Středa 26. února 1930

Resoluční návrhy:

424. posl. Krebse a druhů:

Při nákladech na subvence a cestovní stipendia k povznesení živností, jakož i při všech mimořádných opatřeních k podpoře a na ochranu živností budiž příslušným německým organisacím poskytnut náležitý podíl podle klíče obyvatelstva.

425. posl. Krebse a druhů:

Oběma německým zemským svazům pro cizinecký ruch v Čechách a Moravě-Slezsku budiž subvence pro rok 1931 zvýšena na 40.000 Kč.

426. posl. Stenzla, Eckerta, Prause a druhů:

Ministerstvu se ukládá, aby poslanecké sněmovně co nejdříve předložilo návrh na zavedení státního pojištění vývozního úvěru.

427. posl. Stenzla, Eckerta, Prause a druhů:

Ministerstvo obchodu se vybízí, aby působilo k tomu, aby na ochranu obuvnické živnosti byla přesně dodržována ustanovení §u 38 a) živn. řádu.

428. posl. dr Mayr-Hartinga a druhů:

Vláda se vybízí, aby z částky 800.000 Kč, zařazené v tit. 2, § 2, položka 7, věnovala křesťanskému živnostenskému svazu 50.000 Kč na vydávání odborného časopisu.

429. posl. dr Mayr-Hartinga a druhů:

Vláda se vybízí, aby se postarala, aby Poradní sbor pro otázky hospodářské byl složen podle klíče obyvatelstva.

430. posl. dr Mayr-Hartinga a druhů:

Vláda se vybízí, aby co nejdříve podala poslanecké sněmovně návrh zákona, jímž se mění § 82 živ. řádu ve znění zákona ze dne 8. března 1885, č. 22 ř. z.

431. posl. Kunze a druhů:

Vláda se vybízí, aby co nejdříve podala poslanecké sněmovně návrh zákona, jímž se § 40 ž. ř. ve znění zákona ze dne 8. března 1885, č. 22 ř. z., doplňuje takto:

Za odst. 1 §u 40 budiž připojeno jako odst. 2 ustanovení:

"Zřízení pobočky při oděvnické živnosti provozované po řemeslnicku jest mimo to vázáno souhlasem příslušného společenstva a obce."

Ke kap. 14:

Resoluční návrhy:

432. posl. Štětky a soudr.:

Vláda se vybízí, aby do 14 dnů předložila poslanecké sněmovně návrh zákona, jímž se upraví pracovní a služební poměry dělníků a zaměstnanců ve státních podnicích k získávání a zpracování radia. Tento návrh budiž vybudován na těchto zásadách:

1. šestihodinná doba pracovní,

2. zákaz práce žen a mladistvých dělníků,

3. pravidelná kontrola zdravotních zařízení,

4. pravidelné lékařské prohlídky dělníků ohrožených smrtí radiem, jakož i bezplatné léčení v sanatoriu, onemocní-li,

5. osmitýdenní placená dovolená,

6. poskytnutí pracovních oděvů a nutných ochranných prostředků zdarma,

7. plné pensijní požitky ve výši posledně docílené mzdy po uplynutí 10 let služebních,

8. 100% zvýšení mezd všem dělníkům a zaměstnancům nižších kategorií státních radiových podniků a zaopatřovacích prostředků provisionistům a jich příslušníků,

9. přesazení každého dělníka z práce životu nebezpečné po tříměsíčním trvání na další tři měsíce na jinou, zdraví neohrožující práci v závodě,

10. započítání veškerého času, potřebného pro úkony nutné k ochraně zdraví dělníků (lázně atd.) do pracovní doby.

433. posl. inž. Kalliny a druhů:

Vláda se vybízí, aby do stavebního programu pro rok 1931 zařadila novostavbu poštovní budovy v Kraslicích, o níž samo ministerstvo pošt prohlašuje, že jest několik let naléhavě potřebná. Potřebný stavební pozemek na základě dosavadních slibů ministerstva dalo k disposici zdarma město.

434. posl. inž. Kalliny a druhů:

Vláda se vybízí, aby konečně vystavěla úřední budovu ve Falknově nad Ohří, jejíž stavba byla již roku 1915 uznána za naléhavě nutnou, a aby učinila všechna opatření, aby se se stavbou této budovy mohlo začíti ještě v roce 1931.

