Příloha

Návrh

VYHLÁŠKA

Ministerstva zemědělství

ze dne . 1995,

kterou se provádějí některá ustanovení zákona o ochraně chmele odrůdy Žatecký poloraný červeňák

Ministerstvo zemědělství stanoví podle § 15 zákona č. ./1995 Sb., o ochraně chmele odrůdy Žatecký poloraný červeňák (dále jen "zákon"):

ČÁST PRVNÍ

Chmelařské oblasti a chmelařské polohy

(k § 3 zákona)

§ 1

Chmelařské oblasti a chmelařské polohy

Seznam katastrálních území, které tvoří chmelařské oblasti a chmelařské polohy je uveden v příloze č. 1.

ČÁST DRUHÁ

Evidence chmelnic

(k § 4 zákona)

§ 2

Vedení evidence chmelnic

(1) Chmelnice se evidují pro každé katastrální území samostatně, s členěním na jednotlivé podnikatele s chmelem.

(2) Evidence obsahuje registrační číslo chmelnice, parcelní číslo, jméno podnikatele s chmelem, celkovou produkční a pomocnou plochu chmelnice, odrůdu, stupeň množení, spon a rok založení chmelnice.

(3) Hranice produkční plochy chmelnice je tvořena v čele konstrukce spojnicí kotevních drátů v úrovni terénu, v podélném směru probíhá ve vzdálenosti 1,5 m vně od posledního vysázeného řadu. Části chmelnice mimo produkční plochu tvoří pomocnou plochu chmelnice.

§ 3

Registrační číslo

(1) Pro každé katastrální území vede Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (dále jen "ústav") samostatný soubor registračních čísel.

(2) Registrační číslo nově založené chmelnici přiděluje podnikateli s chmelem ústav v příslušné chmelařské oblasti.

(3) Přidělené registrační číslo chmelnice se upevňuje na všech čtyřech rohových sloupech konstrukce tak, aby nebylo poškozeno projíždějícími mechanizačními prostředky.

(4) V oznámení o zrušení chmelnice se uvede katastrální území, registrační číslo a výměra zrušené chmelnice.

ČÁST TŘETÍ

Známkování chmele

(Známkovací řád)

(k § 5 až 7 zákona)

§ 4

Postup při označování chmele

(1) Označování chmele provádí ústav u podnikatelů s chmelem v jednotlivých katastrálních územích.

(2) Zaměstnanec ústavu provede označení chmele neprodleně, jakmile ho o to podnikatel s chmelem požádá.

Za tím účelem

a) zjistí hmotnost každého chmelem naplněného obalu vážením na ověřených vahách, [§ 9 zákona č. 505/1990 Sb., o metrologii]

b) uzavře horní část obalu plombou,

c) upevní označovací štítek na postranním švu obalu dvěma plombami,

d) zapíše číslo a váhu každého obalu s chmelem do výkazu označeného chmele.

§ 5

Označovací štítek

Označovací štítek obsahuje údaje uvedené v § 6 odst. 1 zákona. Jde-li o chmel vypěstovaný v jedné z chmelařských poloh, uvádí se její název pod názvem katastrálního území. Označovací štítek má v tomto případě uprostřed svislý barevný pruh, a to u chmelařské polohy Údolí Zlatého potoka červený, u chmelařské polohy Podlesí zelený a u chmelařské polohy Polepská Blata modrý.

§ 6

Výkaz označeného chmele

(1) Výkaz označeného chmele obsahuje

a) název katastrálního území a okresu,

b) výměru chmelnice,

c) jméno, příjmení a trvalý pobyt podnikatele s chmelem, jedná-li se o osobu fyzickou nebo obchodní jméno a sídlo, jedná-li se o osobu právnickou,

d) číslo obalu,

e) hrubou hmotnost obalu s chmelem a hmotnost obalu,

f) ročník sklizně.

(2) Údaje uvedené ve výkazu nesmí být přepisovány.

