Přehled SZBP

ISSN 2533-4263

 

2/2024 Přehled vnější činnosti EU - EU a politika rozšíření, hlavní body agendy SZBP EU (Dokument PDF, 753 KB)

Mimořádné zasedání Evropské rady; Ministerské fórum pro spolupráci v Indo-Pacifiku; Ministerské zasedání EU - ASEAN; Neformální zasedání ministrů zahraničních věcí EU; Předběžná dohoda o Nástroji pro Ukrajinu; Návštěva vysokého předtavitele EU na Ukrajině; Prezidentské volby v Ázerbájdžánu; Rada partnerství EU - Arménie; Rozhodnutí Rady o imobilizovaných ruských aktivech; Dialog o partnerství EU - Východní Timor; Reakce EU na úmrtí Alexeje Navalného; Mnichovská bezpečnostní konference; Setkání vysokého představitele EU s generálním tajemníkem OSN; Setkání vysokého představitele EU s ministrem zahraničí ČLR; Zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC); Rada přidružení EU - Gruzie; Projev vysokého představitele EU na setkání ministrů zahraničí G20; Prohlášení skupiny G7 k druhému výročí války na Ukrajině; Parlamentní volby v Bělorusku; Summit o pomoci Ukrajině; Omezující opatření EU; 13. balíček sankcí EU vůči Rusku.

1/2024 Přehled vnější činnosti EU - EU a politika rozšíření, hlavní body agendy SZBP EU (Dokument PDF, 480 KB)

Přístupová konference s Černou Horou; Návštěva vysokého představitele EU v Libanonu; Návštěva vysokého představitele EU v Guatemale; Prezidentské a parlamentní volby na Tchaj-wanu; K bezpečnostní situaci v Rudém moři; Zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC); Zasedání Rady přidružení EU - Egypt; Neformální zasedání Rady pro zahraniční věci (obrana); Omezující opatření EU

12/2023 Přehled vnější činnosti EU - EU a politika rozšíření, hlavní body agendy SZBP EU (Dokument PDF, 495 KB)

Závěry Rady o politice rozšíření EU; Summit EU - západní Balkán; Parlamentní volby v Srbsku; K situaci na Blízkém východě; Modernizovaná dohoda o přidružení s Chile; Ukončení vojenské spolupráce s EU ze strany Nigeru; Summit EU - ČLR; Zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC); Ministerské zasedání Východního partnerství; Zasedání Evropské rady; Omezující opatření EU; 12. balíček sankcí EU vůči Rusku.

11/2023 Přehled vnější činnosti EU - EU a politika rozšíření, hlavní body agendy SZBP EU (Dokument PDF, 614 KB)

Zpráva o politice rozšíření EU pro rok 2023; Ministerské zasedání EU - západní Balkán; Sdělení o aktuálním stavu vztahů EU a Turecka; K situaci na Blízkém východě; Zasedání ministrů zahraničních věcí skupiny G7; Humanitární pomoc EU Afghánistánu; Zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC); Zpráva o provádění akčního plánu pro vojenskou mobilitu; Zasedání Rady (ministrů obrany); 46. zasedání Rady ministrů AKT - EU a podpis Samojské dohody; Návrh 12. balíčku sankcí EU vůči Rusku; Závěry o vztazích mezi EU a Latinskou Amerikou a Karibikem; Návštěva předsedy Evropské rady na Ukrajině; 19. summit EU - Kanada; 8. Regionální fórum Unie pro Středomoří; Evropský mírový nástroj

10/2023 Přehled vnější činnosti EU - EU a politika rozšíření, hlavní body agendy SZBP EU (Dokument PDF, 700 KB)

Vztahy Srbsko - Kosovo; Neformální setkání ministrů zahraničních věcí EU v Kyjevě, 2. října; Zasedání Evropského politického společenství; Čtyřstranná schůzka k situaci v Náhorním Karabachu; Neformální zasedání Evropské rady, 6. října; Posílení evropského obranného průmyslu - EDIRPA; 27. zasedání Smíšené rady EU - GCC (Rada pro spolupráci v Zálivu) na ministerské úrovni; 12. Strategický dialog EU - ČLR; Zachování omezujících opatření EU vůči Íránu; Summit EU - USA; Zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC), 23. října; Ministerské zasedání EU - Střední Asie; Zasedání Rady pro spolupráci EU - Kazachstán; Parlamentní summt Mezinárodní krymské platformy; Zasedání Evropské rady, 26 a 27. října 2023; Návštěva vysokého představitele v Ghaně; K situaci na Blízkém východě.

9/2023 Přehled vnější činnosti EU - EU a politika rozšíření, hlavní body agendy SZBP EU (Dokument PDF, 576 KB)

Dialog Bělehrad – Priština, vývoj situace v Náhorním Karabachu, návštěva vysokého představitele Unie v Gruzii, neformální setkání ministrů zahraničních věcí EU, účast EU na 78. zasedání Valného shromáždění OSN, vystoupení předsedy Evropské rady, blízkovýchodní mírový proces (MEPP) – setkání EU a arabských zemí na okraj UNGA 78, setkání vysokého představitele EU na okraj UNGA 78, omezující opatření EU, porušování lidských práv na Ukrajině, porušování lidských práv v Íránu, evropský mírový nástroj – Benin.

8/2023 Přehled vnější činnosti EU - hlavní body agendy SZBP EU (Dokument PDF, 338 KB)

Summit Mezinárodní krymské platformy; Neformální setkání ministrů obrany - Ukrajina a Sahel; Neformální zasedání ministrů zahraničních věcí EU

7/2023 Přehled vnější činnosti EU - EU a politika rozšíření, hlavní body agendy SZBP EU (Dokument PDF, 1 MB)

Makrofinanční pomoc EU pro Severní Makedonii; Rada stabilizace a přidružení EU - Bosna a Hercegovina; Evropský mírový nástroj - Ghana; Prezidentské volby v Uzbekistánu; Summit EU - Japonsko; Třístranná schůzka - Evropská rada, Arménie, Ázerbájdžán; Summit EU - CELAC; Zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC); Omezující opatření.

6/2023 Přehled vnější činnosti EU - EU a politika rozšíření, hlavní body agendy SZBP EU (Dokument PDF, 1 MB)

Parlamentní volby v Černé Hoře; Napětí ve vztazích Srbsko-Kosovo; Zasedání Evropského politického společenství; Setkání EU – Střední Asie na vysoké úrovni; Jednání Rady pro spolupráci EU-Tádžikistán; FAC: omezující opatření vůči Rusku a 11. balíček; Nová agenda pro vztahy EU – Latinská Amerika a Karibik; Evropský mírový nástroj – podpora Nigeru; 7. Bruselská konference o budoucnosti Sýrie; Zasedání FAC - Válečná agrese Ruska proti Ukrajině, Rozšíření režimu omezujících opatření vůči Íránu, Rozhodnutí o prodloužení misí EU o integrované správě hranic (EUBAM), FAC: závěry k digitální diplomacii, Popis problematiky, Jednání Rady – schválení závěrů.

5/2023 Přehled vnější činnosti EU - EU a politika rozšíření, hlavní body agendy SZBP EU (Dokument PDF, 1 MB)

Parlamentní a prezidentské volby v Turecku; Evropský mírový nástroj; Neformální zasedání ministrů zahraničních věcí EU; Ministerské fórum pro spolupráci v Indo-Pacifiku; Třístranná schůzka - Evropská rada, Arménie, Ázerbájdžán; Summit zemí skupiny G7; Zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC); Summit EU - Korejská republika; Zasedání Smíšené rady EU - Kuba; Finanční pomoc EU Moldavsku; Omezující opatření EU - Moldavsko

4/2023 Přehled vnější činnosti EU - hlavní body agendy SZBP EU (Dokument PDF, 965 KB)

Setkání vysokého představitele Unie s ministrem zahraničí USA; Návštěva předsedkyně Evropské komise v ČLR; Zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC); Rada pro spolupráci EU - Uzbekistán; Konference předsedů parlamentů členských zemí EU; Návštěva vysokého představitele Unie v Kolumbii; Evropský mírový nástroj - podpora Ukrajině; Sankce vůči Wagnerově skupině; Moldavsko - nový rámec sankcí.

3/2023 Přehled vnější činnosti EU - EU a politika rozšíření, hlavní body agendy SZBP EU (Dokument PDF, 1 MB)

Zasedání Rady stabilizace a přidružení EU - Albánie; Zasedání Rady stabilizace a přidružení EU - Severní Makedonie; Dialog Bělehrad - Priština; Návštěva vysokého představitele EU v Indii; Posílení diplomatické činnosti EU v oblasti klimatu a energetiky; Rada pro spolupráci EU - Irák; Parlamentní volby v Kazachstánu; Zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC); Zasedání Evropské rady; Účast vysokého představitele Unie na 28. Ibero-americkém summitu; K situaci v Myanmaru/Barmě; Evropský mírový nástroj; Omezující opatření EU.

