Humanitární dar tchajwanské kanceláře v Praze

16. 4. 2020

Přes 50 tisíc ochranných roušek putovalo z Tchaj-wanu přes Poslaneckou sněmovnu do Nemocnice Pod Petřínem

Od zástupců tchajwanské kanceláře v Praze převzali dnes předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček a předseda ústavně právního výboru Marek Benda zvláštní dar – 52 tisíc ochranných roušek. Tyto roušky čeští poslanci okamžitě předali pracovníkům Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze Pod Petřínem.

            Celého aktu předání daru se dnes zúčastnili také poslankyně Markéta Pekarová Adamová a poslanci Jakub Janda, Jan Lipavský a Pavel Žáček.

Jak poslanci, tak pracovníci nemocnice upřímně poděkovali za darované roušky, které jsou symbolem opravdové mezilidské solidarity v současné nelehké době. Při projevech zazněla také slova o dobrých česko-tchajwanských vztazích a možné spolupráci v hospodářské, kulturní nebo turistické oblasti.Humanitární dar tchajwanské kanceláře v Praze (16.04.2020) Humanitární dar tchajwanské kanceláře v Praze (16.04.2020) Humanitární dar tchajwanské kanceláře v Praze (16.04.2020) Humanitární dar tchajwanské kanceláře v Praze (16.04.2020) Humanitární dar tchajwanské kanceláře v Praze (16.04.2020)

Navigace sekce Poslanecká sněmovnaISP (příhlásit)