(9.30 hodin)
(pokračuje Hamáček)
Teď bychom hlasovali o komplexnějším návrhu, to je návrh pana poslance Klána, který ale v tom případě asi budete muset přečíst, pane poslanče. Já se omlouvám, ale není možné hlasovat o něčem, co nezaznělo na mikrofon, takže to prosím přečtěte. Pokud trváte na tom, aby se o tom hlasovalo, tak to prosím přečtěte.
Poslanec Jan Klán: Jedná se prioritně o hlasování číslo sedmnáct, aby se postupovalo od nejmírnější varianty k nejpřísnější.
Předseda PSP Jan Hamáček: To znamená od bodu 17.11 k bodu 17.1. (Poslanec Klán: Ano, přesně tak.) Pokud je to takhle, tak v tom případě můžeme.
Zahajuji hlasování a ptám se, kdo souhlasí s tímto postupem, resp. návrhem procedury. Kdo je proti?
Je to hlasování číslo 36, přihlášeno 172, pro 17, proti 102. Návrh nebyl přijat.
Pan poslanec Kostřica navrhoval změny ve dvou bodech, v bodě 17 a v bodě 16, ty návrhy načetl na mikrofon, takže je to hlasovatelné.
Zahajuji hlasování a ptám se, kdo souhlasí s návrhem pana poslance Kostřici. Kdo je proti?
Je to hlasování číslo 37, přihlášeno je 173, pro 21, proti 100. Návrh nebyl přijat.
A poslední návrh je návrh pana poslance Bendy, aby došlo k prohození bodů 23.18 za 23.19.
Zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro. Kdo je proti?
Je to hlasování číslo 38, přihlášeno je 173, pro 66, proti 60. Ani tento návrh nebyl přijat.
Pokud nikdo neuplatňuje další návrhy na změnu procedury, hlasovali bychom tedy teď o tom, že se budeme řídit procedurou tak, jak ji předložil garanční výbor, a tak, jak na ni odkázal pan zpravodaj. Je to tisk 508/9, usnesení garančního výboru číslo 148.
Zahajuji hlasování a ptám se, kdo souhlasí s procedurou. Kdo je proti?
Je to hlasování číslo 39. Přihlášeno je 173, pro 162, proti nikdo. Tento návrh byl přijat, procedura byla schválena.
V tom případě nám nic nebrání, abychom zahájili hlasování o jednotlivých pozměňovacích návrzích, a já prosím pana zpravodaje, aby nás hlasováním provedl.
Poslanec Jaroslav Krákora: Takže pane předsedo, nejprve bychom měli hlasovat, a vážené poslankyně a vážení poslanci, o legislativně technických úpravách. Ty jsou pod písmenem A a pod písmenem B číslo 15. Dají se hlasovat společně. Dále pak tam patří legislativně technická úprava pana poslance Koubka, kde místo nápoje má být nápojů a mění se tam písmeno "ů". A ta poslední legislativně technická úprava, tu si dovoluji já současně načíst, protože ta se týká souvislosti s přijetím zákona o hazardních hrách a zákona o dani z hazardních her.
Takže tam dochází v části páté -
Předseda PSP Jan Hamáček: Pane zpravodaji, já vás přeruším, ale to nejde. My jsme rozpravu ukončili a legislativně technické mohou zaznívat pouze v rozpravě. Čistě teoreticky je možné rozpravu znovu otevřít, ale to by musel vystoupit nějaký ministr. Zvažte prosím tedy závažnost.
Poslanec Jaroslav Krákora: Takže pane předsedo, ten zákon beru zpět, je projednáván - jde do Senátu, takže stejně se neví, jak to dopadne. Už je v Senátu, takže... (Pobavení v sále.) No ne, tady ve Sněmovně byl ten zákon schválen v té podobě, proto jsem myslel, že se to musí legislativně technicky upravit. (Předsedající: Prosím o klid ve sněmovně!) Takže toto beru zpět a končí to jenom těmi legislativně technickými načtenými úpravami, co jsem řekl, bez toho zákona o policii.
Předseda PSP Jan Hamáček: Dobrá, tak teď jsme tedy vyhověli jednacímu řádu a budeme hlasovat o legislativně technických úpravách. Stanovisko pana zpravodaje, resp. výboru? (Doporučující.) Pan ministr? (Kladné.)
