Středa 8. února 1928

Staropensisté dávno dožadovali se zlepšení svého nuzného postavení, avšak vláda neměla pro ně sluchu. Nedovolali se pomoci ve svém zoufalém postavení, takže tisíce těchto ubožáků zemřelo v bídě a hladu. Dnes upírají desetitisíce starých, ve službě státu sešedivělých, své zraky k této budově a ve své prosté důvěřivosti očekávají, že křivdy po léta na nich páchané budou snad odčiněny. Ovšem, že se šeredně mýlí a budou názorně poučeni o tom, že proletariát, ať z jakéhokoliv oboru práce a povolání, nemůže od buržoasní vlády koaliční nic očekávati. Pánové, situace staropensistů jest přímo zoufalou a nejeden z těchto ubožáků si zoufal a odešel dobrovolně z tohoto ráje kapitalistického zřízení. Ovšem, vy byste si přáli, aby tak odešli všichni.

Nejinak jsou na tom zaměstnanci, kteří byli zákonem 286 - a zde právě pan Brodecký mluvil o restrikčním zákonu č. 286 - restringováni. Ti pánové, kteří pro tento zákon hlasovali, chtějí dnes mýliti veřejnost, že jsou proti němu, ale když jsem já zde podával návrh na zrušení tohoto zákona, tito pánové opětně pro tento restrikční zákon hlasovali. Zaměstnanci, kteří byli restringováni podle zák. 286, byli prostě vyházeni na dlažbu s nepatrným odpočivným a mnohým nedostalo se ani pravidelného postupu, na který měli nárok, a kterého by se jim dostalo, kdyby restringováni nebyli. sou případy, že zaměstnanec byl vyrozuměn den před svým pensionováním a hned pensionován, aby nedosáhl postupu. Stávalo se také, že zaměstnanec obdržel 30. prosince vyrozumění, že je od 31. prosince dán do výslužby, ač 1. ledna měl dostati svůj automatický postup, takže je očividné, že úřady si pospíšily, aby takového člověka přímo o tento postup okradly. Dovolím sobě tvrditi, že byrokraté a ministři černožlutého Rakouska by se zachovali liberálněji, prostě by si toho nedovolili. Ovšem buržoasie může si dovoliti prováděti různé kozačiny, protože se to vše dělo a děje za spolupráce socialistického vedení. Pánové, chcete zdánlivě vykonati velký čin, a to po prvé od doby, kdy proletariát dal si vzíti moc z rukou a dal vše na lživé fráze o demokracii, humanismu atd. Ale i toto, co připravujete svým návrhem o příplatcích staropensistům, není upřímné. Chcete pracně dokázati při vstupu do 10letého výročí trvání republiky, že máte ušlechtilé snahy, ale jde vám jen o to, abyste mátli veřejné mínění. Svůj hrubý postup a třídní jednání tím nezastřete. Jaké dáváte příplatky pensistům, uvedu na tomto jediném příkladu: U kategorie zřízenců při dnešní základně 4212 Kč činí příplatek ročně 842.40 Kč, t. j. měsíčně 70 Kč, v nejlepším případě 1401.60 Kč ročně, neboli kolem 100 Kč měsíčně, ovšem při úplném vysloužení 35, resp. 40 let. U těch, kteří mají méně let, je poměr daleko horší. A zároveň jste vydali návrh zákona na úpravu požitků generálům, kde vidíme váš třídní postup. Kde dáváte zřízenci 800 Kč ročně, dáváte jednomu generálovi ročně 30.000 Kč! Nevadí vám nic, že tito lidé nikdy nic užitečného nevykonali nežli to, že posílali vojáky na válečné jatky a případně podpisovali rozsudky smrti. Rovněž je náležitě pamatováno na úpravu kněžských pensí. Ovšem to jsou lidé, kteří vám slouží, na které se můžete spolehnouti a kteří slouží vždy tomu, kdo má moc. Máte miliony pro ruské emigranty, o ty jste se postarali, aby mohli žíti pohodlným, lenošným životem, ale ani ve snu vás nenapadne, abyste aspoň takto zajistili staropensisty. Pan zpravodaj páter Roudnický v rozpočtovém výboru prohlásil, že není možno upraviti staropensistům pensi tak, jak my ji navrhujeme, protože si prý tito pensisté na svoji pensi málo platili. Ptám se, co na ni platili kněží a generálové, z nichž jen jediný má přídavek ročně jako 30 zřízenců-pensistů?

