Parlament České republiky

POSLANECKÁ SNĚMOVNA

1997

2. volební období

rozpočtový výbor

 

Zápis

 

z 22. schůze výboru,

 

která se konala ve dnech 25. června, 8., 10 a 11. července

a 19. srpna 1997

 

srpen 1997

 

Zápis

 

z 22. schůze rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu, která se konala ve dnech 25. června, 8., 10, a 11. července a 19. srpna 1997

středa 25. 6. 1997

Přítomni: poslanci a hosté dle prezenčních listin

 

Jednání výboru zahájil předseda výboru posl. J. Wagner, který navrhl pořad jednání dle pozvánky:

 

1. Vládní návrh zákona, kterým se mění a doplňuje zákon České národní rady č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů (tisk 147) - doprojednání

2. Vládní návrh zákona, kterým se mění rozpočtová pravidla republiky, ve znění pozdějších předpisů (tisk 222)

3. Návrh termínu a pořadu další schůze výboru

4. Sdělení předsedy, různé

5. Vládní návrh zákona o platu a některých dalších náležitostech státních zástupců a o změně zákona č. 236/1995 Sb., o platu a dalších náležitostech spojených s výkonem funkce, představitelů státní moci a některých státních orgánů a soudců, ve znění zákona č. 138/1996 Sb. (tisk 141)

6. Informace sdružení menšinových akcionářů Agrobanky Praha a.s.

7. Zpráva vlády o plnění státního rozpočtu za I. čtvrtletí 1997 včetně aktuální informace o provedených změnách ve státním rozpočtu na rok 1997 (tisk 229)

8. Beseda s ministrem financí o výhledech rozpočtové a daňové politiky

 

Takto navržený program schválili poslanci následovným poměrem hlasů: 10 pro, 0 proti, 0 se zdrželi. Jmenovitý záznam o hlasování viz příloha zápisu č. 1, str 1.

 

* * *

 

1.

 

Vládní návrh zákona, kterým se mění a doplňuje zákon České národní rady č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů (tisk 147) doprojednání

Po rekapitulaci zpravodajem R. Kolářem bylo přistoupeno k hlasování o jednotlivých pozměňovacích návrzích, které jsou uvedeny v příloze č. 2 z 19. 6. 1997 (strana 27 a 28).

Pozměňovací návrh poslance T. Březiny:

- k § 24 odst. 2 písm. r) nebyl přijat (+4, -0, 5)

- k § 38d) odst. 7 byl přijat (+9, -0, 0)

Pozměňovací návrh poslance J. Gongola:

- k § 6 odst. 9 nebyl přijat (+1, -0, 8)

Pozměňovací návrh poslance R. Koláře:

- k § 34 odst. 1 byl přijat (+8,-0, 1)

- k § 23 odst. 3 byl přijat (+8,-0, 1)

- k § 23 odst. 4 písm. d) byl přijat (+8,-0, 1)

- k § 38e odst. 4 byl přijat (+8, -0, 3)

- k původnímu pozměňovacímu návrhu č. 6 posl. Březiny byl přijat (+8, -0, 3)

Pozměňovací návrh poslance I. Maška:

- k § 15 odst. 1 písm. c) nebyl přijat (+5, -0, 6)

- k § 21 odst. 1 byl přijat (+7, -0, 4)

- k § 36 odst. 2 písm. a) nebyl přijat (+0, -1, 9)

- k § 36 odst. 2 písm. c) nebyl přijat (+2, -0, 8)

Pozměňovací návrh poslance T. Páva:

- k § 36 odst. 2 písm. a) nebyl přijat (+2, -0, 8)

Pozměnovací návrh posl. R. Koláře /není uveden v příloze/:

- v § 15 odst. 1 písm. a) se částka "28 800 Kč" nahrazuje částkou "32 040 Kč" byl přijat (+9, -0, 0).

 

Po skončení hlasování o jednotlivých pozměňovacích návrzích bylo na návrh zpravodaje posl. R. Koláře přijato usnesení č. 187 (+8, -1, 2), jmenný seznam hlasování poslanců viz příloha zápisu č. 1, str 1.

 

2.

