Výbor pro obranu

O výboru

Zasedací místnost VO

Výbor pro obranu se v rámci své legislativní a kontrolní činnosti věnuje zejména problematice vnější obrany státu. Výbor představuje základní institucionální nástroj civilní kontroly ozbrojených sil a zabývá se kontrolou činnosti vlády v této oblasti a rozpočtovou činností. Funkční rozdělení agendy vnější a vnitřní bezpečnosti, poskytuje členům výboru větší prostor pro hlubší kontrolu resortu obrany.

Vše o výboru

Aktuálně

další


NATO Přijetí předsedy vojenského výboru NATO (4. 5. 2021)
Dne 4. 5. 2021 navštívil ČR dosluhující předseda vojenského výboru NATOvrchní maršál letectva sir Stuart Peach. V rámci jeho cesty jej přijala také předsedkyně výboru pro obranu Jana Černochová.

USA Přijetí zástupců texaské a nebraské národní gardy (16. 9. 2020)
V návaznosti na zahraniční cestu delegace výboru pro obranu vedené místopředsedou PS PČR Tomášem Hanzelem do USA, která se uskutečnila na podzim roku 2019, se zástupci branného výboru setkali v rámci pracovního obědadne 16. 9. 2020 se zástupci texaské a nebraské národní gardy.

Ukrajina Zpráva ze zahraniční cesty delegace výboru pro obranu na Ukrajinu (10. 3. 2020)
Vtermínu 5. – 8. března 2020 podnikla delegace výboru pro obranu služební cestu na Ukrajinu. Delegaci vedla předsedkyně výboru Jana Černochová a dalšími členy byli místopředseda výboru Jan Lipavský a poslanec Pavel Žáček.

dalšíISP (příhlásit)