Podáváme k tomuto vládnímu návrhu o příplatcích pensistů 17 opravných návrhů. V soc.-politickém a rozpočtovém výboru byly nám tyto návrhy zamítnuty. Naše požadavky jsou minimální. Žádáme ve svých návrzích dávný požadavek zrovnoprávnění pensistů, propočítání služebních let a zařadění do té kategorie, kde by pensista byl, kdyby byl býval v aktivní službě. Víme, že i zde v plénu budou nám všechny opravné návrhy zamítnuty. Nejste schopni a nemáte ani dobré vůle k tomu, abyste učinili třeba jenom málo ve prospěch pracující třídy. To není vaším úkolem, vy máte docela jiné úkoly a snahy. My to víme a ví to již také většina pracující třídy, ale je potřebí, aby to věděli všichni, a to je naším úkolem, abychom vás odhalili a přesvědčili o tom také druhé.

Vy žijete a tyjete z lidské bídy a hlouposti. Vaší snahou je stlačiti úroveň pracujících co nejníže, ubíti jejich sebevědomí, mravně a fysicky je zničiti, aby nebyli schopni činiti si větší nároky na život. Sebevědomí proletariátu je vám nebezpečné a vyšší úroveň pracujících by byla na účet vašich zisků. Proto jsou falešné vaše fráze o humanitě, lidskosti a kulturním povznesení pracujícího lidu. Důkazem toho je řada zákonů, které jste odhlasovali, zvláště zákon 103 o požitcích státních zaměstnanců a nynější vaše předlohy o úpravě pense státním pensistům a naproti tomu generálům. (Potlesk komunistických poslanců.)

Místopředseda Horák (zvoní): Přerušuji projednávání těchto odstavců.

Přistoupím k projednání věcí imunitních, a to nejprve k odst. 5, jímž je:

5. Zpráva výboru imunitního o žádosti okr. soudu ve Strakonicích za souhlas s trest. stíháním posl. Haruse pro přestupek podle § § 3 a 19 zákona shromažďovacího ze dne 15. listopadu 1867, č. 135 ř. z. (tisk 1265).

Zpravodajem za omluveného pana posl. Koška je předseda výboru imunitního pan posl. Votruba. Dávám mu slovo.

Zpravodaj posl. Votruba: Slavná sněmovno! Posl. Harus jest obviněn, že dne 3. února 1927 uspořádal ve Strakonicích na Husově nábřeží a na náměstí Svobody bez povolení příslušného úřadu dva tábory lidu. Oba tábory byly rozpuštěny. K výtržnostem nedošlo.

Imunitní výbor usnesl se navrhnouti posl. sněmovně, aby posl. Harus pro zmíněný přestupek k trest. stíhání vydán nebyl.

Místopředseda Horák (zvoní): Ke slovu není nikdo přihlášen, rozprava odpadá a přistoupíme proto ke hlasování.

Pan zpravodaj navrhuje jménem výboru imunitního, aby posl. sněmovna nesvolila k trest. stíhání posl. Haruse.

Kdo s tímto návrhem pana zpravodaje souhlasí, nechť pozvedne ruku. (Děje se.)

To je většina. Tím posl. sněmovna usnesla se nesvoliti k trest. stíhání posl. Haruse.

Tím vyřízen jest 5. odstavec pořadu.