 

Vládní návrh zákona, kterým se mění rozpočtová pravidla republiky,

ve znění pozdějších předpisů (tisk 222)

Vládní návrh uvedl náměstek ministerstva financí ing. Havel, který sdělil, že navrhovaná změna z absolutního vyjádření daného částkou 16 mld. Kč na relativní vyjádření 6,0% celkových výdajů státního rozpočtu má za cíl zreálnit oprávnění ministra financí k překonání dočasné neshody mezi příjmy a výdaji státního rozpočtu v průběhu roku a vytvořit dostatečný prostor financování průběžného schodku státního rozpočtu vzhledem k sezónním vlivům státního rozpočtu. Zpravodaj posl. J. Wagner uvedl, že jednání probíhá na základě vyhlášeného stavu legislativní nouze a výboru je dána lhůta shodná s termíny 12. schůze PSP (bude zařazeno jako jeden z prvních bodů).

 

V obecné rozpravě nikdo nevystoupil.

 

V podrobné rozpravě posl. Václavek předložil dva pozměňovací návrhy (viz příloha č. 1 - složka tisku 222) - rozpočtová opatření ve státním rozpočtu v rozsahu nad 5% celkových výdajů státního rozpočtu na příslušný rok, lze provádět pouze se souhlasem Poslanecké sněmovny. Posl. Kraus navrhl, aby byla pro rozpočtová opatření stanovena úroveň ve výši 5% celkových výdajů státního rozpočtu. Náměstek ministerstva financí ing. Havel s přednesenými pozměňovacími návrhy nesouhlasil.

 

Po skončení rozpravy bylo přistoupeno k hlasování o předložených pozměňovacích návrzích. Pozměňovací návrh posl. Václavka k § 36 odst. 1 písm. a) nebyl přijat (+4, -0, 6), k § 13 odst. 5 nebyl přijat (+4,-0, 6). Pozměňovací návrh posl. Krause k § 36 odst. 1 písm. a) nebyl přijat (+4, -0, 6).

 

Po skončení hlasování o jednotlivých pozměňovacích návrzích bylo na návrh zpravodaje posl. J. Wagnera přijato usnesení č. 188 (+8, -4, 0), jmenný seznam hlasování poslanců viz příloha zápisu č. 1, str 1.

 

3.

 

Návrh termínu a pořadu další schůze výboru

Předseda výboru posl. J. Wagner navrhl, aby po skončení posledního bodu schůze byla schůze přerušena a program a termín další schůze rozpočtového výboru byl projednán na pokračování této schůze, které bude svoláno v průběhu jednání 12. schůze Poslanecké sněmovny. Návrh byl přijat (+12, -0, 0).

 

4.

 

Sdělení předsedy, různé

V rámci bodu sdělení předsedy, různé byly projednány následující body:

 

1. Poslanec S. Pěnička navrhl, aby rozpočtový výbor trval na dosavadním přidělení kanceláří pro sekretaritát RV ve Sněmovní 4 a nesouhlasil s přestěhováním sekretariátu do jiných prostor. V rozpravě uvedený návrh podpořil posl. J. Wagner. Na návrh předsedy výboru J. Wagnera bylo přijato usnesení č. 193 (+11, -0, 1), jmenný seznam hlasování poslanců viz příloha zápisu č. 1., str. 2.

 

2. Předseda výboru posl. J. Wagner doporučil, aby byl zpracován poslanecký návrh zákona o loteriích. V rozpravě poslanci T. Březina a B. Sobotka vypracování poslaneckého návrhu zákona o loteriích podpořili a přihlásili se do pracovní skupiny ke zpracování tohoto návrhu. Dále předseda výboru posl. Wagner doporučil, aby pracovní skupina poslanců, zástupců ministerstva financí a ministerstva kultury uskutečnila služební cestu do Nizozemí, Belgie a Dánska s cílem seznámení se s právním řešením této problematiky.

 

Pozn: bod pokračoval na pokračováních schůze, viz dále vložené body 4.1, 4.2, 4.3.

 

5.

