Čtvrtek 12. ledna 2017, stenozáznam části projednávání bodu pořadu schůze

(pokračuje Jan Hamáček)

256.
Návrh usnesení Poslanecké sněmovny o způsobu
přihlašování se k ústním interpelacím prostřednictvím
elektronického informačního systému Poslanecké sněmovny
/sněmovní dokument 5389/

Prosím pana místopředsedu Filipa. (Probíhá výměna předsedajících.)

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Děkuji. Vážené paní a pánové, já v tuto chvíli požádám předsedu Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka, aby předložený sněmovní dokument uvedl. Budeme tedy rozhodovat o nové možnosti, která je navíc. Pane předsedo, máte slovo.

 

Předseda PSP Jan Hamáček: Děkuji, pane místopředsedo. Ta věc je velmi jednoduchá a myslím si, že je jasná i z názvu tohoto bodu. Stálá komise pro práci Kanceláře Sněmovny uložila Kanceláři připravit aplikaci pro elektronické přihlašování se k ústním interpelacím. (Šum a hluk v jednací síni.) Odbor informatiky tuto záležitost technicky připravil. Nicméně je to úprava, která těsně souvisí s jednacím řádem Sněmovny, a máme za to, že by bylo vhodné ji upravit usnesením Sněmovny podle § 1 odst. 2 jednacího řádu, a organizační výbor 30. listopadu loňského roku přijal usnesení 340, které je k dispozici jako sněmovní dokument 5389.

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Děkuji panu předsedovi Janu Hamáčkovi za úvodní slovo. Zahajuji všeobecnou rozpravu, do které nemám žádnou písemnou přihlášku. Ptám se, jestli se hlásí někdo z místa. Nikoho nevidím, končím tedy všeobecnou rozpravu. Myslím, že není potřeba žádné další závěrečné slovo.

Přistoupíme k rozpravě podrobné a pan předseda Hamáček uvede tedy usnesení, které bychom hlasovali. A prosím sněmovnu o klid, abychom všichni rozuměli tomu, jakým způsobem bude rozšířena možnost přihlášení k interpelacím. Prosím, pane předsedo.

 

Předseda PSP Jan Hamáček: Děkuji. Návrh usnesení zní: Poslanecká sněmovna podle § 1 odst. 2 zákona číslo 90/1995 Sb., o jednacím řádu Poslanecké sněmovny, stanoví:

1. Poslanci se přihlašují k podání ústní interpelace písemně u předsedy Sněmovny, a to buď v listinné podobě, anebo prostřednictvím elektronického informačního systému Poslanecké sněmovny.

2. Poslanci se přihlašují k podání ústní interpelace prostřednictvím elektronického informačního systému Poslanecké sněmovny tak, že do tohoto systému vloží elektronicky v určené části svoji přihlášku.

3. Přihláška učiněná prostřednictvím elektronického informačního systému Poslanecké sněmovny musí obsahovat tyto údaje: zda je interpelace určena předsedovi vlády nebo jinému členu vlády, téma předložené interpelace, a předkládá-li poslanec více interpelací, označí jejich pořadí.

4. Přihlášky obsažené v elektronickém informačním systému Poslanecké sněmovny jsou neveřejné, podanou přihlášku k ústní interpelaci může poslanec upravovat nebo vzít zpět do konce termínu pro jejich podávání.

5. Po uplynutí termínu pro podávání ústních interpelací budou všechny přihlášky podané prostřednictvím elektronického informačního systému Poslanecké sněmovny sloučeny s přihláškami podanými v listinné podobě a pořadí přihlášených poslanců se určí losem podle § 111 odst. 2 a 3 zákona číslo 90/1995 Sb.

Tolik návrh usnesení.

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Děkuji. Má někdo jiný návrh usnesení k této věci? Mohu tedy uzavřít podrobnou rozpravu? Nikoho nevidím, podrobnou rozpravu končím. Předám řízení panu předsedovi a můžeme přistoupit k hlasování. (Výměna předsedajících.)

 

Předseda PSP Jan Hamáček: Děkuji, pane místopředsedo. Budeme tedy hlasovat. Návrh usnesení zazněl v podrobné rozpravě.

Zahajuji hlasování. Ptám se, kdo souhlasí s návrhem usnesení. Kdo je proti tomuto návrhu?

Je to hlasování číslo 66, přihlášeno je 140, pro 127, proti nikdo. Návrh byl přijat. Tím končím projednávání bodu 256.

Otevírám bod 257, což je

Aktualizováno 31. 10. 2017 v 18:00.




Přihlásit/registrovat se do ISP