(14.50 hodin)
(pokračuje Němcová)
Pan poslanec Ivan Ohlídal navrhuje, aby bod číslo 16, sněmovní tisk 624, byl zařazen pevně dnes po již pevně zařazených bodech.
Zahajuji hlasování pořadové číslo 100. Kdo je pro tento návrh? Proti návrhu?
V hlasování pořadové číslo 100 přítomno 198, pro 126, proti 58. Návrh byl přijat.
Pan poslanec Jan Husák žádá o pevné zařazení bodu 23, sněmovní tisk 712, dnes po již pevně zařazených bodech.
Zahajuji hlasování pořadové číslo 101. Kdo je pro tento návrh pana poslance Husáka? Proti návrhu?
V hlasování pořadové číslo 101 přítomno 198, pro 82, proti 28. Návrh nebyl přijat. (V sále je hluk a neklid.)
Pan poslanec Igor Svoják žádá o vyřazení bodu 14, sněmovního tisku 603, z pořadu schůze po konzultaci s paní ministryní kultury.
Zahajuji hlasování pořadové číslo 102. Ptám se, kdo souhlasí s tímto vyřazením. Proti návrhu?
V hlasování pořadové číslo 102 přítomno 198, pro 176, proti 4. Tento návrh byl přijat. Bod jsme vyřadili.
Pan poslanec Michal Babák žádá nejprve přeřazení bodu 69, sněmovního tisku 742, na dnešek po již pevně zařazených bodech.
Zahajuji hlasování pořadové číslo 103. Kdo souhlasí s tímto návrhem? Proti návrhu?
V hlasování pořadové číslo 103 přítomno 198, pro 88, proti 92. Návrh nebyl přijat.
Paní kolegyně Putnová navrhovala stejně jako pan poslanec Ohlídal pevné zařazení sněmovního tisku 624. Již se tak stalo, čili návrh paní poslankyně Putnové je nehlasovatelný.
Tím jsme se vypořádali se všemi návrhy, které byly k pořadu schůze.
Můžeme se věnovat prvnímu z pevně na dnešek zařazených bodů. Zahajuji tedy projednávání bodu
133.
Návrh poslanců Pavola Lukši, Jiřího Papeže, Ladislava Skopala
a Pavla Kováčika na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 569/1991 Sb.,
o Pozemkovém fondu České republiky, ve znění pozdějších předpisů
/sněmovní tisk 785/ - druhé čtení
(V sále je stále velký hluk!) Tento návrh uvede za navrhovatele pan poslanec Pavol Lukša. Já vás prosím, pane kolego, o slovo. Všechny ostatní naopak prosím, aby byli zticha a seděli ve svých lavicích, a chtějí-li mluvit, aby odešli mimo jednací síň!
Poslanec Pavol Lukša: Vážená paní předsedající, pane premiére, dámy a pánové, dovoluji si vystoupit za skupinu předkladatelů ke sněmovnímu tisku 785. Je to novela zákona o Pozemkovém fondu. Chtěl bych jenom stručně zopakovat, že společným jmenovatelem pro všechny uvedené oblasti je nedostatek finančních prostředků alokovaných pro tyto účely ve státním rozpočtu na rok 2012. Jedná se o tyto oblasti. Jednak je to národní spolufinancování Programu rozvoje venkova, národní podpory, programy podpor pro Podpůrný, garanční, rolnický a lesnický fond na podporu lesního hospodářství, vodního hospodářství, nového programu výstavba čističky odpadních vod a do vodohospodářské infrastruktury, jakož i na národní doplňkové přímé platby.
Vzhledem ke skutečnosti, že nás opravdu tlačí čas, si vás dovoluji požádat o hladké posunutí ke druhému čtení. Děkuji vám za pozornost. (Neklid v sále. Velmi špatná slyšitelnost.)
Předsedkyně PSP Miroslava Němcová Děkuji, pane poslanče. Návrh jsme v prvém čtení přikázali k projednání výboru zemědělskému. Usnesení výboru...
Já prosím poslance i aparát Poslanecké sněmovny, aby nevyrušovali, aby se věnovali tomu, komu bylo uděleno slovo! Prosím vás odejděte z jednacího sálu, jestli nechcete poslouchat toho, kdo mluví, nikoho nerušte, nechcete-li abyste sami byli rušeni! Prosím pány kolegy, pana poslance Filipa, pana poslance Foldynu, paní poslankyni Orgoníkovou, všechny vás prosím, abyste respektovali to, že nemáte udělené slovo. Můžete samozřejmě mluvit v kuloárech.
