Úterý 27. dubna 1982

Předseda ČNR prof. ing. Josef Kempný, CSc.: Děkuji poslankyni Cmíralové. Všichni při hlášení poslanci a poslankyně do diskuse měli možnost promluvit. Je ještě někdo, kdo se chce vyjádřit k projednávanému materiálu? Nikdo.

Prosím ministra soudruha ing. Junga, chce-li na závěr rozpravy vystoupit.

Ministr vnitra ČSR ing. Josef Jung: Soudruhu předsedo, vzhledem k obsahu diskuse nepovažuji za nutné vystoupit.

Předseda ČNR prof. ing. Josef Kempný, CSc.: Můžeme tedy rozpravu uzavřít.

Přistoupíme k oddělenému hlasování k prvnímu a druhému bodu pořadu.

Prosím předsedkyni návrhové komise, místopředsedkyni ČNR Marii Jarošovou o odůvodnění návrhu usnesení ke zprávě vlády České socialistické republiky o realizaci opatření k dalšímu zdokonalení práce národních výborů a jimi řízených organizací v ČSR, s tím, že jste písemný návrh usnesení, který připravila návrhová komise, obdrželi a měli jste možnost se k němu vyjádřit.

Společná zpravodajka a předsedkyně návrhové komise místopředsedkyně ČNR Marie Jarošová: Vážený soudruhu předsedo, soudružky a soudruzi poslanci, návrh usnesení České národní rady ke zprávě vlády České socialistické republiky byl připraven zvolenou návrhovou komisí.

Celé naše dnešní jednání, vycházející plně ze závěrů nejvyšších stranických orgánů k činnosti národních výborů ukázalo, na co je třeba především zaměřit naši pozornost, aby byly důsledně realizovány úkoly, které vyplývají ze 6. zasedání ÚV KSČ. Proto jsme návrh usnesení České národní rady připravili jako rozpracování závěrů ze zasedání ÚV KSČ na podmínky nejvyššího zastupitelského a zákonodárného sboru ČSR. Předpokládáme, že toto usnesení se stane základem pro práci všech orgánů a poslanců České národní rady ve vztahu k národním výborům a že se k němu budeme důsledně vracet.

Návrhové komisi nedošly žádné připomínky ani pozměňující návrhy. Doporučuji proto návrh usnesení schválit ve znění, jak vám byl předložen.

Předseda ČNR prof. ing. Josef Kempný, CSc.: Děkuji místopředsedkyni ČNR soudružce Marii Jarošové.

Má někdo k předloženému návrhu usnesení a k tomu, co bylo řečeno, nějaké připomínky nebo doplňky? /Nebyly./

Kdo tedy souhlasí s návrhem usnesení České národní rady ke zprávě vlády České socialistické republiky o realizaci opatření k dalšímu zdokonalení práce národních výborů a jimi řízených organizací v České socialistické republice, nechť zvedne ruku! /Hlasuje se./

Je někdo proti? Nikdo.

Zdržel se někdo hlasování? Nikdo.

Děkuji. Tím jsme projednali první bod pořadu schůze.

Prosím nyní společného zpravodaje k druhému bodu pořadu poslance ing. Jiřího Buriana o závěrečné slovo.

Společný zpravodaj poslanec ing. Jiří Burian: Vážený soudruhu předsedo, soudružky a soudruzi, k vládnímu návrh zákona nebylo připomínek ani pozměňovacích návrhů, poslanci se jednoznačně vyjádřili pro schválení tohoto návrhu zákona. Proto doporučuji předložený návrh zákona schválit ve znění společné zprávy výborů.

Předseda ČNR prof. ing. Josef Kempný, CSc.: Děkuji zpravodaji poslanci ing. Jiřímu Burianovi.

Můžeme přistoupit k hlasování. Navrhuji, abychom o předloženém návrhu zákona České národní rady obsaženém v tisku č. 21 hlasovali najednou, a to ve znění společné zprávy výborů České národní rady /tisk 25/.

Jsou k tomuto způsobu hlasování námitky? /Nebyly./ Nejsou.

Kdo souhlasí s vládním návrhem zákona České národní rady, kterým se mění a doplňuje zákon o národních výborech a upravuje působnost místních národních výborů ve střediskových obcích /tisk 21/ ve znění společné zprávy výborů České národní rady /tisk 25/, nechť zvedne ruku! /Hlasuje se./

Je někdo proti? Nikdo.

Zdržel se někdo hlasování? Nikdo.

