Ján Ursíny

Narozen: v roce 1896
Zemřel: v roce 1972

Seznam činností

Ústavodárné Národní shromáždění republiky Československé

Záznam jmenného rejstříku

URSÍNY Ján

(SSO)

Slib vykonal 1, 18. VI. 1946; 4.

Volba verifikována 54, 28. V. 1947; 9.

Jmenován náměstkem předsedy vlády 2. VII. 1946.

3, 8. VII. 1946; 10.

Zproštěn úřadu náměstka předsedy vlády 13. XI. 1947.

83, 25. XI. 1947; 3.

Žádost ve věcech imunity:

kraj. soud tr. v Praze (zločiny podle § 2, odst. 1, § 5, odst. 1 zák. č. 50/1923 Sb. a §§ 101, 102a), a § 214 tr. z.)

97, 17. III. 1948; 9.

zpr. t. 1074; zprav. dr J. Kokeš; vydán.

98, 18. III. 1948; 23.

kraj. soud v Bratislavě

(zločin vojenské zrady podle § 6, č. 3 zák. č. 50/1923 Sb. a přečin zrady stát. tajemství podle § 5, č. 2 zák. č. 50/1923 Sb.).

97, 17. III. 1948; 9.

zpr. t. 1135; zprav. dr J. Kokeš; vydán.

102, 7. IV. 1948; 38.



ISP (příhlásit)