(14.40 hodin)
(pokračuje Bartošek)

Máme zde ještě jedno přikázání - že tento návrh přikážeme do výboru pro sociální politiku.

Zahajuji hlasování a táži se, kdo je pro návrh.

Je to hlasování 181. Přítomných poslankyň a poslanců je 134, pro návrh 103 poslanců, proti 8.

 

Ještě se hlásí paní ministryně.

 

Ministryně práce a sociálních věcí ČR Michaela Marksová Já ještě navrhuji zkrácení lhůty k projednávání na 30 dnů. Děkuji.

 

Místopředseda PSP Jan Bartošek: Než vám dám slovo, pane předsedo (Kalousku), musím napravit jeden omyl, který jsem učinil. Omluva, kterou jsem načetl, nebyla pana předsedy Hamáčka, ale pana poslance Igora Jakubčíka. Tím napravuji to, co jsem před tím řekl. Máte slovo.

 

Poslanec Miroslav Kalousek: Společně se spolu omlouváme panu poslanci Hamáčkovi. Na druhou stranu návrh, který teď přednesla paní ministryně, měl padnout v rozpravě. My jsme si tady něco povídali o profesionalitě. K té profesionalitě patří, že návrhy padají tehdy, když padat mají. To znamená v rozpravě a nás už to fakt nebaví. Vážně nás to nebaví!

 

Místopředseda PSP Jan Bartošek: S přednostním právem se hlásí pan premiér Sobotka.

 

Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka: Děkuji, já bych rád poděkoval Poslanecké sněmovně za to, že se nám podařilo dostat do tohoto prvního čtení. Děkuji.

 

Místopředseda PSP Jan Bartošek: Děkuji vám. Pan předseda Kalousek.

 

Poslanec Miroslav Kalousek: Pan premiér otevřel rozpravu, čímž evidentně chce, aby se o tomto zkrácení hlasovalo. Nebylo nám to avizováno, my si to musíme promyslet. Žádám o hodinu na přestávku poslaneckého klubu.

 

Místopředseda PSP Jan Bartošek: Dobře. Ocitáme se zpět v otevřené obecné rozpravě s tím, že bude hodina přestávky do 15.42, kdy budeme pokračovat v programu 19. schůze. (Hluk v sále.)

Kolegyně a kolegové, poprosím vás ještě o chvíli trpělivosti, protože za mnou přišli předsedové klubů, pan předseda Fiala Petr a pan předseda Fiala Radim a požádali mě ještě s tím, že TOP 09 si bere přestávku do 15.42 hodin. Následuje dvouhodinová přestávka klubu TOP 09, jestli to říkám správně, ODS? (Hlasy z ODS.) ODS, to znamená, to jsme 17.42 a poté si bere hodinu a půl přestávku hnutí Úsvit a ocitáme se po 19. hodině. V tom případě jsme skončili dnešní jednání. Já vám děkuji a přeji vám příjemný zbytek dnešního dne. Vzhledem k tomu, že jsme to přetáhli přes 19. hodinu, končím 19. schůzi. Děkuji vám.

 

(Schůze skončila ve 14.44 hodin.) ***
Přihlásit/registrovat se do ISP