Neprošlo jazykovou korekturou, neautorizováno!


(15.10 hodin)
(pokračuje Tomio Okamura)

Růst úroků ze splátek státního dluhu může v budoucnu vytvářet další enormní tlak na státní rozpočet a zásadně komplikovat možnosti státu v oblasti sociální politiky či podpory domácí ekonomiky. Náklady na takzvanou obsluhu našeho státního dluhu jsou stále vyšší. Vloni celková výše jeho splátek meziročně narostla o 23,1 procenta a v absolutních číslech činí pro letošní rok 100 miliard korun.

Takže vy dáte na Ukrajinu 232 miliard korun, všechno na dluh samozřejmě, rozdáváte, kde můžete. Sami sobě jste si zvýšili platy ve Fialově vládě, no a všechno je to na dluh, dluh prudce stoupá. Budou to za vás, tu spálenou zem potom budou sanovat buď příští vláda, nebo a samozřejmě i občané to budou splácet kvůli vám. A už tady vidím, protože letos, předpokládám, Fialova vláda končí a všechno tomu nasvědčuje, rozhodně to nebude v tomto složení, to je evidentní, tak už to zase vidím, jak vy budete po třech, čtyřech měsících tady v nové Sněmovně házet špínu už na tu novou vládu a budete říkat, co všechno dělá špatně. Přitom vy jste to zdevastovali takovým stylem za ty čtyři roky, že bude trvat minimálně jedno volební období, než se to vůbec dostane do nějakého předešlého stavu. Takže vy jste takoví škůdci, vy prostě škodíte České republice a útočíte na každého s jiným názorem. A dokonce v mém případě ještě mě chcete kriminalizovat a chcete mě poslat na tři roky do vězení za to, že říkám Stop migračnímu paktu EU, což je neuvěřitelné úplně, neuvěřitelné úplně. Já jsem takovouhle nejhorší vládu, je pravdou, co zaznívá v české společnosti, že jste nejhorší vláda vůbec za dobu samostatného Československa.

Za dobu, kdy je u moci Fialova vláda, stoupl státní dluh o více než 1 bilion korun a míra našeho zadlužení vůči HDP na 43 procent. A nyní chce ještě Fialova vláda náš státní dluh razantně zvyšovat prostřednictvím dalších nákladů na zbrojení.

Hnutí SPD považuje za jednu z hlavních priorit budoucí vlády, na které se chceme podílet, konsolidaci našich veřejných financí, snižování státního dluhu, odpovědnou rozpočtovou politiku a optimalizaci rozpočtových výdajů.

Bod číslo 4, mimořádný bod, který bych chtěl navrhnout na dnešní program schůze, má název Německo chce sebrat hlasovací práva neposlušným státům v Evropské unii a omezit suverenitu členských zemí EU. A já bych chtěl v této souvislosti vyzvat nečinnou a protinárodní Fialovu vládu, aby se konečně ozvala. Proč pořád mlčíte? Zatímco Británie jednala o clech a dojednala si 10 procent vzájemně, tak Fialova vláda neustále v Bruselu a v Paříži mluví o Ukrajině, místo aby bojovala za náš průmysl a aby prostě bojovala za nižší cla. Neudělali jste vůbec nic, vůbec nic, jako jenom Ukrajina, Ukrajina, Ukrajina. No a teďka tady se snažíte svést prostě to, co jste způsobili, ještě na někoho v zahraničí. No, ano, na Brusel by to bylo dobré svést, ale toho vy jste součástí.

No a o čem chci mluvit? Já vás chci vyzvat, abyste bránili Českou republiku proti diktátu z Bruselu a Berlína. A vy k tomu mlčíte, protože vy jste zaprodaní, vy jste protinárodní, no a vám to vlastně vyhovuje, že Česká republika ztratí suverenitu a že budou v Berlíně a Bruselu rozhodovat o nás bez nás.

Vznikající vláda německých křesťanských a sociálních demokratů navrhuje teďka nejnověji omezování a pozastavení hlasovacích práv v orgánech EU těm členským státům, které nenaplňují německé a bruselské pojetí v uvozovkách zásad právního státu. Plánuje rovněž prosazovat rozšíření hlasování kvalifikovanou většinou v Radě EU, zejména v otázkách zahraniční a bezpečnostní politiky. Hodlá tak pokračovat v odebírání kompetencí členským státům a v dalším omezování jejich suverenity.

Všechny tyto návrhy jsou pro hnutí SPD zcela nepřijatelné, protože by znamenaly transformaci Evropské unie do federálního superstátu, kde jednotlivé členské země pozbývají jakoukoliv národní a státní suverenitu. Budeme usilovat o to, aby budoucí česká vláda, jejíž součástí chceme být, tyto německé návrhy blokovala. Pokud by měly být jakýmkoliv způsobem uvedeny do praxe, není v českém národním zájmu být členy takové Evropské unie. Protože už teďka právě, když je tady v České republice ta servilní Fialova vláda, tak jste odsouhlasili migrační pakt EU, na základě kterého nám tady hrozí, že nám bude od června příštího roku tady sem lifrovat, viz Fialova vláda, vy jste to odsouhlasili, podepsali, a vedení Evropské unie ty islámské a africké migranty a to tady opravdu nechceme. A teď si vezměte, že tohle by se mělo ještě prohlubovat, že o nás bez nás budou už definitivně rozhodovat velké státy Evropské unie, protože chtějí to většinové hlasování i ohledně například zahraniční politiky, bezpečnostní politiky, tak o nás bez nás diktátem nám budou tady přerozdělovat migranty a tahat nás do války a další tyhlety věci.

