(12.10 hodin)

 

Poslanec Václav Klučka: Děkuji, pane místopředsedo. Nebudu zbytečně zdržovat, já jsem příznivcem rovněž, aby se ten zákon vrátil k diskusi do druhého čtení. Chci jenom upozornit na jednu věc. Integrovaný záchranný systém zná základní složky a ostatní složky. Těch ostatních složek, kde nám mohou fungovat dobrovolníci, je 40. Celkem 40. Bude docela složité teď najít takovou formulaci, že z toho vybíráme tu určitou část týkající se horské služby, týkající se vodní záchranné služby, abychom do budoucna nenarazili opět na problém, že kynologové a další a další, kteří se zúčastňují zásahové činnosti, nejsou v tomto takhle obsaženi.

Takže děkuji za přípravu, já mám ten pozměňovací návrh už k dispozici, děkuji za přípravu pozměňovacích návrhů, ale tu diskusi prosím veďme i v tomto okruhu.

 

Místopředseda PSP Jan Bartošek: Já vám děkuji. Nyní tedy vystoupí pan poslanec Opálka. Prosím, pane poslanče.

 

Poslanec Miroslav Opálka: Děkuji, pane místopředsedo. Vážení členové vlády, kolegyně, kolegové, dovolte mi také stručně se vyjádřit k této problematice. Co se týká otcovské dovolené, samozřejmě náš klub s tímto žádný problém nemá a myslím si, že by neměla být ani problémem pro osoby samostatně výdělečně činné, pokud jsou dobrovolně nemocensky pojištěny.

Co se týká sirotčích důchodů, rozumím tomu, je to silné sociální téma. Nemám problém s podporou, ale problém samozřejmě je, že jsme to pojistně matematicky přeřadili zcela do sociálních dávek, že už to s důchodem nemá nic společného, protože vklad, který tam otec či matka, manžel či manželka vloží, je možno být tak malý, že plnění, které z toho získají, už pojistně matematicky nesedí. Ale budiž, není to zase až tak kruciální problém.

Co se týká rozšíření okruhu o horskou službu a vodní službu, víte, že jsem o tom mluvil a žádal ministerstva už v prvním čtení, na výboru byl příslib, pak to přišlo takové nějaké polonijaké a jsem rád, že před třetím čtením jsme získali návrh, který je hlasovatelný a který umožní, aby i tyto další kategorie byly v tom zařazeny.

Proto doporučuji vrátit tento tisk do druhého čtení s tím, že navrhuji takové řešení. Zítra ráno bychom, pokud bude tento tisk vrácen do druhého čtení, mohli navrhnout pevné zařazení tohoto tisku na program jednání v úterý po pevně zařazených bodech s tím, že výbor se k této problematice scházet už nemusí. Jako garanční by výbor pro sociální politiku tento problém po druhém čtení projednal dvacátého pátého na svém řádném zasedání. Předpokládám, že nebude problém, aby členové výboru rozšířili program. A pak je možno ve variabilním týdnu ve třetím čtení ve středu nebo v pátek tento tisk odhlasovat. Takže předpokládám, že to malé zdržení nebude problém, aby tisk prošel Poslaneckou sněmovnou, Senátem a podpisem prezidenta a v reálné době nabyl účinnosti.

Děkuji za pozornost.

 

Místopředseda PSP Jan Bartošek: Já vám také děkuji, pane poslanče. Táži se, zda někdo další se hlásí do rozpravy. Nikoho nevidím. Je-li tomu tak a nikdo se nehlásí, rozpravu končím a táži se paní navrhovatelky a paní zpravodajky, zda si chcete vzít závěrečné slovo. Paní zpravodajka. Prosím.

 

Poslankyně Gabriela Pecková: Já bych jenom požádala o podporu svého návrhu na vrácení do druhého čtení.

 

Místopředseda PSP Jan Bartošek: Děkuji. V průběhu rozpravy padl návrh na vrácení do druhého čtení, o tom budeme hlasovat nejprve. V případě, že nebude schválen, budeme hlasovat o způsobu procedury. Přivolám kolegyně a kolegy z předsálí, aby přišli na hlasování. Ještě vás všechny odhlásím a požádám vás, abyste se přihlásili svými kartami.

 

Návrh zní: Kdo souhlasí s vrácením tohoto návrhu do druhého čtení?

Zahajuji hlasování a táži se, kdo souhlasí s návrhem, ať zmáčkne tlačítko a zvedne ruku. Kdo je proti tomuto návrhu?

Je to hlasování s pořadovým číslem 32, přihlášeno je 171 poslankyň a poslanců, pro návrh 168, proti 1. Konstatuji, že tento návrh byl přijat a my vracíme tento tisk do druhého čtení. Tím končím projednávání tohoto bodu. Děkuji.

 

Přečtu omluvu. Dnes od 12 do 19 hodin z osobních důvodů se omlouvá pan poslanec Marek Ženíšek.