Děkuji. Tím jsme projednali druhý bod pořadu schůze.

Soudružky a soudruzi, naše dnešní jednání o činnosti národních výborů se uskutečnilo bezprostředně po 6. zasedání ÚV KSČ. Mělo jediný cíl - rozpracovat v podmínkách činnosti ČNR usnesení ústředního výboru strany k úkolům národních výborů po XVI. sjezdu strany a zabezpečit náš podíl na jeho realizaci. Měli jsme přitom tu výhodu, že jsme mohli využít široce založené dlouhodobé přípravy našeho jednání, na které se již od konce minulého roku podíleli všichni poslanci a všechny výbory ČNR.

Rozprava na dnešní schůzi vyzněla jednoznačně v podporu závěrů, které k činnosti národních výborů přijaly nejvyšší orgány naší komunistické strany.

Na základě usnesení 6. zasedání ÚV KSČ a jeho politickoorganizačního zabezpečení jsme schválili usnesení ČNR, které je závaznou směrnicí pro práci jejích orgánů i nás všech poslanců při realizaci podílu ČNR na zdokonalování činnosti národních výborů.

Uskutečňování závěrů nejvyšších orgánů strany předpokládá vytvořit pro práci národních výborů potřebné právní předpoklady. Budeme se proto aktivně, iniciativně a tvůrčím způsobem podílet na tvorbě zákonů, které mají vytvořit dobré právní předpoklady pro další práci národních výborů. Nesmíme přitom zapomenout, že náš podíl na legislativních pracích nespočívá jen v tvorbě zákonů, ale současně v kontrole toho, jak jsou zákony uváděny v život a jak působí. V tomto smyslu jsme dnes schválili první ze zákonů, jimiž se uskuteční závěry XVI. sjezdu KSČ rozpracované 6. zasedáním jejího ústředního výboru. Tím jsme také přijali usnesení ČNR, které povede všechny naše orgány a poslance k tomu, abychom všemi formami pomohli závěry ÚV strany v plném rozsahu vysvětlovat, ale také pomáhat je uskutečňovat a zabezpečovat. Myslím si, že naše jednání k tomu vytvořilo všechny podmínky.

Děkuji soudruhu ministru ing. Josefu Jungovi a vládě naší ČSR za dobře připravené podklady i za jejich širokou účast v celém údobí příprav našeho jednání.

Soudružky a soudruzi, tím jsme uzavřeli první dva body našeho jednání.

Můžeme přistoupit k projednání třetího bodu, jímž je

III

Společná zpráva výborů České národní rady ústavně právního a pro průmysl a stavebnictví /tisk 26/ k vládnímu návrhu zákona České národní rady, kterým se mění zákon České národní rady č. 24/1972 Sb., o organizaci a o rozšíření dozoru státní báňské správy /tisk 22/

Z pověření vlády České socialistické republiky odůvodní vládní návrh předseda Českého báňského úřadu ing. Ladislav Zíka. Prosím předsedu Českého báňského úřadu, aby se ujal slova.

Předseda Českého báňského úřadu ing. Ladislav Zíka: Vážený soudruhu předsedo, vážené soudružky a soudruzi poslanci, návrh zákona, který je vám předložen k projednání, pozměňuje zákon ČNR č. 24/1972 Sb., o organizaci a o rozšíření dozoru státní báňské správy v jediném ustanovení - sídlo jednoho z devíti obvodních báňských úřadů, situovaných vždy do center nejvýznamnějších hornických revírů, se jím přemisťuje z Tišnova u Brna do Liberce.

Zákon o organizaci a rozšíření dozoru státní báňské správy přijatý před deseti lety, vycházel z tehdejší situace významných hornických revírů, kdy oblast v okolí Tišnova byla významným centrem těžby radioaktivních surovin. V současné době, včetně výhledu na další období, se takovým významným centrem stávají severní Čechy, kde výsledky vyhledávání, průzkumu a již zahájené těžby potvrzují perspektivní důležitost ložiska radioaktivních surovin v oblasti severočeské křídy.

Účelem této změny je tedy racionalizace výkonu státní báňské správy České socialistické republiky jako ústředního orgánu státního odborného dozoru nad bezpečností a ochranou zdraví při práci v hornických a dalších jim podobných činnostech, kdy operativnost a účinnost jejích orgánů je v přímé závislosti na vzdálenost jejich sídel od velkých hornických aglomerací. Navíc se jedná o velmi složitou problematiku dobývání radioaktivních surovin v obtížných hydrogeologických poměrech, kdy je nezbytné ověřovat nové metody dobývání nepřihlížeje ke skutečnosti, že jde o surovinu významně ovlivňující palivoenergetickou základnu celé naší společnosti.