435. posl. inž. Kalliny a druhů:

Vláda se vybízí, aby poskytla přiměřený příspěvek na stavbu mostu v Lokti a tím tuto nesnesitelnou otázku rozřešila, jak toho vyžaduje její účel, a to jak na zachování nynějšího řetězového mostu, jak o to usilují jak odborné vrstvy, tak také loketská obecní správa, tak také na novostavbu betonového mostu, jehož projekt vypracovala firma Pittel a Brausewetter a předložila již ministerstvu veř. prací.

436. posl. Krebse, Geyera a druhů:

Ve státním rozpočtu pro rok 1931 budiž u kap. 14 zařazena částka 750.000 Kč na opravu a vydláždění státní silnice Celní úřad-Rastatt a celnice v Karlových Varech a hrazena v rámci investičního úvěru na stavbu silnic.

437. posl. Krebse a druhů:

Náklady na státní stavby silnic, mostů a vodní stavby buďtež rozděleny na jednotlivé země podle berní poplatnosti těchto zemí.

438. posl. Krebse a druhů:

Při zadávání státních dodávek a prací, je-li možný výběr mezi několika uchazeči, budiž zachován národnostní klíč.

439. posl. Stenzla, Eckerta, Prause a druhů:

Ministerstvo se vybízí, aby provádějíc elektrisaci venkova přihlíželo zvláště k těm obcím, v nichž domácký průmysl a řemesla potřebují proudu jako poháněcí síly, aby byly schopny soutěže.

440. posl. Krumpe a druhů:

Ministerstvo se vybízí, aby na silnicích zavedlo jezdění po pravé straně.

441. posl. Krumpe a druhů:

Ministerstvo průmyslu, obchodu a živností a ministerstvo veř. prací se vybízejí, aby co nejdříve podaly návrh zákona o vnitrozemské plavbě, čímž se umožní založení lodních rejstříků. Tyto lodní rejstříky buďtež založeny v oblasti Labe a Vltavy v sídlech Labsko-Vltavských plavebních soudů: Karlín, Kralupy, Mělník, Roudnice, Litoměřice, Lovosice, Ústí n. L. a Děčín.

442. posl. Krumpe a druhů:

Vláda se vybízí, aby poskytovala subvence na dláždění probíhajících silnic do šíře 8/10 celkové šířky silnice, a nikoliv jako dosud jen do šířky 6 3 m.

Ke kap. 15:

Resoluční návrhy:

443. posl. Geyera a druhů:

Automatisace malých telefonních ústředen zvláště v odlehlých průmyslových místech budiž co nejvíce podporována a urychlena.

444. posl. Geyera a druhů:

Ministerstvo pošt se vybízí, aby v zájmu více než 80.000 německých radiových předplatitelů zřídilo v německém jazykovém území německou vysílací stanici; dokud se to nestane, budiž dosavadní doba vysílání u pěti českých vysílacích stanic zvýšena nejméně na tři hodiny denně, a německým vrstvám budiž vyhrazen přiměřený vliv na uspořádání vysílacího programu. Při tom budiž dbáno požadavku, aby se přibíralo více německých umělců, přednašečů a aby se častěji vysílalo z větších německých divadel v Praze, Brně, Karlových Varech, Teplicích-Šanově, Ústí n. L., Liberci a Opavě.

445. posl. Geyera a druhů:

Ministerstvo pošt se vybízí, aby radiový zákon ze dne 20. prosince 1923, č. 9 Sb. z. a n. z r. 1924, urychleně přepracovalo v moderním duchu a než o něm budou jednati obě sněmovny, předložilo jej příslušným odborným svazům, jakož i svazu posluchačů radia a živnostníkům a kupcům, majícím zájem na rozhlasu, aby k němu zaujali stanovisko.

V tomto zákoně bude pamatováno i na ochranná opatření.

446. posl. Geyera a druhů:

Ministerstvo pošt se vybízí, aby zřídilo poštovní autobusové spojení Sušice-Hartmanice-Železná Ruda a další spojení Černá-Dolní Vltavice-Frymburk-Německý Rychnov nebo aspoň udělila soukromé koncese na tyto tratě.

447. posl. Geyera a druhů:

Ministerstvo pošt se vybízí, aby na stavbu moderní městské poštovní budovy v Chebu zařadilo do státního rozpočtu pro rok 1931 1,000.000 Kč jako první splátku na tuto stavbu.

