Středa 9. července 1997

 

Poslanec Jozef Wagner: Podle dohodnutého procedurálního postupu budeme hlasovat o pozměňovacích návrzích z usnesení rozpočtového výboru č. 190. Pan ministr Vodička, paní ministryně Parkanová doporučují.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Pochopila jsem to správně, že budeme hlasovat o návrhu usnesení rozpočtového výboru jako celku? Ano. Pan poslanec Sobotka má slovo.

 

Poslanec Bohuslav Sobotka: Dámy a pánové, chtěl bych navrhnout, aby se o tomto usnesení hlasovalo po bodech. Děkuji.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Pan poslanec Wagner.

 

Poslanec Jozef Wagner: To je procedurální návrh, o kterém by bylo potřeba rozhodnout hlasováním.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Ano, budeme hlasovat o procedurálním návrhu pana poslance Sobotky, aby se o usnesení rozpočtového výboru hlasovalo po jednotlivých bodech.

 

Zahajuji hlasování poř. č. 318 a ptám se, kdo je pro tento procedurální návrh pana poslance Sobotky? Kdo je proti tomuto návrhu?

Konstatuji, že v hlasování poř. č. 318 z přítomných 178 se pro vyslovilo 80, proti 76. Tento návrh nebyl přijat.

 

Budeme tedy hlasovat tak, jak navrhl pan zpravodaj Wagner o návrhu usnesení rozpočtového výboru jako o celku.

Zahajuji hlasování poř.č. 319... (námitka z pléna)

Prosím ano, vyhlašuji hlasování za zmatečné, ale upozorňuji všechny poslance, že příště v okamžiku, kdy bude zahájeno hlasování a poslanec se přihlásí pozdě, tak mu už prostě slovo nedám.

Musím říci, že hlasování poř. č. 319 je zmatečné, protože už bylo zahájeno. Pane poslanče máte slovo, ale opravdu, pokud se poslanec příště přihlásí pozdě, nesmí se na mne zlobit, ale slovo mu neudělím.

 

Poslanec Svatomír Recman: Děkuji, paní místopředsedkyně, já nechci polemizovat, tam zřejmě do lavic není vidět, ale chci říci, že v usnesení rozpočtového výboru pod bodem 2) jsou varianty 1 a 2, čili nemůžeme o tom hlasovat jako o celku. (Projevy nesouhlasu.)

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Pan poslanec Wagner má slovo.

 

Poslanec Jozef Wagner: Dámy a pánové, domnívám se, že postup je standardní. Nejdříve se rozhodne za předpokladu, že bude přijato usnesení o variantách v něm uvedených, a poté, nebude-li ani jedna přijata, o pozměňovacím návrhu následujícím nebo následujících, které se ještě vztahují k variantě.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Děkuji panu poslanci Wagnerovi a v tuto chvíli již zcela vážně zahajuji hlasování poř. č. 320 a ptám se, kdo je pro návrh usnesení rozpočtového výboru? Kdo je proti tomuto návrhu?

Konstatuji, že v hlasování poř. č. 320 se z přítomných 179 pro vyslovilo 131, proti 12. Tento návrh byl přijat.

 

Prosím pana poslance Wagnera, aby předkládal další návrhy k hlasování. A prosím o ticho.

 

Poslanec Jozef Wagner: Domnívám se, že nyní nám zbývá rozhodnout z usnesení rozpočtového výboru v části e) bodu 2) varianty 1: "Platovou základnou je souhrn nejvyššího platového tarifu a maximální výše osobního příplatku, stanovených zvláštním předpisem pro zaměstnance ministerstev."

Prosil bych, kdyby svá stanoviska k tomuto důležitému hlasování sdělili paní ministryně a pan ministr osobně.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Prosím o klid ve sněmovním sále, promiňte, paní ministryně.

 

Ministryně spravedlnosti Vlasta Parkanová: Vážené paní poslankyně, vážení páni poslanci, v této chvíli nemám nic, čím bych mohla obohatit svá předchozí vystoupení, na která tímto odkazuji. Myslím si, že o všech variantách, tak jak budete hlasovat, budete jistě hlasovat odpovědně, a bude na vás, jakým způsobem rozhodnete o těchto možnostech. Děkuji. (Potlesk.)

