Zápis
z 7. schůze ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu,
která se konala 23. a 31. října 1996
Přítomni: posl. prof. JUDr. Zdeněk JIČÍNSKÝ, DrSc., JUDr. Petra JURKOVÁ, Petr KOHÁČEK, Zdeněk KRAMPERA, RNDr. Libor KUDLÁČEK, JUDr. Jitka KUPČOVÁ, JUDr. Hana MARVANOVÁ, JUDr. Dalibor MATULKA, MUDr. Jaroslav NOVÁK, JUDr. Libor NOVÁK, JUDr. Marie NOVESKÁ, Mgr. Jaroslav OREL, ing. Luděk POLÁŠEK, Mgr. Anna RÖSCHOVÁ, JUDr. Zuzka RUJBROVÁ, František ŠPANBAUER, Tomáš TEPLÍK, Mgr. Zdeněk ZAJÍČEK
Omluveni: 23.10. posl.: JUDr. Hana MARVANOVÁ, Tomáš TEPLÍK
31.10. posl.: Mgr. Anna RÖSCHOVÁ
po oba dny posl.: Marek BENDA, Petr PLEVA
Hosté:
- JUDr. Zdeněk KESSLER - předseda Ústavního soudu
- ing. Pavel PELANT - náměstek ministra spravedlnosti
- JUDr. Ctirad HAJDA - Úřad pro legislativu a veřejnou správu
- ing. HÜTTNEROVÁ - Ministerstvo financí
a další hosté dle prezenčních listin.
Schůzi výboru v 9.00 hod. zahájil a řídil předseda ústavně právního výboru JUDr. Libor NOVÁK. V průběhu jednání schůzi řídil i místopředseda výboru Mgr. Jaroslav OREL.
Schválený pořad schůze:
23.10.
1. Návrh státního rozpočtu České republiky na rok 1997 - kapitola Ústavní soud
2. Sdělení předsedy výboru
3. Návrh na zřízení podvýboru ústavně právního výboru pro přípravu novely jednacího řádu Poslanecké sněmovny
4. Návrh státního rozpočtu České republiky na rok 1997 - kapitola Ministerstvo spravedlnosti
5. Návrh státního rozpočtu České republiky na rok 1997 - kapitola Úřad pro legislativu a veřejnou správu
31.10.
6. Pokračování v projednávání návrhu na zřízení podvýboru ústavně právního výboru pro přípravu novely jednacího řádu Poslanecké sněmovny
7. Návrh termínu a pořadu příští schůze výboru
K bodu 1: Návrh státního rozpočtu České republiky na rok 1997 - kapitola Ústavní soud
Návrh státního rozpočtu České republiky na rok 1997 - kapitola Ústavní soud odůvodnil předseda Ústavního soudu JUDr. Zdeněk Kessler. Navrhl, aby výbor zvýšil neinvestiční výdaje pro zajištění hospodaření v budově sídla Ústavního soudu, pro její nutné opravy a údržbu jakož i na provoz a užívání zakoupených vozidel pro výkon funkce soudců v souladu s novelou zákona č. 138/1996 Sb., o 5 777 tis. Kč.
Zástupkyně Ministerstva financí ing. Hüttnerová uvedla, že v návrhu rozpočtu Ústavního soudu na rok 1997 již přihlédli k novým 12 pracovníkům a rozpočet v tom směru zvýšili, ale berou je jako u všech ostatních resortů jako "obslužný personál".
Zpravodaj posl. ing. Luděk Polášek podpořil návrh předsedy Ústavního soudu dr. Kesslera a navrhl výboru, aby doporučil zvýšit neinvestiční výdaje pro zajištění hospodaření v budově sídla Ústavního soudu, pro její nutné opravy a údržbu jakož i na provoz a užívání zakoupených vozidel pro výkon funkce soudců v souladu s novelou zákona č. 138/1996 Sb., o 5 777 tis. Kč.
Na dotaz posl. Krampera ohledně typu nových vozů odpověděl předseda Ústavního soudu dr. Kessler.