448. posl. Geyera a druhů:

Ministerstvo pošt se vybízí, aby co nejdříve provedlo automatisaci telefonního provozu ve velkých telefonních ústřednách na venkově, a to v Chebu, Karlových Varech, Teplicích-Šanově, Ústí nad Labem, Jablonci nad Nisou, Děčíně-Podmoklech, Opavě, Krnově atd.

449. posl. Geyera a druhů:

Ministerstvo pošt se vybízí, aby v zájmu jistého doručování novin a tiskopisů nařídilo poštovním úřadům, aby se tyto poštovní zásilky řádně doručovaly adresátům a že poznámka "Nepřijímá se" může býti vlastnoručně napsána jen adresátem nebo jeho zástupcem.

450. posl. Geyera a druhů:

Vláda se vybízí, aby se postarala, aby dvojí zdanění osobních vozidel, daní z vozidel a zvláštní daní z jízdních lístků bylo zrušeno a nahrazeno mírnou jednotnou dopravní daní. Při tom budiž dosavadní odstupňování od 5 až do 30% z hrubého obratu jako příliš vysoké a nespravedlivé vynecháno.

451. posl. Geyera a druhů:

Vláda se vybízí, aby konečně upravila v mezinárodní dopravě užívaný směr jízdy "napravo" a přiměřeně praktickým a bezvadným označením na cestách, jak se ho již v Německé říši a v četných jiných státech užívá, upozorňovala na toto zařízení.

452. posl. Geyera a druhů:

Navrhujeme, aby sněmovna neprodleně projednala a vyřídila automobilový zákon a automobilový trestní zákon, jejichž návrhy byly předloženy. Při tom dlužno dbáti zásady, že vlastní nositelkou koncesí pro motorové omnibusy jest obec. Ale kdyby ona nečinila nároku na koncesi, pak teprve se mohou o ni ucházeti jiné osoby a obec může získanou koncesi propůjčiti jiným osobám nebo podnikům. Dosavadní možnost, že státní úřady mohou každé chvíle koncesi odejmouti, jest příliš krutá a budiž tedy nahrazena dlouhou výpovědní lhůtou nejméně jednoho roku.

453. posl. Geyera a druhů:

Vládě se ukládá, aby se postarala u zúčastněných ministerstev, aby dvojité koncese pro dopravu osob osobními motorovými vozy byly omezeny. Jen kde toho vyžaduje provoz trati se zřetelem na velkou dopravu, buďtež výjimečně udíleny dvojité koncese.

454. posl. Geyera a druhů:

Vláda se vybízí, aby zúčastněným ministerstvům nařídila, aby rychle a spravedlivě vyřizovala žádosti o koncese k provozu autobusových tratí pro osobní dopravu a zvláště aby urychleně vyřizovala především žádosti obcí.

455. posl. Geyera a druhů:

Vláda se vybízí, aby připravila spojení ministerstva pošt a telegrafů a ministerstva železnic v jedno ministerstvo dopravy. Oběma sněmovnám buďtež předloženy příslušné návrhy zákonů.

456. posl. Geyera a druhů:

Zúčastněná ministerstva se vyzývají, aby zpětného přeložení německých úředníků a zaměstnanců z českého jazykového území do německého na jejich odůvodněnou žádost neztěžovala nebo nemožnými podmínkami nemařila.

457. posl. Stenzla, Eckerta, Prause a druhů:

Ministerstvo pošt a telegrafů se vybízí, aby co nejdříve zahájilo stavbu nové budovy poštovního úřadu v Žatci.

458. posl. Stenzla, Eckerta, Prause a druhů:

Ministerstvo pošt a telegrafů se vybízí, aby co nejrychleji provedlo automatisaci telefonů v průmyslových a lázeňských místech.

459. posl. Stenzla, Eckerta, Prause a druhů:

Ministr pošt a telegrafů se vybízí, aby nařídil poštovnímu šekovému úřadu, aby odvolal zvýšení šekových poplatků provedené od 1. ledna 1930.

460. posl. dr Mayr-Hartinga a druhů:

Vláda se vybízí, aby zřídila v Mostu druhý poštovní úřad.

461. posl. dr Mayr-Hartinga a druhů:

Vláda se vybízí, aby se postarala o novostavbu poštovního úřadu v Žatci, a to pro město a nádraží.

