dívám se do sálu, zda se hlásí někdo v podrobné rozpravě. Není tomu tak, končím tedy podrobnou rozpravu.
A jestli to chápu, zájem o závěrečné slovo asi pan předseda nemá.
Budeme tedy hlasovat o usnesení, které pan předseda načetl. Já ho ještě jednou zopakuji, abyste věděli, o čem budeme hlasovat.
Návrh usnesení zní, že "Poslanecká sněmovna Parlamentu bere na vědomí zprávu o peticích přijatých Poslaneckou sněmovnou, jejich obsahu a způsobu vyřízení za období od 1. 7. 2021 do 31. 12. 2021".
Zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro návrh takového usnesení? Ať stiskne tlačítko a zdvihne ruku. Kdo je proti?
Hlasování číslo 126, bylo přihlášeno 119 poslanců, pro hlasovalo 104, proti nebyl nikdo. Návrh usnesení byl přijat.
A tím jsme vyřešili bod číslo 125, jehož projednávání končí.
Budeme pokračovat bodem číslo
126.
Roční zpráva o výsledku hospodaření České národní banky za rok 2021
/sněmovní tisk 187/
Mám informaci, že pan guvernér České národní banky se omlouvá a nebude při projednání tohoto bodu přítomen.
Tuto zprávu nám Česká národní banka předložila v souladu se zákonem č. 6/1993 Sb., o České národní bance, ve znění pozdějších předpisů.
Zprávu projednal rozpočtový výbor. Jeho usnesení vám bylo doručeno jako sněmovní tisk číslo 187/1. Poprosím, aby se slova ujala zpravodajka výboru, paní poslankyně Barbora Urbanová, informovala nás o jednání výboru a přednesla také návrh usnesení Poslanecké sněmovny. Paní poslankyni Urbanovou nevidím, je nicméně zpravodajkou k tomuto tisku, tak se chci zeptat, jestli je někde poblíž a může dorazit? Případně bychom museli nalézt z rozpočtového výboru jiného dobrovolníka, který by se ujal zpravodajování. Už běží? Tak jestli vydržíme chvilinku, můžeme asi bez přestávky vyčkat na paní poslankyni Urbanovou, protože bez ní nemůžeme dál pokračovat.
Mezitím načtu nicméně omluvy. Paní poslankyně, respektive paní předsedkyně Pekarová Adamová se omlouvá od 11.30 do 12.10 hodin z pracovních důvodů, paní poslankyně Adámková Věra se od 14.30 do 17.30 omlouvá z pracovních důvodů, pan poslanec Mašek se od 12 hodin omlouvá ze zdravotních důvodů a pan ministr Balaš se omlouvá od 15 hodin z pracovních důvodů. Naopak svoji omluvu ruší pan poslanec Okleštěk. ***