Uvedená změna si nevyžádá potřebu dalších pracovních sil, nevzrostou nároky na výdaje ze státního rozpočtu; co by mělo však doznat vzestupu, je pozornost a péče, kterou bude moci tým pracovníků, specializovaných na otázky exploatace radioaktivních surovin, věnovat při své činnosti tomuto hornickému revíru. Přijetím změny zákona budou tedy vytvořeny optimální podmínky nejen pro účinný výkon státní báňské správy, maximální předpoklady pro zvýšení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci horníků v tomto revíru, ale budou vytvořeny i vhodnější podmínky pro činnost hornických organizací.

K provedení změn zákona Český báňský úřad připravil a v legislativními řízení projednal prováděcí vyhlášku, kterou budou vymezeny nově obvody působnosti všech obvodních báňských úřadů; v této souvislosti budou promítnuty i další úpravy, a to u obvodních báňských úřadů v Ostravě a Mostě.

Vážení soudruzi poslanci, s ohledem na současný stav hornictví v České socialistické republice, výsledky průzkumu a výhledu na období nejméně jednoho příštího desetiletí nelze předpokládat, že by po této změně zákona v uvedeném období následovala z tohoto důvodu další. Jde proto o sice nepatrnou, ale nezbytnou žádoucí a celospolečensky prospěšnou změnu, o jejímž účelu a významu jsem hovořil.

Z pověření vlády České socialistické republiky proto doporučuji aby Česká národní rada předložený vládní návrh zákona schválila. /Potlesk./

Předseda ČNR prof. ing. Josef Kempný, CSc.: Děkuji soudruhu Zíkovi za odůvodnění návrhu. Dávám nyní slovo společnému zpravodaji poslanci Václavu Berenreiterovi.

Zpravodaj poslanec Václav Berenreiter: Vážený soudruhu předsedo, vážené soudružky a soudruzi! Základní koncepcí státní báňské správy ČSR, kterou na území České socialistické republiky vykonává Český báňský úřad svými podřízenými orgány - obvodními báňskými úřadu, je realizovat výkon státní správy na svěřeném úseku, především zaměřeným na nejvýznamnější hornické revíry a situovat proto do jejich center i umístění svých obvodních báňských úřadů.

Proto obvodní báňské úřady mají svá sídla v Ostravě, Mostě, Kladně a dalších hornických revírech. V době vydání zákona ČNR č. 24/1972 Sb., o organizaci a o rozšíření dozoru státní báňské správy bylo sídlo jednoho z obvodních báňských úřadů, jemuž podle prováděcí vyhlášky č. 25/1972 byl svěřen do působnosti výkon státní báňské správy nad vyhledáváním, průzkumem, těžbou a úpravou radioaktivních surovin, situováno do Tišnova u Brna, což odpovídalo tehdejšímu významu a stupni rozvoje hornické činnosti této oblasti. Postupným pokračujícím průzkumem a rozvojem těžby radioaktivních surovin v oblasti severních Čech vystoupil do popředí význam dobývání těchto surovin a zejména jejich dalšího vyhledávání a průzkumu v oblasti severočeské křídy.

Navíc hornická činnost zde probíhá prostřednictvím nových dobývacích metod, z nichž některé se teprve ověřují ve složitých geologických podmínkách. Také těžba stavebních surovin a stavebních hmot v oblasti severních Čech doznala v posledních letech značného rozvoje. Především tyto důvody jsou příčinou, proč Český báňský úřad jako ústřední orgán státní správy na úseku racionálního dobývání nerostných surovin a jako orgán státního odborného dozoru nad bezpečností a ochranou zdraví při práci a bezpečnosti provozu navrhuje přeložení dosavadního sídla Obvodního báňského úřadu v Tišnově u Brna do Liberce. Tomuto úřadu bude novou prováděcí vyhláškou svěřen do působnosti výkon státní báňské správy, tedy nejen nad hornickou činností související s těžbou radioaktivních surovin, ale nově i dozor nad všemi činnostmi podléhajícími státní báňské správě podle horního zákona i zákona o rozšířeném dozoru v okresech Liberec, Jablonec n/N a Česká Lípa. Pro úplnost lze uvést, že tím bude přenesena činnost výkonu na tento obvodní báňský úřad z Obvodního báňského úřadu v Mostě, jemuž tak budou vytvořeny vhodnější podmínky pro zvýšení účinnosti jeho výkonu související se současným celospolečenským požadavkem věnovat maximální péči těžebním otázkám a problémům velkostrojů v mosteckém revíru.