Ke kap. 16:

Resoluční návrhy:

462. posl. Staňka, Brodeckého, inž. Nečase a soudr.:

Vláda se vyzývá, aby ve smyslu §u 2, odst. 1 a 2 a §u 3, odst. (1) a (2) zák. ze dne 22. prosince 1924, č. 286 Sb. z. a n., přikročila k okamžitému zřízení komise složené z praktických organisátorů služby železniční ze řad úředníků železničních, zástupců vlády, parlamentů a velkých rámcových odborových organisací železničních zaměstnanců.

Komise tato vypracuje elaborát o reorganisaci hospodaření věcného i osobního na čsl. st. železnicích. Tento elaborát předložen bude do 30. června 1930 vládě k dalšímu řízení.

463. posl. Štětky a soudr.:

Vládě se ukládá, aby do 14 dnů předložila poslanecké sněmovně návrh zákona, kterým se zruší všechny zákony a vládní nařízení týkající se státních a veřejných zaměstnanců a upraví se platové a služební poměry státních a veřejných zaměstnanců podle těchto zásad:

1. že všechny platy státních a veřejných zaměstnanců až do 3.000 Kč měsíčně budou zvýšeny průměrně o 50% a sice tak, že nižší platy zvýšeny budou více, vyšší méně a že plat nejnižší u svobodného musí činiti 1200 Kč měsíčně, u ženatého 1600 Kč a nejvyšší plat vůbec 4.000 Kč měsíčně,

2. pracovní doba nesmí přesahovati u státních a veřejných zaměstnanců 7 hodin,

3. stabilisace u všech státních a veřejných zaměstnanců musí býti automatická a bezpodmínečná po 2 letech čekací lhůty. Zvýšení platu děje se automaticky rovněž po dvou letech,

4. vyrovnání platů mezd u žen a mladistvých dělníků zaměstnaných ve státní a veřejné službě musí se díti ve stejné výši s ostatními zaměstnanci, podle zásady: za stejnou práci stejný plat,

5. všichni státní a veřejní zaměstnanci musí dostati v roce čtyřtýdenní placenou dovolenou,

6. pojištění za všechny státní a veřejné zaměstnance platí celé stát a pojištění spravují výhradně státní a veřejní zaměstnanci,

7. jakékoliv propuštění státních a veřejných zaměstnanců musí býti zakázáno a všichni, kdož byli restringováni nebo persekučně propuštěni ze zaměstnání, musí býti ihned vzati zpět do zaměstnání.

464. posl. Geyera a druhů:

Ministerstvo železnic se vybízí, aby k podpoře železniční dopravy a k usnadnění orientace cizozemských cestujících na vývěsných jízdních řádech určených pro cizinu označovalo západočeská lázeňská místa Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, Teplice-Šanov, také německy, poněvadž západočeské lázně staletou tradicí jsou známy celému světu svými německými jmény.

465. posl. Geyera a druhů:

Ministerstvo železnic se vybízí, aby nařídilo, aby všechny rychlovlaky na trati Praha-Ebersbach aspoň v letních měsících zastavovaly ve stanici Doksech.

Dále se navrhuje, aby všechny rychlíky zastavovaly ve stanici Nymburku jako železničním uzlu.

466. posl. Geyera a druhů:

Ministerstvo železnic se vybízí, aby v mezinárodních jízdních řádech usnadnilo vyhledávání západočeských lázní tím, že kromě českých jmen lázeňských míst bude uveden i název německý a to nejen v překladu v závorce, nýbrž i v seznamu, případně s odesláním k českému názvu.

467. posl. Geyera a druhů:

Ministerstvo železnic se vybízí, aby na tabulích oněch vlaků, které jedou z ciziny do Československa a do západočeských lázní a na nichž dosud byly napsány jen vstupní, výstupní a konečné stanice v Československu, byly uvedeny také stanice oněch lázní, které leží na této trati. Konkretně řečeno jde o to, aby na př. u berlínského lázeňského vlaku tabule byly označeny nejen "Berlín-Podmokly-Karlovy Vary", nýbrž "Berlín-Podmokly-Teplice-Šanov-Karlovy Vary".