Přistoupíme k projednávání dalšího odstavce, jímž jest:

6. Zpráva výboru imunitního o žádosti okr. soudu pro přestupky v Praze za souhlas s trest. stíháním posl. Školy pro přestupek §§ 3 a 19 zákona shromažďovacího ze dne 15. listopadu 1867, č. 135 ř. z. (tisk 1266).

Zpravodajem za pana posl. Koška je předseda výboru imunitního pan posl. Votruba. Dávám mu slovo.

Zpravodaj posl. Votruba: Slavná sněmovno! Posl. Škola je obviněn, že dne 1. února 1927 o 17. hod. v Praze VlI. za továrnou "Carrov" uspořádal tábor lidu, aniž by předem zažádal o jeho povolení. Na táboru, jehož se súčastnilo as 200 osob, mluvil posl. Škola o rozpuštění strany komunistické a uznání Ruska de jure. Jsa vyzván nadstrážníkem Červenkou, aby přestal řečniti, neuposlechl, teprve před příchodem vrch. policejního komisaře, který byv o věci vyrozuměn, s 10 strážníky odebral se do Bubenečské třídy, až tábor ukončil, odešel a účastníci se rozešli. Klid porušen nebyl. (Předsednictví ujal se předseda Malypetr.)

Imunitní výbor usnesl se navrhnouti posl. sněmovně, aby posl. Škola pro zmíněný přestupek k trest. stíhání vydán nebyl.

Předseda: Ke slovu není nikdo přihlášen, rozprava odpadá a přistoupíme proto ke hlasování.

Pan zpravodaj navrhuje jménem výboru imunitního, aby posl. sněmovna nesvolila k trest. stíhání posl. Školy.

Kdo s tímto návrhem pana zpravodaje souhlasí, nechť pozvedne ruku. (Děje se.)

To je většina. Tím posl. sněmovna usnesla se nesvoliti k trest. stíhání posl. Školy.

Tím vyřízen jest 6. odstavec pořadu.

Přistoupíme k projednávání dalšího odstavce, jímž jest:

7. Zpráva výboru imunitního o žádosti okr. soudu pro přestupky v Praze za souhlas s trest. stíháním posl. Dědiče pro přestupek §§ 3 a 19 zákona shromažďovacího ze dne 15. listopadu 1867, č. 135 ř. z. (tisk 1267).

Zpravodajem na místo omluveného p. posl. Koška je předseda výboru imunitního p. posl. Votruba.

Dávám mu slovo. Zpravodaj posl. Votruba: Slavná sněmovno! Posl. Dědič je obviněn, že dne 1. února 1927 po 5. hod. odpolední uspořádal bez povolení příslušného úřadu pod širým nebem v Tylově ulici na Smíchově shromáždění lidu. Policejní stráž upozornila posl. Dědiče, aby ustal od dalšího řečnění, a když neuposlechl, vyzvala přítomné dělnictvo jménem zákona k rozchodu. Dělnictvo výzvy uposlechlo a rozešlo se. Klid porušen nebyl.

Imunitní výbor usnesl se navrhnouti posl. sněmovně, aby posl. Dědič pro zmíněný přestupek k trest. stíhání vydán nebyl.

Předseda (zvoní): Ke slovu není nikdo přihlášen, rozprava odpadá a přistoupíme proto ke hlasování.

Pan zpravodaj navrhuje jménem výboru imunitního, aby posl. sněmovna nesvolila k trest. stíhání posl. Dědiče.

Kdo s tímto návrhem souhlasí, nechť pozvedne ruku. (Děje se.)

To je většina. Tím posl. sněmovna usnesla se nesvoliti k trest. stíhání posl. Dědiče.

Tím vyřízen jest 7. odstavec pořadu.

Přistoupíme k projednávání dalšího odstavce, jímž jest:

8. Zpráva výboru imunitního o žádosti okr. soudu v Dačicích za souhlas s trest. stíháním posl. Janalíka pro přestupek proti bezpečnosti cti (tisk 1268).

Zpravodajem opět za omluveného p. posl. Koška je předseda imunitního výboru p. posl. Votruba.

