Neautorizováno !


 

(18.30 hodin)
(pokračuje Kasal)

Sněmovna, pokud se rozhodne, že bude hlasovat tajným, a o tom budeme hlasovat v hlasování, které za chviličku začne, bude se hlasovat tajným. Pokud nerozhodne, že se bude hlasovat tajným, bude se hlasovat veřejným. Jiný výklad nepřipouštím.

 

Zahájil jsem hlasování pořadové číslo 412. Kdo je pro to, aby se hlasovalo tajným způsobem? Děkuji. Kdo je proti? Děkuji.

Hlasování skončilo. Hlasovalo 168 poslanců, 86 bylo pro, 41 proti.

 

Počkáme chvíli, probíhá kontrola hlasování. (Nejsou námitky proti výsledku hlasování.) Budeme volit způsobem tajným, protože jsme si to ověřili v předešlém hlasování. Předpokládám, že mohu přerušit bod 119 v tuto chvíli.

 

Poslanec Pavel Hojda: Ano, protože bylo rozhodnuto o tajném hlasování, prosím o přerušení bodu.

 

Místopředseda PSP Jan Kasal: Ano. Budeme se věnovat bodu

 

120.
Návrh na jmenování členů kontrolní rady Grantové agentury České republiky

 

Poslanec Pavel Hojda: Je to návrh na jmenování členů kontrolní rady Grantové agentury České republiky. Jedná se o osm členů. Dne 10. července 2005 skončí čtyřleté volební období osmi členům kontrolní rady Grantové agentury České republiky, a to Lence Deverové, Jiřímu Fancovi, Eduardu Gombárovi, Hubertu Křížovi, Michalu V. Markovi, Miroslavu Máčemu, Antonínu Sochorovi a Augustinu Svobodovi.

Poslanecká sněmovna přijala dne 4. prosince 2002 usnesení číslo 206, kterým doporučila předsedovi Poslanecké sněmovny vydat prostřednictvím České tiskové kanceláře výzvu oprávněným subjektům podle zákona 130/2002 Sb. k podávání návrhů na jmenování členů kontrolní rady Grantové agentury České republiky. Na základě výzvy vydané předsedou Poslanecké sněmovny dne 10. května letošního roku obdržela volební komise ve lhůtě do 25. května tohoto roku celkem 13 návrhů od 16 oprávněných navrhovatelů. Jedná se o tyto kandidáty: 1. Lenka Deverová, 2. Jiří Fanc, 3. Eduard Gombár, 4. Věra Kalvodová, 5. Václav Kolář, 6. Hubert Kříž, 7. Miroslav Máče, 8. Michal V. Marek, 9. Josef Průša, 10. Jiří Sedlo, 11. Antonín Sochor, 12. Augustin Svoboda, 13. Rudolf Žáček. Kandidátka byla postoupena poslaneckým klubům 30. května a současně vám byla rozdána na lavice.

Toto hlasování je atypické. Nejedná se o volbu, neboť Poslanecká sněmovna hlasuje o navržených kandidátech a na základě výsledku hlasování a po přijetí usnesení Poslanecké sněmovny zašle předseda Poslanecké sněmovny jmenovací dopisy novým členům kontrolní rady Grantové agentury. Jmenovaným členům započne jejich čtyřleté funkční období 11. července letošního roku.

Volební komise navrhuje hlasování tajné.

Dále připomínám, protože se jedná o návrh a následně o jmenování, že se hlasování neuskutečňuje dvoukolově. V případě, že v nastávajícím hlasování neobdrží dostatečný počet hlasů osm kandidátů, nemůže následovat další hlasování a tento bod končí. Hlasovací lístky jsou připraveny.

A nyní prosím, pane předsedající, abyste otevřel rozpravu k navrženým kandidátům na členy kontrolní rady Grantové agentury a k návrhu na způsob hlasování.

 

Místopředseda PSP Jan Kasal: Ano, děkuji. Otevírám rozpravu. Nikdo se nehlásí, takže rozpravu končím.