468. posl. Geyera a druhů:

Navrhujeme, aby při vypočítávání osobních a nákladních sazeb byly místní dráhy pojaty do propočítání. Totéž platí i o propočítání v osobní a rychlíkové dopravě mimo obvod jednotlivých železničních ředitelstev, při čemž konečně dlužno učiniti přítrž dosavadní praxi odděleného počítání a nutnosti kupovati si nový lístek (na př. přes Prahu, když se musí přecházeti na jiné nádraží).

469. posl. Geyera a druhů:

Ministerstvo železnic se vybízí, aby výstavbě severomoravskoslezské železniční sítě věnovalo tutéž pozornost, jako novým stavbám drah na Slovensku.

Zvláště žádáme:

a) aby se zahájilo dávno zamýšlené železniční spojení Budišov-Dvorce-Moravský Beroun,

b) stavba dráhy Albrechtice-Heřmanovice -Cukmantl,

c) železniční spojení Karlovy Vary-Bochov.

470. posl. Geyera a druhů:

Ministerstvo železnic se vybízí, aby vybudovalo pohraniční nádraží ve městech s pohraničními celnicemi, dále aby modernisovalo neudržitelné poměry na nádražích v Jablonci nad Nisou, Františkových Lázních a zvláště v Karlových Varech a dále rozšířilo nádraží Vítkov-Janské Koupele, Vejprty a v Novosedlicích novostavbami, přístavkami a přestavbami, aby bylo lze zdolati stále stoupající dopravní požadavky.

471. posl. Geyera a druhů:

Ministerstvo železnic se vybízí, aby co nejrychleji zřídilo zastávku v Českých Hamrech u Vejprt a ve Dvorech u Karlových Varů.

472. posl. Geyera a druhů:

Ministerstvo železnic se vybízí, aby na trati Chomutov-Praha bývalé Buštěhradské dráhy doplnilo druhou kolej v úsecích, kde schází a celou trať Plzeň-Cheb rovněž vybudovalo jako dvoukolejnou.

473. posl. Geyera a druhů:

Ministr železnic se vybízí, aby ve všech místech s německou menšinou kvalifikovanou podle jazykového zákona při všech nápisech na nádražích, úředních místnostech, pokladnách atd. vyhradil německému jazyku místo, jež mu přísluší. Totéž platí o pohraničních nádražích v Břeclavě a Bohumíně a pro všechny velké stanice, v nichž se oddělují trati vedoucí do německého území, jako Přerov, Plzeň, České Budějovice atd.

474. posl. Geyera a druhů:

Ministerstvo železnic se vybízí, aby uložilo pensijní likvidatuře, aby při změně odpočivných požitků pensistů prováděla na poštovním ústřižku specifikaci odpočivných požitků.

475. posl. Geyera a druhů:

Ministerstvu železnic se ukládá, aby při stavbě trati Zábřeh-Hochštejn-Česká Třebová vedlo tuto trať přes Lanškroun.

476. posl. Geyera, inž. Junga a druhů:

Ministerstvo železnic se vybízí, aby zahájilo stavbu železniční trati z Albrechtic do Cukmantlu (ve Slezsku).

477. posl. Geyera, inž. Junga a druhů:

Ministerstvu železnic se ukládá, aby zahájilo stavbu železniční trati z Horního Benešova do Bruntálu.

478. posl. Geyera, inž. Junga a druhů:

Ministerstvu železnic se ukládá, aby zahájilo stavbu trati z Opavy do Bílovce přes Hradec.

479. posl. Geyera, inž. Junga a druhů:

Ministerstvu železnic se ukládá, aby neprodleně nařídilo a provedlo instalaci elektrického osvětlení na nádraží v Malé Morávce u Bruntálu (ve Slezsku) a v Bohosudově u Ústí nad Labem.

480. posl. Geyera a druhů:

Ministerstvu železnic se ukládá, aby vydávajíc jízdní legitimace mělo na zřeteli zrovnoprávnění učitelů se státními zaměstnanci.

481. posl. Geyera, inž. Junga a druhů:

Ministerstvo se vybízí, aby ustanovení vládního nařízení č. 15/1927 Sb. z. a n. rozšířilo s počátkem účinnosti od 1. ledna 1926 na neunifikované zaměstnance bývalých frýdlantských okresních drah, Ústecko-Teplické dráhy, Buštěhradské dráhy a Košicko-Bohumínské dráhy, a to i na ony, kteří se nedali unifikovati z důvodů hospodářských.