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Paní poslankyně, páni poslanci, já v tuto chvíli asi musím požádat sněmovnu o jistou konzultaci, co bude nejvhodnějším postupem v tomto případě variantního hlasování. Já bych se v tuto chvíli klonila k tomu, nechat hlasovat orientačně a potom podle toho, která z variant získá větší podporu, hlasovat podle tohoto pořadí. Pan poslanec Wagner se hlásí.

 

Poslanec Jozef Wagner: V tom případě je třeba podle schváleného postupu hlasovat nejdříve orientačně jen o dvou variantách, ta třetí varianta je pozměňovacím návrhem, o kterém by se hlasovalo jen za předpokladu, že jedna z prvních dvou variant usnesení výboru nebude přijata.(Námitky.) Ani jedna nebude přijata. Takže výběr mezi dvěma variantami.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Ano, já si myslím, že tento nastíněný postup je správný. Já se v tuto chvíli chystám zahájit orientační hlasování, podle jehož výsledku potom budeme hlasovat o rozhodnutí mezi oběma variantami.

 

Zahajuji orientační hlasování číslo 321 a ptám se: Kdo je pro variantu jedna?

Pro variantu jedna se vyslovilo 72 poslankyň a poslanců. (Protesty.) Promiňte 73.

 

Nyní zahájím hlasování pořadové číslo 322 a ptám se: Kdo je pro variantu dvě?

Pro variantu dvě se vyslovilo 64 poslankyň a poslanců.

 

Budeme tedy rozhodovat o variantě jedna. Dávám slovo panu poslanci Wagnerovi.

 

Poslanec Jozef Wagner: Domnívám se, že paní ministryně i pan ministr svá stanoviska řekli. Jako zpravodaj doporučuji variantu číslo jedna.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Budeme hlasovat o variantě jedna.

Zahajuji hlasování pořadové č. 323 a ptám se: Kdo je pro tento návrh? Kdo je proti tomuto návrhu?

Konstatuji, že v hlasování pořadové číslo 323 z přítomných 182 se vyslovilo 80, proti 45. Tento návrh nebyl přijat.

 

Nyní budeme hlasovat o variantě dvě.

 

Poslanec Jozef Wagner: Paní ministryně i pan ministr své stanovisko již řekli, já doporučuji variantu dvě, když se nestalo, že prošla varianta jedna.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Zahajuji hlasování pořadové číslo 324 a ptám se: Kdo je pro tento návrh? Kdo je proti tomuto návrhu?

Konstatuji, že v hlasování pořadové číslo 324 z přítomných 181 se pro vyslovilo 122, proti 23. Tento návrh byl přijat.

 

Poslanec Jozef Wagner: Tím je bezpředmětný další návrh vztahující se k variantám. S ohledem na to, že část druhá je ze zákona za hlasováním prvním vypuštěna, je nehlasovatelný návrh pana poslance Exnera. Rovněž jsou nehlasovatelné návrhy pana poslance Páva, které se vztahují k té variantě, to je G 1 § 3 odst. 3. Nehlasovatelný je další návrh, protože bylo schváleno usnesení rozpočtového výboru. Z návrhu pana poslance Vodičky by měl být hlasovatelný jen ten jediný, který pan poslanec Vodička uvedl jako svůj procedurální požadavek před prvním hlasováním. Já bych docela uvítal, kdyby pan ministr Vodička své stanovisko sdělil ještě znovu před hlasováním.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Pan ministr Vodička má slovo.

 

Ministr práce a sociálních věcí ČR Jindřich Vodička: Pokud správně vnímám proceduru, já bych neměl opakovat a zdůvodňovat návrh, ale je uveden v tisku 141/5 na str. 5 pod bodem 2 v mých poslaneckých návrzích. Jsem samozřejmě pro schválení tohoto návrhu.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: To je návrh pana poslance Vodičky. Zeptám se na stanovisko pana zpravodaje.

 

Poslanec Jozef Wagner: Návrh řeší jen práci přesčas soudců a neřeší nic jiného. Domnívám se, že je v logice projednání věcí v rozpočtovém výboru, když ten návrh doporučím.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Děkuji. Zahajuji hlasování pořadové číslo 325 a ptám se: Kdo je pro návrh pana poslance Vodičky? Kdo je proti tomuto návrhu?