§ 7

Přihlášení chmele k ověření

(1) Přihláška chmele k ověření obsahuje

a) jméno, příjmení a trvalý pobyt podnikatele s chmelem, jedná-li se o osobu fyzickou nebo obchodní jméno a sídlo, jedná-li se o osobu právnickou,

b) počet přihlášených obalů s chmelem,

c) místo balení,

d) ročník sklizně,

e) chmelařskou oblast,

f) údaje o vlhkosti a chmelových příměsích,

g) datum přihlášení.

(2) Současně s přihláškou předloží podnikatel s chmelem seznam čísel obalů s chmelem přihlášených k ověření podle jednotlivých katastrálních území.

§ 8

Postup při ověřování chmele

Zaměstnanec ústavu po předložení přihlášky podnikatelem s chmelem provede ověření chmele v prostorách určených ústavem. Za tím účelem

a) zkontroluje úplnost údajů na přihlášce chmele k ověření,

b) zkontroluje totožnost chmele podle označovacího štítku,

c) odstraní z obalu označovací štítek a plomby,

d) dohlíží na vysypání chmele z obalu a na úpravy chmele,

e) vyznačí na obal ověřovaného chmele údaje stanovené v § 7 odst. 3 zákona,

f) obal opatří pečetí a plombou, s výjimkou obalů s chmelem granulovaným a mletým,

g) zjistí hmotnost obalů a hmotnost chmele včetně obalů na ověřených vahách1) a zapíše tyto údaje do souhrnné vážní listiny vystavené pro podnikatele s chmelem,

h) vydá ověřovací listinu.

§ 9

Prozatímní ověření

(1) V případech nutné technologické úpravy vyžadující přebalení označeného chmele se chmel po skončení úprav, pokud nedojde ihned k jeho řádnému ověření, ověřuje prozatímně.

(2) Zaměstnanec ústavu opatří obaly s upraveným chmelem prozatímními označovacími štítky, zjistí hmotnost jednotlivých obalů s chmelem na ověřených vahách1) a vystaví prozatímní vážní listinu.

(3) Obdobně se postupuje při prozatímním ověřování zbytků chmele po balení.

§ 10

Ověřovací listina

(1) Ověřovací listina obsahuje kromě údajů uvedených v § 7 odst. 3 zákona: evidenční číslo ověřovací listiny, druh obalů, počet, ověřovací čísla a hmotnost obalů s chmelem, způsob úpravy chmele, podpisy vedoucích zaměstnanců ústavu, datum a místo vystavení.

(2) Ověřovací listina vydaná pro chmel mísený podle § 8 písm. e) musí obsahovat i evidenční čísla původních ověřovacích listin.

(3) Na jedné ověřovací listině může být uvedeno až padesát obalů s chmelem.

§ 11

Jazyková ustanovení

(1) Písemné doklady k označování chmele se vyhotovují pouze v českém jazyce.

(2) Písemné doklady o ověřování chmele se vyhotovují v českém jazyce, pro vývoz dvojjazyčně, a to česko-německy a česko-anglicky.

(3) Nápisy na pečetích a plombách, jimiž jsou uzavírány obaly při ověřování chmele, se pro tuzemsko uvádějí v českém jazyce. Při ověřování chmele určeného pro vývoz se text na ověřovací značce, pečeti i ověřovací listině uvádí rovněž v jazyce německém nebo anglickém.

ČÁST ČTVRTÁ

Požadavky na jakost a zdravotní nezávadnost chmele

a metody zkoušení

(k § 7 odst. 2 a § 15 zákona)

§ 12

Požadavky na jakost a zdravotní nezávadnost

(1) Požadavky na jakost ověřeného chmele jsou stanoveny v příloze č. 2.

(2) Požadavky na zdravotní nezávadnost chmele jsou stanoveny zvláštními předpisy [Směrnice ministerstva zdravotnictví ČSR č. 50/1978, Hygienické předpisy, o cizorodých látkách v poživatinách, ve znění směrnice č. 63/1984 a směrnice č. 69/1986 (oznámené v částkách 21/1978 Sb., 19/1984 Sb. a 7/1986 Sb.).]

