(Jednání pokračovalo v 15.46 hodin.)
Předsedkyně PSP Miroslava Němcová Paní poslankyně, páni poslanci, zahajuji přerušené jednání a dávám nyní slovo předsedovi volební komise poslanci Janu Vidímovi. Prosím, aby nás informoval o výsledku tajné volby místopředsedů Poslanecké sněmovny. Prosím, pane předsedo.
Poslanec Jan Vidím: Vážená paní předsedkyně, vládo, paní a pánové, dovolte, abych vás seznámil s výsledky prvního kola první volby místopředsedů Poslanecké sněmovny. Bylo vydáno 199 hlasovacích lístků, odevzdáno pak bylo 198. Pro navržené kandidáty byly hlasy odevzdány takto: pro poslance Vojtěcha Filipa 40 hlasů, pro poslankyni Vlastu Parkanovou 143 hlasy, pro poslankyni Kateřinu Klasnovou 151 hlas a pro poslance Lubomíra Zaorálka 173 hlasy.
Konstatuji, že pan a paní Lubomír Zaorálek, Kateřina Klasnová a Vlasta Parkanová byli zvoleni místopředsedy Poslanecké sněmovny. Blahopřeji. (Potlesk.)
Současně zvolené místopředsedy Poslanecké sněmovny žádám, aby se odebrali na místa k tomu určená. Děkuji.
Předsedkyně PSP Miroslava Němcová O totéž jsem chtěla požádat já. Prosím tedy všechny zvolené místopředsedy Poslanecké sněmovny, aby zaujali své místo zde v horních lavicích. A dovolte mi, abych se také připojila se svou gratulací k vašemu zvolení a s vírou v dobrou spolupráci v tomto volebním období. (Gratuluje nově zvoleným místopředsedům podáním ruky.)
Dámy a pánové, můžeme se věnovat dalšímu bodu. Jedná se o
12.
Návrh na stanovení počtu ověřovatelů Poslanecké sněmovny
Připomínám, že Sněmovna schvaluje ověřovatele nominované na základě parity tak, aby měla nejméně deset ověřovatelů. K dnešnímu dni bylo ustaveno pět poslaneckých klubů, které v souladu s § 27 našeho jednacího řádu navrhují, aby Poslanecká sněmovna měla 15 ověřovatelů.
Otevírám rozpravu a ptám se, zda se chce někdo k mému návrhu vyjádřit. (Nikdo se nehlásí.)
Končím rozpravu, ale protože jsme možná příliš rychle zahájili další bod, tak dovolte před hlasováním, abych dala ještě prostor pro předání kytic. (Poslanec Radek John předává kytice místopředsedkyním a předsedkyni Sněmovny. Následuje potlesk.)
Skončila jsem rozpravu ke stanovení počtu ověřovatelů k tomuto návrhu.
Můj návrh usnesení zní takto: Poslanecká sněmovna stanoví počet svých ověřovatelů na 15.
Kdo souhlasí s tímto návrhem usnesení? Poté co zahájím hlasování - ponese číslo 9 - prosím, zmáčkněte tlačítko a zvedněte ruku vy, kteří souhlasíte. Kdo je proti tomuto návrhu?
Hlasování s pořadovým číslem 9. Z přítomných 197 pro 184, proti nikdo. Konstatuji, že návrh usnesení byl schválen.
Nyní je před námi další bod, a to
13.
Návrh na nominaci ověřovatelů Poslanecké sněmovny
Návrh usnesení Poslanecké sněmovny k tomuto bodu vám byl rozdán na lavice. Prosím předsedu volební komise pana poslance Jana Vidíma, aby tento návrh uvedl.
Poslanec Jan Vidím: Děkuji pěkně. Paní předsedkyně, vládo, paní a pánové, volební komise na své druhé schůzi konané dnes rovněž projednala návrhy poslaneckých klubů na nominaci ověřovatelů Poslanecké sněmovny. Ve jejím usnesení číslo 5 pak jsou ta jména, která máte uvedena i ve svých materiálech na poslaneckých lavicích jako obsah návrhu usnesení Sněmovny.
Před krátkou chvílí několika málo vteřin Sněmovna rozhodla o tom, že v tomto volebním období budeme mít 15 ověřovatelů. Jedná se o tyto paní poslankyně a pány poslance - a opět, abychom se lépe poznávali, poprosím, aby jmenovaní krátce povstali. Marek Benda, Jiří Dolejš, Otto Chaloupka, David Kádner, Václav Klučka, Lenka Kohoutová, Kateřina Konečná, Jiří Krátký, František Laudát - odešel, Gabriela Pecková, Jiří Petrů, Stanislav Polčák, Jiří Rusnok, Marta Semelová a Marek Šnajdr.
O návrhu usnesení, které máte na svých poslaneckých stolech v tuto chvíli již jistě před očima, bychom měli rozhodnout veřejným hlasováním.***