 

Poslanec Pavel Hojda: Prosím, abychom hlasovali o návrhu na tajné hlasování.

 

Místopředseda PSP Jan Kasal: Ano, je to nezbytné. Takže v hlasování pořadové číslo 413, které jsem zahájil, se táži, kdo je pro to, abychom rozhodovali tajným hlasováním. Děkuji. Kdo je proti? Děkuji.

Hlasování skončilo. Ze 168 bylo 117 pro, 17 proti. Budeme hlasovat tajně.

 

Poslanec Pavel Hojda: Nyní prosím, pane předsedající, abyste přerušil projednávání tohoto bodu a otevřel další volební bod.

 

Místopředseda PSP Jan Kasal: Přerušuji projednávání bodu 120.

Otevírám bod

 

121.
Návrh na volbu člena dozorčí rady Státního zemědělského intervenčního fondu

 

Poslanec Pavel Hojda: Děkuji. Dne 23. května 2005 skončilo volební období poslanci Václavu Grünerovi. Od tohoto dne je jedno místo člena dozorčí rady Státního zemědělského intervenčního fondu uvolněno.

Ve stanovené lhůtě jsme obdrželi od poslaneckých klubů tyto návrhy: 1. Ladislav Skopal, 2. Jiří Papež. Tyto návrhy byly postoupeny všem poslaneckým klubům 14. června.

Způsob volby zvláštní zákon nestanoví. Volební komise navrhuje volbu tajnou, která je technicky připravena. Nově zvolenému členu započne jeho čtyřleté funkční období dnem volby.

Pane předsedající, můžete otevřít rozpravu k navrženým kandidátům a ke způsobu volby.

 

Místopředseda PSP Jan Kasal: Ano. Otevírám rozpravu k navrženým kandidátům a ke způsobu volby. Nikdo se nehlásí, takže rozpravu končím.

 

Poslanec Pavel Hojda: Budeme hlasovat o tom, že se bude volit tajně.

 

Místopředseda PSP Jan Kasal: Ano. V hlasování pořadové číslo 414 se táži, kdo souhlasí s tím, že budeme rozhodovat tajně, ať zvedne ruku a stiskne tlačítko. Kdo je proti? Děkuji.

Hlasování skončilo. Hlasovalo 168 poslanců, 123 pro, 15 proti. Návrh byl přijat.

 

Poslanec Pavel Hojda: Prosím, pane předsedající, abyste přerušil tento bod a otevřel další bod.

 

Místopředseda PSP Jan Kasal: Přerušuji projednávání bodu 121.

Zahajuji projednávání bodu

 

122.
Návrh Poslanecké sněmovny na jmenování člena
Rady pro rozhlasové a televizní vysílání

 

Poslanec Pavel Hojda: Úvodem sděluji, že 20. dubna letošního roku obdržel předseda vlády rezignační dopis člena této rady pana Jakobce a podle zákona jeho členství zaniklo dnem následujícím po dni doručení vzdání se funkce předsedovi vlády. Proto od 21. dubna letošního roku je neobsazeno místo jednoho člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Na minulé schůzi proběhlo hlasování o návrhu na jmenování člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílání neúspěšně, a proto je tento bod zařazen i na pořad dnešní schůze.

Ve stanovené lhůtě obdržela volební komise od poslaneckých klubů tyto návrhy: Alena Macková a Patrik Nacher. Návrhy byly postoupeny poslaneckým klubům 14. června.

Připomínám, že na návrh Poslanecké sněmovny člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílání jmenuje předseda vlády a funkční období člena je šest let.

Způsob hlasování zvláštní zákon nestanoví. Volební komise navrhuje hlasování tajné.

Protože se jedná o návrh a potom o jmenování předsedou vlády, hlasování se neuskutečňuje dvoukolově. V případě, že nebude v nastávajícím hlasování kandidát na člena zvolen, nemůže následovat další hlasování a tento bod končí.

***




Přihlásit/registrovat se do ISP