2/2023 Přehled vnější činnosti EU - EU a politika rozšíření, hlavní body agendy SZBP EU (Dokument PDF, 643 KB)

Setkání představitelů EU s Prezídiem Bosny a Hercegoviny; Setkání na vysoké úrovni v rámci dialogu Bělehrad - Priština; 24. summit EU - Ukrajina; Cenový strop pro ruské ropné produkty; Rada přidružení EU - Moldavsko; Mimořádné zasedání Evropské rady; Zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC); Účast EU na zasedání orgánů OSN; Omezující opatření EU

1/2023 Přehled vnější činnosti EU - hlavní body agendy SZBP EU (Dokument PDF, 905 KB)

Agenda SZBP EU a vnější činnost, ke společné deklaraci o spolupráci EU a NATO, zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC), aktuální zahraničněpolitické otázky, agrese Ruska vůči Ukrajině, k situaci v oblasti Sahelu a pobřežních zemích západní Afriky, rozšíření režimu sankcí vůči Íránu, zřízení civilní mise EU v Arménii, návštěva vysokého představitele Unie v JAR a Botswaně, priority EU pro spolupráci s Radou Evropy na období 2023–2024.

12/2022 Přehled vnější činnosti EU - EU a politika rozšíření, hlavní body agendy SZBP EU (Dokument PDF, 525 KB)

11/2022 Přehled vnější činnosti EU - EU a politika rozšíření, hlavní body agendy SZBP EU (Dokument PDF, 561 KB)

EU a politika rozšíření: dialog Bělehrad–Priština, dohoda na mandátu k jednání o bezvízovém styku s Kosovem; Agenda SZBP EU a vnější činnost: k situaci v Etiopii, zasedání ministrů zahraničí zemí G7, omezující opatření EU vůči Turecku, předběžná dohoda o neakceptování ruských cestovních dokladů vydávaných na Ukrajině a v Gruzii, zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC), zasedání Rady FAC ve formátu ministrů obrany, společné prohlášení vrcholných představitelů EU, USA a Spojeného království, rada pro spolupráci EU Kyrgyzstán, návštěva vysokého představitele v Kazachstánu, setkání EU – Střední Asie na ministerské úrovni, konference o konektivitě mezi EU a Střední Asií, zařazení porušování omezujících opatření na seznam unijních trestných činů, 45. zasedání Rady ministrů AKT–EU.

10/2022 Přehled vnější činnosti EU - EU a politika rozšíření, hlavní body agendy SZBP EU (Dokument PDF, 1 MB)

Všeobecné volby v Bosně a Hercegovině; K situaci v Nikaragui; 12. zasedání Rady přidružení EU - Izrael; První zasedání Evropského politického společenství; Čtyřstranná schůzka - Evropská rada, Francie, Arménie, Ázerbájdžán; Neformální zasedání hlav států a předsedů vlád zemí EU; Dohoda se Severní Makedonií o operativní spolupráci agentury Frontex; Posílení dvoustranných vztahů EU - Peru; Zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC); Zasedání Evropské rady; Rámcová dohoda mezi EU a Austrálií; Zasedání Vojenského výboru EU na úrovni náčelníků GŠ; Návštěva vysokého představitele Unie v Latinské Americe; První setkání představitelů EU a zemí Střední Asie na vysoké úrovni; K situaci na Ukrajině;, Omezující opatření EU v souvislosti s válkou na Ukrajině; Omezující opatření vzhledem k situaci v Burundi.

9/2022 Přehled vnější činnosti EU - EU a politika rozšíření, hlavní body agendy SZBP EU (Dokument PDF, 924 KB)

EU a politika rozšíření: neformální setkání vysokého představitele s představiteli zemí západního Balkánu; Agenda SZBP EU a vnější činnost: Meziparlamentní konference k SZBP a SBOP EU, Rada přidružení EU–Ukrajina, Rada přidružení EU–Gruzie, návštěva vysokého představitele v Mosambiku, prodloužení mise EUCAP Sahel Niger, konflikt mezi Arménií a Ázerbájdžánem, neformální zasedání ministrů zahraničních věcí EU, 19. září, neformální zasedání ministrů zahraničních věcí EU, 21. září, účast EU na 77. zasedání Valného shromáždění OSN, situace na Ukrajině a opatření EU vůči Rusku.

8/2022 Přehled vnější činnosti EU - hlavní body agendy SZBP EU (Dokument PDF, 876 KB)

Omezující opatření EU; Třístranná schůzka - Evropská rada, Arménie, Ázerbájdžán; Neformální zasedání ministrů zahraničních věcí EU.

7/2022 Přehled vnější činnosti EU - hlavní body agendy SZBP EU (Dokument PDF, 1 MB)

Rada stabilizace a přidružení EU - Černá Hora; zahájení přístupových jednání s Albánií a Severní Makedonií; Evropský mírový nástroj; zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC); Rada pro spolupráci EU - Ázerbájdžán; sedmý balíček sankcí EU vůči Rusku; rozšíření ruského seznamu nepřátelských států; úprava sankčních režimů; k situaci v Tunisku; k situaci v Libanonu.

6/2022 Přehled vnější činnosti EU - hlavní body agendy SZBP EU (Dokument PDF, 1 MB)

EU A POLITIKA ROZŠÍŘENÍ: Politická dohoda o zásadách pro zajištění funkční Bosny a Hercegoviny; Setkání vedoucích představitelů EU a západního Balkánu; AGENDA SZBP EU A VNĚJŠÍ ČINNOST: Omezující opatření vůči Rusku a Bělorusku (Šestý balíček sankcí vůči Rusku a Bělorusku,Sankce vůči Bělorusku, Prodloužení sankčního režimu); Situace na Ukrajině (Prohlášení skupiny G7 na podporu Ukrajiny, Opatření pomoci na podporu moldavských ozbrojených sil); Rada přidružení EU – Egypt, Zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC) (Dopady ruské agrese na Ukrajině na potravinové zabezpečení, K situaci v Egyptě, K situaci v oblasti Afrického rohu, Zpráva o pokroku spolupráce EU a NATO, Reakce „týmu Evropa“ na celosvětový nedostatek potravin, Závěry o strategickém partnerství se zeměmi Zálivu); Zasedání Evropské rady; Úprava sankčních režimů (Al-Káida a ISIL/Dá’iš); Závěry Rady k hydidním kampaním a rámci evropské reakce.

5/2022 Přehled vnější činnosti EU - hlavní body agendy SZBP EU (Dokument PDF, 1 MB)

Hospodářský dialog se západním Balkánem a Tureckem; 6. Bruselská konference o budoucnosti Sýrie; Summit EU - Japonsko; Parlamentní volby v Libanonu; Zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC); Zasedání smíšeného ministerského výboru EU - Kanada; Zasedání FAC (obrana); Zasedání Rady partnerství EU - Arménie; Třístranná schůzka - Evropská rada, Arménie, Ázerbájdžán; Mimořádné zasedání Evropské rady; Válka na Ukrajině; Úprava sankčních režimů

4/2022 Přehled vnější činnosti EU - hlavní body agendy SZBP EU (Dokument PDF, 0 MB)

Summit EU - Čína; Makrofinanční pomoc Moldavsku; Třístranná schůzka - Evropská rada, Arménie, Ázerbájdžán; Zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC); Omezující opatření EU vůči Rusku; Evropský mírový nástroj; Omezující opatření - KLDR; Situace na Ukrajině.

3/2022 Přehled vnější činnosti EU - hlavní body agendy SZBP EU (Dokument PDF, 1 MB)

Návštěva vysokého představitele EU na západním Balkáně; Prodloužení režimu sankcí - Bosna a Hercegovina; Zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC); Strategický kompas; Zasedání Evropské rady; Situace na Ukrajině; Omezující opatření vůči Bělorusku a Rusku.

2/2022 Přehled vnější činnosti EU - hlavní body agendy SZBP EU (Dokument PDF, 1 MB)

Agenda SZBP EU a vnější činnost, sankce EU vůči Mali, zasedání Rady pro energetiku EU–USA, vystoupení vysokého představitele na půdě EP v rozpravě o pokroku při provádění SZBP a SBOP EU, summit Evropská unie – Africká unie, Mnichovská bezpečnostní konference, zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC), ministerské fórum pro spolupráci v Indo-Pacifické oblasti, Bělorusko – referendum o změně ústavy, vývoj situace okolo Ukrajiny.

1/2022 Přehled vnější činnosti EU - EU a politika rozšíření, hlavní body agendy SZBP EU (Dokument PDF, 1 MB)

EU a politika rozšíření: Rada stabilizace a přidružení EU–Srbsko; agenda SZBP EU a vnější činnost: nepokoje v Kazachstánu, rozhovory o Ukrajině, rozšíření sankcí vůči Nikaragui, prodloužení sankcí vůči Rusku, neformální zasedání ministrů zahraničních věcí EU, neformální zasedání ministrů obrany EU, zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC) aktuální zahraničněpolitické otázky, bezpečnostní situace v Evropě, k situaci v Sýrii , k situaci v Libyi, závěry Rady o posunutí strategického partnerství OSN a EU na vyšší úroveň, závěry Rady o prioritách EU v rámci fór OSN pro lidská práva, setkání vysokého představitele Unie s ministry zahraničí zemí Sahelu.