Závěrem výbor doporučil Poslanecké sněmovně vyslovit souhlas s předloženým návrhem rozpočtu Ústavního soudu na rok 1997 s následujícími změnami: zvýšit neinvestiční výdaje pro zajištění hospodaření v budově sídla Ústavního soudu, pro její nutné opravy a údržbu jakož i na provoz a užívání zakoupených vozidel pro výkon funkce soudců v souladu s novelou zákona č. 138/1996 Sb., o 5 777 tis. Kč.
Ze 14 přítomných poslanců
- 13 hlasovalo pro - Krampera, Novák Jaroslav, Zajíček, Röschová, Novák Libor, Kudláček, Orel, Jičínský, Španbauer, Kupčová, Noveská, Polášek, Matulka,
- 1 nehlasoval - Rujbrová.
Parlament České republiky
POSLANECKÁ SNĚMOVNA
1996
2. volební období
12
USNESENÍ
ústavně právního výboru
z 7. schůze 23. října 1996
k návrhu státního rozpočtu na rok 1997 - kapitola Ústavní soud
Po odůvodnění předsedy Ústavního soudu JUDr. Zdeňka Kesslera, vyjádření zástupce Ministerstva financí ing. Hüttnerové, zpravodajské zprávě posl. ing. Luďka Poláška a po rozpravě
ústavně právní výbor
I. doporučuje Poslanecké sněmovně vyslovit souhlas s předloženým návrhem rozpočtu Ústavního soudu na rok 1997 s následujícími změnami:
zvýšit neinvestiční výdaje pro zajištění hospodaření v budově sídla Ústavního soudu, pro její nutné opravy a údržbu jakož i na provoz a užívání zakoupených vozidel pro výkon funkce soudců v souladu s novelou zákona č. 138/1996 Sb., o 5 777 tis. Kč,
II. vyslechl souhlasné stanovisko správce kapitoly přednesené předsedou Ústavního soudu JUDr. Zdeňkem Kesslerem k návrhu na změnu rozpočtu Ústavního soudu na rok 1997 podle § 103 odst. 3 zákona o jednacím řádu,
III. pověřuje zpravodaje posl. ing. Luďka Poláška, aby tento závěr výboru tlumočil na jednání rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny za účasti zpravodajů ostatních výborů.
ing. Luděk POLÁŠEK v. r.
zpravodaj výboru
Mgr. Anna RÖSCHOVÁ v. r. |
JUDr. Libor NOVÁK v. r. |
ověřovatelka výboru |
předseda výboru |
Na návrh posl. Noveské a Libora Nováka a výbor usnesl na změně programu této schůze.
Posl. Noveská navrhla, aby výbor neprojednával dnes návrh posl. P. Buzkové a dalších na vydání zákona o veřejném ochránci práv (tisk 25). Její návrh podpořili posl. Röschová a Orel. Poslanci se usnesli, že tento bod projednají jako první bod dne 20.11.1996 (ze 13 přítomných 13 hlasovalo pro).
Posl. Novák navrhl změnu programu, aby nyní výbor projednal "sdělení předsedy" a hned poté bod "návrh na zřízení podvýboru ústavně právního výboru pro jednací řád". Výbor s tímto návrhem vyslovil souhlas (ze 13 přítomných 13 hlasovalo pro).
K bodu 2: Sdělení předsedy výboru
1. Na dnešní schůzi se omlouvá posl. Teplík - nemoc a dále na dopolední jednání se omlouvají posl. Benda - s delegací u prezidenta a posl. Marvanová - u lékaře.