 

Vládní návrh zákona o platu a některých dalších náležitostech státních zástupců a o změně zákona č. 236/1995 Sb., o platu a dalších náležitostech spojených s výkonem funkce, představitelů státní moci a některých státních orgánů a soudců, ve znění zákona č.138/1996 Sb. (tisk 141)

Návrh uvedl předseda výboru posl. J. Wagner. Následovala rozprava - obecná část. V ní posl. J. Wagner seznámil výbor a ministerstvo s pozměňovacími návrhy k vládnímu návrhu zákona. Nám. ministra práce a sociálních věcí ing. Dostal informoval, že vládou předložený návrh řeší relaci platu soudců a státních zástupců. Dále uvedl, že vláda ČR rozhodla, že nebude vyplácet 14 plat a toto rozhodnutí vlády je třeba upravit u ústavních činitelů zákonem. Za dalšího z překladatelů nám. min. spravedlnosti uvedl náměstek JUDr. Zářecký, že v návrhu zákona není nutné § 18 opakovat a § 20 lze rozdělit do ostatních částí návrhu.

 

Posl. I. Mašek sdělil, že návrh byl již ve výboru projednán a RV k tomu přijal usnesení. Změna by se měla týkat pouze stanovení základny platů státních zástupců. Navrhl, aby v § 3 odst. 3 byl doplněn alternativně další koeficient "1". Dále nedoporučuje provádět další úpravy zákona č. 236/1995 Sb., nesouhlasí s navrhovaným zněním § 15a a § 20 odst. 3.

 

Následovala podrobná rozprava. V ní posl. J. Gongol navrhl, aby nejprve byl projednán plat státních zástupců. Tento procedurální návrh byl přijat (+9, -0, 0). Posl. I. Mašek navrhl, aby § 3 odst. 3 byl doplněn o koeficient "1". Poslanci J. Gongol a J. Václavek shodně navrhli, aby v § 3 odst. 3 byly uvedeny pouze dvě varianty koeficientů, a to "0,9" a "1". Předložený návrh byl přijat (+6, -1, 3). V rozpravě dále vystoupili poslanci J. Wagner (snížení platů na úroveň k 31. 12. 1996, vypustit druhou část vládního návrhu), T. Květák (zmrazení platů ve státní správě), I. Mašek (úprava platové úrovně 12. třídy - tím by došlo ke snížení platů ústavních činitelů, ale i ke snížení dalších položek).

 

Na návrh předsedy výboru a zpravodaje poslance Wagnera bylo posléze přijato usnesení č. 190 (+8, -2, 0), jmenný seznam hlasování poslanců viz příloha zápisu č. 1, str. 2.

 

6.

 

Informace sdružení menšinových akcionářů Agrobanky Praha, a.s.

Tento bod uvedl zpravodaj posl. A. Macháček, který informoval o projednávání věci v PVKP.

 

Zástupce Sdružení menšinových akcionářů Agrobanky Praha, a. s., pan Jiří Kellner vyslovil nesouhlas s navrhovaným způsobem prodeje Agrobanky Praha. Dále uvedl, že během konsolidačního programu, který byl pod patronací ČNB, došlo ke ztrátám. ČNB poskytla Agrobance k vyrovnání bilance úvěr ve výši 16 mld. Kč a dala záruky klientům /fyzickým i právnickým/. Dále položil otázku "Kdo zaplatí ztráty AGB?".

 

Zástupce ČNB ing. Kaftan zdůraznil, že úkolem ČNB /nucené správy/ bylo nalézt řešení pro stabilizaci banky a ochránit zájmy vkladatelů banky. Předtím než ČNB zvolila rozdělení AGB na dvě části, se ukázalo, že jiná řešení nevedou k nápravě. Řešení, které bylo přijato v AGB, odpovídá standardním postupům.

 

Poté byl tento bod na návrh předsedy poslance Wagnera přerušen a přijato usnesení č. 192 (+7, -0, 0). Jmenovitě viz příloha zápisu č. 3, str. 3.

 

7.

 

Zpráva vlády o plnění státního rozpočtu za I. čtvrtletí 1997 včetně aktuální informace o provedených změnách ve státním rozpočtu na rok 1997 (tisk 229)

Návrh uvedl předseda výboru poslanec J. Wagner, který sdělil, že na minulé schůzi RV byla projednána zpráva vlády o plnění státního rozpočtu za 1. čtvrtletí 1997 a dnes RV projedná opatření k zajištění státního rozpočtu v roce 1997, které přijala vláda ČR dne 16. dubna a 18. června 1997.

