Úterý 25. března 2014, stenozáznam části projednávání bodu pořadu schůze

(pokračuje Vojtěch Filip)

60.
Návrh na volbu členů vyšetřovací komise Poslanecké sněmovny
k prověření způsobu vyšetřování kauzy Opencard

Prosím, aby se slova ujal předseda volební komise Martin Kolovratník. Pane předsedo, máte slovo.

 

Poslanec Martin Kolovratník: Pane předsedající, děkuji za slovo. Vážení členové vlády, paní poslankyně a páni poslanci, otevíráme tedy návrh na ustavení vyšetřovací komise Poslanecké sněmovny k prověření způsobu vyšetřování kauzy Opencard. V rychlosti připomenu, že termín na nominace do volební komise, na členy této komise, byl vyhlášen do včerejších 12 hodin. Všechny kluby řádně své nominace doručily a volební komise dnes ve 13 hodin tyto nominace projednala přijala svoje usnesení číslo 47. Toto usnesení bylo okamžitě operativně po jednání volební komise doručeno předsedům všech poslaneckých klubů. Já vás nyní s tímto usnesením a především tedy se jmény poslanců, kteří byli nominováni do komise, seznámím.

Připomenu, že volební řád nestanovuje, jestli se má tato vyšetřovací komise hlasovat jako celek en bloc, anebo po jménech. To by tedy mělo zaznít a mělo by to být řešeno v rozpravě k tomuto volebnímu bodu.

A poslední větou ještě připomenu, že pokud dnes odpoledne tuto komisi ustavíme, tak zvládneme vyhlásit do dnešního podvečera lhůtu na nominace na předsedu komise a můžeme potom tajnou volbou po 24 hodinách, tedy zítra v podvečerních hodinách, předsedu této komise zvolit tak, aby mohla začít pracovat.

Nyní k onomu usnesení. Jak jsem řekl, je to usnesení číslo 47, které říká, že volební komise pověřuje předsedu Martina Kolovratníka, aby navrhl Poslanecké sněmovně volbu členů vyšetřovací komise v tomto složení: Adámek František za ČSSD, Gabal Ivan za KDU-ČSL, Chvojka Jan za ČSSD, Korte Daniel za TOP 09, Novotný Martin za ODS, Ondráček Zdeněk za KSČM, Schwarz Bronislav za ANO, Štětina Jiří za Úsvit a Vondráček Radek za hnutí ANO.

Tolik tedy k usnesení a nyní vás, pane předsedající, žádám, abyste otevřel rozpravu k tomuto bodu.

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Děkuji, pane předsedo. Otevírám rozpravu a ptám se, kdo se do ní hlásí, protože žádnou písemnou přihlášku nemám. Nikoho nevidím... Vidím. Omlouvám se. Paní poslankyně Jana Černochová se hlásí do rozpravy. Prosím, paní poslankyně, máte slovo.

 

Poslankyně Jana Černochová: Dobré odpoledne, dámy a pánové. Když už nestandardně byla tato vyšetřovací komise na minulé schůzi navržena, nikoliv s paritním zastoupením, ale se zvláštně poměrným zastoupením tak, aby tam zástupci ANO a zástupci ČSSD měli po dvou členech, tak náš klub Občanské demokratické strany se k tomu vyjadřoval, že to skutečně v minulosti nebývalo zvykem. Nebývalo v minulosti ale ani zvykem to, že by se do těchto komisí přihlašovali bývalí policisté, kteří se mohou z nějakého důvodu dostat do střetu zájmů, a bohužel se to děje ve dvou případech. Je mi líto, že musím jmenovat pana poslance Schwarze, který navíc i procházel touto Sněmovnou při hlasování o zbavení imunity na jeho návrh, a pana poslance Ondráčka, který také byl v minulosti policistou. A pokud tato komise má skutečně pracovat nezávisle, má, tak jak jsme si to tady říkali při té dvouhodinové diskusi, k nějakým závěrům dojít, pak by tam neměli být lidé, kteří mohou být jakýmkoliv způsobem zpochybňováni. Takže to je důvod, proč jsem se rozhodla tady vystoupit a navrhla bych v souladu s jednacím řádem volbu tajnou tak, aby každý poslanec a poslankyně měli právo se v tomto smyslu vyjádřit v té volbě.