Konstatuji, že v hlasování pořadové číslo 325 se z přítomných 182 pro vyslovilo 188, proti 39, tento návrh nebyl přijat.

 

Pane zpravodaji, můžete pokračovat.

 

Poslanec Jozef Wagner: Domnívám se, že nehlasovatelné jsou i návrhy v části čtvrté, protože se vztahují i k části zákona druhé, neb mluví o představitelích a soudcích, a nejen o státních zástupcích, a proto jsou nehlasovatelné. I návrh pana poslance Květáka. Mám za to, že jsme projednali všechny návrhy a můžeme hlasovat o návrhu jako celku.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Ano. Přednesu návrh usnesení. Hlásí se paní poslankyně Plechatá. Předpokládám, že s faktickou poznámkou.

 

Poslankyně Ivana Plechatá: Vážená paní předsedající, vážené kolegyně, kolegové, domnívám se, že je hlasovatelný můj pozměňovací návrh obsažený v tisku 141/3, vzhledem k tomu, že je to pod písmenem b), a to jak první bod, tak druhý bod, ve kterém navrhuji znovu rozdělit zákon do dvou částí a vložit část druhou, kde navrhuji konkrétní pozměňovací návrh.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Prosím pana zpravodaje, aby se vyjádřil k této záležitosti.

 

Poslanec Jozef Wagner: Dámy a pánové, já se paní kolegyni velice omlouvám, ale domnívám se, že nelze podruhé podle zákona o jednacím řádu hlasovat o téže věci. My jsme jedním hlasováním část druhou ze zákona vypustili a nyní bychom ji tam vraceli a změnili celou filozofii i předchozích hlasování. Teď jsme hlasovali o návrhu pana poslance Vodičky, který se vztahoval k části druhé, ale bylo explicitně řečeno na počátku procedurálního rozhodování, že v této jediné věci z návrhu pana poslance Vodičky sněmovna činí výjimku. Je mi líto, ale logika věcí je takováto. Myslím si, že nic nebrání závěrečnému hlasování o návrhu zákona.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Já jsem přesvědčena o tom, že pan zpravodaj má v tuto chvíli pravdu. Hlásí se paní poslankyně Marvanová s faktickou poznámkou.

 

Poslankyně Hana Marvanová: Vážená paní předsedající, dámy a pánové, domnívám se, že pravdu má kolegyně Plechatá. Před chvílí jsme hlasovali, byť nebyl přijat pozměňovací návrh pana ministra Vodičky na doplnění § 18, který by zněl, že se mění zákon č. 236/95 Sb., o platech ústavních činitelů, s konkrétním uvedením změny. Stejný návrh, byť s jinou změnou toho zákona o platech ústavních činitelů, má paní poslankyně Plechatá, a proto se domnívám, že by se i o jejím pozměňovacím návrhu mělo hlasovat.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Dále má slovo pan poslanec Wagner.

 

Poslanec Jozef Wagner: Dámy a pánové, pokusil bych se argumentovat pouze procedurální logikou, které je zřejmá. My jsme procedurálně rozhodli, že v části druhé se výjimečně připustí ten jediný návrh, který pan ministr Vodička považoval za důležitý a upozornil sněmovnu předem. To se rozhodlo. Je zde ale i důvod věcný. Sněmovna zřejmě vzala na vědomí stanovisko těch, kteří předložili poslanecký návrh zákona vztahující se k části druhé, kterému již běží lhůty, a já sděluji za rozpočtový výbor, že byla obnovena práce pracovní skupiny, která připraví v průběhu prázdnin a rozešle poslancům podklady pro urychlené projednávání a doplnění toho, co navrhovatelé navrhli v části druhé, v logice usnesení rozpočtového výboru doprovodného k tomuto návrhu zákona, které předložil kolega Mašek a se kterým se po mém soudu ztotožnila většina sněmovny.

Proto se domnívám, že už nic nebrání tomu, abychom hlasovali o návrhu zákona jako o celku. Nedomnívám se ale, že je rozumné se z tohoto místa dohadovat, a navrhuji proto procedurální hlasování o tom, že již žádný další pozměňovací návrh není k hlasování.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Nemusíte to pane zpravodaji navrhovat. Já se chystám tuto situaci vyřešit. Ptám se paní poslankyně Röschové, zda i v takovémto případě považuje za nutné pohovořit.

