(10.30 hodin)
(pokračuje Martin Kolovratník)

A ad dva, že je zbytečné brečet nebo špatné brečet. Ano, já se tím netajím. Jsem přesvědčen, že subsidiarita je dobrá věc, ale má mít svou míru, a že právě v případě povolování staveb, všech staveb bychom neměli tuto věc delegovat dolů na samosprávy, ale že bychom ji měli centralizovat. Je to mé přesvědčení, za kterým si stojím, a budu za něj bojovat i dál. Pokud, pane kolego, chcete, existuje studie OECD, která říká, že čím více rozhodovacích procesů mají dvě stejná území, čím více to je decentralizováno, tak tím se zpomaluje ekonomika, ekonomický vývoj a růst toho jednoho území. Je to dokladováno na statistikách z celé Evropy. Rád vám ta čísla, ne názory, ale čísla, poskytnu. Děkuji.

 

Místopředsedkyně PSP Věra Kovářová: Děkuji. Nyní s faktickou pan poslanec Adamec. Prosím.

 

Poslanec Ivan Adamec: Děkuji, paní předsedající. Budu velmi stručný. Já jsem říkal, že nemám nic proti tomu, aby stavební úřady byly výkon státní správy se vším všudy, ale předtím udělejme reformu sloučeného modelu veřejné správy, udělejme oddělený model, ať si stát vezme všechny své činnosti, a pak tedy v tom případě stavební úřady ať jsou pod státem. Ne takto salámovou metodou.

Abychom si rozuměli, takhle já to vnímám, a pokud se nedohodneme na tom, jak má vypadat model veřejné správy, a zatím jsme se nedohodli na slouženém modelu, tak prosím, je to zbytečné. Prostě existuje sloučený model, nepodléhejme salámovým metodám ani těmto studiím. Je potřeba udělat krok číslo jedna a pak krok číslo dvě, a pokud to budeme dělat obráceně, nejdříve krok číslo dvě a pak jedna, tak se nadějeme výborných výsledků v uvozovkách. Děkuji za pozornost.

 

Místopředsedkyně PSP Věra Kovářová: Děkuji. S reakcí na faktickou poznámku vystoupí s faktickou poznámkou pan poslanec Kolovratník. Prosím, máte slovo.

 

Poslanec Martin Kolovratník: Slibuji, že to bude poslední faktická poznámka v několika vteřinách panu předsedovi Adamcovi. Děkuji za tato slova. Beru to jako výzvu, jako podanou ruku, že je ochoten zahájit diskutovat o reformě veřejné správy. Jsem na to za opozici připraven. Věřím, že v klubu ANO najdu několik dalších kolegů, kteří o tom rádi budou diskutovat. S panem předsedou hospodářského výboru Adamcem rád práce na tomto tématu zahájím. Děkuji.

 

Místopředsedkyně PSP Věra Kovářová: Děkuji, pane poslanče. Táži se, zda se ještě někdo hlásí do rozpravy? Není tomu tak. Rozpravu končím.

Táži se, zda je zájem o závěrečná slova? Pan ministr? Nemá zájem. Pan zpravodaj Králíček má zájem o závěrečné slovo? Nemá. Pan zpravodaj Blaha za hospodářský výbor? Také nemá zájem.

Přikročíme tedy k hlasování o pozměňovacích návrzích. Prosím zpravodaje garančního výboru, aby nás seznámil s procedurou hlasování, poté přednášel jednotlivé pozměňovací návrhy a před hlasováním k nim sdělil stanovisko. Prosím, pane zpravodaji, máte slovo.

 

Poslanec Robert Králíček: Děkuji, paní předsedající. Přednesu návrh procedury, která byla schválena garančním výborem dne 16. března na 18. schůzi. Návrh zní následovně:

1. jako první bychom hlasovali návrh legislativně technických úprav podle § 95 odst. 2 jednacího řádu;

2. by to byl návrh D1, sněmovní dokument 2374;

3. návrh A, pozměňovací návrhy garančního výboru, jedním hlasováním - pokud bude přijat návrh A, je dále nehlasovatelný návrh J1, sněmovní dokument 2394, z důvodu kolize s bodem 7 části G návrhu A;

4. návrh B, pozměňovací návrhy hospodářského výboru;

5. návrhy C jedním hlasováním, které obsahují dokumenty C1 až C5;

6. návrh D2, sněmovní dokument 2371;