Dávám mu slovo.

Zpravodaj posl. Votruba: Slavná sněmovno! Posl. Janalík je obviněn, že dne 13. února t. r. na veřejné schůzi, která se konala na Volfířově, na níž referoval o časových otázkách, zmínil se též o pozemkové reformě a pravil, že musila býti prováděna přes pozemkový úřad, aby si přítelíčkové mohli nacpati žoky. Mimo jiné prý řekl, že zná poslance, který prý chodil v roztrhaných botech, a dnes neudělá prý krok bez automobilu. Tímto výrokem cítil se dotčen posl. Staněk, který podal na posl. Janalíka žalobu. Poněvadž v žalobě není vůbec uvedeno, z jakých důvodů by posl. Staněk právě na sebe mohl výrok posl. Janalíka vztahovati a žalovaný výrok není sám o sobě urážkou, navrhuje imunitní výbor posl. sněmovně, aby posl. Janalík k trest. stíhání vydán nebyl.

Předseda (zvoní): Ke slovu není nikdo přihlášen, rozprava odpadá a přistoupíme proto ke hlasování.

Pan zpravodaj navrhuje jménem výboru imunitního, aby posl. sněmovna nesvolila k trest. stíhání posl. Janalíka.

Kdo s tímto návrhem pana zpravodaje souhlasí, nechť pozvedne ruku. (Děje se.)

To je většina. Tím posl. sněmovna usnesla se nesvoliti k trest. stíhání posl. Janalíka.

Tím vyřízen jest 8. odstavec pořadu.

Přistoupíme k projednávání dalšího odstavce, jímž jest:

9. Zpráva výboru imunitního o žádosti okr. soudu v Roudnici n. L. za souhlas s trest. stíháním posl. Cibulky pro přestupek podle §§ 3 a 19 zákona shromažďovacího ze dne 15. listopadu 1867, č. 135 ř. z. (tisk 1269).

Zpravodajem jest opět předseda výboru p. posl. Votruba za omluveného zpravodaje p. posl. Koška.

Dávám slovo p. zpravodaji posl. Votrubovi.

Zpravodaj posl. Votruba: Slavná sněmovno! Posl. Cibulka je obviněn, že dne 25. únor a 1927 ve Špindlerově ulici v Roudnici n. L. uspořádal před továrnou fy Rudolf Bächer bez povolení příslušného úřadu pod širým nebem shromáždění.

Poněvadž při tomto shromáždění lidu k žádným výtržnostem nedošlo, nýbrž pro nedostatek posluchačstva řečník sám byl nucen po 10 minutách přestat řečniti, navrhuje imunitní výbor posl. sněmovně, aby posl. Cibulku pro zmíněný přestupek k trest. stíhání nevydala.

Předseda (zvoní): Ke slovu není nikdo přihlášen, rozprava odpadá a přistoupíme proto ke hlasování.

Pan zpravodaj navrhuje jménem výboru imunitního, aby posl. sněmovna nesvolila k trest. stíhání posl. Cibulky.

Kdo s tímto návrhem pana zpravodaje souhlasí, nechť pozvedne ruku. (Děje se.)

To je většina. Tím posl. sněmovna usnesla se nesvoliti k trest. stíhání posl. Cibulky.

Tím vyřízen jest 9. odstavec pořadu.

Přistoupíme k projednávání dalšího odstavce, jímž jest:

10. Zpráva výboru imunitního o žádosti okr. soudu pro přestupky v Praze za souhlas s trest. stíháním posl. Čermáka pro přestupek §u 3 zákona shromažďovacího ze dne 15. listopadu 1867, č. 135 ř. z. (tisk 1270).

Zpravodajem výboru imunitního za omluveného posl. Koška jest opět předseda téhož p. posl. Votruba. Dávám mu slovo.