Takže pane předsedo volebního výboru, prosím o tajnou volbu nebo o hlasování o této proceduře.

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Děkuji. Byla navržena procedura. Nyní s faktickou poznámkou pan poslanec Jeroným Tejc. Prosím, pane poslanče, máte slovo.

 

Poslanec Jeroným Tejc: Vážený pane předsedající, vážené kolegyně a kolegové, já bych naopak chtěl vyjádřit názor, že možná bude dobře, když na rozdíl od minulých let tam někdo z bývalých policistů bude, tak aby bylo zcela jasné, že komise má cíl vyšetřit ty věci. Samozřejmě zkušenost vyšetřovat a vůbec znát způsob, jak vyšetřování vést, není dána nám, kteří jsme působili v jiných profesích. Já třeba v roli advokáta k tomu mohu mít blízko, ale rozhodně bych neřekl, že mi je ta schopnost vlastní. Proto si myslím, že pokud nejsou ti lidé ve střetu zájmů, to znamená, že by například tu věc kdykoliv předtím vyšetřovali, tak není důvod, aby nebyli členy oné komise. Jsem přesvědčen, že poslanci jsou si v této věci rovni. Není tady nikdo, kdo by byl ve střetu zájmů, tak jak to bylo naznačeno, a to, že někdo má zkušenosti s vyšetřováním, samo o sobě podle mého názoru mu nebrání v tom, aby se práce v komisi účastnil, a pokud vím, tak nikdo z těch kolegů se neuchází o pozici předsedy té komise, což by možná mohlo být na hraně, ale rozhodně si nemyslím, že by v této věci mohlo dojít, tak jak bylo naznačeno, k jakémukoliv střetu zájmů. Takže mi dovolte, abych se těchto dvou kolegů, kteří byli jmenováni, v tomto smyslu zastal. Děkuji.

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Děkuji, pane poslanče. Nyní dvě přednostní práva - pan předseda klubu KSČM Pavel Kováčik, poté pan předseda klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. Pane předsedo, máte slovo.

 

Poslanec Pavel Kováčik: Děkuji za slovo. Já jsem do nedávné chvíle byl přesvědčen, že jsme tuto komisi zřídili v počtu sedm a v paritním zastoupení. Pak mi někdo telefonoval prostřednictvím sekretariátu, že došlo k nějakému omylu, tudíž ze dvou nominovaných případných členů navržených jsme stáhli ten počet na jednoho. Teď se dozvídám, že jsou tady nějaké ještě jinačí poměry sil, a navíc se ještě navrch dozvídám, že tam nesmí kdokoliv - nebo neměl by být, abych nebyl brán za slovíčko - kdokoliv z členů nebo členek této Poslanecké sněmovny. Když nás voliči ve volbách do Poslanecké sněmovny volili, tak se až tak neptali, jestli někdo má minulost tu či onu, a když se zeptali, tak se sami rozhodli podle toho, jestli tedy stojím za to, aby mě zvolil, nebo nestojím za to, aby mě zvolil. A okamžikem, kdy mě volič a kohokoliv z nás, kolegyně a kolegové, volič zvolil, tak v rámci této Sněmovny máme stejná práva, stejné povinnosti a rovné postavení. Jsme tedy de facto i de iure volitelní a navrhovatelní do všech orgánů Poslanecké sněmovny. Není tady žádné omezení, že jestli někdo byl dříve policistou, tak nesmí do vyšetřovací komise. Já dokonce jsem přesvědčen o tom, že byl-li někdo dříve policistou, tak je to spíše výhoda než nevýhoda a může práci té komise v ledasčem prospět, a dokonce si myslím, že pokud někdo a priori odstavuje od práce v takovéto komisi profesionály, nebo bývalé profesionály, tak možná snad ani nechce, aby se tady doopravdy k něčemu rozumnému a smysluplnému při práci té komise došlo. Takže prostě já si myslím, že jak pan Schwarz, tak pan Ondráček do té komise patří, a vůbec by mně nevadilo, kdyby kdokoliv z těch dvou poslanců byl i ve funkci předsedy této komise.

