(15.00 hodin)
(pokračuje Hamáček)

Další alternativa je na středu 20. 4., a to rovněž jako první bod odpoledne.

Zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro. Kdo je proti?

Hlasování má číslo 19, přihlášeno je 171, pro 50, proti 72. Návrh nebyl přijat.

 

Pan poslanec Fiedler, bod 136, což je občanský soudní řád... je to tak. Senátní návrh. Přeje si zařadit na 3. 5. jako první bod. Je tomu tak, takže budeme hlasovat.

Zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro. Kdo je proti?

Já hlasování prohlásím za zmatečné, protože jsou zde dotazy. Ještě jsem vás odhlásil, tak se omlouvám a prosím o novou registraci.

 

Návrh od pana poslance Fiedlera zněl: Bod 136, senátní návrh občanského soudního řádu, zařadit na 3. 5., což je úterý, jako první bod. Tisk 499. Takže informace je kompletní. Zeptám se, zda všichni vědí, o čem hlasujeme.

Pokud ano, zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro. Kdo je proti?

Hlasování má číslo 21, přihlášeno je 168, pro 39, proti 86. Tento návrh nebyl přijat.

 

Nyní návrhy pana předsedy Stanjury. První návrh je Zřízení vyšetřovací komise Poslanecké sněmovny ke kauze Fajád, a to ve třech alternativách. První byla ve čtvrtek, tzn. tento čtvrtek 14. 4., v 11.00 hodin, což je hlasovatelné.

Zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro. Kdo je proti tomuto návrhu?

Hlasování má číslo 22, přihlášeno je 171, pro 69, proti 75. Tento návrh nebyl přijat.

 

Budeme hlasovat o druhé alternativě, což je 19. 4., v úterý, jako první bod.

Zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro. Kdo je proti?

Hlasování má číslo 23, přihlášeno je 171, pro 70, proti 80, tento návrh nebyl přijat.

 

Třetí alternativa je ve středu 20. 4. jako první bod odpoledne.

Zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro. Kdo je proti?

Hlasování má číslo 24, přihlášeno je 171, pro 75, proti 75. Tento návrh nebyl přijat.

 

Další návrh pana poslance Stanjury, a to bod s názvem Stanovisko vlády k návrhům Evropské komise na reformu azylové a imigrační politiky Evropské unie. Je to tak správně, pane předsedo? Reformy azylové politiky Evropské unie. Ano, teď je to správně. Máme tady rovněž tři alternativy. První by byla zítra, tzn. ve středu, jako první bod odpoledne.

Zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro. Kdo je proti tomuto návrhu?

Hlasování má číslo 25, přihlášeno je 171, pro 76, proti 76. Tento návrh nebyl přijat.

 

Druhá alternativa je na příští úterý, tzn. 19. 4. Pan předseda Stanjura navrhoval jako druhý bod, ale předpokládám, že to bylo s předpokladem, že projde ten původní návrh, takže bych modifikoval tento návrh, že by to bylo v úterý jako první bod.

Zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro. Kdo je proti?

Hlasování má číslo 26, přihlášeno je 171, pro 74, proti 79. Tento návrh nebyl přijat.

 

Další návrh ve středu 20. 4. Mám psáno jako třetí bod, takže jako druhý bod. Budu to chápat jako po bloku třetích čtení. Výborně, děkuji.

Zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro. Kdo je proti?

Hlasování má číslo 27, přihlášeno je 171, pro 74, proti 74. Tento návrh nebyl přijat.

 

Mám za to, že jsme hlasovali o všech návrzích, které padly. Nikdo nemá námitek. V tom případě bychom hlasovali o celém návrhu pořadu této schůze - ale registruji přednostní právo pana předsedy Kalouska. Prosím.

 

Poslanec Miroslav Kalousek: Děkuji. Dámy a pánové, já vás nebudu zdržovat. Nicméně milí koaliční kolegové, tedy kolegové z řad vládní koalice ANO a ČSSD, my jsme skutečně chtěli bez velkého pokřiku zařadit na řádnou schůzi bod rozpravy o postupu policie během návštěvy čínského prezidenta, protože jsme si mysleli, že ta věcná diskuse je skutečně nezbytná. To, co se odehrálo, odehrálo se ve dvouciferném procentu případů, skutečně na veřejnosti i v nás vzbuzuje velmi silný pocit, že byla naprosto zbytečně omezena a potlačována práva českých občanů Policií České republiky.

Pan ministr vnitra v nedělní diskusi se mnou s hrdým čelem říkal, že do konce tohoto týdne bude mít všechny podklady a že pak nemá problém předstoupit před Poslaneckou sněmovnu a všechno to vysvětlit. A my jsme si přáli, aby ta rozprava skutečně proběhla, protože kde jinde by měla proběhnout než v Poslanecké sněmovně, které se vláda České republiky a ministr zodpovídá. Poslanecké sněmovně, která má kontrolní pravomoc nad vládou Českou republiky. Tím, že jste tu diskusi odmítli, tím, že se té diskuse na půdě Poslanecké sněmovny bojíte, tím jste jednoznačně potvrdili podezření, které je v široké české veřejnosti, že tady prostě existovalo centrální politické zadání, jak se má policie vůči českým občanům chovat.

My nemůžeme rezignovat na to, že tady ta diskuse proběhne. Prostě byť jsme si nepřáli žádné mimořádné prostředky, přáli jsme si věcnou diskusi, vy sami svým nestatečným přístupem jste nás donutili k tomu, že po dohodě s kolegy z ODS vám mohu oznámit, že bude mimořádná schůze na toto téma a že prostě ta diskuse tady musí proběhnout. Nemůže neproběhnout. A tím, že ji odmítáte, tím, že před tím, co se stalo, strkáte zbaběle hlavu do písku, pak, promiňte, pak neděláte nic jiného, než že ohrožujete důvěru Policie České republiky. Důvěru, kterou si ta instituce těžce vydobývá 25 let po listopadu 1989 a se kterou vy svým nezodpovědným chováním hazardujete. Děkuji. (Potlesk z pravé strany sálu.) ***




Přihlásit/registrovat se do ISP