Doporučuji vám proto, vážení soudruzi poslanci, přijetí tohoto návrhu zákona. Děkuji za pozornost. /Potlesk./

Předseda ČNR prof. ing. Josef Kempný, CSc.: Děkuji poslanci Berenreiterovi za zpravodajskou zprávu.

Hlásí se někdo do rozpravy nebo má někdo dotaz?

Poslanec RSDr. Václav Šlapák: Chtěl bych se zeptat představitele báňského úřadu, proč volili za centrum báňské správy Liberec, když rozvíjíme uran na Českolipsku.

Předseda ČNR prof. ing. Josef Kempný, CSc.: Má ještě někdo nějaký dotaz? /Další dotazy nebyly./ Prosím soudruha Zíku, aby odpověděl poslanci dr. Šlapákovi.

Předseda Českého báňského úřadu ing. Ladislav Zíka: Důvodem umístění je to, že tento úřad bude dozorovat nejen uran, ale i kamenolomy zejména v okolí Liberce. V severních Čechách máme dva obvodní úřady jeden v Mostě, a nový v Liberci, to znamená, že územní rozdělení, které není u státní báňské správy totožné s krajským členěním bude pro naše potřeby rovnovážné. Umístěním úřadu do Liberce bude tento orgán blízko těžby uranu, v sídle uranového průznu a těžby kameniva svého obvodu. Umístění úřadu do České Lípy by též znamenalo, že by oba úřady byly blízko sebe.

Předseda ČNR prof. ing. Josef Kempný, CSc.: Není více dotazů? /Nebyly./

Navrhuji, abychom o předloženém návrhu zákona České národní rady obsaženém v tisku 22 hlasovali najednou, a to ve znění písemné zprávy obou výborů České národní rady /tisk 26/.

Nejsou proti tomuto způsobu hlasování námitky? /Nebyly./ Nejsou.

Kdo tedy souhlasí s vládním návrhem zákona České národní rady, kterým se mění zákon České národní rady č. 24/1972 Sb., o organizaci a o rozšíření dozoru státní báňské správy /tisk 22/ ve znění společné zprávy výborů České národní rady ústavně právního a pro průmysl a stavebnictví /tisk 26/, nechť zvedne ruku! /Hlasuje se./

Je někdo proti? Dva poslanci!

Kdo se zdržel hlasování? Rovněž dva poslanci.

Konstatuji, že návrh zákona byl většinou hlasů schválen. Každopádně myslím, že to, co jsme projednávali v prvním a druhém bodě o zvýšení pravomoci a úlohy národních výborů, budeme v budoucnosti důsledněji využívat k tomu, abychom o všech otázkách, které se týkají problematiky toho kterého kraje nebo okresu, bylo rozhodováno s příslušným národním výborem myslím, že je to pro nás poučení.

Můžeme nyní přistoupit k projednávání čtvrtého bodu pořadu, kterým je

IV

Návrh ústavně právního výboru České národní rady na zproštění některých soudců z povolání soudcovské funkce /tisk 23/

Prosím zpravodajku poslankyni Marii Migotovou, aby odůvodnila návrh ústavně právního výboru.

Poslankyně Marie Migotová: Vážené soudružky poslankyně, vážení soudruzi poslanci, vážení hosté, v období od schůze České národní rady 16. a 17. prosince 1981 požádalo podle zákona o organizaci soudů a o volbách soudců 12 soudců z povolání o zproštění soudcovské funkce.

Z uvedeného počtu jsou 4 soudci znovu navrhováni k jiným soudům, z toho 1 soudce k Nejvyššímu soudu Československé socialistické republiky, 4 soudci hodlají nastoupit jiné zaměstnání, 3 soudci odcházejí ze zdravotních důvodů a 1 soudce přechází do justice ve Slovenské socialistické republice.

Ústavně právní výbor České národní rady projednal došlé žádosti o zproštění soudcovské funkce ve své schůzi 11. března 1982 a jeho jménem doporučuji, aby Česká národní rada zprostila funkce soudce z povolání soudce, kteří o toto zproštění požádali a jsou jmenovitě uvedeni v tisku č. 23.

