Úterý 7. prosince 1971

Místopředseda ČNR JUDr. Vladimír Ambruz: Soudružky a soudruzi poslanci, sděluji vám, že volební akt je ukončen. Rovněž poslanci pověření sčítáním hlasů skončili svou práci a prosím jednoho z nich, aby sdělil výsledek volby předsedy České národní rady.

Posl. František Židlický: Vážená Česká národní rado, vážené soudružky a soudruzi poslanci, z pověření čtyřčlenné skupiny poslanců České národní rady, které bylo uloženo sečíst hlasy při volbě předsedy České národní rady, podávám tuto zprávu, kterou jsme ve formě protokolu o volbě předsedy České národní rady všichni čtyři podepsali.

V ustavující schůzi České národní rady bylo dnes v době volby předsedy České národní rady přítomno 197 poslanců, což je nadpoloviční většina všech poslanců České národní rady. Česká národní rada byla proto schopna platně se usnášet.

Při volbě předsedy České národní rady bylo poslancům České národní rady vydáno celkem 196 hlasovacích lístků.

Naše skupina po otevření volební schránky zjistila, že bylo odevzdáno 195 hlasovacích lístků, z toho 195 platných a žádný neplatný. Z platných hlasů bylo pro kandidáta Národní fronty na funkci předsedy České národní rady poslance Evžena Erbana odevzdáno 195 hlasů, proti kandidátovi nebyl odevzdán žádný hlas. Hlasování se zdržel jeden poslance.

Podle jednacího řádu České národní rady je třeba ke zvolení kandidáta, aby byla pro něj odevzdána prostá většina hlasů, tj. v daném případě 99 hlasů.

Protože kandidát na volbu předsedy České národní rady poslanec Evžen Erban obdržel potřebnou prostou většinu hlasů, byl platně zvolen předsedou České národní rady. /Potlesk./

Místopředseda ČNR JUDr. Vladimír Ambruz: Děkuji za podanou zprávu. Dovolte mi, abych jménem poslanců České národní rady ze srdce a upřímně blahopřál nově zvolenému předsedovi České národní rady soudruhu Evženu Erbanovi k jeho zvolení do této odpovědné a významné funkce. Současně ho prosím, aby se ujal dalšího řízení schůze. /Místopředseda ČNR JUDr. Vladimír Ambruz odevzdává řízení schůze předsedovi České národní rady Evženu Erbanovi./

Předseda ČNR Evžen Erban: Soudružky a soudruzi poslanci, drazí přátelé. Dnešní den je významnou událostí v životě České socialistické republiky. Česká národní rada, jako její zákonodárný sbor, zvolená poprvé v přímých volbách, schází se dnes na své ustavující schůzi.

Proto mi dovolte, drazí přátelé, abych za nás za všechny poděkoval všem těm našim spoluobčanům, kteří nás poctili a zavázali svou důvěrou. Vás, kteří jste mě právě zvolili předsedou České národní rady, chci ujistit, že se ze všech sil vynasnažím, abych byl hoden důvěry Komunistické strany Československa, Národní fronty i vás, poslanců České národní rady, že učiním vše, abych ve funkci čestně obstál.

Průběh voleb a jejich výsledek dokázal, že naši občané oceňují vysoce úsilí, které bylo pod vedením strany zaměřeno k tomu, aby naše země překonala období politických otřesů a jeho důsledky. Uvědomují si, jakých úspěchů bylo za tak krátké a přitom složité období již v procesu konsolidace dosaženo v ekonomice, kultuře a při vytváření podmínek šťastného života československého lidu. V průběhu předvolební kampaně se občané velmi zajímali o závěry XIV. sjezdu KSČ, o to, jak jsou a budou postupně uskutečňovány v podmínkách celostátních i místních.

Volby byly projevem zralosti a moudrosti všech vrstev obyvatelstva. My, zvolení poslanci, musíme však tento závažný politický projev chápat především jako závazek pracovat pod vedením KSČ tak, aby tato velká důvěra nebyla zklamána, abychom v úzkém styku s voliči, se společenskými orgány a organizacemi přispívali k dosahování dalších úspěchů. Tato cesta je vyjádřena ve volebních programech, které stanoví reálné úkoly, jež je třeba postupně plnit pro realizaci sjezdových závěrů, pro zajištění spokojenosti a dalšího růstu životní úrovně občanů.

Pracující lidé - jak jsme se o tom znovu přesvědčili na předvolebních schůzích - si váží poctivého úsilí, velmi citlivě však reagují na to, když se ještě někdy setkávají s byrokratickými a administrativními metodami, nebo dokonce s nesouladem mezi slovy a činy.

