(13.00 hodin)

 

Místopředsedkyně PSP Jaroslava Jermanová: Děkuji a táži se, zda se ještě někdo hlásí do rozprav. Není tomu tak, tudíž končím obecnou rozpravu a táži se pana navrhovatele, zda má zájem o závěrečné slovo. Paní zpravodajka? Není tomu tak.

Nyní se tedy budeme zabývat návrhem na přikázání výborům k projednání. Organizační výbor navrhl přikázat předložený návrh k projednání výboru pro sociální politiku. Táži se, zda má někdo jiný návrh. Pan poslanec Mihula.

 

Poslanec Jiří Mihola: Vážení kolegové, dovolil bych si ještě navrhnout tuto novelu k projednání ve výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu a zároveň bych chtěl poprosit o zkrácení lhůty k projednání na 30 dní. Děkuji.

 

Místopředsedkyně PSP Jaroslava Jermanová: Děkuji. Dále zde mám přihlášku ještě pana poslance Černocha.

 

Poslanec Marek Černoch: Dobrý den, dámy a pánové. Ještě bychom navrhli výbor pro školství. Děkujeme.

 

Místopředsedkyně PSP Jaroslava Jermanová: Ještě zde mám přihlášku paní poslankyně Maxové.

 

Poslankyně Radka Maxová: Navrhuji přikázat tuto novelu stálé komisi pro rodinu.

 

Místopředsedkyně PSP Jaroslava Jermanová: Já se omlouvám, neslyšela jsem pro hluk. Ještě jednou.

 

Poslankyně Radka Maxová: Navrhuji přikázat tuto novelu k projednání do stálé komise pro rodinu, rovné příležitosti.

 

Místopředsedkyně PSP Jaroslava Jermanová: Děkuji. Táži se ještě jednou, jestli má někdo jiný návrh. Není tomu tak. Přistoupíme tedy k hlasování. Dříve než tak učiním, všechny vás odhlásím, prosím, abyste se přihlásili svými kartami. Nyní tedy přistoupíme k hlasování.

 

Kdo souhlasí s tím, aby předložený návrh byl přikázán k projednání výboru pro sociální politiku?

Zahajuji hlasování a táži se, kdo je pro. Proti?

Hlasování končím. Je to hlasování s pořadovým číslem 68, do kterého je přihlášeno 141 přítomných, pro 138, proti 2. Konstatuji, že návrh byl přijat.

 

Dále zde máme dva totožné návrhy pana poslance Miholy a pana poslance Černocha o přikázání výboru pro školství, kulturu, mládež a tělovýchovu.

Zahajuji hlasování a táži se, kdo je pro přidělení tomuto výboru. Proti?

Hlasováním končím. Je to hlasování s pořadovým číslem 69, do kterého je přihlášeno 144 přítomných, pro 141. Konstatuji, že tento návrh byl přikázán výboru pro školství, kulturu, mládež a tělovýchovu.

 

Dále se vypořádáme s dalším návrhem paní poslankyně Maxové a to je přikázání stálé komisi pro rovné příležitosti.

Zahajuji hlasování a táži se, kdo je pro. Proti?

Hlasování končím. Je to hlasování s pořadovým číslem 70, do kterého je přihlášeno 146 přítomných, pro 101, proti 10. Konstatuji, že i tento návrh byl přijat.

 

Nyní se budeme zabývat návrhem na zkrácení lhůty pro projednání ve výborech na 30 dní.

Zahajuji hlasování a táži se, kdo je pro. Proti?

Hlasování končím. Je to hlasování s pořadovým číslem 71, do kterého je přihlášeno 148 přítomných, pro 111, proti 26. Konstatuji, že i tento návrh byl přijat a tento návrh se bude projednávat ve zkrácené lhůtě ve dvou výborech a stálé komisi.

 

Tímto uzavírám projednávání bodu číslo 32.

 

Dalším bodem k projednání je

 

71.
Vládní návrh, kterým se předkládá Parlamentu České republiky k vyslovení
souhlasu s ratifikací Rámcová dohoda o partnerství a spolupráci mezi
Evropskou unií a jejími členskými státy na jedné straně a Filipínskou republikou
na straně druhé, která byla podepsána v Phnom Penhu dne 11. července 2012
/sněmovní tisk 222/ - druhé čtení

Prosím, aby se slova ujal ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek. Prosím, pane ministře, máte slovo.

 

Ministr zahraničních věcí ČR Lubomír Zaorálek Děkuji. Vážená paní místopředsedkyně, vážené poslankyně a poslanci, dovolte mi, abych uvedl teď postupně tři rámcové dohody o partnerství a spolupráci.

První, kterou vám předkládám, je rámcová dohoda o partnerství a spolupráci mezi EU a Filipínskou republikou na straně druhé. Hlavní cíl samozřejmě této dohody je v tom prostředí asijského regionu a zemí ASEAN uzavřít podobnou smlouvu s poměrně silnou a klíčovou zemí a to, že se podařilo tuto smlouvu sjednat, lze pokládat a je pokládáno za velký úspěch, protože by se tím mohly inspirovat i další státy ASEAN. Je to vlastně takové posílení role Evropské unie v jihovýchodní Asii, takže je to, jak říkám, velmi dobrý bod ve vztazích EU s tímto regionem.

Z hlediska České republiky je to také zajímavé, protože Česká republika má v současné době poměrně rychle se rozvíjející vztahy s Filipínami. Za poslední rok tam obchod narostl o 42 %, to je téměř rekordní nárůst, a máme tam celou řadu spolupráce i v oblasti univerzit. Myslím si, že pro Českou republiku je podobná dohoda s Filipínami také něco, co můžeme celkem s chutí podpořit, takže já vám doporučuji, aby tato smlouva tady byla schválena.

 

Místopředsedkyně PSP Jaroslava Jermanová: Děkuji panu ministrovi a nyní prosím zpravodaje zahraničního výboru pana poslance Rostislava Vyzulu, aby zdůvodnil usnesení výboru, které bylo doručeno jako sněmovní tisk 222/1. Prosím, pane poslanče, máte slovo.

 

Poslanec Rostislav Vyzula: Děkuji, paní předsedající. Jak bylo řečeno, v prvním čtení byl sněmovní tisk předložen k přikázání zahraničnímu výboru. Zahraniční výbor projednával tuto záležitost na 13. schůzi dne 12. listopadu 2014. Přečetl bych usnesení, ke kterému došel. Jedná se tedy o usnesení k vládnímu návrhu, kterým se předkládá Parlamentu České republiky k vyslovení souhlasu s ratifikací Rámcová dohoda o partnerství a spolupráci mezi Evropskou unií a jejími členskými státy na jedné straně a Filipínskou republikou na straně druhé, která byla podepsána v Phnom Penhu dne 11. července 2012, sněmovní tisk 222. ***




Přihlásit/registrovat se do ISP