 

Informaci o opatřeních k zajištění vyrovnanosti státního rozpočtu a návrh dalšího vázání rozpočtových prostředků předložil ministr financí I. Pilip, který uvedl, že v důsledku nepříznivého vývoje státního rozpočtu v 1. čtvrtletí 1997 přijala vláda ČR dne 16. dubna 1997 opatření k zajištění vyrovnanosti státního rozpočtu (z titulu racionalizačních opatření v rezervách se zvyšují příjmy SR o cca 1,5 mld. Kč a v jednotlivých kapitolách státního rozpočtu jsou vázány prostředky výdajových položek ve výši cca 25,5 mld. Kč). Protože se tyto úpravy ukázaly ne zcela dostatečné, přistoupila vláda k dalším restriktivním krokům (úspory ve výdajích dalším vázáním prostředků cca 16,9 mld. Kč, úspory ve výdajích na základě legislativních opatření cca 1,1 mld. Kč, zvýšení příjmů z výnosu spotřební daně cca 2,0 mld. Kč). Objem výdajů státního rozpočtu v roce 1997 by po provedení jednotlivých opatření činil cca 510,4 mld. Kč.

 

V rozpravě vystoupili posl. J. Václavek (dotaz na ministra financí - jak je myšleno, že restrikce ve SR mohou mít i prorůstový dopad?), posl. J. Gondol (neúspěsná hospodářská politika vlády má za následek nepříznivý vývoj ve státním rozpočtu) a ministr financí I. Pilip, který reagoval na předešlá vystoupení.

 

Po skončení rozpravy, bylo na návrh zpravodaje posl. J. Wagnera přijato usnesení č. 191 (hlasovalo se po částech bod I.: +6, -0, 3; bod II.: +5, -4, 0), jmenný seznam hlasování poslanců viz příloha zápisu č. 1, str. 3.

 

8.

 

Beseda s ministrem financí o výhledech rozpočtové a daňové politiky

Na neformální besedě s ministrem financí ing. I. Pilipem byly projednány vztahy mezi rozpočtovým výborem PS a ministerstvem financí a harmonogram projednávání státního rozpočtu na rok 1998 v Poslanecké sněmovně.

 

* * *

 

Tím bylo naplněno jednání první části 22. schůze RV, kterou přerušil předseda J. Wagner dne 24. června 1997 v 18.35 hodin. Předseda výboru se zmocňuje ve shodě s projednaným bodem 3, svolat pokračování schůze podle potřeby v průběhu jednání 13. schůze PSP.

 

* * *

 

úterý 8. 7. 1997 - pokračování 1

 

Schůze pokračovala dne 8. 7. 1997 od 19.00 hodin v přestávce jednání pléna Poslanecké sněmovny. Schůzi na základě zmocnění svolal předseda výboru. Pro toto pokračování navrhl jediný bod: pokračování bodu 4 - Různé, sdělení předsedy. S takto navrženým rozšířením souhlasili všichni přítomní.

 

4.1

 

Sdělení předsedy, různé - pokračování

Předseda informoval o nutnosti zabývat se záměry zahraničních cest výboru, aby bylo možno je předložit poslednímu "předprázdninovému" jednání ORGV. K tomu byla otevřena rozprava. V ní vystoupili: J. Wagner, S. Recman. Výsledkem bylo doporučení přijmout delegace zemí, kde se již výbor zúčasnil na jednáních: Rakousko, SRN, Francie, Polsko a pokusit se o vyslání delegace do partnerských orgánů parlamentů Slovenska (cesta již schválena ORGV), Švédska a Dánska, Holandska a Belgie, Polska a Estonska. K tomu bylo přijato usnesení č. 193 (+15, 0, 0). Seznam hlasujících poslanců viz příloha zápisu č. 1, str. 4.

 

* * *

 

V tomto okamžiku (v 19.35 hod) byla schůze přerušena (skončilo 1. pokračování) s tím, že předseda je oprávněn ji nadále svolávat podle potřeby.