 

Poslankyně Anna Röschová: Paní místopředsedkyně, dámy a pánové, domnívám se, že o tomto problému nelze procedurálně hlasovat, neboť pokud si dobře vzpomínám, paní poslankyně Plechatá dala alternativní návrh v případě, že bude přijato usnesení rozpočtového výboru, dala k němu pozměňovací návrhy, které zde uvedla v rozpravě ve třetím čtení. Takže podle mého názoru není o čem diskutovat, ale je třeba hlasovat o pozměňovacím návrhu paní poslankyně Plechaté.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Vážené paní poslankyně, vážení páni poslanci, já v této chvíli nejsem oprávněna rozhodnout, kdo má pravdu a kdo nemá pravdu. Jako jediné možné východisko z této situace vidím, aby o tom, kdo má nebo nemá pravdu, rozhodla sněmovna, což je v takovýchto případech obvyklý a v zásadě jedině možný postup.

Dám tedy procedurálně hlasovat o návrhu, který asi přednese pan poslanec Wagner. Pokud ho nepřednese on, přednesu ho já.

Poslanecká sněmovna v tuto chvíli rozhodne o tom, zda je možné hlasovat o návrhu paní poslankyně Plechaté tak, jak byl přednesen. Omlouvám se za to všem, ale skutečně nevidím žádnou možnost než tuto záležitost rozhodnout takovýmto hlasováním.

 

Paní poslankyně, páni poslanci, já v tuto chvíli zahajuji hlasování pořadové číslo 326 a ptám se kdo je pro to, aby bylo možno hlasovat o návrhu paní poslankyně Plechaté. Kdo je proti?

Konstatuji, že v hlasování pořadové číslo 326 z přítomných 182 se pro vyslovilo 41 a proti 59. Tento návrh nebyl přijat. To znamená, že sněmovna vyslovila stanovisko, že o tomto návrhu hlasovat nelze.

 

Nyní budeme hlasovat o zákonu jako celku. Přednesu návrh usnesení, který by zněl:

Poslanecká sněmovna vyslovuje souhlas s vládním návrhem zákona o platu a některých dalších náležitostech státních zástupců a o změně zákona č. 236/1995 Sb., o platu a dalších náležitostech spojených s výkonem funkce představitelů státní moci a některých státních orgánů a soudců, ve znění zákona č. 138/1996 Sb., podle sněmovního tisku 141, ve znění schválených pozměňovacích návrhů.

 

Já v tuto chvíli zahajuji hlasování pořadové číslo 327 a ptám se, kdo je pro tento návrh usnesení. Kdo je proti tomuto návrhu?

Konstatuji, že v hlasování pořadové číslo 327 se z přítomných 183 vyslovilo pro 153, proti 24. Konstatuji, že s návrhem zákona byl vysloven souhlas.

 

Paní poslankyně, páni poslanci, vzhledem k tomu, že se zde množí dotazy, jakým způsobem budeme pokračovat v jednání před polední přestávkou, oznamuji, že předpokládám, že bychom jednali tímto způsobem: Nyní bychom ještě projednali vládní návrh zákona o poskytnutí peněžní pomoci obětem trestné činnosti, třetí čtení, a potom - pokud s tím sněmovna vysloví souhlas - bych dala slovo předsedovi volební komise vzhledem k tomu, že nás čeká několik kol voleb. Zdá se býti dobré, aby byly volby zahájeny co nejdříve. Ale o návrhu předsunutí bodu voleb dám později hlasovat, nyní vám pouze oznamuji, že předpokládám, že bychom tímto způsobem mohli jednat před zahájením polední přestávky. Dalším bodem je

 

61.
Vládní návrh zákona o poskytnutí peněžité pomoci obětem trestné činnosti
a o změně a doplnění některých dalších zákonů, sněmovní tisk č. 143

 

Zahajuji třetí čtení tohoto vládního návrhu zákona a prosím, aby místo u stolku zpravodajů zaujala ministryně spravedlnosti paní Vlasta Parkanová a zpravodaj ústavně právního výboru poslanec Libor Novák. Pozměňovací návrhy přednesené ve druhém čtení jste obdrželi jako sněmovní tisk 143/2.

Otevírám rozpravu ke třetímu čtení, do které se přihlásil pan poslanec Petr Hulinský.