Možná by konečně vyšetřovací komise Poslanecké sněmovny dospěla k jinému výsledku než k tomu, že to téma, kterému se věnuje, držela alespoň v mediálním povědomí. Zatím moc jiných výsledků jsme nedosáhli, ale i to držet v mediálním povědomí je docela dobrý výsledek. Pojďme zkusit ještě lepší a nedohadovat se, jestli tam ten či onen patří, nebo nepatří.

Dokonce jsem se doslechl, že právě tento klacek bude použit na nominanta klubu KSČM a že v tajném hlasování, v tajných volbách, jste snad někteří z vás, některé kluby, domluveni, že našeho nominanta vyřadíte. Můžete to samozřejmě tak udělat. Myslím si ale, že bývalo dobrým zvykem, že jsme si vzájemně nekádrovali svoje návrhy. Já jsem vždycky odmítal, i když mně nebyl ten či onen návrh po chuti, kádrovat. Já nebudu a my nebudeme nikoho kádrovat, protože nechceme, aby někdo jiný kádroval kohokoli nám. Možná by bylo dobře, kdybychom si tuto - pravda, nikoliv psanou v jednacím řádě - zvykovou zásadu trošku uvědomili a začali se podle toho chovat.

Děkuji za pozornost. (Potlesk zleva.)

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Děkuji panu Kováčikovi. Nyní pan předseda klubu TOP 09 Miroslav Kalousek, poté paní poslankyně Jana Černochová. Prosím, pane předsedo, máte slovo.

 

Poslanec Miroslav Kalousek: Já možná bych měl dát přednost paní poslankyni, protože jsem chtěl vyjádřit přesvědčení, že se nikdo našich dvou kolegů proti ní nemusí zastávat, ona to nemyslela nijak osobně, ona prostě jenom chtěla vyjádřit potřebu absolutní transparentnosti komise, která je zřizována - řekněme otevřeně, proč je zřizována - pro nedůvěru k represivním složkám. Takže je-li zřizována pro nedůvěru k represivním složkám v této věci, tak bývalí příslušníci represivních složek se logicky mohou ocitnout v situaci, kdy budou osočováni, aniž by si to kdokoli z nás myslel. Já si to o nich v žádném případě nemyslím.

Nicméně ono bývalo zvykem paritní zastoupení komise, ono bývalo zvykem, že se veřejně nevyhrožovalo politickým oponentům, že na ně pošlu berňák. Bývala zvykem prostě spousta věcí, které dnes neplatí. A neplatí ani ten konflikt zájmů. Jsme-li v situaci, kdy správce 25 miliard úvěrů může být současně také ministrem financí a správcem veřejných peněz, tak mně opravdu připadá jakákoliv diskuse o konfliktu zájmů nesmírně plytká a úsměvná. Přece nebudeme řešit něco, co je o padesát pater priorit níže, když tady dnes a denně čelíme tak bezprecedentnímu konfliktu zájmů, jaký tahle země ještě nezažila.

Nicméně přesto podporuji tajnou volbu a zdůrazňuji, že netrpím nedůvěrou ani k jednomu z obou kolegů.

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Já ještě požádám paní kolegyni Černochovou o strpení, protože mám dvě faktické poznámky. (Poslankyně Černochová se také hlásí s faktickou poznámkou.) Omlouvám se, v tom případě bych vám dal slovo ještě před panem předsedou Kalouskem. Paní Černochová, máte slovo. Prosím.

 

Poslankyně Jana Černochová: Já bych jenom velmi ve stručnosti řekla to, že my jsme na bezpečnostním výboru, na kterém jsme tuto záležitost vlastně z podnětu toho jednoho dneska obviněného řešili, tak tam už padlo to, že chceme paritu a že nechceme, aby tam byli pražští poslanci a lidé, kteří v minulosti mohli být s touto kauzou spojováni. A já když si přečtu na serveru Aktuálně, že bývalý policista, který má v komisi zasednout, váš kolega, prostřednictvím pana předsedajícího, pan Zdeněk Ondráček, od roku 2009 pracoval na protikorupčním útvaru, kde měl mimo jiné na starost právě případ Opencard, tak to ve mně skutečně vyvolává celou řadu pochybností. A myslím si, že je to škoda a že je to neúcta k práci těch ostatních lidí, kteří v této komisi budou pracovat a chtějí pracovat dobře. Takže velmi pěkně prosím klub Komunistické strany Čech a Moravy, aby ještě nominaci přehodnotil. Děkuji.