Pro celý další vývoj naší socialistické společnosti je proto významné, abychom nedílnou součástí dalšího materiálního a kulturního rozvoje učinili úsilí spojující široké vrstvy pracujících s jejich volenými orgány, abychom dosahovali dalšího postupného prohlubování socialistické demokracie. Velký krok vpřed v tomto směru byl vykonán právě v období příprav voleb a jejich uskutečnění.

Nezapomínejme, že realizace linie strany, která požaduje zvyšovat účast lidu na tvorbě a uskutečňování politiky, předpokládá odpovědně nakládat s iniciativou lidí, s jejich zkušenostmi, podněty i tvořivou kritikou. Z politické praxe nám všem je známo, že přezírání hlasů lidí, jejich životní moudrosti nebo kritiky nedostatků vedlo ve svých důsledcích k občanské pasivitě, k nezájmu o veřejný život a o problémy politiky. Budeme při výkonu svých mandátů ve volebních obvodech i v České národní radě proto postupovat hluboce demokraticky, protože jen tak můžeme přinést cenný příspěvek k dalšímu rozvoji socialistického řádu a jeho vnitřní síly.

Úspěch voleb do České národní rady jako zákonodárného sboru České socialistické republiky vidíme v tom, že se podařilo v jeho složení důsledně realizovat linii Komunistické strany Československa. Téměř dvě třetiny poslanců nové České národní rady pracují ve výrobě, podstatně se zvýšil počet žen a mezi zvolenými je i mnoho mladých poslanců. Je významné, že mezi námi jsou i význační představitelé české inteligence z oblasti vědy, kultury a techniky.

Velká většina poslanců České národní rady je poprvé v takové funkci. To však není na závadu. Jednak někteří z nás byli poslanci České národní rady již v minulém období, takže pracovní kontinuita je zabezpečena. Jednak v uplynulém období bylo ve všech orgánech České národní rady vyvinuto pod vedením strany svědomité úsilí, aby nově zvolená Česká národní rada mohla odborně i metodicky navázat na dobré zkušenosti, které byly nashromážděny v tomto orgánu po dovršení jeho socialistické konsolidace.

Všechny výbory České národní rady a stálé skupiny předsednictva ČNR se také podrobně zabývaly otázkou, jak svou činností přispějí k realizaci závěrů XIV. sjezdu KSČ. Vznikly tak velmi konkrétní přípravné práce k budoucím programům činnosti orgánů České národní rady.

Při naplňování všech funkcí České národní rady, při dalším rozvíjení její součinnosti s Federálním shromážděním, se Slovenskou národní radou, s vládou ČSR a dalšími institucemi, zejména s národními výbory, chceme klást vždy na přední místo osobní aktivitu poslance a vytvářet si pro to nejen v orgánech České národní rady, ale i ve volebních obvodech, dobré předpoklady.

V praktické činnosti bude třeba klást velký důraz na plánovitost práce našeho zákonodárného sboru i jeho orgánů. V zastupitelském sboru je plánování práce a její rytmický chod o to důležitější, že o hlavních pracovních záměrech musí být již dopředu informováni všichni poslanci, aby ve svém styku s voliči, společenskými organizacemi i státními orgány svého volebního obvodu mohli ověřovat a konfrontovat uvažované závěry s názory a potřebami voličů.

V legislativní činnosti, ať už v té, která vychází z vlastní zákonodárné pravomoci, nebo kde se Česká národní rada vyjadřuje k návrhům federálních zákonů, nutno zabezpečovat hlubší programovost přípravy a projednávání návrhů zákonů.

Dosavadní stav, který se často vyznačoval uspěchaností, nemůžeme pokládat za uspokojivý. Bude jistě přínosem pro realizaci právní politiky strany, jestliže ve spolupráci s oběma dalšími zákonodárnými sbory budeme dbát o plánování legislativních prací a tím o prohloubení součinnosti všech tří zákonodárných sborů.

Při řešení těchto věcí bude mít nemalý význam i úzká soudružská spolupráce zákonodárných sborů s vládami. Pokud jde o Českou národní radu a vládu ČSR tyto vztahy nejen ústavní odpovědnosti, ale i skutečné soudružské spolupráce existují a budou jistě úsilím nás všech dále prohlubovány.