§ 13

Hodnocení jakosti

Hodnocení jakosti a zdravotní nezávadnosti podle požadavků uvedených v přílohách č. 2 a 3 se provádí z průměrného vzorku. Průměrný vzorek se připraví smícháním dílčích vzorků odebraných z jedné dávky chmele. Průměrného vzorku o hmotnosti 200 g se použije k hodnocení jakosti metodami stanovenými v § 15 až 17.

§ 14

Odběr dílčích vzorků

(1) Odběr dílčího vzorku neupraveného chmele se provádí ručně po rozpárání bočního švu obalu, střídavě ze spodní, střední a horní části obsahu obalu. Z každého obalu kontrolované dávky se odebírá jeden dílčí vzorek.

(2) Odběr dílčího vzorku chmele upraveného lisováním se provádí ručně po rozpárání horní části obalu vyseknutím chmele ostrým nožem, a to při počtu balení kontrolované dávky

a) do 5 kusů dva dílčí vzorky ze dvou obalů,

b) od 6 do 15 kusů tři dílčí vzorky ze tří obalů,

c) od 16 kusů výše čtyři dílčí vzorky ze čtyř obalů.

(3) Odběr dílčího vzorku chmele upraveného mletím nebo granulací se provádí lopatkou z jednotlivých obalů, a to při hmotnosti kontrolované dávky

a) do 100 kg dva dílčí vzorky ze dvou obalů,

b) od 101 do 500 kg čtyři dílčí vzorky ze čtyř obalů,

c) od 501 kg výše šest dílčích vzorků ze šesti obalů.

(4)Dílčí vzorky musí mít hmotnost nejméně 100 gramů.

§ 15

Stanovení obsahu chmelových příměsí

(1) Vzorek se zváží s přesností na desetinu gramu, rozprostře na tmavomodrý nebo fialový papír a vybere se chmelová příměs. Části stopek převyšující 30 mm se odstřihnou a zařadí do chmelové příměsi, která se zváží s přesností na desetinu gramu.

(2) Obsah chmelové příměsi v procentech se vypočítá tak, že hmotnost chmelové příměsi násobená stem se vydělí hmotností vzorku před vytříděním chmelové příměsi.

§ 16

Stanovení vlhkosti

(1) Neupravený chmel a chmel upravený lisováním nebo granulací se rozdrtí na částice o velikosti maximálně 2 mm. Pět až deset gramů chmelové drti se vloží do připravené hliníkové misky, vysušené při 105 až 107o C a vychlazené v exikátoru. Po uzavření misky víčkem se na analytických vahách zjistí hmotnost misky s drtí s přesností na tisícinu gramu. Potom se suší v předem vyhřáté sušárně jednu hodinu při 105 až 107o C. Po vychladnutí v exikátoru se miska s vysušenou chmelovou drtí zváží.

(2) Obsah vody v procentech se vypočítá tak, že od hmotnosti vzorku před sušením se odečte hmotnost vzorku po sušení, násobí stem a vydělí hmotností vzorku před sušením.

§ 17

Stanovení obsahu dusičnanů

Obsah dusičnanů se stanoví vysokoúčinnou kapalinovou chromatografií (HPLC) nebo průtokovou injekční analýzou (FIA).

§ 9 zákona č. 505/1990 Sb., o metrologii.

ČÁST PÁTÁ

Závěrečná ustanovení

§ 18

Zrušovací ustanovení

Zrušují se:

1. Vyhláška Ministerstva zemědělství, lesního a vodního hospodářství č. 78/1962 Sb., kterou se provádějí některá ustanovení zákona o chmelařských výrobních oblastech, chmelařských polohách, povinném známkování chmele a o evidenci chmelnic,

2. § 20 a § 43 až 45 vyhlášky Ministerstva zemědělství, lesního a vodního hospodářství a Ministerstva spravedlnosti č. 62/1964 Sb., kterou se vydávají prováděcí předpisy k zákonu o rozvoji rostlinné výroby.

