Sněmovna přijímá návrhy na státní vyznamenání

3. 3. 2021

Do 31. března 2021 mohou občané a organizace předkládat Poslanecké sněmovně jmenovité podněty k propůjčení nebo udělení státních vyznamenání.

Podněty je možno zasílat prostřednictvím elektronického formuláře na email ptackovad@psp.cz. (http://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=3821&kk=22).

Podvýbor pro přípravu návrhů na propůjčení nebo udělení státních vyznamenání, jehož předsedou je místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Pikal, má v současné době 9 členů. Jeho úkolem je projednat došlé návrhy na propůjčení nebo udělení státních vyznamenání. Vybrané návrhy budou předloženy Poslanecké sněmovně, která je schválí a předloží prezidentu.

Státní vyznamenání České republiky je vyznamenání udělené státem. Propůjčením nebo udělením státních vyznamenání České republiky jednotlivcům oceňuje stát jejich vynikající občanské zásluhy o budování svobodné demokratické společnosti, výsledky práce, úsilí o obranu vlasti, hrdinské a jiné výjimečné činy. Vyznamenání jsou řády a medaile. Řády jsou vyšší formou vyznamenání; propůjčují se občanům České republiky a udělují se těm, kteří nejsou občany České republiky. Medaile jsou nižší formou vyznamenání a pouze se udělují.Sněmovna přijímá návrhy na státní vyznamenání (3.03.2021)

Navigace sekce Poslanecká sněmovnaISP (příhlásit)