2. Jedním ze záměrů jednání ÚPV v Harrachově bylo i zaměření zahraničních pracovních cest. Z námětů, které tam odezněly se předkládá výboru návrh na zahraniční pracovní cesty, které by se měly uskutečnit v průběhu I. pololetí příštího roku. Jde o záměry, které je nutno předložit teprve organizačnímu výboru ke schválení. Pokud jde o termíny, měly by být sjednány diplomatickou cestou. Těchto cest by se mělo účastnit cca 6-7 poslanců (s přihlédnutím k zastoupení podle politické příslušnosti). Doporučují se uskutečnit v I. pololetí 1997 tři zahraniční cesty, a to
jedna do Velké Británie a Irska - zhruba na dobu 6-7 dnů
druhá do Polska - zhruba na 4 dny
třetí do Španělska a Portugalska - zhruba na dobu 6-7 dnů
Výbor přijal usnesení, aby jej bylo možno předložit k projednání a odsouhlasení nejbližší schůzi organizačního výboru, aby se na těchto záměrech mohlo začít pracovat.
Ze 14 přítomných poslanců
- 14 hlasovalo pro - Krampera, Novák Jaroslav, Zajíček, Röschová, Novák Libor, Kudláček, Orel, Jičínský, Španbauer, Kupčová, Noveská, Polášek, Rujbrová, Matulka.
Parlament České republiky
POSLANECKÁ SNĚMOVNA
1996
2. volební období
13
USNESENÍ
ústavně právního výboru
z 7. schůze 23. října 1996
k zahraničním pracovním cestám ústavně právního výboru
Po úvodním slově předsedy výboru posl. JUDr. Libora Nováka a po rozpravě
ústavně právní výbor
I. se usnesl, že v průběhu I. pololetí 1997 je připraven uskutečnit zahraniční pracovní cesty do Velké Británie a Irska, Španělska a Portugalska a Polska s cílem aktivně se zabývat procesem přístupu České republiky k Evropské unii, zejména se zaměřit na proces harmonizace národních právních předpisů s předpisy Evropských společenství, za účelem výměny informací a zkušeností z legislativní práce se zvláštním zaměřením na jednací řád parlamentu, na činnost obdobného ústavně právního výboru, na poznávání vzájemných vazeb mezi dvěma komorami parlamentu, na strukturu soudnictví, zejména studium různých modelů správního soudnictví,
II. pověřuje předsedu výboru posl. JUDr. Libora Nováka dalším jednáním týkajícím se těchto pracovních cest.
Mgr. Anna RÖSCHOVÁ v. r. |
JUDr. Libor NOVÁK v. r. |
ověřovatelka výboru |
předseda výboru |
3. Na minulé schůzi ÚPV byli poslanci informováni o žádosti předsedy ústavně právního výboru maďarského parlamentu navštívit náš výbor. Šlo by o cca 7 lidí - dohodli jsme se, že je přijmeme v Praze. Výbor přijal usnesení, které je také třeba předložit organizačnímu výboru.
Ze 14 přítomných poslanců
- 14 hlasovalo pro - Krampera, Novák Jaroslav, Zajíček, Röschová, Novák Libor, Kudláček, Orel, Jičínský, Španbauer, Kupčová, Noveská, Polášek, Rujbrová, Matulka.
Parlament České republiky
POSLANECKÁ SNĚMOVNA
1996
2. volební období
14
USNESENÍ
ústavně právního výboru
z 7. schůze 23. října 1996
k přijetí delegace ústavně právního výboru maďarského parlamentu
Po úvodním slově předsedy výboru posl. JUDr. Libora Nováka a po rozpravě
ústavně právní výbor
I. souhlasí s přijetím delegace ústavně právního výboru maďarského parlamentu v I. pololetí 1997 s tím, že velikost delegace a způsob úhrady bude sjednán diplomatickou cestou,
II. pověřuje předsedu výboru, aby toto usnesení předložil předsedovi Poslanecké sněmovny Parlamentu.
Mgr. Anna RÖSCHOVÁ v. r. |
JUDr. Libor NOVÁK v. r. |
ověřovatelka výboru |
předseda výboru |
4. Předseda rozpočtového výboru předložil ústavně právnímu výboru usnesení, v němž žádá ústavně právní výbor, aby posoudil možnost střetu s mezinárodními úmluvami Mezinárodní organizace práce. K tomuto závěru došli při projednávání návrhu novely celního zákona. V dopise a v přiloženém usnesení, které poslancům bylo rozdáno, žádá o stanovisko ÚPV tak, aby mohli co nejdříve pokračovat v projednávání.