Pokud se týče pojetí kontrolní činnosti České národní rady bude i nadále jako dosud jejím hlavním cílem pomáhat našim vládním výkonným orgánům v realizaci usnesení XIV. sjezdu KSČ tím, že budeme srovnávat záměry státní správy, její konkrétní opatření se skutečně dosaženými výsledky. V tom bude potřeba vycházet především ze zkušeností nás, poslanců, získaných při politické práci ve volebních obvodech, ze speciálně zaměřených průzkumů i z názorů odborníků teorie a praxe. Kontrolní činností musíme plnit svůj aktivní podíl při provádění vládního programu, jímž se naplňují závěry XIV. sjezdu KSČ.

Základním předpokladem úspěšné práce poslance je jeho informovanost o všem, co potřebuje znát při své politické práci v obvodu i při iniciativní a zasvěcené činnosti v orgánech České národní rady. V tomto směru bylo již mnoho vykonáno v uplynulém období. Jsem si však vědom toho, že je tu nezbytné v krátké době dosáhnout dalšího pokroku zvláště vzhledem k tomu, že velká většina poslanců vykonává tuto svou funkci poprvé. Prosím vás, soudružky a soudruzi, o spolupráci i vlastní náměty a o kritiku nedostatků informačního systému, se kterým se postupně seznámíte.

Soudružky a soudruzi poslanci! Dovolte, abych při opětném zvolení do funkce předsedy České národní rady ujistil jménem vás všech Komunistickou stranu Československa, celou Národní frontu, všechen lid České socialistické republiky, že vědomi si své dějinné zodpovědnosti dáme jako opravdoví vlastenci celou svou energii, své schopnosti a zkušenosti k tomu, aby naše drahá vlast - Československá socialistická republika - byla zemí šťastných a spokojených lidí, kteří po vítězném boji proti vykořisťovatelům a národním nepřátelům chtějí žít v trvalém míru a věnovat se pod vedením Komunistické strany Československa své budovatelské práci.

V socialistické jednotě, v třídním svazku dělníků, rolníků a inteligence, budeme mít stále na paměti tři základní životně důležité hodnoty, na nichž spočívá vítězná přítomnost i nadějná budoucnost tolik v minulosti zkoušeného lidu této krásné a námi milované země. Je to socialistický řád jako trvalý základ našeho nového života, je to bratrská jednota českého a slovenského národa a všech národností a je to spojenectví se Svazem sovětských socialistických republik a se všemi silami ve světě, s nimiž společně ukazujeme lidstvu cestu k socialistické společnosti, společnosti bez válek, vykořisťování, bez národního a sociálního útlaku.

Při plnění tohoto dějinného úkolu, chceme i my, poslanci České národní rady přinést svůj čestný podíl. /Potlesk./

Soudružky a soudruzi, přistoupíme k další části jednání o volbě předsednictva České národní rady. Máme nyní podle návrhu zvolit místopředsedy ČNR. Jak již bylo sděleno, budeme hlasovat o volbě každého z nich zdvižením ruky.

Podle předloženého návrhu mají být zvoleni do funkce místopředsedů České národní rady poslanci Oldřich Voleník, dr. Vladimír Ambruz, František Toman a Věroslav Jedlička.

Kdo souhlasí, aby byl místopředsedou České národní rady zvolen poslanec Oldřich Voleník, nechť zvedne ruku! /Hlasuje se./

Je někdo proti? /Nikdo./ Kdo se zdržel hlasování? /Nikdo./ Děkuji.

Poslanec Oldřich Voleník byl jednomyslně zvolen místopředsedou České národní rady a prosím ho, aby zaujal své místo na předsednické tribuně. /Potlesk./

Budeme dále pokračovat ve volbě.

Kdo souhlasí s tím, aby místopředsedou České národní rady byl zvolen poslanec dr. Vladimír Ambruz, nechť zvedne ruku! /Hlasuje se./ Děkuji.

Je někdo proti? /Nikdo./ Zdržel se někdo hlasování? /Nikdo./ Nikoliv.

Tím byl poslanec dr. Vladimír Ambruz zvolen místopředsedou České národní rady. /Potlesk./

Kdo dále souhlasí s tím, aby místopředsedou České národní rady byl zvolen poslanec František Toman? /Hlasuje se./

Je někdo proti? /Nikdo./ Zdržel se někdo hlasování? /Nikdo./ Děkuji.

Tím byl poslanec František Toman zvolen místopředsedou České národní rady. /Potlesk./

Kdo konečně souhlasí s tím, aby místopředsedou České národní rady byl zvolen poslanec Věroslav Jedlička? /Hlasuje se./ Děkuji.

Je někdo proti? /Nikdo./ Zdržel se někdo hlasování? /Nikdo./ Děkuji.

