(10.10 hodin)

 

Poslanec Petr Bendl: Děkuji za slovo. Pane předsedající, dámy a pánové, já jsem včera nepodpořil nově vznikajícího předsedu zemědělského výboru, a to proto, že se domnívám, že bez ohledu na to, že máme, řeknu osobně, velmi dlouho dobré profesní vztahy z minulosti, ale myslím si, že je ve významném konfliktu zájmu. Jako zaměstnanec skupiny Agrofert by prostě neměl být předsedou zemědělského výboru. A kdyby se našel v hnutí ANO někdo, kdo není zaměstnancem skupiny Agrofert, tak bych ho rád podpořil. Takhle jsem to udělat nemohl.

Děkuji. (Silný potlesk zcela napravo.)

 

Předseda PSP Jan Hamáček: Děkuji. Pan poslanec Blažek má slovo.

 

Poslanec Pavel Blažek: Děkuji za slovo. Dobrý den. Dámy a pánové, tady asi nebývalo úplně zvykem, že bychom bychom kladně hovořili i o členech jiných politických stran, ale já to v návaznosti na pana poslance Foldynu teď udělám.

Pokud jde o osobu Karla Schwarzenberga, rád bych tady řekl, že předseda zahraničního výboru není pouze od toho, že má občas různé názory na uznání toho či onoho státu, ale je to také o tom, že reprezentuje tento stát, tuto Sněmovnu navenek. A já si myslím, že můžeme být rádi, že navenek nás bude reprezentovat v tomto výboru právě osoba, jakou je Karel Schwarzenberg, která nepochybně to mezinárodní renomé má.

Děkuji. (Silný potlesk v lavicích napravo.)

 

Předseda PSP Jan Hamáček: Děkuji. Pan předseda klubu ANO pan poslanec Faltýnek. Prosím, máte slovo.

 

Poslanec Jaroslav Faltýnek: Dobrý den, vážené kolegyně a kolegové. Já jenom rychlou reakci a repliku na pana bývalého ministra zemědělství Bendla.

Vážím si jeho otevřenosti v tomto vystoupení, nicméně naopak na rozdíl od něho se domnívám, že právě proto, že jsem pracoval a zatím stále ještě pracuji ve skupině Agrofert, která podniká vlastně v celé šíři českého zemědělství a potravinářství, tak vím přesně, co české zemědělství a potravinářství potřebuje. (Výbuch smíchu z lavic napravo.) Děkuju, díky moc. A budu se snažit samozřejmě v této pozici dál bojovat za zájmy českých zemědělců a potravinářů, jak jsem to dělal poslední tři roky při vyjednávání nové společné zemědělské politiky.

Z tohoto místa, a už jsem to i řekl na jednání zemědělského výboru, bych chtěl ještě jednou poděkovat bývalým ministrům zemědělství panu Fuchsovi a panu Bendlovi za to, že prostě se k tomu postavili nadstranicky v té době, když se vyjednávaly podmínky pro české zemědělce, a že se nám společně s Agrární komorou, s Potravinářskou komorou, s velkými firmami v naší zemi podařilo vybojovat pro české zemědělce těch 30 miliard korun ročně, které do toho sektoru půjdou - za prvé. A za druhé, že se nám podařilo zabránit na úrovni Evropské unie spolu s dalšími státy, že české zemědělství nebude zastropováno, to znamená, že nebude postiženo principem cappingu, který navrhovaly staré státy unie. A takto jsme zachránili českým zemědělcům během těch dvou let vyjednávání řádově osm až deset miliard korun.

Děkuji. (Tleskají poslanci hnutí ANO.)

 

Předseda PSP Jan Hamáček: Pan poslanec Kalousek. Prosím, máte slovo.

 

Poslanec Miroslav Kalousek: Děkuji za slovo. Můj vzácný bývalý kolega pan poslanec Bendl zjevně nepochopil novou vládní prioritu. Co je dobré pro Agrofert, je dobré i pro Českou republiku. Zvykejte si, pane kolego. (Lehký smích z lavic vlevo.)

 

Předseda PSP Jan Hamáček: To bylo vystoupení pana poslance Kalouska. Další přihlášku do rozpravy nevidím, takže bych rozpravu ukončil.

Pokud s tím budete souhlasit, budeme postupovat tak, jak zde bylo zvykem, to znamená, že budeme hlasovat o potvrzení každého předsedy zvlášť. Je s tím takto souhlas? Pokud ano, přistoupili bychom k hlasování a k potvrzení jednotlivých předsedkyň a předsedů. Budeme postupovat v pořadí, tak jak jsem přečetl jednotlivé výbory.