Po diskusi, ve které vystoupili posl. Matulka, Röschová a Kudláček se poslanci usnesli, že se výbor tímto usnesením rozpočtového výboru nebude zabývat.
Ze 14 přítomných poslanců
- 14 hlasovalo pro - Krampera, Novák Jaroslav, Zajíček, Röschová, Novák Libor, Kudláček, Orel, Jičínský, Španbauer, Kupčová, Noveská, Polášek, Rujbrová, Matulka.
5. Zahraniční výbor předložil ústavně právnímu výboru možnost, aby se ve dnech 21. - 22. 11. 1996 někteří poslanci zúčastnili semináře "Úloha a funkce ombudsmana v zemích v přechodném období", které se koná v Budapešti.
Nikdo se nepřihlásil.
K bodu 3: Návrh na zřízení podvýboru ústavně právního výboru pro přípravu novely jednacího řádu Poslanecké sněmovny
Návrh na zřízení podvýboru ústavně právního výboru pro přípravu novely jednacího řádu Poslanecké sněmovny uvedl předseda výboru JUDr. Libor Novák.
Tento námět byl podrobně projednáván na jednání výboru v září v Harrachově. Výbor po diskusi se usnesl, že počet členů podvýboru může být nejvýše 12 poslanců (z 15 přítomných 15 hlasovalo pro).
V rozpravě byli navrženi a odsouhlaseni tito poslanci (v závislosti na poměrném zastoupení podle politické příslušnosti):
Matulka |
KSČM |
z 15 přítomných 15 pro |
Krampera |
SPR-RSČ |
z 15 přítomných 14 pro |
Jičínský |
ČSSD |
z 15 přítomných 14 pro |
Koháček |
ODS |
z 15 přítomných 12 pro |
Benda |
ODS |
z 15 přítomných 13 pro |
Noveská |
ČSSD |
z 15 přítomných 14 pro |
Zajíček |
ODS |
z 15 přítomných 12 pro. |
Dále poslanci navrhli, aby předsedou tohoto podvýboru byl poslanec Koháček.
Dále poslanci navrhli, aby se ještě členy podvýboru stali posl. Jurková a Kupčová (bude o nich hlasováno v příští schůzi výboru).
Poslanci z ODA, ODS a ČSSD byli vyzváni, aby tyto kluby vyslali po jednom poslanci do tohoto podvýboru.
Výbor jednání tohoto bodu přerušil.
/Jednání výboru řídil místopředseda výboru Mgr. Jaroslav OREL/
K bodu 4: Návrh státního rozpočtu České republiky na rok 1997 - kapitola Ministerstvo spravedlnosti
Návrh státního rozpočtu České republiky na rok 1997 - kapitola Ministerstvo spravedlnosti odůvodnil náměstek ministra spravedlnosti ing. Pavel Pelant. Vyslovil souhlasné stanovisko Ministerstva spravedlnosti k předloženému návrhu rozpočtu tohoto resortu.
Zástupkyně Ministerstva financí ing. Hüttnerová se ztotožnila se stanoviskem náměstka ministra spravedlnosti ing. Pelanta.
Zpravodaj posl. RNDr. Libor Kudláček mj. informoval výbor, který je garantem za projednání celé kapitoly Ministerstva spravedlnosti (včetně části vězeňství), že před chvíli bezpečnostní výbor vyslovil souhlas s návrhem státního rozpočtu České republiky na rok 1997 - kapitola MS ČR (Vězeňská služba) a navrhl výboru, aby doporučil Poslanecké sněmovně vyslovit souhlas s předloženým návrhem rozpočtu Ministerstva spravedlnosti na rok 1997 ve výši
- příjmů 893 800 tis. Kč,
- výdajů 10 685 515 tis. Kč.
V rozpravě nikdo nevystoupil.
Závěrem výbor na návrh rozpravě doporučil Poslanecké sněmovně vyslovit souhlas s předloženým návrhem.