12/2021 Přehled vnější činnosti EU - EU a politika rozšíření, hlavní body agendy SZBP EU (Dokument PDF, 1 MB)

EU a politika rozšíření, Rada stabilizace a přidružení EU–Kosovo, přístupové konference; agenda SZBP EU a vnější činnost, rozšíření sankcí vůči Bělorusku, opatření v rámci Evropského mírového nástroje, přezkum stávajících omezujících opatření, účast EU na mezinárodních fórech, zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC), aktuální zahraničněpolitické otázky, vztahy EU–Afrika, činnost EU ve Střední Asii, volby ve Venezuele, k situaci v Afghánistánu, nová omezující opatření, závěry Rady k civilní části SBOP, summit Východního partnerství, zasedání Evropské rady, parlamentní volby v Hongkongu.

11/2021 Přehled vnější činnosti EU - hlavní body agendy SZBP EU (Dokument PDF, 1 MB)

Agenda SZBP EU a vnější činnost, mezinárodní konference o Libyi, zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC), aktuální zahraničněpolitické otázky, k situaci v Bělorusku, spolupráce se zeměmi západního Balkánu, k situaci v oblasti Sahelu, zasedání ministrů zahraničních věcí EU a zemí Východního partnerství, ministerské zasedání EU – Střední Asie, rozšíření režimu sankcí vůči Bělorusku, 13. setkání Asie – Evropa (ASEM), dialog EU s prozatímní vládou Afghánistánu, parlamentní volby v Kyrgyzstánu, 6. regionální fórum Unie pro Středomoří, ministerské setkání EU – Jižní sousedství, zasedání Rady FAC – obrana 13.

11/2021 Přehled vnější činnosti EU - hlavní body agendy SZBP EU (Dokument PDF, 1 MB)

Agenda SZBP EU a vnější činnost: neformální zasedání Evropské rady, předčasné parlamentní volby v Iráku, summit EU – Ukrajina, nová strategie EU pro Arktidu; zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC): aktuální zahraničněpolitické otázky, oblast Perského zálivu, východní partnerství, k situaci v Etiopii, k situaci v Nikaragui, závěry Rady o Bosně a Hercegovině / operaci EUFOR Althea; neformální zasedání Rady (obrana) – strategický kompas, zasedání Evropské rady zasedání EU – Africká unie na ministerské úrovni, zasedání Rady přidružení EU Moldavsko.

9/2021 Přehled vnější činnosti EU - hlavní body agendy SZBP EU (Dokument PDF, 1 MB)

Agenda SZBP EU a vnější činnost, neformální zasedání ministrů zahraničních věcí EU, 2. – 3. září, diskuse o Afghánistánu, aktuální situace v Afghánistánu, závěry Rady o Afghánistánu, prodloužení sankcí pro porušování územní integrity Ukrajiny, Libanon – dohoda o sestavení nové vlády, parlamentní volby v Rusku, neformální zasedání ministrů zahraničních věcí EU, 20. září, zahájení dialogu o lidských právech se Saudskou Arábií.

8/2021 Přehled vnější činnosti EU - hlavní body agendy SZBP EU (Dokument PDF, 926 KB)

Agenda SZBP EU a vnější činnost: Libanon - mezinárodní konference na podporu libanonského lidu, zasedání EU – ASEAN, mimořádné neformální zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC) k situaci v Afghánistánu, mimořádné jednání skupiny G7 k situaci v Afghánistánu, Irák – Konference pro spolupráci a partnerství v regionu.

7/2021 Přehled vnější činnosti EU - EU a politika rozšíření, hlavní body agendy SZBP EU (Dokument PDF, 934 KB)

EU a politika rozšíření: obnovený dialog Bělehrad – Priština; agenda SZBP EU a vnější činnost: priority Východního partnerství po roce 2020, předčasné parlamentní volby v Moldavsku, zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC), aktuální zahraničněpolitické otázky, geopolitika ve vztahu k novým digitálním technologiím, strategický kompas, k situaci v Etiopii, pracovní oběd s ministrem zahraničí Izraele, zřízení vojenské výcvikové mise v Mosambiku, závěry o globálně propojené Evropě, priority EU na 76. zasedání Valného shromáždění OSN.

6/2021 Přehled vnější činnosti EU - hlavní body agendy SZBP EU (Dokument PDF, 1 MB)

Agenda SZBP EU a vnější činnost, rozhodnutí Rady EU o sankcích vůči Bělorusku, nařízení o nástroji NDICI – Globální Evropa, summit EU–Kanada, summit NATO, summit EU–USA, společné sdělení ke vztahům EU–Rusko, předčasné parlamentní volby v Arménii, druhá berlínská konference o Libyi, zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC), aktuální zahraničněpolitické otázky, k situaci v Iráku, k situaci v Latinské Americe a Karibiku, sankce vůči Bělorusku, sankce vůči Myanmaru/Barmě, závěry Rady o přístupu EU ke kulturnímu dědictví během konfliktů a krizí, zasedání Evropské rady.

5/2021 Přehled vnější činnosti EU - hlavní body agendy SZBP EU (Dokument PDF, 0 MB)

Agenda SZBP EU a vnější činnost, postoj EU k aktuální situaci v Izraeli/Palestině, postoj EU, neformální summit v Portu, summit EU–Indie, zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC), aktuální zahraničněpolitické otázky, k situaci na západním Balkáně, transatlantické vztahy, videokonference se zvláštním prezidentským vyslancem USA pro oblast klimatu, závěry Rady o regionu Afrického rohu, závěry Rady k bezpečnosti a obraně, neformální videokonference ministrů zahraničních věcí EU , závěry Rady EU o humanitární činnosti EU, summit EU – Japonsko, mimořádné zasedání Evropské rady.

4/2021 Přehled vnější činnosti EU - EU a politika rozšíření, hlavní body agendy SZBP EU (Dokument PDF, 1 MB)

EU a politika rozšíření, parlamentní volby v Albánii, agenda SZBP EU a vnější činnost, Írán – JCPoA a prodloužení režimu sankcí EU, zasedání společné komise JCPOA, prodloužení režimu sankcí EU vůči Íránu v oblasti lidských práv, Kyrgyzstán – referendum o změně ústavy, prohlášení ministrů zahraničí zemí G7 a EU k situaci na Ukrajině, nová dohoda o partnerství mezi EU, Afrikou, Karibikem a Tichomořím, jednání kvartetu o situaci v Libyi, neformální zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC), aktuální zahraničněpolitické otázky, k situaci na Ukrajině, k situaci v Etiopii, Myanmar/Barma – uložení nových sankcí, závěry o strategii EU ke spolupráci v indicko-tichomořském regionu, závěry o integrované strategii EU pro oblast Sahelu, závěry o obnoveném partnerství se zeměmi jižního sousedství, neformální videokonference ministrů zahraničních věcí (rozvoj), dohoda o obchodu a spolupráci mezi EU a Spojeným královstvím.

3/2021 Přehled vnější činnosti EU - EU a politika rozšíření, hlavní body agendy SZBP EU (Dokument PDF, 1 MB)

EU a politika rozšíření, zasedání Rady stabilizace a přidružení EU – Albánie, agenda SZBP EU a vnější činnost, výroční zpráva EU o Hongkongu a Macau, neformální zasedání ministrů zahraničních věcí a ministrů vnitra, 15. března 2021, prodloužení sankcí EU za porušování územní celistvosti Ukrajiny, prohlášení EU u příležitosti deseti let od vypuknutí konfliktu v Sýrii, zasedání Rady přidružení EU – Gruzie, odstoupení Turecka od Istanbulské úmluvy, zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC), aktuální zahraničněpolitické otázky, vztahy EU – Turecko, jižní sousedství, videokonference s Vysokou komisařkou OSN pro lidská práva, zřízení Evropského mírového nástroje, omezující opatření – globální režim sankcí EU v oblasti lidských práv, omezující opatření – Myanmar/Barma, závěry o strategii EU v oblasti kybernetické bezpečnosti, zasedání Evropské rady, východní Středomoří, Rusko.

2/2021 Přehled vnější činnosti EU - EU a politika rozšíření, hlavní body agendy SZBP EU (Dokument PDF, 1 MB)

EU a politika rozšíření, předčasné parlamentní volby v Kosovu, agenda SZBP a vnější činnost, doporučení Rady týkající se opatření ovlivňujících volný pohyb a cestovních omezení ze třetích zemí do EU, zasedání Mezinárodní kontaktní skupiny pro Venezuelu (ICG), odsouzení Alexeje Navalného, zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC), aktuální zahraničněpolitické otázky, k situaci v Rusku, k situaci v Hongkongu, videokonference s ministrem zahraničí USA Antony Blinkenem, závěry o Myanmaru/Barmě, závěry o prioritách EU v rámci fór OSN pro lidská práva na rok 2021, k situaci v Zimbabwe, k situaci ve Venezuele, rozšíření seznamu osob podléhajících sankcím, následné reakce na opatření, prodloužení sankcí vůči Bělorusku, Írán a Společný komplexní akční plán, zasedání Evropské rady, jižní sousedství, obrana a bezpečnost.

