(9.20 hodin)
(pokračuje Patera)

Všechny tyto tři návrhy jste dostali v písemné podobě. Navíc v rámci třetího čtení byl načten ve Sněmovně legislativně technický pozměňovací návrh pana poslance Krákory.

Navrhuji, aby se hlasovalo nejdříve o pozměňovacím návrhu výboru pro sociální politiku a zdravotnictví, za druhé o pozměňovacím návrhu pana poslance Michalíka, za třetí o pozměňovacích návrzích pana poslance kolegy Krákory.

 

Místopředseda PSP Ivan Langer: Připomínky k návrhu procedury? Prosím, pane kolego.

 

Poslanec Alfréd Michalík: Vážený pane místopředsedo, rád bych slyšel detailně návrh, který je jmenován mým jménem, jako že jsem podal pozměňovací návrh, o kterém nevím.

 

Místopředseda PSP Ivan Langer: V § 12 se slova "ministerstvo" upraví do 31. srpna 2004.

 

Poslanec Alfréd Michalík: Ano, je to úprava technicko-legislativní. Děkuji. (Veselost v sále.)

 

Místopředseda PSP Ivan Langer: Takže se k němu hlásíte, pane kolego.

Nejprve pozměňovací návrh výboru, poté pozměňovací návrh pana poslance Michalíka, poté pana poslance Krákory a na závěr legislativně technická úprava v případě přijetí návrhu pana poslance Krákory, poté celý návrh. Jsou námitky proti postupu? Nejsou.

 

Nejprve tedy pozměňovací návrh výboru pro sociální politiku a zdravotnictví. Prosím stanoviska. Pana zpravodaje prosím, ať jde k řečništi. (Zpravodaj souhlasí. Ministr souhlasí.) Zpravodaj našel své místo. Stanoviska jsou souhlasná.

 

Zahájil jsem hlasování pořadové číslo 122. Kdo je pro? Kdo je proti?

Z přítomných 187 pro návrh 185, proti nikdo. Návrh byl přijat.

 

Nyní pozměňovací návrh pod písmenem C. Stanoviska? (Zpravodaj souhlasí. Ministr souhlasí.) Pozměňovací návrh pana poslance Michalíka.

 

Zahájil jsem hlasování pořadové číslo 123. Kdo je pro? Kdo je proti?

Z přítomných 187 pro návrh 185, proti nikdo. Návrh byl přijat.

 

Nyní návrh pod písmenem B. (Zpravodaj výrazně nesouhlasí. Ministr souhlasí.)

 

Zahájil jsem hlasování pořadové číslo 124. Kdo je pro? Kdo je proti?

Ze 179 vzkaz Ústavnímu soudu poslalo 107 přítomných, proti bylo 64. Návrh byl přijat. (Potlesk poslanců ODS.)

 

Nyní bychom měli hlasovat o legislativně technické úpravě, kterou načetl pan kolega Krákora ve třetím čtení.

 

Zahájil jsem hlasování pořadové číslo 125. Kdo je pro? Kdo je proti?

Ze 186 pro návrh 121, proti 44. Návrh byl přijat.

 

Předpokládám, že jsme vyčerpali všechny pozměňovací návrhy.

Přednesu návrhu usnesení: "Poslanecká sněmovna vyslovuje souhlas s vládním návrhem zákona o hodnocení a snižování hluku v životním prostředí podle sněmovního tisku 639, ve znění schválených pozměňovacích návrhů."

Stanovisko zpravodaje.

 

Poslanec Miloš Patera: Pouze bych vážené Sněmovně chtěl poděkovat za průběh tohoto zákona a věřím, že se budeme mít čas jím ještě zabývat. Děkuji.

 

Místopředseda PSP Ivan Langer: Zahájil jsem hlasování pořadové číslo 126. Kdo je pro? Kdo je proti?

Z přítomných 180 pro návrh 107, proti 65. Konstatuji, že s návrhem zákona byl vysloven souhlas.

 

Myslím si, že výsledek hlasování byl natolik zjevný, že nemá smysl počítat. O slovo požádal předseda poslaneckého klubu ODS Vlastimil Tlustý. Prosím.

 

Poslanec Vlastimil Tlustý: Vážený pane předsedající, vážená vládo, dámy a pánové, toto hlasování je nepochybně okamžikem, který si zaslouží komentář, neb má podle mého názoru širší souvislosti. Skoro bych se nebál použít slovo historický význam. To, jaká hloupost tady má být odhlasována, bylo předmětem poměrně dlouhé diskuse, která tady proběhla tento týden, a nemá smysl ji opakovat. Nechci se vracet k tomu, že zákaz převodu zdravotnických zařízení na obchodní společnosti je faktický nesmysl, který nic nevyřeší, protože tato zařízení již ve značném počtu na obchodní společnosti převedena jsou a do nabytí účinnosti tohoto zákona převedena budou.

Toto hlasování má hodnotu symbolickou. Má hodnotu v tom, kdo tento nesmysl přijal. Myslím, že média zaznamenají, že teď právě začalo fungovat to, co jsem v létě, a mnozí se pošklebovali, v médiích označil za projekt Apollo Sputnik. KDU-ČSL a Unie svobody v roli středo-, či dokonce středo-pravicové formace vynesly na oběžnou dráhu vládu Stanislava Grosse, která bude do konce tohoto funkčního období v zásadních věcech, ve věcech, které dokonce jdou proti trendům, které nastoupila tato země po roce 1989, podporována komunisty. (Potlesk poslanců KSČM.)

A to je ten Sputnik bez jakékoliv možnosti. Ano, je dobré, že si tleskají i jmenovaní.

Tato vláda, která bude postupovat proti orientaci České republiky, na kterou se vydala po roce 1989, nebude těmi, kteří ji na tuto cestu vynesli, zastavitelná. Tak strávíme zbylé období do voleb roku 2006. Myslím, že je to docela velká cena, kterou zaplatí celá tato země za to, že se zmýlila a považovala vznik koalice ČSSD, KDU-ČSL a Unie svobody za dobré řešení. Dokonce bych se odvážil zeptat kolegů a hlavně voličů KDU-ČSL a Unie svobody, zda toto hlasování považují za hlasování, které je v souladu s programovým prohlášením vlády, která sedí za mnou. A dovolím si jim napovědět. Evidentně není. A proto bych vám položil hned druhou otázku. - A co s tím budete dělat?

Děkuji za pozornost. (Potlesk poslanců ODS.)

 

Místopředseda PSP Ivan Langer: Nyní o slovo požádal předseda poslaneckého klubu KSČM kolega Kováčik.

 

Poslanec Pavel Kováčik: Pane předsedající, vážená vládo, paní a pánové, chtěl bych jenom drobně připomenout, že dnes už se podle zákona předvolební kampaň vést nesmí.

***




Přihlásit/registrovat se do ISP