Zpravodaj posl. Votruba: Slavná sněmovno! Posl. Čermák je obviněn, že dne 1. února 1927 před dílnami státních drah v Praze VII uspořádal bez předcházejícího povolení příslušného úřadu tábor lidu, promluviv as k 60 osobám. Projev tento skončil klidně a nebyl ani policejní stráží rozpuštěn.

Imunitní výbor usnesl se navrhnouti posl. sněmovně, aby posl. Čermák pro zmíněný přestupek k trest. stíhání vydán nebyl.

Předseda (zvoní): Ke slovu není nikdo přihlášen, rozprava odpadá a přistoupíme proto ke hlasování.

Pan zpravodaj navrhuje jménem výboru imunitního, aby posl. sněmovna nesvolila k trest. stíhání posl. Čermáka.

Kdo s tímto návrhem pana zpravodaje souhlasí, nechť pozvedne ruku. (Děje se.)

To je většina. Tím posl. sněmovna usnesla se nesvoliti k trest. stíhání posl. Čermáka.

Tím vyřízen jest 10. odstavec pořadu.

Přistoupíme k projednávání dalšího odstavce, jímž jest:

11. Zpráva výboru imunitního o žádosti zem. trest. soudu v Praze za souhlas s trest. stíháním posl. Stříbrného pro přečin podle čl. VIII zákona ze dne 17. prosince 1862, č. 8 ř. z. (tisk 1311).

Zpravodajem jest p. posl. dr Daněk. Dávám mu slovo.

Zpravodaj posl. dr Daněk: Slavná sněmovno! Posl. Stříbrný jest stíhán státním zastupitelstvím v Praze pro článek uveřejněný dne 17. ledna 1927 v časopise "Pondělní List" pod názvem "Dokumenty."

V článku tom zmiňuje se žalovaný poslanec o svém sporu s dr Jaroslavem Stránským, projednávaném před kmetským soudem v Brně a podává svůj úsudek na dokumenty, jež měly sloužiti v žalobě proti němu, zejména prohlásiv je za falsifikáty.

Imunitní výbor jednal o této žádosti a nedospěl k názoru, že posl. Stříbrný překročil mezí poslanecké imunity tím, že se pustil do kritiky důkazních prostředků proti sobě vedených, poněvadž v takové kritice nemůže býti poslanec omezován, i když se děje tato kritika veřejně. poněvadž také žádnému obviněnému nemůže býti bráněno vysloviti se vůbec kriticky o důkazních prostředcích proti němu vedených ještě před ukončením trestního řízení. Proto důvod, jakoby kritika dokumentů těch mohla míti vliv na rozhodnutí soudu, nemůže býti směrodatnou pro vydání imunitním výborem.

Navrhuje tudíž posl. sněmovně imunitní výbor, aby posl. Stříbrný vydán nebyl.

Předseda (zvoní): Ke slovu se nikdo nehlásí, rozprava odpadá. Přistoupíme ke hlasování. Pan zpravodaj navrhuje jménem výboru imunitního, aby posl. sněmovna nesvolila k trest. stíhání posl. Stříbrného.

Kdo s tímto návrhem pana zpravodaje souhlasí, nechť pozvedne ruku. (Děje se.)

To je většina. Tím posl. sněmovna usnesla se nesvoliti k trest. stíhání posl. Stříbrného.

Tím vyřízen jest 11. odst. pořadu.

Přistoupíme k projednávání dalšího odstavce, jímž jest:

12. Zpráva výboru imunitního o žádosti zem. trest. soudu v Praze za souhlas s trest. stíháním posl. Stříbrného pro přečin proti bezpečnosti cti tiskem (tisk 1312).

Zpravodajem jest p. posl. dr Daněk. Dávám mu slovo.

Zpravodaj posl. dr Daněk: Slavná sněmovno! Advokát dr Fr. Veselý v Benešově podal na posl. Stříbrného žalobu soukromou pro uveřejněné články v deníku "Večerní List" a týdeníku "Pondělní List". V článcích těch je viněn soukromý žalobce z činů, jež podle trestního oznámení a názoru soudu zakládají skutkovou podstatu trestného činu ublížení na cti.