§ 19

Účinnost

Tato vyhláška nabývá účinnosti dnem 1. ledna 1996.

Ministr:

ing. Josef Lux

Příloha č. 1 k vyhlášce č. /1995 Sb.

Seznam katastrálních území,

které tvoří chmelařské oblasti a chmelařské polohy

I. Chmelařská oblast Žatecko :

Okres Rakovník:

Bdín, Bedlno, Břežany u Rakovníka, Bukov u Hořoviček, Čistá u Rakovníka, Děkov, Drahouš, Hokov, Hořesedly, Hořovičky, Hostokryje, Hředle, Hvozd, Chotěšov u Rakovníka, Chrášťany u Rakovníka, Janov, Jesenice u Rakovníka, Kalivody, Klečetné, Kněževes u Rakovníka, Kolešov, Kolešovice, Kounov u Rakovníka, Kozojedy, Krakov, Kroučová, Krty, Krupá, Krušovice, Lhota pod Džbánem, Lišany u Rakovníka, Lubná u Rakovníka, Lužná u Rakovníka, Malinová, Milíčov, Milostín, Milý, Mšec, Mšecké Žehrovice, Mutějovice, Nesuchyně, Nouzov u Senomat, Nová Ves u Rakovníka, Nové Strašecí, Olešná u Rakovníka, Oráčov, Panoší Újezd, Pavlíkov, Petrovice u Rakovníka, Podbořánky, Pochvalov, Přerubenice, Příčina, Přílepy, Pšovlky, Rakovník, Ruda u Nového Strašecí, Řeřichy, Řevničov, Senec u Rakovníka, Senomaty, Smilovice, Srbeč, Svojetín, Šanov u Rakovníka, Šípy, Švihov u Rakovníka, Tlestky, Třeboc, Třtice u Nového Strašecí, Tytry, Václavy, Veclov u Svojetína, Vlkov u Rakovníka, Vrbice u Hořoviček, Všesulov, Všetaty u Rakovníka, Zavidov, Zderaz u Kolešovic, Žďár u Rakovníka.

Okres Kladno:

Beřovice, Bílichov, Břešťany u Zlonic, Byseň, Čeradice u Pálečku, Dolín, Drchkov, Drnek, Dřínov u Zlonic, Horní Kamenice u Lukova, Hořešovice, Hořešovičky, Hřešice, Jarpice, Jedomělice, Klobuky, Kobylníky, Kokovice, Královice u Zlonic, Kutrovice, Kvílice, Libovice u Slaného, Lisovice, Líský, Lotouš, Lukov, Malíkovice, Neprobylice u Kutrovic, Páleč u Zlonic, Páleček, Plchov, Poštovice, Pozdeň, Řisuty u Slaného, Sazená, Stradonice u Zlonic, Šlapanice v Čechách, Tmáň, Třebíz, Vraný, Vrbičany, Zichovec, Zlonice.

Okres Louny:

Bedřichovice u Hříškova, Bezděkov u Žatce, Běsno, Bitozeves, Bílenec, Blatno u Podbořan, Blažim, Blšany, Blšany u Chlumčan, Brloh, Brodec, Březno u Loun, Břežany u Žatce, Břínkov, Břvany, Buškovice, Cítoliby, Čeradice u Žatce, Černčice u Loun, Černčice u Petrohradu, Číňov, Deštnice, Dětaň, Divice, Dobroměřice, Dobříčany, Dolní Ročov, Domoušice, Drahomyšl, Drahonice u Lubence, Dubčany u Liběšic, Dvérce, Hlubany, Holedeč, Horní Ročov, Horní Záhoří, Hořany u Zbrašína, Hořetice u Žiželic, Hradiště nad Ohří, Hřivčice, Hřivice, Hříškov, Charvatce u Loun, Chlumčany u Loun, Chožov, Chraberce, Chudeřín, Jimlín, Kaštice, Kličín, Kluček, Kněžice u Podbořan, Konětopy u Pnětluk, Koštice, Krásný Dvůr, Kryry, Kystra, Lenešice, Letov, Levonice, Ležky, Lhota u Nečemic, Liběšice u Žatce, Liběšovice, Libkovice, Libočany, Libořice, Libyně, Lipenec, Lipno, Lišany u Žatce, Líčkov, Líšťany u Cítolib, Louny, Lubenec, Lužec, Malá Černoc, Malměřice, Malnice, Markvarec u Hřivic, Měcholupy u Žatce, Milčeves, Milošice, Minice, Mradice, Mukoděly, Nečemice, Nečichy, Nehasice, Nepomyšl, Neprobylice u Kaštic, Nová Ves u Hříškova, Nové Sedlo u Žatce, Obora u Loun, Očihov, Očihovec, Opočno u Loun, Orasice, Panenský Týnec, Pátek u Loun, Petrohrad, Pnětluky, Počedělice, Počerady, Podbořanský Rohozec, Podbořany, Postoloprty, Přiběnice, Přívlaky, Pšov u Podbořan, Radíčeves, Radonice nad Ohří, Rvenice, Rybňany, Sádek u Deštnice, Sedčice, Selibice, Senkov, Siřem, Skupice u Postoloprt, Skytaly, Slavětín nad Ohří, Smolnice u Loun, Soběchleby u Podbořan, Solopysky u Loun, Stachov u Blšan, Staňkovice u Žatce, Stebno u Petrohradu, Stekník, Stradonice u Pátku, Stránky, Strkovice, Strojetice u Podbořan, Stroupeč, Sýrovice, Tatinná, Touchovice, Toužetín, Trnovany u Žatce, Třeskonice, Třtěno, Tuchořice, Tvršice, Úlovice, Valov, Velemyšleves, Veletice, Velichov u Žatce, Velká Černoc, Veltěže, Vesce u Drahonic, Větrušice, Vidhostice, Vidovle, Vinařice u Loun, Vlčí u Chlumčan, Vojnice u Koštic, Vojničky, Volenice u Počedělic, Vrbička, Vrbka u Postoloprt, Vroutek, Vršovice u Loun, Výškov u Počerad, Zálezly, Zálužice nad Ohří, Zbrašín, Zeměchy u Loun, Žabokliky, Žatec, Želeč u Žatce, Želevice, Železná u Libořic, Žerotín u Panenského Týnce, Žiželice u Žatce.

Okres Chomutov:

Libědice, Přeskaky, Soběsuky nad Ohří.

Okres Rokycany:

Čilá, Hradiště nad Berounkou, Kladruby u Radnic, Mlečice, Podmokly nad Berounkou.

Okres Plzeň - sever:

Chříč, Všehrdy u Kralovic.

1. Chmelařská poloha Podlesí :

Okres Rakovník:

Bdín, Janov, Kalivody, Kounov u Rakovníka, Kozojedy, Kroučová, Lhota pod Džbánem, Milý, Mutějovice, Pochválov, Přerubenice, Smilovice, Srbeč, Třeboc.

Okres Louny:

Brodec, Břínkov, Deštnice, Divice, Dolní Ročov, Domoušice, Dubčany u Liběšic, Horní Ročov, Hořany u Zbrašína, Hřivice, Kluček, Konětopy u Pnětluk, Lhota u Nečemic, Liběšice u Žatce, Lipno, Líčkov, Markvarec u Hřivic, Nečemice, Pnětluky, Sádek u Deštnice, Senkov, Solopysky u Loun, Třeskonice, Tuchořice, Úlovice, Vinařice u Loun, Zbrašín.

2. Chmelařská poloha Údolí Zlatého potoka :

Okres Rakovník:

Bukov u Hořoviček, Děkov, Hokov, Hořovičky, Kolešov, Nová Ves u Rakovníka, Svojetín, Vlkov u Rakovníka, Vrbice u Hořoviček.

