(15.00 hodin)
(pokračuje Hamáček)
Pan poslanec Fiedler - bod 195 - zákon o investičních pobídkách - na středu 7. 6. po třetích čteních.
Zahajuji hlasování. Ptám se, kdo je pro. Kdo je proti?
Je to hlasování číslo 186, přihlášeno je 164, pro 53, proti 56. Návrh nebyl přijat.
Ještě jedna alternativa, a to je středa - chápu to tak, že středa odpoledne po pevně zařazených bodech.
Zahajuji hlasování. Ptám se, kdo je pro. Kdo je proti?
Je to hlasování číslo 187, přihlášeno je 164, pro 51, proti 59. Tento návrh přijat nebyl.
Paní poslankyně Nováková - bod 156, tisk 858 - středa odpoledne po pevně zařazených bodech - školský zákon.
Zahajuji hlasování. Ptám se, kdo je pro. Kdo je proti?
Je to hlasování číslo 188, přihlášeno je 164, pro 65, proti 64. Návrh přijat nebyl.
Paní poslankyně Černochová - nejprve tedy vyřadit tisk 495, což je bod 12 - bezpečnostní činnost. Zahajuji hlasování. Ptám se, kdo je pro. Omlouvám se. Zmatečné hlasování. Byla tady žádost na odhlášení, takže vás všechny odhlašuji. Prosím o novou registraci.
A budeme hlasovat znovu, to znamená o vyřazení bodu 12.
Zahajuji hlasování. Ptám se, kdo je pro. Kdo je proti?
Je to hlasování číslo 190, přihlášeno je 154, pro 70, proti 52. Návrh přijat nebyl.
Je zde žádost o kontrolu hlasování. Prosím o chvilku strpení. Pan poslanec Blažek. Pane poslanče, prosím.
Poslanec Pavel Blažek: (Řečník při příchodu krátce hovoří k ministrům a premiérovi ve vládní lavici.) Děkuji za slovo. Vidím vládu, tak jsem jim musel taky něco říci.
Dovolil bych si navrhnout zpochybnění hlasování. Zpochybňuji hlasování, neboť jsem hlasoval pro, a na sjetině mám zdržel se.
Předseda PSP Jan Hamáček: Ano. O námitce rozhodneme hlasováním.
Zahajuji hlasování a ptám se, kdo souhlasí s námitkou pana poslance Blažka. Kdo je proti?
Hlasování má číslo 191, přihlášeno je 164, pro 152, proti 2. Námitka byla přijata.
Budeme opakovat hlasování o návrhu paní poslankyně Černochové, abychom bod 12, tisk 495, vyřadili z pořadu schůze.
Zahajuji hlasování. Ptám se, kdo je pro. Kdo je proti?
Je to hlasování číslo 192, přihlášeno je 164, pro 74, proti 62. Tento návrh přijat nebyl.
Nyní si přeje paní poslankyně Černochová bod 39, což je ústavní zákon o bezpečnosti, na středu odpoledne po pevně zařazených bodech.
Zahajuji hlasování. Ptám se, kdo je pro. Kdo je proti?
Je to hlasování číslo 193, přihlášeno je 162, pro 104, proti 23. Tento návrh byl přijat.
Poslední návrh paní poslankyně je nový bod, který by zněl Pozice České republiky ke společné obranné politice EU. Paní poslankyně si přeje to upřesnit. Prosím.
Poslankyně Jana Černochová: Já jsem to možná, pane předsedo, neřekla úplně jasně, ale po pevně zařazených bodech, těch, které byly domluveny na gremiálce. To, že se tam teď objevily nové body, to by samozřejmě odsunulo tu normu tak, že bychom se na ni asi ve středu nedostali. Skutečně, kolegyně a kolegové, všichni, co jste seděli na ústavněprávním výboru a byli jste ve shodě, tak víte, že by o tom neměla Poslanecká sněmovna diskutovat déle, pokud předkladatelé nebudou mít dlouhé projevy, než pět minut. Takže prosím, nebo navrhuji, abychom hlasovali o tom, že tento bod bude po těch gremiálních bodech jako první bod.
Předseda PSP Jan Hamáček: To se týká bodu 39 tedy. To by znamenalo... (Předseda Stanjura: Po bodu 38.) Ne úplně. To by znamenalo, pokud trváte na svém původním návrhu, tak by to znamenalo, že to bude po informaci předsedy vlády ke zvýšení platů. Takže by to muselo být po tomto bodu. Dobrá. Tak procedurálně se s tím asi... Ještě pan předseda Stanjura.
Poslanec Zbyněk Stanjura: Procedurálně jsme v zapeklité situaci, protože ten návrh byl bod 38, potom informace pana předsedy vlády. Na tom byla shoda. Pak jste tam ale vlomili bod 22, čímž jste tu dohodu úplně rozbili. Takže já si myslím, že paní poslankyně bude v tomto případě trvat na tom, aby to bylo po bodu 38, protože to má logiku. Děkuji.
Předseda PSP Jan Hamáček: Kolega Sklenák. Prosím.
Poslanec Roman Sklenák: Jen na vysvětlenou. Já jsem určitě žádnou dohodu neprolomil. Já jsem na grémiu jasně avizoval, že budu navrhovat tento bod jako druhý. A zadruhé mám pocit, že nemůžeme hlasovat tak, jak si to paní kolegyně Černochová představuje, protože my jsme jasně první body středečního odpoledne stanovili a můžeme hlasovat podle mě pouze o dalším pevně zařazeném bodu.
Předseda PSP Jan Hamáček: Pan předseda Stanjura.
Poslanec Zbyněk Stanjura: Pan předseda Sklenák říkal a avizoval na grémiu, že bude navrhovat zařazení bodu 22, ale po informaci předsedy vlády. A udělal něco jiného. Má na to plné právo. Já to nijak nezpochybňuji. Jenom říkám, že ráno zazněla jiná informace. Protože dodatečně, teď nevím, který z kolegů říkal, že jsme na to pozapomněli, tak řekl, to se udělá jako druhý bod po bodu 38. Takže podle mě ten návrh v logice toho, co zaznělo, je, že to bude po bodě 38. Buď pan předseda Poslanecké sněmovny řekne, že tak to je, a máme bod 39 po bodu 38, nebo musíme prohlásit to hlasování za zmatečné a opakovat znovu hlasování o tom návrhu paní poslankyně Černochové. Záleží na řídícím schůze, kterou z těch dvou variant vybere. Ale můžeme z toho normálně vyjít buď první, nebo druhou variantou.
Předseda PSP Jan Hamáček: Já bych možná navrhl variantu třetí, že bychom nejprve hlasovali o revokaci toho usnesení, jak bylo, to klidně mohu navrhnout já, protože jsem hlasoval pro, takže formálně navrhuji revokaci toho usnesení, a pak se s ním vypořádáme. Takže navrhuji, abychom revokovali naše usnesení k bodu 39.
Zahajuji hlasování. Ptám se, kdo je pro. Kdo je proti?
Je to hlasování 194, přihlášeno je 163, pro 127, proti 1. Tento návrh byl přijat.
A teď prosím paní poslankyni Černochovou, aby nám řekla, jak to usnesení má znít přesně, to znamená, kam si přeje ten bod zařadit.
Poslankyně Jana Černochová: Děkuji, pane předsedo, za bod 38. ***