 

čtvrtek 10. 7. 1997 - pokračování 2

 

Další pokračování schůze bylo svoláno na čtvrtek 10. 7. od 16.30 hodin. Jak uvedl předseda výboru, jednání bylo vyvoláno příkazem předsedy Sněmovny č. 34 (viz příloha zápisu č. 3), kdy na základě vyhlášeného stavu legislativní nouze byly výboru přikázány dva zákony:

 

9. Vládní návrh zákona o vydání státních dluhopisů na financování opatření k odstranění důsledků povodní v červenci 1997 (tisk 245) a

10. Vládní návrh zákona, kterým se doplňuje zákon České národní rady č. 500/1990 Sb., o působnosti orgánů České republiky ve věcech převodů vlastnictví státu k některým věcem na jiné právnické nebo fyzické osoby, ve znění pozdějších předpisů a zákon České národní rady č. 569/1991 Sb., o Pozemkovém fondu České republiky, ve znění zákona České národní rady č. 546/1992 Sb. (tisk 244).

 

Předseda výboru informoval, že nepřekročitelný termín pro jednání výboru je podle zákona o jednacím řádu stanoven na další den do 9.00 hodin ráno. Současně doporučil pokračovat i v bodu 4.2 Různé, sdělení předsedy.

 

O takto navrženém programu hlasovali poslanci následovně: +15, 0, 2. Poslanci současně vyslovili souhlas s tím, že z technických důvodů (běží sněmovna) se nebude nahrávat záznam. Jmenovitý seznam hlasujících viz příloha zápisu č. 1, str. 5

 

* * *

 

9.

 

Vládní návrh zákona o vydání státních dluhopisů na financování opatření k odstranění důsledků povodní v červenci 1997 (tisk 245)

Návrh odůvodnil ministr financí I. Pilip. Dluhopisy budou vydány na odstranění následků povodně z července 1997. Jde o dlouhodobé obligce státu. Cíl: získání prostředků na rychlou obnovu, stažení zdrojů od obyvatelstva, které je přízivě nakloněno půjčku upisovat. Proto bude nominální hodnota tisknuta ve výši 500,- Kč, 1000,- Kč, 5.000,- Kč, 10.000,- Kč, 50.000 Kč a 100.000,- Kč. Stanovisko ČNB lze považovat za kladné - bude rozdáno na schůzi sněmovny následující den.

 

Následovala rozprava. V ní vystoupili: P. Vrzáň (úroková sazba, obchodovatelnost, O: do 13%, ano), R. Kolář (dtto), V. Tlustý (doba splatnosti, O: 15 let), J. Wagner (jak zajistit, aby úvěry upisovali především občané a ne banky - O: nízkou nominální hodnotou části emise, nižší úrokovou sazbou, než u ostatních cenných papírů), T. Březina (propagační kampaň), T. Květák, B. Sobotka, J. Václavek, A. Macháček, T. Páv, I. Mašek (všichni na výše uvedená témata).

 

Na závěr výbor doporučil Poslanecké sněmovně, aby s vládním návrhem zákona o vydání státních dluhopisů vyslovila souhlas se změnami. Součaně určil J. Wagnera zpravodajem. K tomu přijal usnesení č. 195. (+15, 0, 4). Jmenovitý záznam o hlasování viz příloha zápisu č. 1. str. 5.

 

10.

 

Vládní návrh zákona, kterým se doplňuje zákon České národní rady č. 500/1990 Sb., o působnosti orgánů České republiky ve věcech převodů vlastnictví státu k některým věcem na jiné právnické nebo fyzické osoby, ve znění pozdějších předpisů a zákon České národní rady č. 569/1991 Sb., o Pozemkovém fondu České republiky, ve znění zákona České národní rady č. 546/1992 Sb. (tisk 244)

Návrh odůvodnil ministr financí I. Pilip. Také zde jde o dlouhodobé prostředky na odstraňování následků povodní.

 

V rozpravě vystoupili: S. Pěnička, V. Tlustý, M. Kraus. J. Borák, I. Mašek, J. Gongol. Bylo doporučeno "sjednotit terminologii" v obou návrzích (např. u návrhu týkajícícho se §15, odst. 3 zákona). Na závěr i u této novely výbor doporučil Poslanecké sněmovně, aby s vládním návrhem zákona o vydání státních dluhopisů vyslovila souhlas se změnami. Podobně i zde určil výbor J. Wagnera zpravodajem. K tomu přijal usnesení č. 194. (+15, 0, 4). Hlasování jmenovitě viz příloha zápisu č. 1, str. 5.

 

4.2

 

Různé, sdělení předsedy.