Z 13 přítomných poslanců
- 11 hlasovalo pro - Jurková, Röschová, Koháček, Kudláček, Orel, Španbauer, Kupčová, Noveská, Polášek, Rujbrová a Matulka,
- 2 nehlasovali - Krampera, Novák Jaroslav.
Parlament České republiky
POSLANECKÁ SNĚMOVNA
1996
2. volební období
15
USNESENÍ
ústavně právního výboru
z 7. schůze 23. října 1996
k návrhu státního rozpočtu na rok 1997 - kapitola Ministerstvo spravedlnosti
Po odůvodnění náměstka ministra spravedlnosti ing. Pavla Pelanta, vyjádření zástupce Ministerstva financí ing. Hüttnerové, zpravodajské zprávě posl. RNDr. Libora Kudláčka a po rozpravě
ústavně právní výbor
I. doporučuje Poslanecké sněmovně vyslovit souhlas s předloženým návrhem rozpočtu Ministerstva spravedlnosti na rok 1997 ve výši
- příjmů 893 800 tis. Kč,
- výdajů 10 685 515 tis. Kč
II. pověřuje zpravodaje posl. RNDr. Libora Kudláčka, aby tento závěr výboru tlumočil na jednání rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny za účasti zpravodajů ostatních výborů.
RNDr. Libor KUDLÁČEK v. r.
zpravodaj výboru
Mgr. Anna RÖSCHOVÁ v. r. |
Mgr. Jaroslav OREL v. r. |
ověřovatelka výboru |
místopředseda výboru |
K bodu 5: Návrh státního rozpočtu České republiky na rok 1997 - kapitola Úřad pro legislativu a veřejnou správu
Návrh státního rozpočtu České republiky na rok 1997 - kapitola Úřad pro legislativu a veřejnou správu odůvodnil zástupce Úřadu pro legislativu a veřejnou správu JUDr. Ctirad Hajda. Upozornil, že byl schválen nový kompetenční zákon, který však nenabyl účinnosti. Poté Úřad pro legislativu a veřejnou správu bude součástí Ministerstva spravedlnosti a jeho rozpočet vplyne do této kapitoly. Jinak vyslovil souhlasné stanovisko s předloženým návrhem rozpočtu na rok 1997.
Zástupkyně Ministerstva financí ing. Hüttnerová se ztotožnila se stanoviskem zástupce Úřadu pro legislativu a veřejnou správu dr. Hajdy.
Zpravodaj posl. RNDr. Libor Kudláček v souvislosti se změnou kompetenčního zákona uvedl, že možná i prostředky na činnost Úřadu po jeho splynutí s Ministerstvem spravedlnosti budou o něco málo dokonce nižší.
V rozpravě nikdo nevystoupil.
Závěrem výbor na návrh rozpravě doporučil Poslanecké sněmovně vyslovit souhlas s předloženým návrhem.
Z 13 přítomných poslanců
- 11 hlasovalo pro - Jurková, Röschová, Koháček, Kudláček, Orel, Španbauer, Kupčová, Noveská, Polášek, Rujbrová a Matulka,
- 2 nehlasovali - Krampera, Novák Jaroslav.
Parlament České republiky
POSLANECKÁ SNĚMOVNA
1996
2. volební období
16
USNESENÍ
ústavně právního výboru
z 7. schůze 23. října 1996
k návrhu státního rozpočtu na rok 1997 - kapitola Úřad pro legislativu a veřejnou správu České republiky
Po odůvodnění zástupce Úřadu pro legislativu a veřejnou správu JUDr. Ctirada Hajdy, vyjádření zástupce Ministerstva financí ing. Hüttnerové, zpravodajské zprávě posl. RNDr. Libora Kudláčka a po rozpravě
ústavně právní výbor
I. doporučuje Poslanecké sněmovně vyslovit souhlas s předloženým návrhem rozpočtu Úřadu pro legislativu a veřejnou správu České republiky na rok 1997 ve výši
- příjmů 328 tis. Kč,
- výdajů 58 558 tis. Kč,
II. pověřuje zpravodaje posl. RNDr. Libora Kudláčka, aby tento závěr výboru tlumočil na jednání rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny za účasti zpravodajů ostatních výborů.