Tím byl poslanec Věroslav Jedlička zvolen místopředsedou České národní rady a tím také byli zvoleni všichni čtyři navržení místopředsedové. /Potlesk./

Nyní zvolíme podle předloženého návrhu ostatní členy předsednictva, a to tak, že budeme hlasovat o všech navržených najednou zdvižením ruky.

Jde o tyto poslance:

prof. ing. Josef Kempný, CSc., Miroslav Zavadil, ing. Vladimír Štroner, dr. Jiří Hájek, ing. Jaromír Horák, Bohuslav Toman, dr. Jan Jirásek, dr. Jaroslav Henzl, ing. Jaroslav Horák, Marie Jarošová, Heda Kolaříková, Naděžda Křenová, ing. Oldřich Paul, Jindřich Poledník, akad. Bohumír Rosický, DrSc., Zdeňka Skřivánková, Bohumil Sluka, ing. Marie Smolíková, Miroslav Suchopárek, ing. Jan Uřičář.

Kdo souhlasí s tím, aby uvedené poslankyně a poslanci byli zvoleni do funkcí členů předsednictva České národní rady, nechť zvedne ruku! /Hlasuje se./

Je někdo proti? /Nikdo./ Zdržel se někdo hlasování? /Nikdo./

Děkuji. Tím bylo zvoleno celé dvacetipětičlenné předsednictvo České národní rady. Blahopřeji všem soudružkám a soudruhům k této významné poctě a důvěře a těším se na úzkou spolupráci se všemi členy předsednictva. /Potlesk./

Tím je též projednán druhý bod pořadu schůze.

Třetím bodem dnešního pořadu je

III.

Návrh skupiny poslanců na volbu ověřovatelů České národní rady

Za skupinu navrhovatelů se přihlásil o slovo místopředseda České národní rady František Toman, aby předložený návrh blíže odůvodnil.

Místopředseda ČNR František Toman: Vážené soudružky a soudruzi poslanci. Jménem skupiny navrhovatelů podávám stručné odůvodnění návrhu na volbu ověřovatelů, který byl jako sněmovní tisk č. 2 rozdán všem poslancům České národní rady.

Volba ověřovatelů České národní rady je po volbě předsednictva České národní rady další podstatnou náležitostí, kterou jednací řád předepisuje pro ustavující schůzi.

Skupina poslanců, kteří návrh předkládají, doporučuje, aby bylo zvoleno pět ověřovatelů České národní rady, a aby mezi ověřovateli byli dva členové KSČ - poslankyně Jarmila Losseová a poslanec František Židlický, dále člen Československé strany lidové - poslanec Karel Pařízek, člen Československé strany socialistické - poslanec Jiří Hrdlička a poslanec bez stranické příslušnosti - poslanec Josef Novák.

K úkolům ověřovatelů České národní rady patří, aby vždy některý z nich svým podpisem na usneseních, zápisech, či na jiných listinách České národní rady ověřoval jejich správnost a úplnost, jejich soulad s tím, na čem se Česká národní rada usnesla. Dále patří k jejich úkolům, aby - jestliže je o to předsedající požádá - dohlíželi na hlasování v České národní radě a aby případně sečetli hlasy, kdyby vznikly pochybnosti o výsledku hlasování. V každém případě ověřovatelé sčítají hlasy, jestliže se hlasuje hlasovacími lístky.

Jménem skupiny poslanců - navrhovatelů doporučuji, aby návrh na volbu ověřovatelů byl schválen.

Předseda ČNR Evžen Erban: Děkuji. Slyšeli jste, soudružky a soudruzi, odůvodnění předloženého návrhu. Má někdo k návrhu na volbu ověřovatelů ČNR nějaké námitky nebo připomínky? /Námitky ani připomínky nebyly./ Nemá.

Můžeme přistoupit k hlasování, a to tak, že budeme hlasovat o celém návrhu najednou.

Jsou nějaké námitky nebo připomínky k tomuto způsobu hlasování? /Nebyly./ Není tomu tak.

Kdo tedy souhlasí, aby poslanci Jiří Hrdlička, Jarmila Losseová, Josef Novák, Karel Pařízek a František Židlický byli zvoleni ověřovateli České národní rady, nechť zvedne ruku! /Hlasuje se./

Je někdo proti? /Nikdo./ Zdržel se někdo hlasování? /Nikdo./ Děkuji.

Tím byli zvoleni ověřovatelé České národní rady a tím byl také projednán tento bod pořadu.

Čtvrtým bodem pořadu je

IV.