 

Poslanec Petr Hulinský: Vážená paní předsedající, dámy a pánové, požádal bych vás, abyste si v tisku 143/2 opravili následné legislativně technické chyby:

V bodě 8, jaká opatření učinila oběť k tomu, aby se domohla přiznání nároku - vypadlo slovo "přiznání", v bodě 12 slova "se souhlasem žadatele" vypadla pomlčka, u odstavce 16, § 15 vložit nový bod 1, v § 65 odst. 1 trestního řádu, který zní - vypadlo v § 65 odst. 1 - za slovo "poškozený" - ve stenopisu máme "poškození" a měkké "í" mění úplně význam slova. Na konci v uvozovkách není slovo "opět", ale slovo "oběť".

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Děkuji panu poslanci Hulinskému, hlásí se paní poslankyně Rujbrová.

 

Poslankyně Zuzka Rujbrová: Paní předsedající, dámy a pánové, rovněž bych ráda upřesnila některé nesrovnalosti, ke kterým došlo ve stenozáznamu, zejména pokud jde o návrh § 7, kde došlo k chybnému označení poznámek pod čarou. Přečetla bych celé znění ustanovení § 7 tak, jak zněl můj návrh:

"§ 7 odst. 1. V rámci pomoci poskytne stát oběti bolestné za ztížení společenského uplatnění - odkaz na poznámku B, náhradu za ztrátu na výdělku po dobu pracovní neschopnosti - odkaz na poznámku C, náhradu za ztrátu na výdělku po skončení pracovní neschopnosti nebo při invaliditě - odkaz na poznámku D, náklady na výživu pozůstalým - odkaz na poznámku E, účelné náklady spojené s léčením - odkaz na poznámku F, náklady spojené s pohřbem - odkaz na poznámku G."

Pod čarou potom znějí poznámky takto: poznámka B - § 2 - 6, 7 odst. 1, 2 a příloha vyhlášky č. 32/1965 Sb., o odškodňování bolesti a ztížení společenského uplatnění, ve znění pozdějších předpisů, § 444 občanského zákoníku.

Poznámka C - § 445, 446 občanského zákoníku.

Poznámka D - § 447 občanského zákoníku.

Poznámka E - § 448 občanského zákoníku.

Poznámka F - § 449 odst. 1 občanského zákoníku.

Poznámka G - § 449 odst. 2 občanského zákoníku.

Druhý můj návrh na upřesnění se týká § 9, kde v odst. 1 vypadlo slovo "základě", takže text zní: "Odst. 1. Pomoc poskytuje na základě žádosti oběti jménem státu Ministerstvo spravedlnosti." Děkuji.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Děkuji paní poslankyni Rujbrové. Nevidím, že by se někdo další do rozpravy hlásil, proto rozpravu končím. Ptám se navrhovatele i zpravodaje, zda si přejí přednést závěrečné slovo. Není tomu tak. Přikročíme tedy k hlasování o pozměňovacích návrzích. Prosím tedy pana zpravodaje, aby oznámil postup při hlasování a poté přednášel jednotlivé pozměňovací návrhy a před hlasováním se k nim vyjádřil.

 

Poslanec Libor Novák: Paní předsedající, dámy a pánové, pokusím se sdělit sněmovně, jak se bude hlasovat. Mám pocit, že nejasnosti, které nastaly u minulého bodu - a je mi líto, že se k nim musím vracet - byly způsobeny právě tím, že v danou chvíli nebylo procedurálně jasné, jestliže se hlasuje o nějakém procedurálním návrhu, že to vylučuje hlasování o některém jiném, a mám pocit, že tato procedura nebyla jasně řečena a nemohly být tudíž proti ní vzneseny námitky. Pokusím se tomu předejít.

Budeme hlasovat o pozměňovacích návrzích, jak byly předneseny, tzn. nejprve o pozměňovacích návrzích ústavně právního výboru a poté o návrzích jednotlivých poslanců s tím, že u těch, u kterých je toto vylučující hlasování, to předem uvedu.

Myslím, že můžeme začít hlasovat o pozměňujících návrzích ústavně právního výboru, tak jak jsou uvedeny v tisku, který máte všichni před sebou, č. 143/2.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Pane zpravodaji, budeme tedy o nich hlasovat jednotlivě, o bodu 1 - 4? Chápu to dobře?