Předseda ČNR prof. ing. Josef Kempný, CSc.: Děkuji poslankyni Migotové za předloženou zprávu. Jsou nějaké dotazy nebo připomínky k návrhu ústavně právního výboru? /Nebyly./ Nejsou.

Navrhuji, abychom hlasovali o celém návrhu usnesení najednou. Jsou námitky k tomuto způsobu hlasování? /Nebyly./ Nejsou.

Kdo souhlasí s návrhem ústavně právního výboru České národní rady, aby Česká národní rada zprostila soudce z povolání uvedené v tomto návrhu soudcovské funkce, nechť zvedne ruku! /Hlasuje se./

Je někdo proti? Nikdo.

Zdržel se někdo hlasování? Nikdo.

Děkuji. Tím jsme projednali tento bod pořadu.

Pátým bodem pořadu je

V

Návrh předsednictva ústředního výboru Národní fronty České socialistické republiky na volbu některých soudců z povolání k soudům české socialistické republiky /tisk 24/

Návrh odůvodní místopředseda ústředního výboru Národní fronty České socialistické republiky poslanec dr. Miloslav Vacík. Prosím, aby se ujal slova.

Místopředseda ústředního výboru Národní fronty ČSR poslance RSDr. Miloslav Vacík: Vážené soudružky a soudruzi, dovolte mi, abych stručně zdůvodnil návrh na doplňující volbu soudců z povolání k Nejvyššímu soudu ČSR, ke krajským, okresním a obvodním soudům v České socialistické republice.

Předsednictvo ústředního výboru Národní fronty ČSR projednalo návrhy doporučené ministrem spravedlnosti a předsedou Nejvyššího soudu 17. března 1982 a vyslovilo souhlas se všemi navrženými kandidáty.

Dnešnímu plenárnímu zasedání České národní rady je navrhováno ke zvolení 32 kandidátů na soudce z povolání. Jednotlivé návrhy vám byly předloženy písemně a jsou obsaženy v tisku č. 24.

Z tohoto počtu je předložen návrh na schválení 22 soudců k nové volbě po uplynutí desetiletého funkčního období, návrh na volbu 7 soudců okresních soudů z řad justičních čekatelů a návrh na zvolení 3 soudců pro jiné soudy.

Návrhy soudců, kterým skončilo desetileté volební období jsou předkládány po provedeném komplexním hodnocení a po vysloveném souhlasu příslušných politických orgánů, což vše vyústilo v závěr, že splňují politické i odborné předpoklady pro výkon soudcovské funkce i v dalším období.

Všichni justiční čekatelé úspěšně složili předepsanou justiční zkoušku.

Mezi navrženými kandidáty je 17 mužů a 15 žen. Věkové složení je následující: do 25 let je 1 kandidát, do 35 let je 14 kandidátů, do 60 let je 17 kandidátů.

Všichni navrhovaní kandidáti splňují pro funkci soudce z povolání politické a odborné předpoklady, stanovené v § 39 odst. 1 a 2 zákona o organizaci soudců a o volbách soudů ve znění vyhlášeném pod č. 19/1970 Sb. Všichni kandidáti také se svou kandidaturo k uvedeným soudům souhlasí.

Předsednictvo ústředního výboru Národní fronty ČSR vyslovilo názor, že kandidáti skýtají záruku, že budou ve své funkci uplatňovat právní normy a předpisy v souladu se zájmy našeho socialistického státu

Proto mi z jeho pověření dovolte doporučit, aby Česká národní rada zvolila navržené kandidáty do funkcí soudců z povolání k uvedeným soudům v ČSR.

Předseda ČNR prof. ing. Josef Kempný, CSc.: Děkují soudruhu Vacíkovi.

Jsou nějaké připomínky k předloženému návrhu? Nejsou.

Navrhuji, abychom o celém předloženém návrhu usnesení hlasovali najednou. Jsou nějaké námitky k tomuto způsobu hlasování? Nejsou.

Kdo souhlasí s návrhem na usnesení na volbu soudců z povolání k soudům České socialistické republiky, jak je obsaženo v písemném návrhu předsednictva ústředního výboru Národní fronty České socialistické republiky, nechť zvedne ruku! /Hlasuje se./

Je někdo proti? Nikdo.

Zdržel se někdo hlasování? Nikdo.

Děkuji. Tím jsme zvolili navržené soudce do funkce a projednali tak pátý bod pořadu naší schůze.

