František Udržal

Narozen: v roce 1866
Zemřel: v roce 1938

Seznam činností

Národní shromáždění republiky Československé

Záznam jmenného rejstříku

UDRŽAL František

II. voleb. kraj

REP

Volba verifikována 1, 12. XII. 1929; 4.

Slib vykonal 1, 12. XII. 1929; 20.

Byl členem výb. bran.

Jmenován ministerským předsedou 7. XII. 1929.

1, 12. XII. 1929; 22.

Zproštěn úřadu předsedy vlády 29. X. 1932.

211, 3. XI. 1932; 2.

Návrh iniciativní:

na pomoc postiženým krupobitím na Kostelecku nad Orlicí, t. 2569.

327, 15. V. 1934; 5.

Řeč v rozpravě:

o státním rozpočtu na rok 1934 (t. 2385) a o prohlášení min. financí dr Trapla z 6. XI. 1933; žádá urychlené přísné vyšetření všeho dění své bývalé vlády (odpověď na útok posl. Stříbrného z 29. XI. 1933).

302, 30. XI. 1933; 56.

Odpověď předs. vlády.

310, 19. XII. 1933; 7.

o státním rozpočtu na rok 1935 (t. 2760).

349, 28. XI. 1934; 18.



ISP (příhlásit)