 

Poslanec Libor Novák: Ano, měli bychom hlasovat jednotlivě, protože pozměňující návrhy č. 1 a 2 jsou právě ty, o kterých jsem mluvil, že se vylučují s pozměňovacími návrhy přednesenými poslanci, takže by se mělo hlasovat jednotlivě.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Děkuji. V tuto chvíli budeme hlasovat o bodu A 1, to znamená o prvním pozměňovacím návrhu ústavně právního výboru. Prosím o vyjádření zpravodaje a navrhovatele.

 

Poslanec Libor Novák: Vyjádření zpravodaje je kladné, vyjádření navrhovatele kladné. Upozorňuji, že přijetím tohoto pozměňovacího návrhu nebude možné hlasovat o pozměňovacím návrhu pana poslance Hulinského uvedeném pod č. 4.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Mezitím jsem vás všechny odhlásila na žádost některých poslanců. Prosím všechny poslankyně a poslance o novou registraci a zahajuji hlasování pořadové číslo 328. Ptám se, kdo je pro tento návrh uvedený pod bodem A 1. Kdo je proti tomuto návrhu?

Konstatuji, že v hlasování pořadové číslo 328 se z přítomných 157 pro vyslovilo 137, proti nikdo. Tento návrh byl přijat.

 

Poslanec Libor Novák: Pozměňovací návrh ústavně právního výboru č. 2 - stanovisko zpravodaje souhlasné, stanovisko navrhovatele souhlasné. Upozorňuji, že se přijetím tohoto návrhu vylučuje hlasování o pozměňovacím návrhu č. 5 pana poslance Hulinského a pozměňovacího návrhu č. 5 paní poslankyně Rujbrové.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Děkuji a zahajuji hlasování pořadové číslo 329. Ptám se, kdo je pro tento návrh. Kdo je proti tomuto návrhu?

Konstatuji, že v hlasování pořadové číslo 329 se z přítomných 158 pro vyslovilo 85, proti 54. Tento návrh byl přijat.

 

Poslanec Libor Novák: Následuje pozměňovací návrh č. 3. Stanovisko zpravodaje souhlasné, stanovisko navrhovatele souhlasné.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Zahajuji hlasování pořadové číslo 330 a ptám se, kdo je pro tento návrh. Kdo je proti tomuto návrhu?

Konstatuji, že v hlasování pořadové číslo 330 se z přítomných 161 pro vyslovilo 144, proti nikdo. Tento návrh byl přijat.

 

Poslanec Libor Novák: Bod č. 4 usnesení ústavně právního výboru - stanovisko zpravodaje souhlasné, stanovisko navrhovatele souhlasné.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Zahajuji hlasování pořadové číslo 331 a ptám se, kdo je pro tento návrh. Kdo je proti tomuto návrhu?

Konstatuji, že v hlasování pořadové číslo 331 se z přítomných 163 pro vyslovilo 146, proti nikdo. Tento návrh byl přijat.

 

Poslanec Libor Novák: Můžeme přejít k pozměňovacím návrhům, které přednesla paní poslankyně Rujbrová. Její první pozměňovací návrh - stanovisko zpravodaje nesouhlasné, stanovisko navrhovatele rovněž nesouhlasné.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Zahajuji hlasování pořadové číslo 332 a ptám se, kdo je pro tento návrh. Kdo je proti tomuto návrhu?

Konstatuji, že v hlasování pořadové číslo 332 se z přítomných 163 pro vyslovilo 72, proti 82. Tento návrh nebyl přijat.

 

Poslanec Libor Novák: Druhý pozměňovací návrh paní poslankyně - stanovisko zpravodaje souhlasné, stanovisko navrhovatele souhlasné.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Zahajuji hlasování pořadové číslo 333 a ptám se, kdo je pro tento návrh. Kdo je proti tomuto návrhu?

Konstatuji, že v hlasování pořadové číslo 333 se z přítomných 163 pro vyslovilo 161, proti nikdo. Tento návrh byl přijat.

 

Poslanec Libor Novák: Třetí návrh paní poslankyně Rujbrové. Stanovisko zpravodaje nesouhlasné, stanovisko navrhovatele nesouhlasné.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Zahajuji hlasování pořadové číslo 334 a ptám se, kdo je pro tento návrh. Kdo je proti tomuto návrhu?