RNDr. Libor KUDLÁČEK v. r.
zpravodaj výboru
Mgr. Anna RÖSCHOVÁ v. r. |
Mgr. Jaroslav OREL v. r. |
ověřovatelka výboru |
místopředseda výboru |
Závěrem výbor na návrh místopředsedy výboru Mgr. Jaroslava Orla zmocnil JUDr. Libora Nováka, jako předsedu výboru, aby svolal schůzi výboru v průběhu plenárodního zasedání Poslanecké sněmovny příští týden (ze 14 přítomných 14 hlasovalo pro).
/Schůze výboru byla přerušena ve 13.15 hod./
/31.10.1996 schůze výboru zahájena ve 13.40 hod. - řídil předseda výboru
JUDr. Libor NOVÁK/
K bodu 6: Pokračování v projednávání návrhu na zřízení podvýboru ústavně právního výboru pro přípravu novely jednacího řádu Poslanecké sněmovny
Výbor pokračoval v přerušeném projednávání návrhu na zřízení podvýboru ústavně právního výboru pro přípravu novely jednacího řádu Poslanecké sněmovny.
Předseda výboru JUDr. Libor Novák konstatoval, že již výbor dříve přijal dílčí usnesení, že výbor bude mít nejvýše 12 členů (podle poměrného zastoupení politických stran), přičemž 7 poslanců bylo již schváleno:
Matulka - KSČM
Krampera - SPR-RSČ
Jičínský - ČSSD
Noveská - ČSSD
Koháček - ODS
Benda - ODS
Zajíček - ODS
a dále již na minulém jednání byli navrženi posl. Jurková (KDU-ČSL) a posl. Kupčová (ČSSD). Kluby ODA, ČSSD a ODS mají navrhnouto dalším jednom poslanci. Předsedou podvýboru byl již dříve navržen posl. Koháček.
V rozpravě tlumočil posl. Kudláček stanovisko klubu ODA, aby za tento klub se stal členem tohoto podvýboru posl. Kudláček. Při hlasování bylo z 15 přítomných poslanců 14 pro, 1 nehlasoval.
Při hlasování o členství posl. Jurkové v tomto podvýboru se vyslovili z 15 přítomných 14 poslanců pro její členství, 1 nehlasoval.
Pro členství posl. Kupčové z 15 přítomných poslanců se 14 poslanců vyslovilo kladně, 1 nehlasoval.
Posl. Noveská dále navrhla za klub ČSSD posl. Wagnera. Pro jeho členství v podvýboru z 15 přítomných se pro vyslovilo 13 poslanců, 1 proti a 1 nehlasoval.
Za klub ODS bude ještě dodatečně jeden člen navržen.
Ke způsobu volby předsedy podvýboru navrhl posl. Matulka tajnou volbu. Z 15 přítomných se vyslovilo 13 pro. Návrh posl. Matulky, aby výbor přerušil projednání tohoto bodu nebyl přijat (z 14 přítomných 5 hlasovalo pro).
Na předsedu podvýboru byl navržen posl. Koháček.
Ověřovatelé výboru posl. Teplík a Krampera se ujali přípravy tajné volby předsedy podvýboru. Po provedení tajné volby ovřovatelé posl. Teplík a Krampera konstatovali, že bylo vydáno 16 hlasovacích lístků. Bylo odevzdáno 14 platných hlasovacích lístků, 2 hlasovací lístky byly neplatné. Pro navrženého kandidáta Petra Koháčka se vyslovilo 11 poslanců, 1 byl proti, 2 se zdrželi hlasování. Volební komise konstatovala, že poslanec Petr Koháček byl zvolen předsedou podvýboru ústavně právního výboru pro přípravu novely jednacího řádu Poslanecké sněmovny.