Imunitní výbor z ověřených opisů inkriminovaných článků především zjišťuje, že v článku ze dne 16. dubna 1927 jsou postižené osoby, mezi nimi tedy i soukromý žalobce, přímo vyzýváni k podání žaloby slovy: "Dočkáme se žaloby?", a v článku ze dne 18. dubna 1927 je už přímo soukromý žalobce žalovaným poslancem vyzýván k podání žaloby; v článku tom posl. Stříbrný slibuje, že učiní vše, aby bylo uspíšeno projednávání žaloby jeho vydáním.

Z těch důvodů také imunitní výbor nemohl se postaviti na stanovisko, že nejde o vybočení z mezí poslanecké imunity, jednak, že jde o obvinění soukromé osoby, jež může jen soudním projednáním býti prokázáno, jednak, že tohoto si byl vědom i posl. Stříbrný a proto také veřejně za svoje vydání, byť nepřímo, žádal, navrhuje tudíž posl. sněmovně, aby posl. Stříbrný pro přečin proti bezpečnosti cti tiskem byl vydán.

Předseda (zvoní): Pan zpravodaj navrhuje jménem výboru imunitního, aby posl. sněmovna svolila k trest. stíhání posl. Stříbrného.

Kdo s tímto návrhem pana zpravodaje souhlasí, nechť pozvedne ruku. (Děje se.)

To je většina. Tím posl. sněmovna usnesla se svoliti k trest. stíhání posl. Stříbrného.

Tím vyřízen jest poslední odstavec pořadu.

Učiním ještě některá presidiální sdělení.

Nemocí omluvil se p. posl. dr Hajn.

Došla oznámení o změnách ve výboru rozpočtovém. Žádám o přečtení.

Zástupce sněm. tajemníka dr Mikyška (čte):

Do výboru rozpočtového vyslal klub poslanců republikánské strany zeměděl. a malorol. lidu posl. Molíka za posl. dr Králíka, a posl. Machníka za posl. dr Hnídka; klub poslanců čsl. nár. demokracie posl. Ježka za posl. dr Reháka; klub poslanců "Deutsche christl. soz. Volkspartei" posl. Bobka za posl. Zajička; klub poslanců "Vereinigter parlam. Klub der Bundes der Landwirte, der Deutschen Gewerbepartei" posl. Wagnera za posl. Böllmanna.

Předseda: Mezi schůzí byly tiskem rozdány naléhavé interpelace.

Zástupce sněm. tajemníka dr Mikyška (čte):

1423. Naléhavá interpelace posl. Zeminové, Bergmanna, Špatného a druhů vládě o neustálém zvyšování cen cukru kartelem cukrovarnickým a úplné netečnosti vlády k libovůli kartelů a k bursovní spekulaci.

1424. Súrna interpellácia posl. Majora, Čulena a súdr. ministrovi nár. obrany o týraní vojáka Ľudevíta Moravčíka od horského delostrel. pluku v Bánskej Štiavnici.

1434. Naléhavá interpelace posl. Tayerle, Hampla, Johanise, Kleina a soudr. vládě o sociálním zabezpečení osob přestárlých.

1440. Naléhavá interpelace posl. Tomáška, Hampla, Bechyně, dr Dérera a soudr. vládě o oficielních prohlášeních kardinála a knížete primase Maďarska, arcibiskupa Serédiho, namířených proti celistvosti Československé republiky a vyslovujících se pro restauraci Habsburků.

1435. Naléhavá interpelace posl. Můni a soudr. ministru vnitra o konfiskaci časopisu "Rudé Právo" v listopadu 1927.

1441. Naléhavá interpelace posl. Tučného, Pechmanové, Bergmanna, Langra a druhů vládě o zaopatření osob přestárlých.

1442. Naléhavá interpelace posl. Špatného, inž. Záhorského, Zeminové a druhů ministru veř. prací o jmenování členů silniční rady.