1/2021 Přehled vnější činnosti EU - hlavní body agendy SZBP EU (Dokument PDF, 0 MB)

Agenda SZBP EU a vnější činnost, parlamentní volby v Kazachstánu, prezidentské volby a referendum o budoucí podobě politického systému v Kyrgyzstánu, Írán – Společný komplexní akční plán (JCPOA), zasedání Evropské rady, reakce na pandemii COVID-19, zadržení Alexeje Navalného, zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC), aktuální zahraničněpolitické otázky, oblast klimatu a energetiky, Japonsko, spolupráce mezi EU a Spojeným královstvím, parlamentní volby ve Venezuele, Guinejský záliv, opětovné připojení se USA k Pařížské dohodě.

12/2020 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 0 MB)

EU a politika rozšíření, zasedání Rady stabilizace a přidružení EU – Srbsko, agenda SZBP EU a vnější činnost, zasedání ASEAN – EU na ministerské úrovni, nová transatlantická agenda EU - USA, zasedání rady pro zahraniční věci (FAC), k parlamentním volbám ve Venezuele, závěry Rady o vztazích mezi EU a USA, závěry Rady o Libanonu, závěry o paktu pro civilní SBOP 2021, závěry o úsilí EU v oblasti zprostředkování míru, zahraničněpolitická témata na zasedání Evropské rady, vztahy EU – USA, východní Středomoří, jižní sousedství, třetí vlna sankcí EU vůči Bělorusku, zasedání Rady partnerství EU – Arménie, Rada pro spolupráci EU – Ázerbájdžán, komplexní dohoda o investicích mezi EU a Čínou (CAI).

11/2020 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 975 KB)

EU a politika rozšíření, zasedání Rady stabilizace a přidružení EU – Kosovo, agenda SZBP EU a vnější činnost, reakce EU na výsledky prezidentských voleb v USA, k situaci v Hongkongu, prezidentské volby v Moldavsku, k pokračujícím aktivitám Turecka ve východním Středomoří, rozšíření omezujících opatření vůči Bělorusku, videokonference ministrů zahraničních věcí (FAC), CARD: jednání ministrů obrany o první zprávě, videokonference ministrů pro rozvoj (DEV).

10/2020 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 0 MB)

Agenda SZBP EU a vnější činnost, zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC), aktuální zahraničněpolitické otázky, Bělorusko, Bosna a Hercegovina - operace ALTHEA, Nikaragua, zahraničněpolitická témata na říjnových evropských summitech, mimořádné zasedání Evropské rady 1. – 2. října, zasedání Evropské rady 15. – 16. října, parlamentní volby v Kyrgyzstánu, Summit EU – Ukrajina, jednání vedoucích představitelů EU a Kanady, parlamentní volby v Gruzii – 1. kolo, k situaci v Libyi, EP: diskuze o implementaci stálé strukturované spolupráce.

9/2020 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 948 KB)

EU a politika rozšíření, obnovený dialog Srbska s Kosovem, agenda SZBP EU a vnější činnost, společné zasedání EU Kanada, konference EU – ASEAN na ministerské úrovni jednání vedoucích představitelů EU – Čína, zasedání Rady EU pro zahraniční věci, Libye, Bělorusko, vztahy EU – Africká unie (AU), zasedání mezinárodní kontaktní skupiny pro Venezuelu (ICG), k situaci v Jemenu, posílení strategického partnerství EU – OSN pro udržení míru a řešení krizí, k situaci v Náhorním Karabachu.

8/2020 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 900 KB)

EU a politika rozšíření: parlamentní volby v Černé Hoře; Agenda SZBP EU a vnější činnost: prezidentské volby v Bělorusku, videokonference ministrů zahraničních věcí EU (východní Středomoří, Bělorusko, Libanon), zahraničněpolitická témata v rámci videokonference Evropské rady (Bělorusko, východní Středomoří, Mali).

7/2020 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 935 KB)

EU a politika rozšíření, předčasné parlamentní volby v Severní Makedonii, agenda SZBP EU a vnější činnost, k situaci v Hongkongu, prohlášení EU k vyhlášení zákona o národní bezpečnosti, závěry Rady o Hongkongu, zasedání Rady EU pro zahraniční věci, Turecko, priority EU pro 75. zasedání Valného shromáždění OSN, priority EU v Radě Evropy na období 2020 – 2022, 15. summit EU – Indie.

6/2020 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 0 MB)

EU a politika rozšíření, závěry Rady o spolupráci se západním Balkánem v oblasti migrace a bezpečnosti, parlamentní volby v Srbsku, agenda SZBP EU a vnější činnost, neformální zasedání Rady – rozvoj, implementace balíčku „tým Evropa“ a související závěry Rady, nové partnerství EU – AKT, videokonference ministrů zahraničí EU a zemí Východního partnerství, videokonference na vysoké úrovní EU – UK, závěry Rady o úloze mládeže v rámci vnější činnosti, 1. zasedání ministrů zahraničí mezinárodní Koalice pro Sahel, prohlášení představitelů zemí G7 a EU k situaci v Hongkongu, summit EU – Čína, závěry Rady o vztazích EU – Spojené království, závěry Rady o Africe, k situaci ve Venezuele, rozšíření seznamu osob podléhajících sankcím , reakce na opatření ze strany Venezuely.

6/2020 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 975 KB)

Evropská unie a politika rozšíření, Summit EU – západní Balkán, hospodářský dialog se západním Balkánem a Tureckem, hlavní body agendy SZBP EU, k situaci v Nikaragui, zřízení humanitárního leteckého mostu EU v souvislosti s covid-19, jednání Rady ve formátu ministrů obrany, videokonference ministrů zahraničních věcí EU a závěry přijaté písemným postupem, Frontex – dohoda o spolupráci s Černou Horou a Srbskem, videokonference vedoucích představitelů EU a Japonska.

4/2020 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 1 MB)

Hlavní body agendy SZBP EU, inciativa USA pro vyřešení krize ve Venezuele, videokonference ministrů zahraničních věcí EU dne 3. dubna, videokonference ministrů obrany k pandemii koronaviru, zapojení ESVČ do řešení pandemie, „Tým Evropa“ - Podpora partnerským zemím EU v souvislosti s pandemií covid-19, videokonference ministrů zahraničních věcí EU dne 22. dubna a závěry přijaté písemným postupem, videokonference EU G5 Sahel, makrofinanční asistence EU sousedním státům v souvislosti s covid 19, jmenování nového velitele sil mise EU v Mali.

3/2020 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 0 MB)

Evropská unie a politika rozšíření, zahájení přístupových jednání se Severní Makedonií a Albánií, hlavní body agendy SZBP EU, mimořádné zasedání Rady pro zahraniční věci, zasedání vedoucích představitelů EU a Turecka, nová strategie pro Afriku, neformální zasedání Rady pro zahraniční věci – obrana, finanční prostředky zemím Východního partnerství v souvislosti s pandemií covid-19, videokonference na ministerské úrovni EU - ASEAN, videokonference ministrů zahraničních věcí EU, k situaci v Libyi – zahájení operace Evropské unie IRINI.

2/2020 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 762 KB)

Hlavní body agendy SZBP EU, předčasné parlamentní volby v Ázerbájdžánu, Mnichovská bezpečnostní konference, zahájení činnosti delegace EU v Londýně, zpráva o provádění dohody o přidružení mezi EU a Gruzií, zasedání Rady pro zahraniční věci, zahraničněpolitická témata na zasedání Evropské rady, zahraničněpolitická témata na zasedání GAC, zasedání Společné komise pro JCPOA.

1/2020 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 940 KB)

Hlavní body agendy SZBP EU, k situaci v Libyi, k situaci ve Venezuele, k situaci v Iráku, zasedání Rady pro zahraniční věci, Rada přidružení EU – Ukrajina.

12/2019 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 741 KB)

Hlavní body agendy SZBP EU, zasedání Rady pro zahraniční věci, zahraničněpolitická témata na zasedání Evropské rady, setkání Asie – Evropa: zasedání na úrovni ministrů zahraničí, parlamentní volby v Uzbekistánu.

11/2019 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 768 KB)

Hlavní body agendy SZBP EU, zasedání Rady pro zahraniční věci, obrana: zasedání Rady – strategický výhled, nové projekty PESCO, zasedání EDA, předčasné parlamentní volby v Bělorusku, nový vysoký představitel Unie pro zahraniční a bezpečnostní politiku a priority v oblasti SZBP/SBOP, strukturovaný dialog EU – Hongkong o prohloubení vztahů, dialog o lidských právech EU – ASEAN.

10/2019 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 791 KB)

Evropská unie a politika rozšíření, předčasné parlamentní volby v Kosovu, zahraničněpolitická témata na zasedání Evropské rady, hlavní body agendy SZBP EU, zasedání Rady pro zahraniční věci, postoj EU na zasedání Konference OSN o změně klimatu (COP25), prohloubení dohody o hospodářském partnerství EU se zeměmi východní a jižní Afriky, inaugurační zasedání syrského ústavního výboru, volba nových členů do Rady OSN pro lidská práva, mezinárodní konference o solidaritě pro Venezuelu.

9/2019 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 841 KB)

Hlavní body agendy SZBP EU, k situaci v Sýrii, k situaci ve Venezuele, k situaci v Hongkongu, k situaci v Íránu, EU k ruským volbám na Krymu, priority a účast EU na 74. zasedání Valného shromáždění OSN, zasedání Rady přidružení EU – Moldavsko.