Posl. Jičínský doporučil, aby připomínky k novele jednacího řádu zpracované legislativním odborem Kanceláře Poslanecké sněmovny byly předány členům tohoto podvýboru.
Předseda výboru dr. Novák závěrem navrhl výboru přijmout závěrečné usnesení, které je součástí tohoto zápisu.
Z 16 přítomných poslanců
- 16 hlasovalo pro - Krampera, Novák Jaroslav, Jurková, Zajíček, Koháček, Novák Libor, Marvanová, Kudláček, Orel, Jičínský, Španbauer, Kupčová, Noveská, Teplík, Polášek, Matulka.
Posl. Koháček poděkoval za zvolení a zároveň oznámil, že ustavující schůze tohoto podvýboru svolá dne 1.11. v průběhu plenární schůze Poslanecké sněmovny.
Parlament České republiky
POSLANECKÁ SNĚMOVNA
1996
2. volební období
17
USNESENÍ
ústavně právního výboru
z 7. schůze dne 31. října 1996
k zřízení podvýboru ústavně právního výboru pro přípravu novely zákona o jednacím řádu Poslanecké sněmovny
Po úvodním slově předsedy výboru posl. JUDr. Libora Nováka a po rozpravě
ústavně právní výbor
I. zřizuje podle § 44 zákona č. 90/1995 Sb., o jednacím řádu Poslanecké sněmovny, podvýbor pro přípravu novely zákona o jednacím řádu Poslanecké sněmovny,
II. stanoví, že počet členů podvýboru je nejvýše 12 poslanců,
III. volí členy podvýboru poslance:
Marka Bendu ODS
prof. JUDr. Zdeňka Jičínského, DrSc. ČSSD
JUDr. Pavlu Jurkovou KDU-ČSL
Petra Koháčka ODS
Zdeňka Kramperu SPR-RSČ
JUDr. Jitku Kupčovou ČSSD
RNDr. Libora Kudláčka ODA
JUDr. Dalibora Matulku KSČM
JUDr. Marii Noveskou ČSSD
Mgr. Jozefa Wagnera ČSSD
Mgr. Zdeňka Zajíčka ODS,
IV. volí poslance Petra Koháčka předsedou podvýboru,
V. žádá předsedu podvýboru Petra Koháčka, aby informoval ústavně právní výbor o jednání podvýboru v pravidelných termínech,
VI. pověřuje předsedu výboru JUDr. Libora Nováka, aby s tímto usnesením seznámil předsedu Poslanecké sněmovny a předsedy ostatních výborů Poslanecké sněmovny.
Tomáš TEPLÍK v. r. |
JUDr. Libor NOVÁK v. r. |
ověřovatel výboru |
předseda výboru |
K bodu 7: Návrh termínu a pořadu příští schůze výboru
Předseda výboru předložil poslancům návrh programu 6. schůze výboru, která se bude konat 20. a 21.11.1996:
středa 20. listopadu 1996 od 10.00 hod.
10.00 hod.
1. Sdělení předsedy výboru
10.15 hod.
2. Návrh termínu a pořadu příští schůze výboru
10.30 hod.
3. Návrh posl. P. Buzkové a dalších na vydání zákona o veřejném ochránci práv (tisk 25)
čtvrtek 21. listopadu 1996 od 10.00 hod.
10.00 hod.
4. Dokončení projednání jednotlivých neskončených bodů pořadu schůze výboru ve schváleném pořadí
Závěrem výbor odsouhlasil program 8. schůze výboru tak, jak jej navrhl předseda výboru dr. Novák.
Z 15 přítomných
- 15 hlasovalo pro - Krampera, Novák Jaroslav, Jurková, Koháček, Novák Libor, Marvanová, Kudláček, Orel, Jičínský, Španbauer, Kupčová, Noveská, Teplík, Polášek, Matulka.
/Schůze výboru byla ukončena v 14.50 hod./
Tomáš TEPLÍK |
Mgr. Anna RÖSCHOVÁ |
ověřovatel výboru |
ověřovatelka výboru |
JUDr. Libor NOVÁK
předseda výboru