7. návrh G1, sněmovní dokument 2373 - pokud nebude přijat, je dále nehlasovatelný návrh E, sněmovní dokument 1941, pokud bude přijat návrh G1, hlasovat návrh E, rozšiřující návrh G1;

8. návrh F, sněmovní dokument 2369;

9. návrh G2, sněmovní dokument 2391;

10. návrh H1, sněmovní dokument 2379;

11. návrh H2, sněmovní dokument 2380;

12. H3, sněmovní dokument 2386;

13. návrh H4, body 1 až 9 a 11, sněmovní dokument 2387 - pozměňovací návrh k návrhu A, dále bez bodu 10, změna zákona č. 47/2020, bude hlasován samostatně;

14. návrh H4, bod 10 sněmovního dokumentu 2387;

15. návrh H5, sněmovní dokument 2382 - pokud bude přijat, je nehlasovatelný návrh H6, sněmovní dokument 2383, pokud nebude přijat, budeme hlasovat návrh H6;

16. návrh I1, sněmovní dokument 2377;

17. návrh I2, sněmovní dokument 2378;

18. pokud byl přijat návrh A, je návrh J1 nehlasovatelný - pokud nebyl přijat, budeme právě hlasovat návrh J1,

19. návrh J2, sněmovní dokument 2393;

20. návrh zákona jako celku.

 

Místopředsedkyně PSP Věra Kovářová: Děkuji. Táži se, zda má někdo zájem o návrh k hlasovací proceduře. Prosím, pan poslanec Berki.

 

Poslanec Jan Berki: Paní předsedkyně, děkuji za slovo. Já si dovolím v bodě 7 navrhnout jiný postup, a to, že by se v bodě 7 hlasovalo nejprve o návrhu E pod sněmovním dokumentem číslo 1941. Pokud bude přijat, je nehlasovatelný návrh G1, sněmovní dokument 2373. Pokud nebude přijat, bude se hlasovat o návrhu G1. Děkuju.

 

Místopředsedkyně PSP Věra Kovářová: Ano, děkuji. Má ještě někdo zájem o změnu hlasovací procedury? Není tomu tak. Nyní bychom tedy hlasovali nejprve o návrhu pana poslance Berkiho, který navrhuje změnu v bodě E, což je sněmovní dokument 1941, aby byl hlasován nejprve. Pokud bude přijat, pak bude nehlasovatelný návrh G1, pokud nebude přijat, pak se bude hlasovat o návrhu G1. Je to tak, pane zpravodaji?

 

Poslanec Robert Králíček: Ano, mělo by to být tak.

 

Místopředsedkyně PSP Věra Kovářová: Budeme tedy hlasovat o tomto návrhu. Přivolám kolegy z předsálí.

Zahajuji hlasování o návrhu pana poslance Berkiho. Táži se, kdo je pro? Kdo je proti?

Hlasování číslo 130, přihlášeno 166 poslanců a poslankyň, pro 159, proti žádný. Návrh byl přijat.

 

Nyní bychom schválili proceduru i s tímto pozměňovacím návrhem.

Zahajuji hlasování a táži se, kdo je pro? Kdo je proti?

Hlasování číslo 131, přihlášeno 166 poslanců a poslankyň, pro 159, proti žádný. Návrh byl přijat, schválili jsme tedy hlasovací proceduru.

 

Nyní bychom přistoupili k hlasování o jednotlivých pozměňovacích návrzích. Prosím, pane zpravodaji, můžeme tedy zahájit.

 

Poslanec Robert Králíček: Já bych možná poprosil, pokud je tu někdo z legislativy, abych neudělal chybu nebo abychom hlasovali dobře, protože bychom měli hlasovat jako první o legislativně technické úpravě, kterou předložil pan poslanec Adamec, což je vložení písmena p) v § 32B, tak jenom poprosím legislativu, jestli je to tak dobře. Děkuju.

Takže budeme hlasovat legislativně technické úpravy, návrh pana Ivana Adamce. Je to vložení písmena p) do bodu A § 32B.

 

Místopředsedkyně PSP Věra Kovářová: Ano, děkuji.

Zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro? Kdo je proti?

Hlasování číslo 132, přihlášeno 167 poslanců a poslankyň, pro 161, proti žádný. Návrh byl přijat. Prosím, pokračujte. ***




Přihlásit/registrovat se do ISP