8/2019 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 779 KB)

Hlavní body agendy SZBP EU, prohlubování vztahů EU – ASEAN, k situaci v Jihočínském moři.

7/2019 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 774 KB)

Hlavní body agendy SZBP EU, zasedání Rady EU pro zahraniční věci, popis problematiky, cílená opatření vůči Turecku v souvislosti s vrtnými aktivitami ve východním Středomoří, Írán, závěry Rady k Iráku, Středoafrická republika, potvrzení sankcí EU vůči Severní Koreji, vojenská mobilita: schválení aktualizovaných požadavků, summit EU – Ukrajina, parlamentní volby na Ukrajině, popis problematiky, volební systém, výsledky voleb, hodnocení průběhu voleb.

6/2019 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 966 KB)

Hlavní body agendy SZBP EU, zasedání Rady EU pro zahraniční věci, závěry Rady k obraně a SBOP, závěry Rady k situaci v Súdánu, zahraničněpolitická témata na zasedání Evropské rady, k situaci ve Venezuele.

5/2019 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 1 MB)

Evropská unie a politika rozšíření, Prezidentské volby v Severní Makedonii, první operace Frontexu na západním Balkáně, hlavní body agendy SZBP EU, zasedání Rady EU pro zahraniční věci a obranu, 10 let Východního partnerství, posílení partnerství EU s Tuniskem, zasedání Rady: sankce v reakci na kybernetické útoky, k situaci ve Venezuele, 6. politický a bezpečnostní dialog na vysoké úrovni EU- Střední Asie a Afghánistán.

4/2019 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 0 MB)

Evropská unie a politika rozšíření, berlínský summit se zeměmi Západního Balkánu, hlavní body agendy SZBP EU, k situaci v Libyi, k situaci v Súdánu, prezidentské volby na Ukrajině, nový rámec EU – OSN pro boj s terorismem, k situaci ve Venezuele, 26. summit EU - Japonsko.  

3/2019 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 1 MB)

Evropská unie a politika rozšíření, zasedání Rady přidružení EU-Turecko, Rada stabilizace a přidružení EU-Severní Makedonie, hlavní body agendy SZBP EU, Rada přidružení EU-Gruzie, zasedání Společné rady k JCPOA, regionální konference k Sýrii, společný postup proti dezinformacím, EU-Pákistán: konzultace k regionálnímu míru a stabilitě, k situaci ve Venezuele, druhé zasedání kontaktní skupiny.

2/2019 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 1 MB)

Evropská unie a politika rozšíření, notifikace názvu Severní Makedonie, k politické krizi v Albánii, hlavní body agendy SZBP EU, závěry Rady k Íránu, témata mnichovské bezpečnostní konference, pokračování mírových rozhovorů v Jemenu, sjednání mírové dohody ve Středoafrické republice, indicko-pákistánský konflikt, první summit EU-Liga arabských států, Moldavsko: parlamentní volby, jednání Rady (FAC).

1/2019 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 0 MB)

Evropská unie a politika rozšíření, Kosovo, Republika Severní Makedonie, setkání VP a bosensko-hercegovinského předsednictví, hlavní body agendy SZBP EU, volby v Demokratické republice Kongo, ESVČ k situaci ve Venezuele, neformální zasedání FAC (obrana).

12/2018 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 0 MB)

Evropská unie a politika rozšíření, dialog Srbsko-Kosovo o normalizaci vztahů, zasedání Rad přidružení, hlavní body agendy SZBP EU, boj proti dezinformacím, situace v Jemenu, situace v Azovském moři, situace v Libyi.

11/2018 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 1 MB)

Evropská unie a politika rozšíření, pokračující dialog Srbsko-Kosovo o normalizaci vztahů, Rada přidružení Albánie, hlavní body agendy SZBP EU, Ministerské setkání EU-Kanada, situace v Jemenu, situace ve Venezuele, další fáze amerických sankcí vůči Íránu, mezinárodní podpora Afghánistánu, ženevská konference, k vývoji na Ukrajině, spuštění nových projektů PESCO.

10/2018 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 1 MB)

Evropská unie a politika rozšíření, parlamentní volby v Bosně a Hercegovině, zahájení ústavních změn v Makedonii, hlavní body agendy SZBP EU, ESVČ ke kybernetické bezpečnosti, prozatímní vstup dohody EU-Austrálie v platnost, zasedání Unie pro Středomoří, spolupráce EU-Asie, summit ASEM, formování vlády v Iráku, parlamentní volby v Afghánistánu, dialog o kybernetické bezpečnosti EU-USA, konzultativní setkání EU-AU, vztahy EU-Saúdská Arábie.

9/2018 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 1 MB)

EU a politika rozšíření; ESVČ: pokračování dialogu Srbsko-Kosovo, setkání Makedonie, k makedonskému referendu; hlavní body agendy SZBP EU, k aktuální situaci v Libyi, formování nové vlády v Iráku, volby v Kurdistánu, závěry Rady k multilateralismu a spolupráci EU-OSN, k vývoji na východní Ukrajině, dohoda o makrofinanční asistenci EU-Ukrajina, k summitu Korejská republika-KLDR, sjednání dodatku k dohodě v Jižním Súdánu, konference k Sýrii, ministerské setkání k implementaci JCPOA.

8/2018 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 0 MB)

Hlavní body agendy SZBP EU, ESVČ: jednání se zástupci Jižní Koreje, zavádění unijních nástrojů k podpoře dohody o íránském jaderném programu, k vývoji ve Venezuele, ESVČ: jednání Austrálie a Nový Zéland, prezidentské volby v Mali, neformální zasedání FAC.  

7/2018 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 1 MB)

Evropská unie a politika rozšíření, západobalkánský summit v Londýně: investice, bezpečnostní a politická spolupráce, zasedání Rady přidružení Makedonie a Bosna a Hercegovina, Kosovo: splnění požadavků vízové liberalizace, hlavní body agendy SZBP EU, k dění na východě Ukrajiny, summit EU-Ukrajina, deklarace EU-NATO, dohoda o míru a přátelství Etiopie-Eritrea, summity Čína, Japonsko.

6/2018 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 1 MB)

Evropská unie a politika rozšíření; Řecko-makedonská dohoda o názvu, návrh na zřízení nástrojů předvstupní pomoci III, Turecko: výsledky voleb, rady přidružení EU-Srbsko a EU-Černá Hora, zasedání Rady pro obecné záležitosti k rozšiřování; hlavní body agendy SZBP EU, spolupráce EU-NATO, zasedání Evropské rady: obrana, nové finanční nástroje vnější činnosti EU, vývoj v Moldavsku po komunálních volbách, první zasedání Rady partnerství EU-Arménie, spolupráce EU-OBSE, zasedání Rady: závěry k regionům.

5/2018 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 1 MB)

Evropská unie a politika rozšíření, summit EU a zemí západního Balkánu, k hospodářskému a finančnímu dialogu EU a zemí západního Balkánu a Turecka, hlavní body agendy SZBP EU, zasedání Libyjského kvartetu, Írán: nejnovější vývoj jaderné dohody, Rada přidružení EU-Moldavsko, k dění v Arménii, obranná spolupráce, závěry Rady k civilnímu rozměru SBOP, k prezidentským volbám ve Venezuele, navazování bezpečnostní spolupráce, k dění na Ukrajině.

4/2018 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 651 KB)

Evropská unie a politika rozšíření: k jednání o Kosovu, Západní Balkán: setkání s předsedy vlád, Hlavní body agendy SZBP EU: Zpráva k vývoji v Moldavsku, volební reforma, podpora EU Libanonu, ke školské reformě v Gruzii, Sýrie: užití chemických zbraní a druhá konference, jednání FAC: Jižní Súdán, vztahy s Ruskem.

3/2018 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 1 MB)

Evropská unie a politika rozšíření:, Evropská rada k západnímu Balkánu, hlavní body agendy SZBP EU: Projekty PESCO, návštěva vysoké představitelky na Ukrajině, k situaci v Libyi, k situaci v Jemenu, vyslání volební pozorovatelské mise do Libanonu.

2/2018 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 635 KB)

Evropská unie a politika rozšíření - sdělení EK: přistoupení zemí západního Balkánu k EU, Hlavní body SZBP EU, druhá konference k Sýrii, konference k Iráku, zasedání Rad přidružení: Gruzie, Ázerbájdžán, zasedání Rady spolupráce EU-Afghánistán, zasedání Rady: Moldavsko, Myanmar, Kambodža, Maledivy, podepsání dohody o prioritách partnerství EU-Arménie, konference o spolupráci EU-Sahel.

1/2018 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 571 KB)

Hlavní body SZBP EU, k vývoji v Íránu, k blízkovýchodnímu mírovému procesu, strategie EU k Iráku, podpora EU v souvislosti s krizí v Myanmaru, zasedání FAC: strategie o Iráku, Libye, ACP, blízkovýchodní proces, závěry Rady k integrovanému přístupu k vnějším konfliktům a krizím.

