Neprošlo jazykovou korekturou, neautorizováno !
(16.50 hodin)
(pokračuje Okamura)
A pak tady máme návrh Marka Bendy, aby byl nouzový stav prodloužen o 14 dnů.
Zahajuji hlasování. Kdo je pro?
Pro tento návrh je celkem 36 poslanců.
Takže já to zopakuji. Pro návrh, aby byl nouzový stav v České republice prodloužen o 30 dní, bylo 48 poslanců. Pro návrh, aby byl nouzový stav prodloužen do 30. dubna, bylo 84 poslanců a pro návrh, aby byl nouzový stav prodloužen o 14 dní, bylo 36 poslanců.
Takže jako první budeme hlasovat návrh, aby nouzový stav v České republice byl prodloužen do 30. dubna.
Přednesu návrh usnesení: "Poslanecká sněmovna vyslovuje souhlas s prodloužením doby nouzového stavu do 30. dubna."
Zahajuji hlasování. Kdo je pro? Kdo je proti?
V hlasování pořadové číslo 8 přihlášen 101 poslanec, pro 90, proti 5. Konstatuji, že s návrhem byl vysloven souhlas a nouzový stav v České republice bude do 30. dubna.
Já tímto ukončuji 43. schůzi Poslanecké sněmovny. (Nesouhlasné hlasy ze sálu.) Ještě usnesení. Pardon. Ještě se vrhneme na usnesení. Mám tady dvě usnesení.
Jako první budeme hlasovat o usnesení pana poslance Bendla. Já myslím, že už usnesení nemusím číst, protože všichni víme, o čem hlasujeme. (Nesouhlasné hlasy z pravé části sálu.) Mám je přečíst? Nemusím je ale číst. Jestli je ale žádost, tak je přečtu.
Poslanecká sněmovna České republiky žádá vládu o - upřesnění, ne, zveřejnění, je to psáno ručně, víte - zveřejnění kompletních smluv uzavřených s odvoláním na nouzový stav - (Předsedající se odmlčel, neboť nemůže přečíst text usnesení. Pokouší se o to též předseda PSP Vondráček.) Ani předseda Sněmovny to nepřečte, takže bychom poprosili pana profesora. (K poslanci P. Fialovi.) Vy máte zkušenosti. (Veselost v sále. Poslanec P. Fiala konzultuje text usnesení s předsedajícím.) Ano, správně jsem si vybral. (Opět velká veselost v sále.) - čímž se na ně nevztahoval zákon o veřejných zakázkách.
Takže rozumíme všichni, o čem hlasujeme?
Zahajuji hlasování. Kdo je pro toto usnesení? Kdo je proti tomuto usnesení?
V hlasování pořadové číslo 9 přihlášeni 102 poslanci, pro 48, proti 1. Návrh usnesení byl přijat. Nyní tady mám druhé usnesení. (Námitky ze sálu.) Návrh usnesení nebyl přijat. Omlouvám se.
Nyní tady máme druhé usnesení a to je pana poslance Bartoše. A tady se chci dotázat, jestli navrhujete, aby se o těch jednotlivých bodech hlasovalo zvlášť, nebo všecko dohromady.
Poslanec Ivan Bartoš: Pojďte zvlášť. (Předsedající: Zvlášť, dobře.) Pane Faltýnku, prostřednictvím pana předsedajícího, pan ministr zdravotnictví tady řekl, že ten plán zveřejní po Velikonocích, tak částečně bychom tomu bodu mohli vyhovět. Já bych navrhl zvlášť. Já to vezmu rychle, jenom budeme mávat.
Usnesení zní: "Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR žádá vládu, aby do 20. dubna 2020 seznámila veřejnost s konkrétním plánem vlády pro zvládnutí pandemie koronaviru a jejích důsledků v České republice, který zohlední různé scénáře vývoje, bude obsahovat alespoň následující srozumitelné informace, podle kterých se občané, firmy a organizace můžou zachovat".