Konstatuji, že v hlasování pořadové číslo 334 se z přítomných 167 pro vyjádřilo 58, proti 79. Tento návrh nebyl přijat.

 

Poslanec Libor Novák: Čtvrtý návrh paní poslankyně Rujbrové. Stanovisko zpravodaje nesouhlasné, stanovisko navrhovatele nesouhlasné.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Zahajuji hlasování pořadové číslo 335 a ptám se, kdo je pro tento návrh. Kdo je proti tomuto návrhu?

Konstatuji, že v hlasování 335 se z přítomných 168 pro vyslovilo 81, proti 81. Tento návrh nebyl přijat.

 

Poslanec Libor Novák: Pozměňující návrh číslo 5 je nehlasovatelný, protože jsme přijali znění ústavněprávního výboru. Pozměňující návrh číslo 6. Stanovisko zpravodaje nesouhlasné, stanovisko navrhovatele nesouhlasné.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Zahajuji hlasování pořadové číslo 336 a ptám se, kdo je pro přijetí tohoto návrhu. Kdo je proti tomuto návrhu?

Konstatuji, že v hlasování pořadové číslo 336 se z přítomných 172 vyslovilo pro 84, proti 83. Tento návrh nebyl přijat.

 

Poslanec Libor Novák: Pozměňující návrh číslo 7. Stanovisko zpravodaje nesouhlasné, stanovisko navrhovatele nesouhlasné.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Zahajuji hlasování pořadové číslo 337 a ptám se, kdo je pro tento návrh. Kdo je proti tomuto návrhu?

Konstatuji, že v hlasování pořadové číslo 337 se z přítomných 172 pro vyslovilo 67, proti 83. Tento návrh nebyl přijat.

 

Poslanec Libor Novák: Pozměňující návrh číslo 8. Stanovisko zpravodaje nesouhlasné, stanovisko navrhovatele nesouhlasné.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Zahajuji hlasování pořadové číslo 338 a ptám se, kdo je pro tento návrh. Kdo je proti tomuto návrhu?

Konstatuji, že v hlasování pořadové číslo 338 se z přítomných 174 pro vyslovilo 83, proti 84. Tento návrh nebyl přijat.

 

Poslanec Libor Novák: Pozměňující návrh číslo 9. Stanovisko zpravodaje nesouhlasné, stanovisko navrhovatele nesouhlasné.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Zahajuji hlasování pořadové číslo 339 a ptám se, kdo je pro tento návrh. Kdo je proti tomuto návrhu?

Konstatuji, že v hlasování pořadové číslo 339 se z přítomných 175 pro vyslovilo 86, proti 80. Tento návrh nebyl přijat.

 

Poslanec Libor Novák: Pozměňující návrh číslo 10. Stanovisko zpravodaje nesouhlasné, stanovisko navrhovatele nesouhlasné.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Zahajuji hlasování pořadové číslo 340 a ptám se, kdo je pro tento návrh. Kdo je proti tomuto návrhu?

Konstatuji, že v hlasování pořadové číslo 340 se z přítomných 175 pro vyslovilo 85, proti 80. Tento návrh nebyl přijat.

 

Poslanec Libor Novák: Poslední návrh paní poslankyně Rujbrové. Stanovisko zpravodaje nesouhlasné, stanovisko navrhovatele nesouhlasné.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Zahajuji hlasování pořadové číslo 341 a ptám se, kdo je pro tento návrh. Kdo je proti tomuto návrhu?

Konstatuji, že v hlasování pořadové číslo 341 se z přítomných 175 pro vyslovilo 86, proti 79. Tento návrh nebyl přijat.

 

Poslanec Libor Novák: Přejdeme k pozměňovacím návrhům pana poslance Hulinského. Jeho první návrh. Stanovisko zpravodaje nesouhlasné, stanovisko navrhovatele nesouhlasné.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Zahajuji hlasování pořadové číslo 342 a ptám se, kdo je pro tento návrh. Kdo je proti tomuto návrhu?

Konstatuji, že v hlasování pořadové číslo 342 se z přítomných 175 pro vyslovilo 65, proti 83. Tento návrh nebyl přijat.