12/2017 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 782 KB)

EU a politika rozšíření: pracovní setkání EU a země západního Balkánu, přístupové konference – Srbsko, Černá Hora, hlavní body agendy SZBP: Libye: Naplňování opatření souvisejících s migračním tlakem, SBOP: souhlas Rady se spuštěním PESCO, EU-NATO, podpora EU-Libanonu, k revitalizaci v Jižním Súdánu, setkání EU-Jižní Korea, další kolo syrských mírových rozhovorů v Astaně.

11/2017 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 647 KB)

Evropská unie a politika rozšíření, zasedání Rady stabilizace a přidružení EU-Srbsko, zasedání Rady stabilizace a přidružení EU-Kosovo, hlavní body agendy SZBP EU, revize existujících asociačních dohod – Chile a Mexiko, summit Východního partnerství, setkání ministrů zahraničí asijských států a EU, k jednání o syrském mírovém procesu, summit EU-AU, obnovení rozhovorů Moldavsko-Podněstří.

10/2017 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 582 KB)

Palestina: vláda národní jednoty, Konference EU a Východního partnerství: digitální trh a e-vládnutí, k íránské jaderné dohodě, Summit EU-Indie, zasedání společné komise EU-Pákistán, partnerství EU-Kyrgyzstán, prezidentské volby, k situaci v Iráku, nová mise SBOP, zasedání FAC: Severní Korea, lidská práva, FAC: uprchlická krize v Myanmaru/Barmě a Bangladéši, posilování obrany a bezpečnosti EU: vnitřní bezpečnost, PeSCo, CARD.

9/2017 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 643 KB)

Nová vláda v Kosovu, Asociační dohoda EU-Ukrajina: vstup v platnost, mediální konference Východního partnerství, RB OSN a FAC k Mali, násilnosti v Myanmaru, G7 k situaci na Korejském poloostrově, iniciativy na Blízkém východě: opatření proti radikalizaci, EK a ESVČ: budování silné kybernetické bezpečnosti, k referendu o nezávislosti Kurdistánu, k situaci v západním Kamerunu, neformální setkání EU-IGAD, k syrskému mírovému procesu.

8/2017 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 476 KB)

Bulharsko-makedonská dohoda o přátelství a spolupráci, pokračování kosovsko-srbského dialogu, sjednání dohody o soudcích, Rada: Podpora Mali, k situaci na Korejském poloostrově.

7/2017 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 537 KB)

Evropská unie a politika rozšíření; Rada stabilizace a přidružení (EU-Bosna a Hercegovina), Summit západního Balkánu, Rada stabilizace a přidružení EU-Makedonie, hlavní body agendy SZBP EU, ESVČ: k vývoji ve Venezuele, EU-Japonsko – dosažení shody na principech dohody hospodářského partnerství, Rada přidružení EU-Egypt, zasedání FAC: Libye, Severní Korea, Vývoj v Sýrii a Iráku.

6/2017 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 857 KB)

Evropská unie a politika rozšíření; parlamentní volby v Kosovu; parlamentní volby v Albánii; Rada přidružení EU - Černá Hora; hlavní body agendy SZBP EU; poskytnutí finanční pomoci Moldavsku; Izraelsko-palestinský konflikt: spolupráce EU a UNRWA, výstavba dalších osad; Libanon: na cestě k parlamentním volbám; přípravy na summit EAP, prodloužení sankcí v souvislosti s děním na Ukrajině; zasedání Rady: regionální strategie, posílení obranné spolupráce, protiteroristická opatření; zasedání Evropské rady: PESCO a vnitřní bezpečnost.

5/2017 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 576 KB)

Společná zahraniční a bezpečnostní politika EU: Evropská unie a politika rozšíření - Makedonie: Na cestě k nové vládě; dohoda albánských politických stran; hlavní body agendy SZBP - Sdělení: Posílení spolupráce EU-Afrika; Rada přidružení EU-Tunisko; návštěva VP v OSN; spolupráce EU-Arménie; Libye; závěry Rady k obraně.

4/2017 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 537 KB)

Společná zahraniční a bezpečnostní politika EU: Evropská unie a politika rozšíření - Albánie: opoziční bojkot parlamentních voleb, k vývoji v Mali; hlavní body agendy SZBP - Konference k situaci v Sýrii, EU k situaci v Africkém rohu, závěry rady k Jemenu, k parlamentním volbám v Arménii, jednání v Libyi, vysoká představitelka: cesta do Číny a Indie, neformální zasedání FAC11.

3/2017 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 658 KB)

Evropská unie a politika rozšíření; návštěva vysoké představitelky v zemích Západního Balkánu; stanovisko Benátské komise ke změně turecké ústavy; hlavní body agendy SZBP EU; k politickému jednání v Mosambiku; Rada přidružení EU-Alžírsko, sjednání priorit partnerství; k vývoji v Mali; strategie EU k Sýrii, páté kolo mírových rozhovorů; SBOP: posílení Evropské bezpečnostní a obranné činnosti; Ukrajina: prodloužení mise OBSE, prodloužení uplatňování omezujících opatření; stanovisko ESVČ k demonstracím v Rusku a Bělorusku; Moldavsko-Ukrajinská dohoda o dodávkách elektřiny, zpráva o asociační dohodě; Libye, jednání s AU.

2/2017 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 666 KB)

Společná zahraniční a bezpečnostní politika EU: Evropská unie a politika rozšíření - Kosovo: pokračování dialogu se Srbskem, řešení demarkačního sporu s Černou Horou, přístupová konference Srbsko - ministerská úroveň, k vývoji v Turecku - ústava, reforma; hlavní body agendy SZBP - FAC k Libyi, k dění na východní Ukrajině, k prezidentským volbám v Somálsku, k výstavbě židovských osad, situace v Nigérii, asistence zemím v okolí Čadského jezera, k situaci v Jižním Súdánu a Středoafrické republice, sjednání dohody o partnerství s Afghánistánem, uzavření jednání s Arménií.

1/2017 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 550 KB)

Společná zahraniční a bezpečnostní politika EU: Evropská unie a politika rozšíření (vztah k Turecku a zemím západního Balkánu), činnost EU v oblasti mírových rozhovorů v Sýrii, vývoj v Moldavsku, ke sjednocení Kypru, k vývoji v Libyi, spolupráce v oblasti řízení migrace, jednání FAC - blízkovýchodní mírový proces.

12/2016 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 629 KB)

Společná zahraniční a bezpečnostní politika EU: Evropská unie a politika rozšíření (vztah k Turecku a zemím západního Balkánu), Rada k Bosně a Herzegovině, rozpuštění makedonského parlamentu, hlavní body agendy SZBP EU, ministerské setkání EU-středoasijské státy, k situaci v Jemenu, Parlamentní volby v Gruzii, vztahy EU-Afghánistán, konference k Afghánistánu, Rada k situaci v Sýrii, jednání s Libanonem a Jordánskem, jednání EU-Tunisko.

11/2016 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 681 KB)

Evropská unie a politika rozšíření; proces rozšiřování EU; EK: hodnocení Srbska; EK: hodnocení zemí Západního Balkánu; ministerské setkání V4 k Západnímu Balkánu; situace v Turecku; hlavní body agendy SZBP EU; konference o odzbrojování; zasedání Rady, závěry k EUGS a vývoj v oblasti SBOP; SBOP: obranný akční plán, mise, spolupráce s NATO; pozorovatelská mise EU v Ghaně; moldavské prezidentské volby; závěry Rady k východnímu partnerství; přijetí kompaktu o prioritním partnerství EU-Libanon; dárcovská konference Středoafrická republika; k situaci v Jemenu; ESVČ k Sýrii; k přijetí rezoluce Rady bezpečnosti o Severní Koreji; vztahy EU-Hong-Kong.

10/2016 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 552 KB)

Společná zahraniční a bezpečnostní politika EU: Evropská unie a politika rozšíření (vztah k Turecku a zemím západního Balkánu), Rada k Bosně a Herzegovině, rozpuštění makedonského parlamentu, hlavní body agendy SZBP EU, ministerské setkání EU-středoasijské státy, k situaci v Jemenu, Parlamentní volby v Gruzii, vztahy EU-Afghánistán, konference k Afghánistánu, Rada k situaci v Sýrii, jednání s Libanonem a Jordánskem, jednání EU-Tunisko.

9/2016 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 548 KB)

Společná zahraniční a bezpečnostní politika EU: Evropská unie a politika rozšíření (vztah k Turecku a zemím západního Balkánu), k referendu v Republice Srbské (BiH), hlavní body agendy SZBP EU (aktivity v oblasti Společné zahraniční a bezpečnostní politiky a vnějších vztahů EU), k vývoji v Sýrii, společné sdělení k Libyi, EU k parlamentním volbám v Bělorusku, neformální setkání ministrů obrany, vztahy EU-Latinská Amerika, situace na Ukrajině.

8/2016 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 586 KB)

Evropská unie a politika rozšíření; koordinační mechanismus v Bosně a Hercegovině; k dialogu v Kosovu a Makedonii; hlavní body agendy SZBP EU; k situaci na Ukrajině; snaha o obnovení syrských mírových rozhovorů; situace v Jemenu; mise SBOP v Libyi; dohoda mezi kolumbijskou vládou a FARC.