Okres Louny:

Běsno, Bílenec, Blšany, Černčice u Petrohradu, Dobříčany, Drahonice u Lubence, Holedeč, Kryry, Ležky, Liběšovice, Libkovice, Libořice, Lubenec, Lužec, Malá Černoc, Měcholupy u Žatce, Mukoděly, Očihov, Očihovec, Petrohrad, Podbořany, Přiběnice, Siřem, Soběchleby u Podbořan, Stachov u Blšan, Stebno u Petrohradu, Stránky, Strojetice u Podbořan, Valov, Veletice, Velká Černoc, Vidhostice, Vroutek, Želeč u Žatce, Železná u Libořic.

II. Chmelařská oblast Úštěcko :

Okres Litoměřice:

Bechlín, Brňany, Brocno, Brozany, Brzánky, Břehoryje, Bříza, Budyně nad Ohří, Býčkovice, Ctiněves, Čakovice u Radouně, Černěves, Černouček, Čížkovice, Děčany, Dobříň, Doksany, Dolánky nad Ohří, Dolní Chobolice, Drahobuz, Držovice, Dubany, Dubičná, Dušníky, Encovany, Habřina u Úštěku, Hněvice, Horní Beřkovice, Horní Chobolice, Horní Nezly, Horní Řepčice, Hostěnice u Brozan, Hošťka u Roudnice nad Labem, Hrobce, Hrušovany, Chcebuz, Chodouny, Chotiněves, Chudoslavice, Chvalín, Jenčice, Jištěrpy, Kalovice, Keblice, Kleneč, Kochovice, Konojedy, Kostelec nad Ohří, Kostomlaty pod Řípem, Krabčice u Roudnice nad Labem, Křesín, Křešice u Litoměřic, Křešov, Kyškovice, Levousy, Lhota u Úštěku, Liběšice u Litoměřic, Libínky, Libkovice pod Řípem, Libochovice, Libotenice, Litoměřice, Lounky, Lovosice, Lukavec u Lovosic, Lukov u Úštěku, Malešov u Hošťky, Mastířovice, Maškovice, Mladé, Mnetěš, Nížebohy, Nové Dvory u Doksan, Nučnice, Nučničky, Okna u Polep, Oleško u Rohatců, Ostré, Písty, Ploskovice, Počeplice, Podlusky, Podsedice, Polepy, Poplze, Předonín, Přestavlky u Roudnice nad Labem, Račice u Štětí, Račiněves, Radešín u Martiněvsi, Radouň u Štětí, Radovesice u Libochovic, Rašovice u Kalovic, Robeč, Rohatce, Rochov, Rochov u Tetčiněvsi, Roudnice nad Labem, Roudníček, Rovné pod Řípem, Sedlec u Libochovic, Sedlec u Litoměřic, Semeč, Siřejovice, Snědovice, Soběnice, Solany, Srdov, Starý Týn, Strachaly, Strážiště u Drahobuze, Střížovice u Snědovic, Sukorady, Sulejovice, Svařenice, Štětí, Tetčiněves, Těchobuzice, Trnobrany, Trnovany u Litoměřic , Trnová u Polep, Třeboutice, Třebutičky, Újezd u Chcebuze, Úpohlavy, Úštěk, Velešice u Hošťky, Velký Hubenov, Velký Újezd u Litoměřic, Vesce pod Řípem, Vetlá, Vědlice, Vědomice, Vchynice, Vražkov, Vrbice u Roudnice nad Labem, Vrbka u Roudníčku, Vrutice, Záhořany u Litoměřic, Záluží u Roudnice nad Labem, Zimoř, Žabovřesky nad Ohří, Želechovice, Židovice nad Labem.

Okres Česká Lípa:

Blíževedly, Domašice, Holany, Litice, Loubí pod Vlhoštěm, Skalka u Blíževedel, Zahrádky u České Lípy.

