PhDr. Edvard Beneš

Narozen: v roce 1884
Zemřel: v roce 1948

Seznam činností

Národní shromáždění republiky Československé

Záznam jmenného rejstříku

BENEŠ Eduard, dr.

I. voleb. kraj

ČS

Volba verifikována 1, 26. V. 1920; 3. I.

Slib vykonal 9, 18. VI. 1920; 387. I.

Jmenován ministrem zahranič. věcí 25. V. 1920.

2, 1. VI. 1920; 14. I.

Jmenován opětně ministrem zahraničních věcí 15. IX. 1920.

14, 26. X. 1920; 3. II.

Jmenován předsedou vlády a opětně ministrem věcí zahraničních 26. IX. 1921.

86, 18. X. 1921; 3. IV.

Podal demisi jako ministerský předseda a jmenován opětně ministrem věcí zahraničních 7. X. 1922.

159, 24. X. 1922; 3. VI.

Žádost ve věcech imunity:

okr. s. pro přestupky v Praze (přestupek proti bezpečnosti cti).

40, 11. I. 1921; 1576. II.

zpr. t. 1597; zprav. dr. Kubíček;

nevydán 59, 3. III. 1921; 2450. II.



ISP (příhlásit)