7/2016 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 518 KB)

Společná zahraniční a bezpečnostní politika EU: Evropská unie a politika rozšíření (Vztah k Turecku a zemím západního Balkánu), Hlavní body agendy SZBP EU (Aktivity v oblasti Společné zahraniční a bezpečnostní politiky a vnějších vztahů EU)

6/2016 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 547 KB)

Evropská unie a politika rozšíření; dialog EU-Turecko o boji proti terorismu; prodloužení činnosti mise EULEX Kosovo; Rada přídružení EU-Černá Hora; hlavní body agendy SZBP EU; blízkovýchodní mírový proces; EK: nový rámec pro partnerství v oblasti migrace; EP: mírová činnost v Africe, spolupráce s OSN a AU; rezoluce Rady bezpečnosti, operace Sophia; představení nové globální strategie EU.

5/2016 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 575 KB)

Společná zahraniční a bezpečnostní politika EU: Evropská unie a politika rozšíření, (Vztah k Turecku a zemím západního Balkánu), Hlavní body agendy SZBP EU, (Aktivity v oblasti Společné zahraniční a bezpečnostní politiky a vnějších vztahů EU), Dokumenty SZBP EU (Výběr dokumentů z databáze Rady EU).

4/2016 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 631 KB)

Společná zahraniční a bezpečnostní politika EU: Evropská unie a politika rozšíření (vztah k Turecku a zemím západního Balkánu); Hlavní body agendy SZBP EU (Aktivity v oblasti Společné zahraniční a bezpečnostní politiky a vnějších vztahů EU); Dokumenty SZBP EU (Výběr dokumentů z databáze Rady EU).

3/2016 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 583 KB)

Evropská unie a politika rozšíření; k politickému jednání v Černé Hoře; vstup Stabilizační a asociační dohody s Kosovem v platnost; jednání s Tureckem, mimořádná Evropská rada k migraci; hlavní body agendy SZBP EU; výsledky Rady přidružení EU-Moldavsko; ESVČ k situaci na Ukrajině; zasedání Rady pro zahraniční věci; závěry Rady ke Středoafrické republice; EU-Kuba: uzavřena jednání o dohodě; ESVČ k dojednanému příměří v Jemenu; summit EU-Indie; dokumenty SZBP EU.

2/2016 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 390 KB)

Evropská unie a politika rozšíření; Bosna a Hercegovina: přihláška ke členství; jednání EK (ESVČ) s IOM; hlavní body agendy SZBP EU; dárcovská konference sýrie, pomoc Turecku; zasedání Evropské rady: Sýrie; zasedání FAC – Moldavsko, Burundi; protesty v Kosovu, volba prezidenta; prodloužení mise EUBAM v Libyi; dokumenty SZBP EU.

1/2016 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 411 KB)

Evropská unie a politika rozšíření; setkání Srbsko-Kosovo; EU-Turecko: politický dialog na nejvyšší úrovni; hlavní body gendy SZBP EU; Libye: vláda národní shody; k Íránsko-Saúdskoarabskému konfliktu; FAC k blízkovýchodnímu mírovému procesu; sestavení nové vlády v Moldavsku; dokumenty SZBP EU.

12/2015 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 739 KB)

Evropská unie a politika rozšíření; Bosna a Hercegovina: vývoj v Republice Srbské; druhá přístupová konference Srbsko; přístupová konference Turecko; hlavní body agendy SZBP EU; Arménie: zahájení vyjednávání o nové dohodě; ochrana lidských práv v agendě ESVČ; EP: vztahy s Čínou; ESVČ ke Kubě a volbám ve Venezuele; Rada přidružení Ukrajina; závěry rady k Iráku; ESVČ k situaci v Burundi; vztahy se zeměmi střední Asie; dokumenty SZBP EU;

11/2015 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 699 KB)

Předčasné parlamentní volby v Turecku, setkání EU-Turecko; situace v Bosně a Hercegovině; sjednání dohody o bezpečnostním uspořádní v Jjižním Súdánu; revize ENP; k situaci na Ukrajině; jednání VP v Gruzii, debata v EP, Rada pridřužení; závěry Rady k Jemenu; k situaci v Burundi.

10/2015 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 872 KB)

Rada k Srbsko-Bosenskému referendu; jednání s Tureckem o migračních tocích; podepsání stabilizační a asociační dohody s Kosovem; k Palestinsko-Izraelským střetům; mírový plán v Jemenu; k iráckékmu vládnímu reformnímu plánu; závěry zasedání rady (FAC) – Sýrie, Libye, Írán; prezidentské volby v Bělorusku; komunální volby na Ukrajině; FAC: regionální strategie pro Africký roh; závěry rady k Afghánistánu; dokumenty SZBP EU Burundi.

9/2015 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 642 KB)

Vstup mise SBOP EUNAVFOR Med do druhé fáze; Libye: posun v sestavení vlády národní shody; EP k obnovení blízkovýchodního mírového procesu; protesty Burkina Faso.

8/2015 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 657 KB)

Srbsko–Kosovo: politický dialog; konference západobalkánských států, asistence při zvládání běženecké krize; finanční pomoc EU: Libye, Tunisko, Jemen, Palestina; k dění na Východní Ukrajině; mírová dohoda v Jižním Súdánu.

7/2015 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 360 KB)

ESVČ k Srbsko-Bosenskému referendu; zasedání Rady přidružení a stabilizace EU-Makedonie; k situaci na Blízkém Východě, íránský jaderný program; Turecko: nálety na ISIS a kurdské bojovníky; FAC k migraci, konference ve Vallettě; vývoj v Libyi.

6/2015 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 749 KB)

EU k parlamentním volbám v Turecku; další kolo jednání Srbsko–Kosovo; závěry Rady k vývoji v Makedonii; Černá Hora: otevření dalších kapitol; ESVČ k vývoji na Východní Ukrajině, nový program podpory; uplatňování sankcí proti Jemenu; spuštění námořní mise EU SBOP ve Středomoří; závěry rady k Libanonu; rada k volbám v Myanmaru/ Barmě; závěry Rady ke Střední Asii.

5/2015 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 395 KB)

Ekonomický a finanční dialog s kandidátskými zeměmi; vývoj v Makedonii; stabilizační a asociační dohoda s Kosovem; rada přidružení EU–Turecko, zpráva o pokroku; summit východního partnerství; Evropská agenda o migraci: výzvy pro SBOP; závěry Rady o SBOP; podpora Středoafrické republice; výzva Libanonu; EP k parlamentním volbám v Etiopii; summit EU-GCC.

4/2015 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 367 KB)

Stabilizační dohoda s Bosnou a Hercegovinou; závěry rady k Makedonii; dohoda o jaderném programu s Íránem; neformální zasedání s ministry států Jižního partnerství (konzultace FAC k revizi ENP) ESVČ k volbám v Súdánu; FAC k situaci v Jemenu; FAC k regionální strategii pro Sahel; ESVČ k situaci ve Středomoří (nelegální migrace).

3/2015 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 440 KB)

Island – ukončení kandidatury; EP: pokrok západobalkánských států; Srbsko-Kosovo: další kroky; závěry Rady k Bosně a Hercegovině; zahájení konzultací k ENP; parlamentní volby v Tádžikistánu, spolupráce se středoasijskými zeměmi; energetické rozhovory na Ukrajině, prodloužení sankcí; ESVČ k vývoji v Libyi; FAC: prodloužení sankcí Sýrie; Jižní Súdán: neúspěch mírových jednání; Iránský jaderný program: další kolo jednání.

2/2015 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 415 KB)

Obnovení Srbsko-Kosovských jednání; Bosna a Hercegovina; Turecko: jednání o míru s PKK; AFET: projednávání pokroku zemí Západního Balkánu; Palestina; Jižní Súdán: dohoda o přechodné vládě; EP a FAC k situaci v Jemenu; EU k islámskému radikalismu; protiteroristická strategie EU; sjednání mírové dohody na Ukrajině; Venezuela: zatýkání opozičních představitelů; ESVČ k sestavení vlády v Moldavsku.

1/2015 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 343 KB)

Bosna a Hercegovina: reakce na reformní plán; Libye: nové kolo vyjednávání; Jižní Súdán; situace na Východní Ukrajině; mise pro volby v Nigérii; poradní mise ve Středoafrické republice; Tunisko: prezidentské volby.

12/2014 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 309 KB)

Bosna a Hercegovina; nová vláda v Kosovu; vývoj na Ukrajině; energetický summit EU-USA; finanční pomoc ke zmírnění následků války a aktivit ISIS; asociační dohoda s Gruzií.

11/2014 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 387 KB)

ESVČ k Srbsko-Albánskému setkání; nová iniciativa pro Bosnu a Hercegovinu; volby na Východní Ukrajině; EU k mírovým rozhovorům v Kolumbii; dialog o lidských právech EU–Kazachstán; jednání EP o Jižním Súdánu; EP: souhlas s ratifikací asociační dohody s Moldavskem; dialog o lidských právech s Uzbekistánem; spolupráce s Kyrgyzstánem; EP: souhlas s ratifikací asociační dohody s Gruzií; FAC k vývoji na Blízkém Východě (možnost uznání Palestiny); FAC k politice kontroly vývozu zboží; Írán: neuplatňování sankcí.