Šestým bodem pořadu je

VI

Zpráva předsedy České národní rady /tisk 27/ o zákonném opatření předsednictva české národní rady č. 10/1982 Sb., kterým se mění a doplňuje zákon České národní rady č. 129/1975 Sb., o působnosti orgánů České socialistické republiky v sociálním zabezpečení

Předsednictvo České národní rady přijalo toto zákonné opatření v návaznosti na zákonná opatření předsednictva Federálního shromáždění a další legislativní úpravy, kterými se od února letošního roku upravilo poskytování sociálních dávek a služeb, zejména důchodů, přídavků na děti, mateřského a zaopatřovacího příspěvku a některých dávek sociální péče invalidním a starším občanům.

Forma zákonného opatření podle článku 121 odst. 3 ústavního zákona o československé federaci byla zvolena vzhledem k neodkladnosti věci, protože všechna uvedená opatření nabyla účinnosti od 1. února. Zákonné opatření však podle uvedeného článku ústavního zákona vyžaduje, aby je Česká národní rada v nejbližším zasedání dodatečně schválila, protože jinak by pozbylo platnosti. Proto předkládám České národní radě tuto zprávu označenou jako tisk č. 27 a obsahující návrh schvalovacího usnesení.

Než přistoupíme k hlasování, chtěl bych vám ještě sdělit, že podle informace ministra práce a sociálních věcí ČSR soudruha Hamerníka, dostalo přes 2 1/4 miliónů důchodců v České socialistické republice již při výplatě důchodů v únoru důchod v upravené výši. Mezi nimi je více než 1/4 miliónu občanů, kterým se důchod zvyšuje jako jediný zdroj jejich příjmu měsíčně na 880 Kčs na jednotlivce nebo na 1500 pro manželskou dvojici. Ve zvýšených částkách se včas vyplatily také přídavky na děti, výchovné k důchodu, mateřské a zaopatřovací příspěvky a národní výbory upravily poskytované dávky sociální péče invalidním, nemocným a starým občanům. Rovněž úprava některých důchodů a sociálních dávek a služeb, o kterou mohou nyní občané podle nových výhodnějších předpisů požádat, probíhá plynule. Každý oprávněný žadatel dostane dávku a důchod ve zvýšené výměře zpětně od února 1982.

Má někdo k této zprávě dotazy, připomínky? Nikoliv. Má někdo připomínky k předloženému návrhu usnesení? Nikoliv.

Kdo tedy souhlasí s návrhem schvalovacího usnesení obsaženým v předloženém tisku č. 27, nechť zvedne ruku! /Hlasuje se./

Je někdo proti? Nikdo.

Zdržel se hlasování? Nikdo.

Děkuji. Tím Česká národní rada vyslovila s tímto zákonným opatřením svého předsednictva dodatečný souhlas.

Sedmým bodem pořadu je

VII

Zpráva předsedy České národní rady o využití výsledků 3. schůze České národní rady /tisk 28/

Tato zpráva vám byla rozdána před začátkem schůze. Máte k ní nějaké dotazy nebo připomínky? Nikoli.

Navrhuji, aby Česká národní rada s touto zprávou vyslovila souhlas.

Kdo s tímto návrh souhlasí, nechť zvedne ruku. /Hlasuje se./

Je někdo proti? Nikdo.

Zdržel se někdo hlasování? Nikdo.

Děkuji. Tím jsme projednali sedmý bod pořadu.

Posledním bodem pořadu je

VIII

Zpráva předsedy České národní rady o činnosti předsednictva České národní rady za dobu od 17. prosince 1981 do 27. dubna 1982 /tisk 29/

Tato zpráva vám byla rozdána před dnešní schůzí. Máte k ní nějaké dotazy nebo připomínky? Nejsou.

Navrhuji, aby Česká národní rada tuto písemnou zprávu schválila.

Kdo souhlasí s tímto návrhem, nechť zvedne ruku! /Hlasuje se./

Je někdo proti? Nikdo.

Zdržel se hlasování? Nikdo.

Děkuji.

Soudružky a soudruzi, tím Česká národní rada projednala pořad své 4. schůze.

Děkuji vám všem za účast. Děkuji členům naší vlády v čele se soudruhem předsedou Korčákem, děkuji všem přizvaným.

Končím schůzi a prosím členy předsednictva České národní rady, aby se hned po skončení schůze sešli v zasedací síni předsednictva ke krátké schůzi.

/Schůze skončena v 16.40 hodin./

 


Související odkazy



Přihlásit/registrovat se do ISP