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Děkuji i za dodržení času. Nyní s faktickou poznámkou pan poslanec Jeroným Tejc, připraví se pan poslanec Josef Hájek. Prosím, pane poslanče, máte slovo.

 

Poslanec Jeroným Tejc: Já už skutečně k této záležitosti naposledy. Ale my si skutečně dnes nerozumíme. Tím myslím možná my zástupci koalice a zástupci opozice. Já jsem měl pocit, že ve vyšetřovací komisi - byť jsem nebyl ten, který po ní volal, protože si myslím, že může přinést i negativní efekty v tom smyslu, že bychom zasáhli do probíhajícího řízení - tak jsem byl přesvědčen, že vyšetřovací komisi Sněmovna zřizuje proto, aby se vyšetřilo, jak to bylo s kauzou Opencard, kdo za ní stál, kdo z ní profitoval a jak celá tato kauza vznikla, zatímco teď nabývám dojmu, že možná kolegové z opozice, alespoň někteří, aniž bych jim cokoli chtěl vkládat do úst, mají pocit, že celá komise by měla být zřízena proto, aby vyšetřila ty vyšetřovatele, jak oni zacházeli s těmi údaji a jak vůbec došlo k obvinění třeba Rady hlavního města Prahy.

Já bych byl rád, aby ta první linie byla prioritní, abychom se skutečně dozvěděli, kdo stál za tímto obludným projektem, který stál daňové poplatníky takové peníze bez jasného výsledku. A myslím, že to, jak to dopadne, ať se rozhodne v tajné, nebo veřejné volbě, myslím, že vždy tady platilo to, že si skutečně nekádrujeme jednotlivé zástupce stran. Ale pokud zavedeme nové principy, je to samozřejmě možné, ale důležité je, aby ta komise, pokud už jsme ji tedy odsouhlasili, vznikla a začala pracovat. Děkuji.

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Děkuji za dodržení času. Nyní pan poslanec Josef Hájek s faktickou poznámkou. Pane poslanče, máte slovo. Prosím.

 

Poslanec Josef Hájek: Vážený pane předsedající, vážená vládo, kolegyně, kolegové, po dojemném vystoupení paní Černochové - to je složité reagovat na krásnou dámu, na bravurní vynikající slovník pana Kalouska je také složité reagovat, kdy apeloval na to, že se dostáváme do situace, kdy pan ministr útočí na nezávislost různých institucí.

Já v předvolební kampani jsem studoval, měl jsem tam v televizní debatě situaci řešení odvolání policejního prezidenta Lessyho, kde jsem se najednou dozvěděl, nebo dostudoval, že byl nějaký telefonát jednoho, nebo kolegy pana Kalouska, kdy jeho hlasem milým, sympatickým, se ho dotazoval pana Lessyho: "Jak jsi to, prosím tě, kolego, udělal s tou paní Parkanovou, jak jsi to udělal?" To je reakce na pana Kalouska.

Na paní Černochovou - já jsem v listopadu byl trošku hrobníkovi na lopatě, a kdybych umřel, nedejbože, což se samozřejmě také může stát, tak bych chtěl, aby mě pitvali lékaři, nikoliv chemik, nikoliv historik, nikoliv knihovnice, aby u této komise byli lidé, kteří tomu rozumějí. To znamená, pokud umřu a budou mě pitvat, ať mě pitvají doktoři. Jestli řešíme tady nějakou situaci spojenou s kriminalitou, ať ji řeší policajti, ať ji řeší soudci. Děkuji.

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Děkuji i za dodržení času. To je zatím poslední přihlášený do rozpravy. S faktickou poznámkou ještě paní poslankyně Zuzka Bebarová-Rujbrová. Prosím, paní poslankyně, máte slovo.

 

Poslankyně Zuzka Bebarová-Rujbrová: I jako členka výboru pro bezpečnost bych se ráda vyjádřila k tomu, co zde sdělila paní poslankyně Černochová. Kolegyně a kolegové, každý z nás máme nějakou profesi, kterou jsme si sem přinesli. Přináší nám to výhodu, kvalifikaci, při zařazení do výboru, který odpovídá našemu zaměření, a přináší nám to i povinnosti, například hlásit střet zájmů. Přiznávám, že jsem si mnohokrát nevšimla, že by komunální politici ve chvíli, kdy se projednává komunální politika, nebo lékaři, když se projednává zdravotnictví, střet zájmů hlásili.