Zahajuji hlasování, ptám se, kdo je pro. Kdo je proti tomuto návrhu?
Hlasování má číslo 40, přihlášeno je 177, pro 167, proti 2. Návrh byl přijat. Další prosím.
Poslanec Jaroslav Krákora: Další se týká oblasti elektronických cigaret a je tam bod C1, o kterém bychom měli hlasovat, a bude-li bod C1 přijat, tak je tam potom celá řada nehlasovatelných návrhů. Jestli je mám přečíst, pane předsedo?
Předseda PSP Jan Hamáček: Já předpokládám, že každý má před sebou příslušný tisk a je schopen se v něm orientovat. Jenom prosím, pane zpravodaji, zda byste mohl mluvit do mikrofonu blíže, protože jsou stížnosti, že nejste slyšet.
Dobře, tak s přednostním právem pan předseda Černoch.
Poslanec Marek Černoch: Děkuji za slovo. Já se omlouvám, ale jestli mohu poprosit o přečtení každého toho bodu, protože je to opravdu velmi náročný zákon, a jestliže tady před malou chvílí zaznělo, že se to schválí, protože to půjde do Senátu, tak buď je to sranda, anebo je to vážný zákon, o kterém hlasujeme.
Předseda PSP Jan Hamáček: Pane poslanče, chci vás upozornit na to, že toto jsme řešili, a já předpokládám, že každý má k dispozici daný sněmovní tisk, kde máte napsáno číslo bodu. Samozřejmě můžeme číst: C1, bude-li přijat C1, jsou K2, jedna, dva, P1, P2, V4... Ale nevidím v tom žádnou logiku. (Stálý hluk v sále.)
Takže pokud trváte na tom, aby se každý pozměňovací návrh odůvodňoval, tak to můžu vzít jako procedurální návrh a nechám o tom hlasovat. A prosím o klid ve Sněmovně!
Poslanec Marek Černoch: Já bych poprosil alespoň tři slova, o čem to je, v krátkosti. Děkuji.
Předseda PSP Jan Hamáček: Pane poslanče, já se omlouvám, ale to je přesně v tom materiálu. Máte napsáno elektronické cigarety, pojmy vnitřní prostor, bylinné výrobky, prodej tabáku - já v tom mám docela jasno. Samozřejmě nemohu vyloučit, že někdo ne, ale je to dlouhá procedura a opravdu bych byl rád, abychom to dnes ukončili.
Pan místopředseda Filip. A omlouvám se všem ostatním, kteří se hlásí s faktickými poznámkami, ale v této fázi to není možné.
Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Děkuji, pane předsedo. Členové vlády, paní a pánové, já s tím zásadně nesouhlasím, co říká kolega Černoch. Jednak seděl na organizačním výboru, když jsme se o tom bavili, jaké tisky se budou tisknout a které zůstanou v elektronické podobě. Na můj návrh prošlo, že každý klub bude mít minimálně i v písemné podobě kromě elektronické právě onu hlasovací proceduru, to znamená usnesení výboru, který je garanční. V tomto ohledu nemohu za to, že někteří kolegové nenosí materiály do sněmovny. Já si myslím, že to není potřeba číst. (Potlesk části poslanců.)
Předseda PSP Jan Hamáček: V tom případě budeme pokračovat. Prosím, abyste se usadili, protože budeme hlasovat a jsme tedy v bodě tři, což je otázka elektronických cigaret. Prosím o stanovisko pana zpravodaje, resp. garančního výboru. (Negativní.) Pan ministr? (Negativní.)
Zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro. Kdo je proti?
Je to hlasování číslo 41, přihlášeno je 178, pro 31, proti 84. Návrh nebyl přijat. Další prosím.
Poslanec Jaroslav Krákora: Další se týká vnitřního prostoru a měli bychom hlasovat o bodu B1. (Námitky v sále.) Pardon, pardon, vlastně C1 nebyl přijat, musíme hlasovat K2. O bodu K2 se bude hlasovat.
Předseda PSP Jan Hamáček: Kolegyně, kolegové, prosím, nepokřikujte tady na sebe. Pokud je problém s tím, že neslyšíte, zařídíme, aby došlo ke zvýšení hlasitosti, a nemusíme tady na sebe křičet.
Budeme tedy hlasovat o bodě K2. Je tomu tak, pane zpravodaji? ***