Okres Mělník:

Brozánky, Bukol, Býkev, Cítov, Daminěves, Dolní Beřkovice, Dušníky nad Vltavou, Horní Počaply, Hořín, Hostín u Vojkovic, Chramostek, Chudolazy, Jenišovice u Mělníka, Jeviněves, Křivenice, Křivousy, Ledčice, Lešany u Nelahozevsi, Lužec nad Vltavou, Medonosy, Mlčechvosty, Nelahozeves, Nová Ves u Nelahozevsi, Nové Ouholice, Spomyšl, Strážnice u Mělníka, Střednice, Tupadly, Veltrusy, Vepřek, Vliněves, Vojkovice u Kralup nad Vltavou, Vraňany, Vrbno u Mělníka, Všestudy u Veltrus, Vysoká u Mělníka, Zlečín, Želízy.

Okres Kladno:

Budihostice, Chržín, Loucká, Miletice u Velvar.

Chmelařská poloha Polepská Blata :

Okres Litoměřice:

Černěves, Encovany, Hošťka u Roudnice nad Labem, Hrušovany, Chodouny, Kochovice, Křešice u Litoměřic, Libínky, Lounky, Malešov u Hošťky, Mastířovice, Nučnice, Okna u Polep, Polepy, Svařenice, Trnová u Polep, Třeboutice, Vetlá, Vrbice u Roudnice nad Labem, Vrutice, Záhořany u Litoměřic.

III. Chmelařská oblast Tršicko :

Okres Olomouc:

Bělkovice, Bohuňovice, Bukovany u Olomouce, Bystročice, Čechovice, Dolany u Olomouce, Doloplazy u Olomouce, Dubčany u Choliny, Hlušovice, Hněvotín, Hostkovice, Cholina, Chomoutov, Krčmaň, Lipňany, Loučany na Hané, Majetín, Moravská Loděnice,, Náměšť na Hané, Odrlice, Olomouc - město, Přáslavice u Olomouce, Přestavlky, Senice na Hané, Senička, Suchonice, Svésedlice, Štarnov, Topolany u Olomouce, Tovéř, Tršice, Trusovice, Uničov, Vacanovice, Velká Bystřice, Velký Týnec, Velký Újezd, Zákřov, Žerůvky.

Okres Přerov:

Brodek u Přerova, Buk, Čechy, Čekyně, Čelechovice u Přerova, Dolní Újezd u Lipníka nad Bečvou, Domaželice, Kojetín, Kokory, Lazníčky, Lazníky, Lhotka u Přerova, Lipník nad Bečvou, Líšná u Přerova, Lýsky, Nelešovice, Osek nad Bečvou, Penčice, Penčičky, Prosenice, Proseničky, Prusy, Předmostí, Přerov, Radvanice u Lipníka nad Bečvou, Slavíč, Sobíšky, Staměřice, Stará Ves u Přerova, Tovačov, Trnávka u Lipníka nad Bečvou, Tupec, Újezdec u Přerova, Veselíčko u Lipníka nad Bečvou, Vinary u Přerova, Výkleky, Zábeštní Lhota, Žeravice.

Okres Prostějov:

Hrdibořice, Hrubčice.

Příloha č. 2 k vyhlášce č. /1995 Sb.

Požadavky na jakost ověřeného chmele
Název ukazatele
Specifikace ukazatele
Mezní hodnota
Vlhkost v %

hmotnost nejvýše
obsah vody
12,0
obsah chmelových

příměsí v % hmot-

nosti nejvýše
části chmelové rostliny

kromě hlávky (listy a je-

jich části, úlomky řapíků,

části stopek delších než

30 mm, zlomky révy)
5,0*


* nestanoví se u chmele upraveného mletím a granulací

Příloha č. 3 k vyhlášce č. /1995 Sb.

Požadavky na zdravotní nezávadnost chmele
Název ukazatele
Specifikace ukazatele
Mezní hodnota
obsah dusičnanů

v mg/kg sušiny

nejvýše
stanovených jako NaN03
15 000




Související odkazy



Přihlásit/registrovat se do ISP