(12.20 hodin)

 

Poslanec Jan Farský: Děkuji za slovo. Bylo tedy zrušeno...

 

Místopředseda PSP Petr Gazdík: A je tady pan předseda Laudát.... (Kontrola výsledků hlasování.) Pan poslanec Heger. Prosím, pane poslanče, máte slovo.

 

Poslanec Leoš Heger: Děkuji za slovo. Omlouvám se. Hlasoval jsem proti, a na sjetině mám pro. Zpochybňuji hlasování.

 

Místopředseda PSP Petr Gazdík: Děkuji, pane poslanče. My o vaší námitce budeme hlasovat.

Zahájil jsem hlasování o námitce pana poslance Hegera. Kdo je pro přijetí námitky, nechť zvedne ruku, zmáčkne tlačítko. Kdo je proti?

Je to hlasování číslo 60. Přihlášeno je 164 poslankyň a poslanců, pro 155, proti 3. Návrh byl přijat.

 

Budeme opakovat znovu - pardon. S přednostním právem pan předseda poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák. Prosím, pane předsedo.

 

Poslanec Roman Sklenák: Já se velmi omlouvám, ale myslím si, že je docela užitečné se na to podívat důkladně. Prosím pět minut na poradu klubu.

 

Místopředseda PSP Petr Gazdík: Já se strašně omlouvám, ale to nejde. Jsme v procesu hlasování a nemohu porušit jednací řád Poslanecké sněmovny. Musíme hlasování dokončit. Je usnesení, že pokud se zpochybňuje hlasování, tak v tomto stavu to nejde. Takže musíme přikročit k hlasování opakovanému o B1.

 

Zahajuji hlasování pozměňovacím návrhu B1. Kdo je pro, nechť zvedne ruku, zmáčkne tlačítko. Kdo je proti?

Je to hlasování číslo 61. Přihlášeno je 163 poslankyň a poslanců, pro 85. Návrh byl přijat.

 

(Výkřik z lavic. Kdo další? Probíhá opakovaně kontrola hlasování. Před lavicemi se schází hlouček poslanců s předsedou Sněmovny.)

Pan předseda Stanjura. Prosím, pane předsedo.

 

Poslanec Zbyněk Stanjura: Vždycky mi pan předseda poslaneckého klubu Roman Sklenák říká, že mu dělám naschvály. Tak dneska mu pomůžu a navrhuji přerušit jednání na pět minut v této chvíli, jestli to lze.

 

Místopředseda PSP Petr Gazdík: O tomto návrhu chcete dát hlasovat? (Poslanec reaguje zamítavě.) Ne, pauzu na jednání poslaneckého klubu v délce pěti minut. Tak to dobře chápu. Dobře.

Vyhlašuji pauzu na jednání poslaneckého klubu ODS v délce pěti minut a pokračovat budeme ve 12 hodin 27 minut.

 

(Jednání přerušeno od 12.22 do 12.27 hodin.)

 

Milé kolegyně poslankyně, milí kolegové poslanci, je 12 hodin 27 minut, uplynula pauza na jednání poslaneckého klubu ODS.

Ještě předtím, než jsem vyhlásil pauzu, se hlásil pan poslanec Vozka. Prosím, pane poslanče, máte slovo.

 

Poslanec Vlastimil Vozka: Děkuji za slovo. Pane místopředsedo, kolegyně, kolegové, stalo se mi to poprvé v této Sněmovně, ale na sjetině mám, že jsem hlasoval pro, ale ve skutečnosti jsem hlasoval proti. Proto dávám podnět ke zpochybnění hlasování. Děkuji.

 

Místopředseda PSP Petr Gazdík: Děkuji. Protože to následuje bezprostředně - kdyby si pan předseda nevzal pauzu, bylo by to bezprostředně, tak pokud nebude námitka proti mému postupu, tak toto hlasování umožním.

 

Zahajuji hlasování o námitce pana kolegy Vozky. Kdo je pro přijetí této námitky, nechť zvedne ruku a zmáčkne tlačítko. Kdo je proti?

Je to hlasování číslo 62. Přihlášeno je 163 poslankyň a poslanců, pro 144, proti 3. Námitka byla přijata.

 

Budeme opakovat hlasování o návrhu B1. Je tady žádost o odhlášení. Odhlašuji vás všechny a prosím, abyste se přihlásili svými hlasovacími kartami.

 

Zahajuji opakované hlasování o pozměňovacím návrhu B1. Kdo je pro, nechť zvedne ruku, zmáčkne tlačítko. Kdo je proti?

Je to hlasování číslo 63. Přihlášeno je 160 poslankyň a poslanců, pro 85, proti 72. Návrh byl přijat. Prosím, pane zpravodaji.

 

Poslanec Jan Farský: Děkuji. Návrh B1, tedy zrušení písmene k) bylo schváleno. Tím se stala nehlasovatelná písmena - body A1, D1.1, E1,J1.1, J5 a M1.1, přičemž D1.1, M1.1 a J5 jsou nehlasovatelné, protože jsou věcně totožné s návrhem B1.

Můžeme tak přikročit k bodu 4, kdy budeme hlasovat o pozměňovacích návrzích podaných k § 2 odst. 1 písm. m). Zde bude muset dojít k úpravě, ale jsou to legislativně technické změny, ke kterým bude jenom upraveno značení písmen. Ale můžeme hlasovat obsahově o M1.2. ***
Přihlásit/registrovat se do ISP