Na druhou stranu si myslím, že je dobře, když lékaři léčí a vyšetřovatelé, kteří to umějí, vyšetřují. Od toho je komise kolektivní orgán, aby rozhodovala kolektivně, a je to politický orgán, ne orgán, který bude nahrazovat práci orgánů činných v trestním řízení. (Potlesk zleva.)

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Nyní tu mám přihlášku pana Bohuslava Svobody. Teď se ptám, jestli je faktická. Faktická. Tak pan poslanec Svoboda, poté paní poslankyně Černochová. Musím dodržovat pořadí, i když bych měl dát dámě přednost, ale jednací řád mě v tom svazuje. Prosím, pane poslanče, máte slovo.

 

Poslanec Bohuslav Svoboda: Jenom faktická poznámka prostřednictvím pana předsedajícího. Odpitván nebudete ani lékařem ani nelékařem. Nový občanský zákoník už pitvu neumožňuje.

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Děkuji za velmi krátkou větu. Prosím, nyní paní poslankyně Jana Černochová s faktickou poznámkou.

 

Poslankyně Jana Černochová: Jestli klub KSČM vybírá ze svých řad to nejlepší do této vyšetřovací komise, tak pak se tedy divím, proč pan Ondráček není členem bezpečnostního výboru. Kdyby platilo to, co tady říkala paní Bebarová-Rujbrová, tak by mělo smysl, aby tento jejich nejlepší odborník byl členem bezpečnostního výboru. Ale zřejmě i tam kolegové z KSČM cítí, že by mohlo docházet k nějakým konfliktům.

A nezlobte se na mě, pokud někdo ještě v roce 2009 pracoval v tom odvětví, ve kterém se teď má tato komise seznamovat se skutečnostmi, které někde mohou zaznít ,a může je pan Ondráček mít i ze svého bývalého působení, tak pokud vás to neděsí, tak mně to přijde minimálně nestandardní. A pokud by platilo to, co tady říkal kolega ze severní Moravy, tak pak by tady nemusely žádné komise tohoto typu být, protože pak by ten systém fungoval tak, jak má. To znamená, že bychom žádnou vyšetřovací komisi na něco nemuseli zřizovat. Děkuji.

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Děkuji. Nyní pan poslanec Pavel Kováčik, poté pan poslanec Pavel Plzák. Prosím, pane poslanče, máte slovo.

 

Poslanec Pavel Kováčik: Děkuji za slovo. Pane předsedající, paní a pánové, poprosil bych, abychom se věnovali skutečně tomu, čemu máme. A velmi se ohrazuji proti tomu, aby kdokoliv - a tím říkám kdokoliv - spekuloval o motivech, proč ten či onen poslanec nebo poslankyně je zařazen nebo zařazena v tom či onom výboru. Je věcí toho klubu a je věcí toho konkrétního poslance nebo poslankyně, v jakém výboru budou pracovat.

Ale přece jenom si dovolím poznamenat, že pan kolega Ondráček je zařazen v ústavněprávním výboru. A po zralé úvaze, aniž bychom zkoumali důvody, o kterých mluvila paní kolegyně předřečnice, jsme usoudili, že v ústavněprávním výboru bude minimálně stejně platným, a tudíž převážilo zařazení do ústavněprávního výboru. A trvám na tom, že pan kolega Ondráček je dobrým členem ústavněprávního výboru. Děkuji. (Potlesk z lavic KSČM.)

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Děkuji i za dodržení času. Ještě než vystoupí pan poslanec Pavel Plzák, byla mi doručena omluva paní ministryně pro místní rozvoj Věry Jourové. Takže je omluvena od 15.30 do 17 hodin.

Prosím, pan kolega Pavel Plzák. Prosím, pane poslanče, máte slovo.

 

Poslanec Pavel Plzák: Vážený pane předsedající, kolegyně, kolegové, jenom upřesním vystoupení pana docenta Svobody a uklidním jeho kolegu ze severní Moravy a možná některé jiné, kteří o ten akt nechcete přijít. I podle nového občanského zákoníku můžete být pitváni, ale za svého života už k tomu musíte dát souhlas dopředu.