10/2014 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 398 KB)

Parlamentní volby v Bosně; AFET k rozšiřování; situace v Libyi; Ukrajina, parlamentní volby; summit EU-Asie; Islámský stát, Irák a Sýrie; FAC k situaci v Jemenu.

9/2014 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 403 KB)

Kosovo-Srbsko: postup jednání IBM dohody; Turecko; detaily nástrojů předvstupní pomoci (IPA) 2014–2020; jednání se zeměmi Východního partnerství, priority v politice sousedství; dočasné příměří na Ukrajině; situace na západním břehu; nová irácká vláda; priority EU na zasedání Valného shromáždění OSN; summit EU-Kanada.

8/2014 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 340 KB)

Evropská unie a politika rozšíření; turecké prezidentské volby; hlavní body agendy SZBP EU; Gruzie: neuznání prezidentských voleb v Abcházii; ESVČ k situaci v Náhorním Karabachu; situace v Severozápadním Iráku; situace na Ukrajině; dokumenty SZBP EU.

7/2014 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 351 KB)

Evropská unie a politika rozšíření; jednání turecké vlády s PKK; hlavní body agendy SZBP EU; situace na Ukrajině; situace na Blízkém Východě, operace v pásmu Gazy; sankce Jižní Súdán; mise EUCAP Sahel; situace ve Středoafrické republice; Irák; dokumenty SZBP EU.

6/2014 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 389 KB)

Albánie: doporučení komise udělit kandidátský status; Kosovo: výsledky předčasných voleb, mise EULEX; summit G7; situace na Ukrajině; Gruzie, Moldavsko: příprava podpisu asociační dohody; EU–Thajsko: vyjednávání o obchodní spolupráci pozastaveno; jednání EU a Ligy arabských států; prezidentské volby v Egyptě; Rada pro zahraniční věci: Libye, Irák, Thajsko, Afghánistán.

5/2014 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 380 KB)

Kosovo: sjednání asociační dohody, předčasné volby; Albánie na cestě ke kandidátskému statusu; FYROM/Makedonie; Turecko: svoboda slova na internetu; Ukrajina – prezidentské volby; Gruzie, Moldavsko: asociační dohoda před podpisem; summit EU-Japonsko; FAC: obnova rozvojové spolupráce s Madagaskarem; ESVČ k situaci v Libyi; podpora palestinskému státu.

4/2014 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 377 KB)

Srbsko: přístupová jednání a nová vláda; Bosna a Hercegovina; vývoj na Východní Ukrajině; summit východního partnerství, Gruzie, Moldavsko; EU-Afrika: summit; mali: EUCAP Sahel Mali.

3/2014 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 363 KB)

Albánie; Bosna a Hercegovina; Turecko; Ukrajina; Summit EU–USA; Evropská politika sousedství.

1/2014 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 623 KB)

Srbsko: Zahájení přístupových rozhovorů; Evropský parlament k politice rozšíření; Protesty na Ukrajině: aktuální situace; Středoafrická republika: Mise EUFOR; Summit EU–Rusko; Sýrie: Ženeva II

12/2013 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 618 KB)

11/2013 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 636 KB)

10/2013 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 639 KB)

9/2013 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 631 KB)

8/2013 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 633 KB)

6/2013 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 632 KB)

5/2013 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 635 KB)

4/2013 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 600 KB)

3/2013 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 647 KB)

2/2013 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 648 KB)

1/2013 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 651 KB)

12/2012 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 690 KB)

11/2012 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 692 KB)

10/2012 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 385 KB)

9/2012 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 366 KB)

8/2012 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 294 KB)

7/2012 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 336 KB)

6/2012 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 336 KB)

5/2012 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 332 KB)

4/2012 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 297 KB)

3/2012 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 333 KB)

2/2012 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 344 KB)

1/2012 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 344 KB)

12/2011 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 394 KB)

11/2011 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 287 KB)

10/2011 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 393 KB)

9/2011 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 392 KB)

7/2011 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 344 KB)

6/2011 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 390 KB)

5/2011 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 358 KB)

4/2011 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 356 KB)

3/2011 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 342 KB)

2/2011 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 382 KB)

1/2011 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 278 KB)

12/2010 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 311 KB)

11/2010 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 348 KB)

10/2010 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 323 KB)

9/2010 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 333 KB)

8/2010 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 344 KB)

7/2010 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 436 KB)

6/2010 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 411 KB)

5/2010 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 383 KB)

4/2010 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 345 KB)

3/2010 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 331 KB)

2/2010 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 338 KB)

2/2010 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 334 KB)

1/2010 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 330 KB)

11/2009 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 313 KB)

10/2009 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 351 KB)

9/2009 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 348 KB)

8/2009 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 291 KB)

7/2009 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 306 KB)

6/2009 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 364 KB)

5/2009 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 339 KB)

4/2009 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 340 KB)

3/2009 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 363 KB)

2/2009 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 352 KB)

1/2009 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 356 KB)

12/2008 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 399 KB)

11/2008 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 298 KB)

10/2008 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 338 KB)

9/2008 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 382 KB)

8/2008 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 333 KB)

7/2008 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 292 KB)

6/2008 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 351 KB)

5/2008 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 319 KB)

4/2008 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 331 KB)

3/2008 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 326 KB)

2/2008 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 391 KB)

1/2008 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 313 KB)

12/2007 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 360 KB)

11/2007 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 307 KB)

10/2007 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 354 KB)

9/2007 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 348 KB)

7/2007 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 333 KB)

6/2007 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 422 KB)

5/2007 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 329 KB)

4/2007 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 362 KB)

3/2007 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 373 KB)

2/2007 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 320 KB)

1/2007 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 310 KB)

12/2006 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 336 KB)

11/2006 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 285 KB)

10/2006 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 334 KB)

9/2006 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 335 KB)

7/2006 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 356 KB)

Evropská unie a politika rozšíření
Srbsko a Černá Hora
Hlavní body agendy SZBP EU
Budoucnost smluvního vztahu EU - Rusko
Energetická bezpečnost ve vnějších vztazích EU
Finské předsednictví a jeho priority
Příprava summitu za finského předsednictví
Vízová politika vůči Moldavsku
Dokumenty SZBU EU

6/2006 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 354 KB)

Evropská unie a politika rozšíření
Albáníe
Bosna a Hercegovina
Černá Hora
Přístupové rozhovory s Chorvatskem a Tureckem
Hlavní body agendy SZBP EU
Šíření ručních palných a lehkých zbraní
Mírový proces na Blízkém východě
Evropská unie a Kuba
Vojenská operace v Konžské demokratické republice
Evropská unie a Irák po vytvoření vlády
Jednání WTO v Ženevě
Summit EU-USA
Dokumenty Evropské unie

5/2006 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 327 KB)

4/2006 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 325 KB)

3/2006 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 351 KB)

2/2006 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 321 KB)

1/2006 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 288 KB)

Proces rozšiřování - vztah k Bulharsku, Rumunsku, Turecku a zemím Západního Balkánu
Bosna a Hercegovina
Bulharsko a Rumunsko
Srbsko a Černá Hora/Kosovo
Turecko
Dokumenty SZBP
Implementace Evropské bezpečnostní strategie, evropská bezpečnostní a obranná politika
Boj proti šíření zbraní hromadného ničení
Boj priti terorismu
Obchod se zbraněmi
Pomocná hraniční mise pro Moldavsko a Ukrajinu
Připravenost EU reagovat na mimořádné krizové situace
Rozpočet SZBP
Zvláštní zástupci EU
Mezinárodní vztahy EU, postoje k jednotlivým oblastem
Afghánistán
Bělorusko
Blízký východ
Bosna a Hercegovina
Irák
Írán
Libérie
Latinská Amerika
Makedonie
Pobřeží slonoviny
Východní Evropa a Střední Asie
Západní Balkán
Zimbabwe

12/2005 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 322 KB)

11/2005 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 280 KB)

10/2005 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 328 KB)

9/2005 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 294 KB)

8/2005 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 197 KB)

7/2005 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 324 KB)

6/2005 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 251 KB)

5/2005 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 234 KB)

4/2005 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 232 KB)

3/2005 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 221 KB)

2/2005 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 180 KB)

1/2005 Přehled dokumentů SZBP EU (Dokument PDF, 266 KB)

3/2000 Přehled vnější činnosti EU - EU a politika rozšíření, hlavní body agendy SZBP EU (Dokument PDF, 1 MB)

Zasedání Rady stabilizace a přidružení EU - Albánie; Zasedání Rady stabilizace a přidružení EU - Severní Makedonie; Dialog Bělehrad - Priština; Návštěva vysokého představitele EU v Indii; Posílení diplomatické činnosti EU v oblasti klimatu a energetiky; Rada pro spolupráci EU - Irák; Parlamentní volby v Kazachstánu; Zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC); Zasedání Evropské rady; Účast vysokého představitele Unie na 28. Ibero-americkém summitu; K situaci v Myanmaru/Barmě; Evropský mírový nástroj; Omezující opatření EU.

0/0 Přehled dokumentů SZBP EU
ISP (příhlásit)