 

Poslanec Libor Novák: Pozměňující návrh číslo 2. Stanovisko zpravodaje nesouhlasné, stanovisko navrhovatele nesouhlasné.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Zahajuji hlasování pořadové číslo 343 a ptám se, kdo je pro přijetí tohoto návrhu. Kdo je proti tomuto návrhu?

Konstatuji, že v hlasování pořadové číslo 343 se z přítomných 175 pro vyslovilo 62, proti 104. Tento návrh nebyl přijat.

 

Poslanec Libor Novák: Pozměňující návrh číslo 3. Stanovisko zpravodaje souhlasné, stanovisko navrhovatele souhlasné.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Zahajuji hlasování pořadové číslo 344 a ptám se, kdo je pro tento návrh. Kdo je proti tomuto návrhu?

Konstatuji, že v hlasování pořadové číslo 344 se z přítomných 174 pro vyslovilo 152, proti 2. Tento návrh byl přijat.

 

Poslanec Libor Novák: Pozměňující návrhy číslo 4 a 5 jsou nehlasovatelné z důvodů, které jsem uvedl. Přijetím pozměňovacích návrhů ústavněprávního výboru není možné již o nich hlasovat. Pozměňující návrh 6. Navrhovatel nesouhlas, zpravodaj nesouhlas.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Zahajuji hlasování pořadové číslo 345 a ptám se, kdo je pro tento návrh. Kdo je proti tomuto návrhu?

Konstatuji, že v hlasování pořadové číslo 345 se z přítomných 176 pro vyslovilo 86, proti 85. Tento návrh nebyl přijat.

 

Poslanec Libor Novák: Pozměňující návrh číslo 7. Stanovisko zpravodaje nesouhlasné, stanovisko navrhovatele nesouhlasné.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Zahajuji hlasování pořadové číslo 346 a ptám se, kdo je pro tento návrh. Kdo je proti tomuto návrhu?

Konstatuji, že v hlasování pořadové číslo 346 se z přítomných 176 pro vyslovilo 85, proti 84. Tento návrh nebyl přijat.

 

Poslanec Libor Novák: Pozměňující návrh číslo 8. Stanovisko zpravodaje souhlasné, stanovisko navrhovatele rovněž... to je doplnění § 8... Souhlas. Ještě jednou opakuji, souhlasné stanovisko.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Zahajuji hlasování pořadové číslo 347 a ptám se, kdo je pro tento návrh. Kdo je proti tomuto návrhu?

Konstatuji, že v hlasování pořadové číslo 347 se z přítomných 176 pro vyslovilo 134, proti 21. Tento návrh byl přijat.

 

Poslanec Libor Novák: Pozměňující návrh pod číslem 9. Stanovisko zpravodaje nesouhlasné, stanovisko navrhovatele nesouhlasné.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Zahajuji hlasování pořadové číslo 348 a ptám se, kdo je pro tento návrh. Kdo je proti tomuto návrhu?

Konstatuji, že v hlasování pořadové číslo 348 se z přítomných 176 pro vyslovilo 84, proti 83. Tento návrh nebyl přijat.

 

Poslanec Libor Novák: Pozměňovací návrh pod č. 10 - stanovisko zpravodaje nesouhlasná, stanovisko navrhovatele nesouhlasné.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Zahajuji hlasování pořadové číslo 349 a ptám se, kdo je pro tento návrh. Kdo je proti tomuto návrhu?

Konstatuji, že v hlasování pořadové číslo 349 se z přítomných 176 pro vyslovilo 84, proti 84. Tento návrh nebyl přijat.

 

Poslanec Libor Novák: Pozměňovací návrh pod č. 11 - stanovisko zpravodaje nesouhlasné, stanovisko navrhovatele nesouhlasné.

 

Místopředsedkyně PSP Petra Buzková: Zahajuji hlasování pořadové číslo 350 a ptám se, kdo je pro tento návrh. Kdo je proti tomuto návrhu?

Konstatuji, že v hlasování pořadové číslo 350 se z přítomných 176 pro vyslovilo 85, proti 86. Tento návrh nebyl přijat.

 

Poslanec Libor Novák: Pozměňovací návrh pod č. 12 - stanovisko zpravodaje nesouhlasné, stanovisko navrhovatele nesouhlasné.

***


Související odkazy



Přihlásit/registrovat se do ISP