Aktuality

Online výstava fotografií z parlamentního prostředí (25. 6. 2021)
Výstava "Parlamentní dění objektivem poslankyně ČNR Dagmar Hochové" je nyní přístupná i online

Parlamentní dění objektivem poslankyně ČNR Dagmar Hochové

Unikátní fotografie, které jsou vystaveny v kuloárech před jednacím sálem Poslanecké sněmovny, je nyní možno si prohlédnout prostřednictvím online výstavy.

Jedinečný pohled fotografky a někdejší poslankyně Dagmar Hochové na dění v České národní radě v letech 1990-1992 zachycuje soubor fotografií ze života parlamentu, ve kterém se spojuje pohled politika s pohledem umělce.

Dagmar Hochová (1926 - 2012) vystudovala fotografii na Státní grafické škole v Praze a kameru na FAMU. Pracovala jako fotografka na volné noze, pro obrazové časopisy i knižní nakladatelství. V roce 1990 byla za Občanské fórum zvolena poslankyní České národní rady.

Do prostor Poslanecké sněmovny se fotografie vrátily téměř po třiceti letech, Dagmar Hochová zde totiž jejich větší soubor vystavila už v roce 1992, kdy se loučila s poslaneckým mandátem. Přibližují jednání České národní rady, ale také neformální okamžiky v jednacím sále i v kuloárech.

Fotografická pozůstalost Dagmar Hochové je uložena v Moravské galerii v Brně, která spolupracuje na jejím výzkumu s Ústavem pro soudobé dějiny AV ČR. Paralelně s výzkumem je plánován vznik internetového portálu, na kterém budou autorčiny snímky s politickou tématikou veřejně přístupné.Navigace sekce Aktuality

Digitální repozitář

Digitální archiv parlamentních dokumentů

Digitální repozitář


ISP (příhlásit)