482. posl. Geyera a druhů:

Na železničních tratích vedoucích německým jazykovým územím jsou nápisy na vlacích, sloužící k orientaci cestujících, dále často také nápisy ve stanicích jen české. Poslanecká sněmovna se usnáší vyzvati ministra železnic, aby vydal nařízení, že orientační nápisy a vyhlášky umístěné na nádražích, na vlacích a ve vlacích vyvěšují se ihned také německy.

Na nádražích, kde jsou nápisy v několika jazycích, musí v německém jazykovém území býti německé znění hned vedle státního jazyka. Francouzské nápisy smějí jíti teprve za nápisy německými.

483. posl. Geyera a druhů:

Ministerstvo se vybízí, aby u nemocenské pokladny státních drah zavedlo dvoujazyčné tiskopisy.

484. posl. Stenzla, Eckerta, Prause a druhů:

Ministerstvo železnic se vybízí, aby zmotorisování místních drah pokud možno urychlilo.

485. posl. Stenzla, Eckerta, Prause a druhů:

Ministerstvo železnic se vybízí, aby při nových objednávkách především rozmnožilo počet nákladních vozů o velkém prostoru, poněvadž jest jich citelný nedostatek.

486. posl. Stenzla, Eckerta, Prause a druhů:

Ministerstvo železnic se vybízí, aby co nejdříve zahájilo stavbu druhé koleje na trati Plzeň-Cheb, jelikož na této trati je silná mezinárodní doprava.

487. posl. dr Mayr-Hartinga a druhů:

Vláda se vybízí, aby urychlila novostavbu horního nádraží v Karlových Varech.

Ke kap. 17:

Resoluční návrhy:

488. posl. Štětky a soudr.:

Vládě se ukládá, aby do 14 dnů předložila poslanecké sněmovně návrh zákona o pojištění pracujících, vypracovaný na těchto zásadách:

1. pojištění se týká všech druhů sociálního pojištění (v nemoci, úrazu, nezaměstnanosti, při omezené výrobě, invaliditě, stáří, těhotenství atd.),

2. pojištění se musí vztahovati na všechny pracující bez rozdílu zaměstnání, pohlaví a stáří i drobné zemědělce, maloživnostníky a všechny, kdož jsou odkázáni na příjem ze své práce, též ženy a mládež,

3. celé pojišťovací náklady platí výhradně zaměstnavatelé a nesmí se náklady s nich přesunovati na zaměstnance,

4. pojištění t. j. správu, spravují výhradně pojištěnci a ze správy jsou vyloučeni jak stát tak zaměstnavatelé,

5. pojištěnci musí dostat ihned, bez čekací doby důchod po celou dobu trvání pojistných případů (nemoc, nezaměstnanost, neschopnost k práci atd.) v takové výši, aby mu zajišťoval důchod, jaký měl, když plně pracoval, a vše to, co potřebuje dle okolností (léky, therapeutické pomůcky, léčení v nemocnici a porodnických ústavech, porodní, kojné, výchovné, placená dovolená, 8 týdnů před a 8 týdnů po porodu atd.),

6. všechny nároky z toho pojištění mají i všichni příslušníci pracující třídy, za které ještě nebyly zaplaceny příspěvky (váleční poškozenci, přestárlí atd.), i když byli na jiném základě pojištěni (pensisté, staropensisté, ti, kdož pobírají pensi z milosti atd.),

7. všechna zákonná ustanovení, která jsou v rozporu s těmito zásadami, se ruší.

489. posl. Štětky a soudr.:

Vládě se ukládá, aby během 7 dnů předložila poslanecké sněmovně návrh zákona, kterým se ruší gentský systém, a podporování nezaměstnaných vybuduje se na těchto zásadách:

Podporováni budou všichni nezaměstnanci nebo omezeně pracující po celou dobu nezaměstnání nebo omezené zaměstnanosti ve výši plného posledně docíleného výdělku resp. rozdílu mezi plným a zkráceným výdělkem (jak toho žádají návrhy poslaneckého klubu komunistické strany).

490. posl. Štětky a soudr.:

Vláda se vyzývá, aby do 5 dnů předložila návrh zákona, podle něhož všichni nezaměstnaní obdrží ihned prozatímní podporu ve výši 500 Kč ženatým a 300 Kč svobodným.


Související odkazy



Přihlásit/registrovat se do ISP