- Předseda výboru J. Wagner nastínil "letní program výboru". Nejbližší jednání bude svoláno na poslední srpnový týden v souvislosti s 14. (mimořádnou) schůzí Poslanecké sněmovny, která bude v prvním zářijovém týdnu. Doporučil, aby tato 22. schůze z důvodu procedurálně jednoduššího postupu byla přerušena (11.7.) a pokračovala právě až v 25. týdnu těmi body, které má výbor přikázán a standardními body. S tím byl vysloven všeobecný souhlas.

 

- Předseda výboru J. Wagner informoval o své návštěvě na Slovensku a jednání s představiteli výboru pro finance, rozpočet a měnu NR SR. Předpokládaná návštěva (reciproční za Kroměřížské pozvání) se posune na leden příštího roku.

 

- Posl. T. Páv informoval o jednání organizačního výboru a o tom, že záměr RV - zahraniční delegace a přijetí zahraničních návštěv nebyl schválen. Je třeba předložit nový návrh.

 

* * *

 

V tomto okamžiku (v 18.15 hod) byla schůze opětovně přerušena (skočilo 2. pokračování). Předseda svolá další pokračování podle potřeby.

 

pátek 11. 7. 1997 - pokračování 3

 

Schůze pokračovala dne 11. 7. 1997 od 12.00 hodin v přestávce jednání pléna Poslanecké sněmovny. Schůzi na základě zmocnění svolal předseda výboru. Navrhl jediný bod: pokračování bodu 4 - Různé, sdělení předsedy. S takto navrženým rozšířením souhlasili všichni přítomní členové výboru: +15, 0, 0 (jmenovitý seznam hlasujících viz příloha 1, str. 6).

 

4.3

 

Různé, sdělení předsedy.

Předseda výboru informoval o:

 

- probíhající kontrole prováděné NKÚ u státních drah na téma: "Prostředky státního rozpočtu poskytnuté státní organizaci České dráhy - číslo kontroly 97/16" na kontrolu uplatňování zákona č. 199/1994 Sb., o zadávání veřejných zakázek" a doporučil vyslovit podnět vůči NKÚ na rozšíření této kontroly na státní zakázky jako takové. S tím souhlasili všichni přítomní poslanci. Bylo přijato usnesení č. 197 (+15, 0, 0);

 

- připravovaném jednání na ministerstvu financí na téma: "Příprava státního rozpočtu na rok 1998". Vyzval poslance o předložení eventuálních podnětů tak, aby je měl k dispozici do konce příštího týdne, tj. do 18. července. Poslanci vzali informaci na vědomí;

 

- záměru novelizace zákona č. 202/1990 Sb., o loteriích a jiných podobných hrách. Navrhl vytvořit pracovní skupinu, která se na přípravě bude podílet, resp. bude spolupracovat při oponentuře vládního návrhu, který se předpokládá na podzim t.r. Byla ustavena skupina ve složení: posl. V. Tlustý (předpokládaný zpravodaj), J. Borák, T. Březina, B. Sobotka, J. Hojdar, R. Kolář, P. Vrzáň;

 

- návrhu nově definovaného záměru na uskutečnění zahraničních cest rozpočtovým výborem a na přijetí delegací.

Záměr na výjezd se redukuje na dvě cesty:

1. Belgie, Holandsko (zkušenosti s uplatňováním loterijního zákona); složení delegace = pracovní skupina, viz odrážka výše;

2. Švédsko, Dánsko, Norsko (příprava a průchod rozpočtu parlamenty, uplatňování zákona o DPH); složení delegace: J. Wagner, J. Třebický, T. Květák, S. Recman, P. Šafařík, J. Václavek, A. Macháček.

Přijetí delegací partnerských orgánů ze zemí, které rozpočtový výbor v minulosti již navštívil nebo navštíví: Rakousko, SRN, Francie, Polsko;

 

K tomu bylo přijato usnesení č. 196 (+15, 0, 0); jmenovitě viz příloha č. 1, str. 6.

 

* * *

 

V tomto okamžiku 11. 7. 1997 ve 12.45 hod byla schůze přerušena (skočilo 3. pokračování), a to do 28. srpna 1997. Na tento termín se svolává další pokračování s programem, který navrhne předseda výboru na základě přikázání tisků a ev. dlších skutečností.