To znamená, samozřejmě tenhleten motiv je velice důležitý a já v rámci toho bodu bych chtěl slyšet stanovisko Fialovy vlády k této věci a zároveň znovu říkám, že chci vyzvat Fialovu vládu, aby konečně aspoň jednou hájila české národní zájmy v Bruselu.

Pátý mimořádný bod, který, který navrhuji jménem SPD, má název Fialova vláda svou politikou způsobila alarmující propad porodnosti v České republice. No a naopak SPD chce prosadit výraznou podporu pracujících rodin s dětmi. A tomu vy tady bráníte, respektive nejenom, že bráníte, ale právě Fialova vláda připomenu, že prosadila, že pracující rodiny s dětmi přišly o desítky tisíc korun ročně, až o desítky tisíc korun ročně, až 40 000 korun ročně, o tyto peníze jste připravili pracující rodiny s dětmi.

No a tady snad si zasluhuje připomenout, že právě Ministerstvo práce a sociálních věcí, které tyto návrhy připravilo a pak je odsouhlasila samozřejmě celá Fialova vládní pětikoalice, tak vede koalice SPOLU, KDU-ČSL a koalice SPOLU. Takže vy samozřejmě jdete proti českým rodinám s dětmi, vy jste je připravili o peníze, no a výsledkem je, že mladí lidé se bojí mít děti, protože se prostě bojí, že je neuživí. Což ty obavy jsou oprávněné, samozřejmě.

Podle aktuálních údajů z českých porodnic a z Českého statistického úřadu se v České republice v roce 2024 narodilo pouhých 84 311 dětí, což představuje nejnižší počet novorozenců v historii naší země. Takto nízká porodnost zásadně proměňuje podobu české populace a bude mít v příštích desetiletích negativní dopad na systém veřejných financí, důchodový účet, trh práce i systém zdravotnictví. V některých příhraničních regionech porodnost meziročně klesla o více než 15 procent. Situace je naprosto alarmující a Fialova vláda na ni vůbec nereaguje. Kdybyste jenom zlomek těch peněz z těch 232 miliard korun, které jste dali Ukrajině a Ukrajincům, dali na podporu pracujících rodin s dětmi, tak okamžitě bude porodnost, podle mého názoru, stoupat. Vy jste ale navíc k tomu, k tomu se ještě dostanu, SPD komplexní program prorodinné politiky, který jsme již opakovaně představili, chceme výrazné zvýšení daňových zvýhodnění pracující rodičů nezaopatřených dětí, zvýšit porodné a vyplácet jej i na třetí a každé další dítě v pracující rodině. Zajistit dostupné bydlení pro mladé pracující rodiny například formou výhodných půjček garantovaných státem a státních hypoték. A na to všechno peníze ve skutečnosti jsou a byly, kdybyste nedali ty stovky miliard například Ukrajině a Ukrajincům, kde tam šly do bezedné studny a ještě se to tam rozkradlo, jak víme, v té korupční Ukrajině.

To znamená, navíc vy nejenom že vy jste opravdu neskutečným způsobem okradli rodiny s dětmi, vaše vláda zrušila pracujícím rodinám s nejmenšími dětmi daňovou slevu ve formě školkovného, zásadně jste omezili přístup těchto rodin k daňové slevě na manželku a manžela a tak dále.

To znamená, já bych chtěl jako pátý bod zdůrazňuji, navrhnout bod s názvem Fialova vláda svou politikou způsobila alarmující propad porodnosti. A chceme se tady ptát vlády, jestli teda vůbec chystá nějaké kroky, aspoň teď v závěru volební období. A zároveň bychom rádi představili konkrétní návrhy SPD a třeba byste si z nich taky něco vzali. Děkuji za pozornost.

 

Místopředsedkyně PSP Věra Kovářová: Děkuji. Nyní je přihlášen s přednostním právem pan předseda Jakub Michálek, toho tady nevidím, tak přistoupíme k dalším přihlášeným. Jako první je přihlášena paní poslankyně Věra Adámková. A připraví se paní poslankyně Oulehlová. Prosím, máte slovo.

 

Poslankyně Věra Adámková: Děkuji za slovo, paní místopředsedkyně, dámy a pánové, dovolte mi, abych opět připomněla velmi důležitý bod a poprosila vás o jeho zařazení. Já tady s tím stojím už poněkolikáté a věřila jsem, že se objeví na běžném programu této schůze. Ale jak vidět, člověk míní, ale situace je poněkud jiná. Jedná se o sněmovní tisk 162, v naší hantýrce transplantační zákon. Připomenu. Jsme před třetím čtením a já jsem skutečně velmi doufala, že navenek ukazované emoce ohledně teď té malé holčičky, kde skutečně mnozí naši spoluobčané a já jim na to velmi děkuji, se dostavují na ta registrační místa a nechávají se testovat, zda by nebyli vhodnými dárci kostní dřeně a krvetvorných buněk, že bude automatické, že také Sněmovna ukáže v tomto případě myslím tedy koaliční kolegy, že nemysleli své vystoupení do médií jen tak a že skutečně tento zákon ve třetím čtení prostě projednáme. ***




Přihlásit/registrovat se do ISP