Jsou tam body a) až g). Já bych navrhl hlasování, že bych vždycky přečetl ten bod a rychle bychom to zvládli a mohli bychom schůzi ukončit, pokud souhlasíte. Mohu. (Ano.) Někdo je přihlášen navíc?
Místopředseda PSP Tomio Okamura: Je nás 102. Tak moment, podle dohody má být 102. Má někdo dojem, že nás má být 101? (Hlasy ze sálu.) V pořádku, pane poslanče.
Poslanec Ivan Bartoš: Číslo je v pořádku. Ten úvod už nebudu opakovat. Je to do 20. dubna.
a) Transparentní plán pro aktuální a dlouhodobé zásobování a distribuci ochranných pomůcek do zdravotních, sociálních a jiných zařízení, včetně konkrétních informací o zapojení českých firem.
Místopředseda PSP Tomio Okamura: Zahajuji hlasování. Kdo je pro? Kdo je proti?
V hlasování pořadové číslo 10 jsou přihlášeni 102 poslanci, pro 44, proti žádný. Návrh usnesení nebyl přijat. Prosím, pane poslanče.
Poslanec Ivan Bartoš: b) Vývoj počtu nakažených a další určující kritéria, podle kterých vláda zváží postupné uvolňování omezujících epidemiologických opatření.
Místopředseda PSP Tomio Okamura: Zahajuji hlasování. Kdo je pro? Kdo je proti?
V hlasování pořadové číslo 11 přihlášeni 102 poslanci, pro 47, proti žádný. Návrh usnesení nebyl přijat. Prosím.
Poslanec Ivan Bartoš: c) Jasná a předvídatelná celková opatření, kterými chce vláda zmírnit ekonomické dopady této krize, včetně plánovaných kompenzačních mechanismů.
Místopředseda PSP Tomio Okamura: Zahajuji hlasování. Kdo je pro? Kdo je proti?
V hlasování pořadové číslo 12 přihlášeni 102 poslanci, pro 48, proti žádný. Návrh usnesení byl zamítnut. Prosím.
Poslanec Ivan Bartoš: d) Plánovaná opatření pro snížení rizika či řešení případné nové vlny pandemie koronaviru v ČR včetně pomoci pro osoby těmito opatřeními zasažené.
Místopředseda PSP Tomio Okamura: Zahajuji hlasování. Kdo je pro? Kdo je proti?
V hlasování pořadové číslo 13 přihlášeni 102 poslanci, pro 47, proti žádný. Návrh usnesení byl zamítnut. Prosím.
Poslanec Ivan Bartoš: Následující bod by hodně pomohl i vládním poslancům.
e) Představení aktualizovaného plánu legislativních změn.
Místopředseda PSP Tomio Okamura: Zahajuji hlasování. Kdo je pro? Kdo je proti?
V hlasování pořadové číslo 14 přihlášeni 102 poslanci, pro 46, proti žádný. Návrh byl zamítnut.
Poslanec Ivan Bartoš: A poslední. g) Upřesnění režimů na hraničních přechodech se sousedními státy s návrhem výjimek umožňujících nutnou hospodářskou, vědeckou a výzkumnou spolupráci a spolupráci v oblasti vzdělávání.
Místopředseda PSP Tomio Okamura: To je poslední hlasování. Zahajuji hlasování. Kdo je pro? Kdo je proti?
V hlasování pořadové číslo 15 přihlášeni 102 poslanci, pro 47, proti 1. Návrh usnesení byl zamítnut. Děkuji, pane poslanče.
Poslanec Ivan Bartoš: Já vám děkuji. Takže plán představen nebyl a představen nebude. Rozumíme. Děkuji.
Místopředseda PSP Tomio Okamura: Nyní jsme zvládli všechna hlasování. Já tímto ukončuji 43. schůzi Poslanecké sněmovny. Nyní vyhlašuji pauzu na deset minut a začneme novou schůzi.
(Schůze skončila v 16.59 hodin.) ***