 

19. srpna 1997 - 4. pokračování (Velké Losiny)

 

Předseda výboru J. Wagner svolal pokračování 22. schůze na 19. srpna 1997.

 

Přítomni: poslanci dle prezenční listiny, hosté přítomni nebyli

 

Předseda J. Wagner navrhl tento program jednání:

 

4.4 Sdělení předsedy, různé

11. Návrh termínu a pořadu další schůze výboru

 

Takto navržený program schválili všichni přítomní poslanci (hlasování: +6, 0, 0).

 

* * *

 

4.4.

Sdělení předsedy, různé

V tomto bodu byl určen posl. P. Šafařík zpravodajem k tisku 219 - Vládní návrh zákona, kterým se mění a doplňuje zákon č. 328/1991 Sb., o konkursu a vyrovnání, ve znění pozdějších předpisů.

 

11.

Návrh termínu a pořadu další schůze výboru

Předseda navrhl svolat 23. schůzi rozpočtového výboru (poslanci obdrželi návrh v předstihu poštou) na dny 19. až 21. srpna 1997 na Moravu s tímto programem:

 

19. 8. Severní Morava - Velké Losiny (ubytování hotel Diana)

20. 8. Jižní Morava - Otrokovice, Zlín (ubytování hotel Moskva)

21. 8. Uherské Hradiště - Okresní úřad

 

NÁVRH POŘADU:

úterý 19. srpna

7.30 hodin odjezd (od Poslanecké sněmovny)

12.45 hodin Zasedací místnost hotelu Diana, Velké Losiny

1. Zahájení, různé, schválení pořadu vč. návrhu pořadu příští schůze

od 13.00 hodin

2. Informace místopředsedy vlády, ministra životního prostředí a zmocněnce vlády pro formulaci, koordinaci a realizaci Programu obnovy a rozvoje oblastí postižených povodňovou katastrofou J. Skalického o postupu exekutivy při nápravě škod způsobených povodněmi v červenci t.r.

Uvede: mpř. vlády J. Skalický

Přizváni: podvýbor RV pro kontrolu, zástupci VSRŽP PSPČR, nám. ministra financí M. Havel, nám. min. vnitra J. Kopřiva, představitelé Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva dopravy, Ministerstva průmyslu a obchodu, NKÚ, přednostové OÚ a zástupci obcí

od 19.00 hodin

3. Rozpočty okresů postižených povodněmi

Uvede: náměstek ministra financí M. Havel

Přizváni: podvýbor RV pro kontrolu, zástupci VSRŽP PSPČR, mpř. vlády J. Skalický, nám. min. vnitra J. Kopřiva, představitelé Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva dopravy, Ministerstva průmyslu a obchodu, NKÚ, přednostové OÚ a zástupci státní správy

 

středa 20. srpna

od 8.30 hodin

4. Návštěva míst postižených povodněmi

od 11.30 hodin

5. Tisková konference, hotel Diana

13.00 hodin odjezd na Jižní Moravu

od 15.30 hodin

6. Návštěva míst postižených povodněmi: Otrokovice-město, podniky TOMA, MORAVAN a BARUM

19.00 hodin ubytování - hotel Moskva, Zlín

od 19.30 hodin hotel Moskva

7. Jednání RV se zástupci hospodářských komor postižených okresů

 

čtvrtek 21. srpna

od 7.30 hodin odjezd do Uherského Hradiště

 

od 8.30 hodin Okresní úřad Uherské Hradiště

8. Jednání s přednosty OÚ postižených oblastí a zástupci postižených měst a obcí regionu

Přizváni: pověření zástupci ministerstev uvedených v bodě 2 pozvánky

 

Bylo přijato usnesení č. 198 (hlasování: +8, 0, 0).

 

* * *

 

Program 22. schůze rozpočtového výboru ukončil předseda výboru J. Wagner dne 19. srpna ve 12.30 hodin.

 

 

Jan TŘEBICKÝ v.r.

Jozef WAGNER v.r.

ověřovatel

předseda

 

1. část zapsal: ing. Palán, 30. června 1997

pokračování 1, 2 a 3 zapsal ing. Jelínek. 17. července 1997

pokračování 4 zapsala J. Závodská 21. srpna 1997



Přihlásit/registrovat se do ISP