(19.00 hodin)
(pokračuje Stanjura)

Možná bychom mohli zjistit, kolik z nich použilo a zda mají vůbec legislativně možnost podávat antidiskriminační žalobu, zda to dělají prostřednictvím ombudsmana příslušné členské země, či samostatně, kolik takových antidiskriminačních žalob naši občané podali, v jakém stavu jsou. To bychom měli požadovat pravidelně. A já myslím, že čtvrtletně je zbytečné, že by stačilo zhruba jednou za šest měsíců. Pokud by se ukázala nějaká nesrovnalost, požádal bych českou vládu, aby důrazně protestovala na nejbližší Radě ministrů a vyžadovala uvedení do souladu těchto zpráv se zkušeností, pokud se objeví různé hodnocení našich občanů v rozporu s touto skutečností.

A pevně doufám, že už dneska tady neuslyším od nikoho slovo infringement, že pokud Evropská komise má tolik práce, aby kvůli této blbosti zahajovala infringement s jednou ze svých členských zemí, tak já bych doporučoval, aby vy, páni ministři, kteří jezdíte na ty Evropské rady, na ty Rady ministrů, abyste se zabývali důležitější problematikou, a ne zda jsme přijali a zda jsme vytvořili agenturu pro posuzování možné diskriminace občanů ostatních členských zemí v České republice. Děkuji.

 

Místopředseda PSP Radek Vondráček: Já vám děkuji. A na tabuli svítí časový údaj 19.01. Poprosím tedy, jestli existovala nějaká dohoda předsedů poslaneckých klubů, protože já mám avizováno, že končíme v 19.00. Těžko projednávat meritorně zákon po 19. hodině dle jednacího řádu.

S přednostním právem pan předseda, ale návrh na prodloužení už není možné podat.

 

Poslanec Roman Sklenák: Děkuji. Já nevidím důvod, proč nepokračovat v jednání v tomto bodu. Myslím, že je možné otevřít rozpravu a pokračovat.

 

Místopředseda PSP Radek Vondráček: Rozprava je otevřena. Pohybujeme se v obecné rozpravě.

 

Poslanec Roman Sklenák: Tak můžeme pokračovat.

 

Místopředseda PSP Radek Vondráček: S přednostním právem pan předseda Stanjura. Upřednostnil bych dohodu stran.

 

Poslanec Zbyněk Stanjura: Dohoda stran nemůže změnit zákon, na tom se snad shodujeme, pane místopředsedo. (Místopředseda Vondráček: No ano.) A zákon jasně říká, pokud se má meritorně jednat či hlasovat o návrzích zákonů po 19. hodině, návrh na toto prodloužení musí padnout před 19. hodinou a musí o něm rozhodnout většina poslanců. Malé okénko pro pana kolegu Sklenáka: nemůžeme jednat. Ten důvod je jednoduchý. Vy říkáte - proč nemůžeme jednat? Protože platí zákon o jednacím řádu Poslanecké sněmovny. Konec edukativního okénka.

 

Místopředseda PSP Radek Vondráček: Děkuji. Já se tedy přikláním taky k tomuto názoru. No, rozhodnu ze své pozice.

Vážení přátelé, přerušuji jednání této schůze a pro ty, kteří vydrželi až do konce, mám příjemné překvapení. Na základě dohody předsedů všech poslaneckých klubů budeme pokračovat zítra v 11.00. Dle řádně schváleného programu se bude jednat o bod číslo 56, sněmovní tisk 1012. Takže tato schůze je přerušena do zítra, do čtvrtka 13. 7. v 11.00, což je dobrá zpráva pro kolegy, kteří třeba slaví narozeniny. Já vám všem děkuji a uvidíme se zítra.

 

(Jednání skončilo v 19.03 hodin.)***
Přihlásit/registrovat se do ISP