 

Nejdříve budeme hlasovat o potvrzení paní předsedkyně petičního výboru paní poslankyně Zuzky Bebarové Rujbrové.

Zahajuji hlasování. Kdo souhlasí, abychom ji potvrdili ve funkci, ať stiskne tlačítko a zvedne ruku. Kdo je proti tomuto návrhu?

Hlasování má číslo 28. Přihlášeno je 182, pro 132, proti 10. Tento návrh byl přijat.

 

Budeme pokračovat hlasováním o předsedovi rozpočtového výboru.

Zahájím hlasování. Kdo souhlasí, abychom potvrdili pana poslance Václava Votavu, ať stiskne tlačítko a zvedne ruku. Kdo je proti tomuto návrhu?

Hlasování má číslo 29. Přihlášeno je 183, pro 173, proti nikdo. Tento návrh byl přijat.

 

Budeme pokračovat výborem kontrolním.

Zahajuji hlasování. Kdo souhlasí, abychom potvrdili pana poslance Vladimíra Koníčka, ať stiskne tlačítko a zvedne ruku. Kdo je proti tomuto návrhu?

Hlasování číslo 30. Přihlášeno 183 poslankyň a poslanců, pro 134, proti 15. Tento návrh byl přijat.

 

Budeme pokračovat výborem volebním.

Zahajuji hlasování. Kdo souhlasí, abychom potvrdili pana poslance Martina Komárka ve funkci předsedy volebního výboru, ať stiskne tlačítko a zvedne ruku. Kdo je proti tomuto návrhu?

Hlasování má číslo 31. Přihlášeno je 181, pro 158, proti 2. Tento návrh byl přijat.

 

Výbor pro evropské záležitosti.

Zahajuji hlasování. Ptám se, kdo souhlasí, abychom potvrdili ve funkci předsedy výboru pana poslance Jaroslava Klašku, ať stiskne tlačítko a zvedne ruku. Kdo je proti tomuto návrhu?

Hlasování číslo 32. Přihlášeno 183, pro 175, proti nikdo. I tento návrh byl přijat a pan předseda Klaška potvrzen.

 

Výbor hospodářský.

Zahajuji hlasování. Kdo souhlasí, abychom ve funkci předsedy potvrdili pana poslance Ivana Pilného, ať stiskne tlačítko a zvedne ruku. Kdo je proti tomuto návrhu?

Hlasování má číslo 33. Přihlášeno 182, pro 174, proti 1. Tento návrh byl také přijat.

 

Ústavněprávní výbor.

Zahajuji hlasování. Kdo souhlasí, abychom potvrdili ve funkci předsedy ústavněprávního výboru pana poslance Jeronýma Tejce, ať stiskne tlačítko a zvedne ruku. Kdo je proti tomuto návrhu?

Hlasování má číslo 34. Přihlášeno 184, pro 179, proti nikdo. Tento návrh byl rovněž přijat.

 

Výbor pro obranu.

Zahájím hlasování a zeptám se, kdo souhlasí, abychom potvrdili ve funkci předsedy pana poslance Davida Kádnera, ať stiskne tlačítko a zvedne ruku. Kdo je proti tomuto návrhu?

Hlasování má číslo 35. Přihlášeno je 182, pro 122, proti 36. Tento návrh byl přijat.

 

Výbor pro bezpečnost.

Zahajuji hlasování. Ptám se, kdo souhlasí, abychom potvrdili ve funkci předsedy pana poslance Romana Váňu, ať stiskne tlačítko a zvedne ruku. Kdo je proti tomuto návrhu?

Hlasování číslo 36. Přihlášeno je 184, pro 178, proti nikdo. Tento návrh byl také přijat.

 

Výbor pro sociální politiku.

Zahajuji hlasování. Ptám se, kdo je pro, abychom potvrdili pana poslance předsedu Jaroslava Zavadila, ať stiskne tlačítko a zvedne ruku. Kdo je proti tomuto návrhu?

Hlasování číslo 37. Přihlášeno 185, pro 172, proti nikdo. I tento návrh byl přijat.

 

Výbor pro zdravotnictví.

Zahajuji hlasování. Ptám se, kdo souhlasí, abychom potvrdili pana předsedu Rostislava Vyzulu, ať stiskne tlačítko a zvedne ruku. Kdo je proti tomuto návrhu?

Hlasování má číslo 38. Přihlášeno 185, pro 179, proti nikdo. Tento návrh byl také přijat. ***
Přihlásit/registrovat se do ISP