 

Otevírám další bod dnešního jednání a tím je

 

205.
Vládní návrh zákona, kterým se mění zákon č. 164/2013 Sb., o mezinárodní
spolupráci při správě daní a o změně dalších souvisejících zákonů,
ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 105/2016 Sb., kterým se mění
některé zákony v oblasti mezinárodní spolupráce při správě daní
a zrušuje se zákon č. 330/2014 Sb., o výměně informací o finančních
účtech se Spojenými státy americkými pro účely správy daní
/sněmovní tisk 868/ - třetí čtení

Prosím, aby místo u stolku zpravodajů zaujal místopředseda vlády a ministr financí Andrej Babiš a zpravodajka garančního výboru poslankyně Miloslava Vostrá. Pozměňovací návrh je uveden ve sněmovním tisku 868/2, který byl doručen dne 7. prosince 2016. Usnesení garančního výboru bylo doručeno jako sněmovní tisk 868/3.

Nyní se táži navrhovatele, zda má zájem vystoupit před otevřením rozpravy. Pane ministře? Není tomu tak. V tom případě otevírám rozpravu a táži se, kdo se do ní hlásí. S přednostním právem paní zpravodajka. Prosím.

 

Poslankyně Miloslava Vostrá: Vážený pane místopředsedo, vážení členové vlády, kolegyně, kolegové, dovolte mi, abych v rozpravě načetla legislativně technickou úpravu k bodům arabská dva a arabská čtyři, a sice: V novelizačním bodu dvě se za slova "hlavě římská tři" vkládají slova "dílu arabská dvě" a v novelizačním bodu 14 se slova "hlavě římská dvě" nahrazují slovy "hlavě římská tři". Jedná se o správné zařazení do systému zákona. Děkuji.

 

Místopředseda PSP Jan Bartošek: Já vám děkuji a táži se, kdo další se hlásí do rozpravy. Nikoho nevidím. Pokud se nikdo nehlásí, rozpravu končím a táži se, zda si chce vzít závěrečné slovo pan navrhovatel nebo paní zpravodajka. Není tomu tak. V tom případě přikročíme k hlasování o pozměňovacím návrhu. Prosím zpravodajku garančního výboru, aby přednesla pozměňovací návrh a před hlasováním k němu sdělila stanovisko.

 

Poslankyně Miloslava Vostrá: Vážené kolegyně, vážení kolegové, dovolte, abych vás seznámila s hlasovací procedurou, která je velmi jednoduchá. Nejprve budeme hlasovat o legislativně technických návrzích, potom budeme hlasovat o usnesení rozpočtového výboru pod písmenem A, který se týká změny účinnosti tohoto zákona, a na závěr o zákonu jako celku.

 

Místopředseda PSP Jan Bartošek: Děkuji. Táži se, zda má někdo námitku nebo návrh na změnu procedury? Jestli tomu tak není, zahajuji hlasování a táži se, kdo je pro návrh procedury, ať zmáčkne tlačítko a zvedne ruku. Kdo je proti tomuto návrhu?

Je to hlasování s pořadovým číslem 33, přihlášeno je 176 poslankyň a poslanců, pro návrh 167, proti nikdo.

 

S procedurou byl vysloven souhlas a já vás tedy požádám, abyste nás, paní zpravodajko, procedurou provedla. Prosím.

 

Poslankyně Miloslava Vostrá: Ano, děkuji za slovo. Nejprve budeme hlasovat o legislativně technických úpravách, tak jak jsem je načetla v rozpravě.

 

Místopředseda PSP Jan Bartošek: Děkuji. Stanovisko zpravodaje? (Souhlasné.) Pan ministr? (Souhlas.) Děkuji.

Zahajuji hlasování a táži se, kdo je pro návrh, ať zmáčkne tlačítko a zvedne ruku. Kdo je proti tomuto návrhu?

Je to hlasování s pořadovým číslem 34, přihlášeno je 179 poslankyň a poslanců, pro návrh 169, proti nikdo. S tímto návrhem byl vysloven souhlas. Prosím, můžeme pokračovat.

 

Poslankyně Miloslava Vostrá: Dále budeme hlasovat o pozměňovacím návrhu pod písmenem A, což je změna účinnosti tohoto zákona.

 

Místopředseda PSP Jan Bartošek: Stanovisko garančního výboru? (Souhlasné.) Stanovisko pana ministra? (Souhlas.)

Zahajuji hlasování a táži se, kdo je pro návrh, ať zmáčkne tlačítko a zvedne ruku. Kdo je proti tomuto návrhu?

Je to hlasování s pořadovým číslem 35, přihlášeno je 179 poslankyň a poslanců, pro návrh 170, proti nikdo. S tímto návrhem byl vysloven souhlas. ***




Přihlásit/registrovat se do ISP