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Děkuji, dobře. Vraťme se tedy zpátky k předmětu jednání. Pokud se nikdo nehlásí do rozpravy, a opravdu nikoho nevidím, tak eviduji a pan předseda volební komise Kolovratník mě kontroluje, že v průběhu rozpravy padla podle § 75 odst. 1 jedna jediná věc, a to je návrh na tajnou volbu. Ano?

 

Poslanec Martin Kolovratník: Ano, já souhlasím. Je to tak. Padl jeden návrh paní poslankyně Černochové na provedení tajnou volbou. Podle výsledku tohoto hlasování já poté za volební komisi navrhuji volbu veřejnou, a to en bloc jako celek.

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Dobře. Nejdříve musíme rozhodnout o volbě tajné, a to v hlasování, které zahájím. Nejdříve vás všechny odhlásím a požádám vás o novou registraci.

 

Jakmile se ustálí počet přítomných poslanců, zahájím hlasování číslo 87. Zeptám se tedy, kdo je pro tajnou volbu.

Zahájil jsem hlasování. Kdo je pro? Kdo je proti? Děkuji vám.

Hlasování pořadové číslo 87. Z přítomných 156 pro 41, proti 103. Návrh nebyl přijat.

 

Budeme tedy rozhodovat o návrhu volební komise a to je volba veřejná a en bloc, tedy nikoliv po jménech, ale všechna jména najednou.

Rozhodneme v hlasování číslo 88, které jsem zahájil, a ptám se, kdo je pro volbu veřejnou od všech návrhů. Kdo je proti? Děkuji vám.

Hlasování pořadové číslo 88. Z přítomných 162 pro 124, proti 9. Návrh byl přijat.

 

Další postup je potom podle pokynů předsedy volební komise.

 

Poslanec Martin Kolovratník: Děkuji. Proceduru hlasování tedy máme schválenou. Budeme o složení vyšetřovací komise Opencard hlasovat veřejnou volbou en bloc, tedy podle onoho usnesení číslo 47, které bylo na poslanecké kluby doručeno. Já vás, pane předsedající, prosím, abyste zahájil toto hlasování právě teď.

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Rozhodneme tedy v hlasování pořadové číslo 89. Ptám se, kdo je pro schválení členů vyšetřovací komise. Kdo je proti? Děkuji vám.

Hlasování pořadové číslo 89. Z přítomných 163 pro 149, proti 1. Návrh byl přijat.

 

Členové vyšetřovací komise byli zvoleni. Dále tedy budeme pokračovat, pane předsedo, jakým způsobem?

 

Poslanec Martin Kolovratník: Tak a teď informace k dalšímu postupu. Aby komise mohla začít pracovat, musíme jako plénum zvolit jejího předsedu. O předsedovi této komise hlasuje plénum, a to volbou tajnou. Musí být ovšem dodržena 24hodinová lhůta mezi nominací a tou samotnou volbou. Proto já okamžitě v tuto chvíli, nebo chcete-li operativně, vyhlásím lhůtu pro podání návrhu na volbu předsedy této vyšetřovací komise a bude to do 17 hodin do sekretariátu volební komise. Nominace předkládají předsedové poslaneckých klubů. Není to tedy samotná komise, ale kluby podávají návrhy. Takže ještě jednou poprosím zástupce klubů, aby nám do volební komise dnes do 17 hodin podali návrh na předsedu této komise. Díky té 24hodinové lhůtě jsme schopni tuto tajnou volbu provést zítra po 17. hodině. Děkuji.

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Děkuji panu předsedovi volební komise. Úkol pro předsedy poslaneckých klubů je dán - do 17 hodin předložit návrhy na předsedu vyšetřovací komise, tak abychom zítra mohli tento bod dokončit.

Končím bod číslo 60, protože volba předsedy samotné komise bude mít další bod podle našeho pořadu jednání. Děkuji předsedovi volební komise a končím bod 60.

 

Podle schváleného pořadu schůze se budeme zabývat blokem prvních čtení. 19. 3. jsme přerušili bod, kterým je

Aktualizováno 31. 10. 2017 v 17:59.




Přihlásit/registrovat se do ISP