Návrh jsme v prvém čtení přikázali k projednání zemědělskému výboru. Usnesení výboru bylo doručeno jako sněmovní tisk 785/2. Prosím nyní o slovo zpravodaje tohoto výboru pana poslance Františka Dědiče.
Poslanec František Dědič: Dobré odpoledne, vážená paní předsedkyně, kolegyně a kolegové. Dovolte mi, abych vás seznámil s usnesením zemědělského výboru z 35. schůze dne 26. října 2012.
Zemědělský výbor Poslanecké sněmovny po úvodním slově zástupce předkladatelů poslance Pavola Lukši, zpravodajské zprávě poslance Františka Dědiče a po rozpravě
1. doporučuje Poslanecké sněmovně návrh poslanců Pavola Lukši, Jiřího Papeže, Ladislava Skopala a Pavla Kováčika na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 569/1991 Sb., o Pozemkovém fondu České republiky, ve znění pozdějších předpisů, sněmovní tisk 785, schválit ve znění tohoto přijatého pozměňovacího návrhu: V článku 1 v § 15 odst. 6 písm. l) se číslo "330" nahrazuje číslem "630",
2. pověřuje předsedu výboru, aby toto usnesení předložil předsedkyni Poslanecké sněmovny,
3. zmocňuje zpravodaje, aby s tímto usnesením seznámil Poslaneckou sněmovnu.
Já věřím, dámy a pánové, že tento pozměňovací návrh ve třetím čtení podpoříte. Děkuji.
Předsedkyně PSP Miroslava Němcová Děkuji panu zpravodaji. Otevírám obecnou rozpravu. Přihlášky do ní nemám. Ptám se tedy, zda se někdo hlásí. Nehlásí se nikdo, končím obecnou rozpravu. Zahajuji rozpravu podrobnou. Pan poslanec Jiří Papež má slovo.
Poslanec Jiří Papež: Děkuji za slovo. Vážená paní předsedkyně, kolegyně a kolegové, dovolte mi přednést jeden krátký pozměňovací návrh k projednávanému návrhu zákona, tedy sněmovnímu tisku 785.
Navrhuji, že se v článku 1 § 15 odst. 6 písm. m) a písm. o) slova "v roce 2012" nahrazují slovy "v letech 2012 a 2013". Tolik můj pozměňovací návrh.
Dovolte mi, abych využil ještě této příležitosti k tomu, abych navrhl zkrácení lhůty mezi druhým a třetím čtením na 48 hodin. Děkuji.
Předsedkyně PSP Miroslava Němcová Hlásí se prosím ještě někdo do podrobné rozpravy? Nehlásí se nikdo, podrobnou rozpravu tedy končím.
Budeme hlasovat o návrhu pana poslance Papeže na zkrácení lhůty na 48 hodin mezi druhým a třetím čtením.
Zahajuji hlasování pořadové číslo 104. Táži se, kdo souhlasí s tím, aby lhůta mezi druhým a třetím čtením byla zkrácena na 48 hodin. Kdo je pro? Proti tomuto návrhu?
V hlasování pořadové číslo 104 přítomno 195, pro 130, proti 3. Návrh byl přijat. S tímto konstatováním končím druhé čtení tohoto návrhu zákona. (V sále je stále hluk.)
Jsme u bodu
134.
Návrh nového časového harmonogramu projednávání vládního návrhu zákona
o státním rozpočtu České republiky na rok 2013 a střednědobého výdajového
rámce v Poslanecké sněmovně a jejích orgánech
/sněmovní dokument 4308/
K tomuto bodu nám byl tedy rozdán dokument s uvedeným číslem a ten obsahuje usnesení rozpočtového výboru 342 z jeho 38. schůze ze dne 30. října 2012 a návrh usnesení Poslanecké sněmovny. Tento návrh uvede předseda rozpočtového výboru Pavel Suchánek. Prosím vás o slovo, pane kolego.
Poslanec Pavel Suchánek: Děkuji za slovo, paní předsedkyně. Nebudu opakovat všechno, co jste zde již řekla. Podstatné je to, že rozpočtový výbor stanovil nový harmonogram projednávání státního rozpočtu a doporučuje Sněmovně, aby tento harmonogram schválila. Je to v elektronické podobě tisk 4308.
Předsedkyně PSP Miroslava Němcová Děkuji. Pan předseda bude spolu se mnou sledovat rozpravu k tomuto bodu. Otevírám tedy všeobecnou rozpravu a ptám se, zda se někdo hlásí. Nehlásí se nikdo, končím všeobecnou rozpravu a zahajuji rozpravu podrobnou. Opět se ptám, zda se někdo hlásí. Nehlásí se nikdo, končím podrobnou rozpravu. ***