1443. Naléhavá interpelace posl. Stivína, de Witte a soudr. vládě o stavu jednání československé vlády s Vatikánem.

1444. Naléhavá interpelace posl. de Witte, Stivína a soudr. vládě o stavu jednání československé vlády s Vatikánem.

1449. Naléhavá interpelace posl. dr Franke, Zeminové, Hrušovského a druhů vládě o projevu arcibiskupa ostřihomského kardinála Serédiho, namířeném proti Československé republice a pro restauraci Habsburků.

1450. Naléhavá interpelace posl. inž. Nečase, Koudelky, Brodeckého a soudr. ministru veř. prací o jmenování státní silniční rady.

Předseda: Mezi schůzí byla tiskem rozdána těsnopisecká zpráva o 124. schůzi posl. sněmovny.

Pan posl. Schmerda v řeči, pronesené v dnešní 129. schůzi sněmovny při projednávání odst. 1 pořadu, to jest osnovy zákona o pracovním trhu, citoval z "Večerníku Rudého Práva" ze dne 8. února 1928 zabavená místa ze stati "Podrobnosti z krvavé srážky ve Frývaldově", z nichž počátek závěru této stati obsahoval projev ohrožující bezpečnost státu.

Předsednictvo posl. sněmovny usneslo se podle §u 9, lit. m) jedn. řádu vyloučiti tento projev ze zprávy těsnopisecké.

Podle usnesení předsednictva navrhuji, aby se příští schůze konala zítra ve čtvrtek dne 9. února 1928 v 11 hod. dopol. s

pořadem:

1. Zpráva výborů soc.-politického a rozpočtového o vládním návrhu (tisk 1411) zákona o příplatcích některým státním a jiným veř. zaměstnancům ve výslužbě a pozůstalým po takových zaměstnancích zemřelých v činné službě nebo ve výslužbě (tisk 1448).

2. Zpráva výborů branného a rozpočtového o vládním návrhu zákona (tisk 1413), kterým se mění § § 2 a 5 zákona ze dne 19. března 1920, č. 194 Sb. z. a n., o zaopatřovacích nárocích býv. vojenských gážistů a §§ 3 a 16 zákona ze dne 22. prosince 1924, č. 288 Sb. z.. a n., o změně některých předpisů o zaopatřovacích požitcích vojenských osob a pozůstalých po nich (tisk 1452).

3. Druhé čtení osnovy zákona o ochraně domácího trhu práce (tisk 1439).

4. Zpráva výboru imunitního o žádosti okr. soudu na Kr. Vinohradech v trestní věci posl. Haruse (tisk 1271).

5. Zpráva výboru imunitního o žádosti okr. soudu ve Strakonicích v trestní věci posl. Školy (tisk 1272).

6. Zpráva výboru imunitního o žádosti okr. soudu v Podbořanech v trestní věci posl. Haiplicka a Zoufalého (tisk 1273).

7. Zpráva výboru imunitního o žádosti hlav. stát. zastupitelství v Košicích v trestní věci posl. Sedorjaka (tisk 1274).

8. Zpráva výboru imunitního o žádosti hlav. stát. zastupitelství v Košicích v trestní věci posl. Sedorjaka (tisk 1275).

9. Zpráva výboru imunitného o žiadosti okr. súdu v Olomúci v trestní věci posl. Mlčocha (tisk 1306).

10. Zpráva výboru imunitního o žádosti zem. trest. soudu v Praze v trestní věci posl. Bergmanna (tisk 1307).

11 Zpráva výboru imunitného o žiadosti okr. súdu v Čadci v trestní věci posl. dr Kubiša (tisk 1308).

Jsou proti tomuto návrhu nějaké námitky? (Nebyly.) Není jich. Návrh můj jest přijat.

Končím schůzi.

(Konec schůze v 8 hod. 20 min. večer.)

Související odkazy



Přihlásit/registrovat se do ISP