Návrh skupiny poslanců na zřízení výborů České národní rady a na volbu jejich předsedů a ostatních členů

Za skupinu navrhovatelů se přihlásil o slovo místopředseda České národní rady JUDr. Vladimír Ambruz, aby předložený návrh blíže odůvodnil.

Místopředseda ČNR JUDr. Vladimír Ambruz: Vážené soudružky a soudruzi, dovolte mi úvodem, alespoň několik slov. Dostali jste do rukou tisk č. 3, obsahující návrh skupiny poslanců České národní rady na zřízení výborů České národní rady a volbu jejich předsedů a ostatních členů. Při sestavování návrhu jsme přihlíželi k tomu, aby výbory měly takové složení, které by zaručovalo jejich kvalitní práci. Vycházeli jsme přitom i z dosavadních zkušeností, z práce výborů v minulém volebním období, ale zejména z jejich úkolů v tomto novém volebním období, které bude ve znamení plnění náročných úkolů vyplývajících z usnesení XIV. sjezdu KSČ.

Je třeba si uvědomit, že práce výborů není úzce resortní. V činnosti výborů se různé problematiky často prolínají tak, že není možné, aby ve výborech byli poslanci jen určité konkrétní profese. Chtěl bych to demonstrovat na příkladu zemědělského výboru. Tento výbor se nezabývá jen otázkami zemědělské výroby jako takové, nýbrž v rámci své kontrolní, poznávací a iniciativní funkce má co říci i k problému rozvoje kultury na vesnici, k otázkám bezpečnosti práce, k problémům rozvoje pracovních sil, zásobování, k otázkám součinnosti s národními výbory apod. Totéž se ovšem - někdy v pozměněné podobě - týká všech ostatních výborů.

Prosím, aby poslanci z tohoto pohledu posuzovali návrh na své zařazení do jednotlivých výborů. Mám za to, že takto budou námi všemi věci pochopeny a akceptovány.

Pokud jde o ustavení druhů jednotlivých výborů, vychází se z charakteru problematiky, kterou z hlediska svého ústavního postavení musí Česká národní rada projednávat. Výbory tak zahrnují ve své činnosti nejvýznamnější úseky našeho společenského života. Počty členů výborů se pohybují od 20 do 27 poslanců, mimo imunitní a mandátový výbor, který je menší. Početní složení podle názorů navrhovatelů odpovídá šíři problematiky, jíž se výbory budou zabývat.

Jménem příslušné skupiny poslanců doporučuji, aby plénum České národní rady návrh na ustavení výborů a jejich složení ve smyslu tisku č. 3 schválilo.

Předseda ČNR Evžen Erban: Děkuji místopředsedovi dr. Vladimíru Ambruzovi za podanou zprávu. Má někdo k předloženému návrhu nějaké připomínky nebo doplňky? /Nikdo./ Můžeme tedy přistoupit k hlasování.

Při hlasování budeme postupovat tím způsobem, že nejprve budeme hlasovat, a to zdvižením ruky, o volbě předsedy a ostatních členů mandátového a imunitního výboru, potom o zřízení a stanovení počtu členů ostatních výborů České národní rady a nakonec o volbě předsedů a dalších členů těchto výborů, a to vždy podle návrhu místopředsedy ČNR dr. Vladimíra Ambruze a předloženého písemného návrhu.

Jsou nějaké námitky nebo připomínky k tomuto postupu při hlasování? /Nebyly./

Prosím místopředsedu ČNR dr. Vladimíra Ambruze, aby přednesl návrh na volbu předsedy a členů mandátového a imunitního výboru.

Místopředseda ČNR JUDr. Vladimír Ambruz: Vážené soudružky a soudruzi, za předsedu mandátového a imunitního výboru je navrhován Oldřich Voleník, místopředseda ČNR. Dalšími členy tohoto výboru jsou navrhováni Josef Černý, Marcela Grácová, Jiří Hrdlička, Karel Chýlek, Jarmila Losseová, Karel Nádhera, František Rozhon, Oldřiška Řezáčová, Zdenka Skřivánková, František Toman, Václav Žid.

Předseda ČNR Evžen Erban: Slyšeli jste návrh. Kdo souhlasí, aby předsedou mandátového a imunitního výboru byl zvolen místopředseda ČNR Oldřich Voleník a členy tohoto výboru jedenáct dalších poslanců podle předneseného návrhu, nechť zvedne ruku. /Hlasuje se./

Zdržel se někdo hlasování? /Nikdo./ Je někdo proti? /Nikdo./ Děkuji.

Tím byl zvolen mandátový a imunitní výbor České národní rady.

V této souvislosti sděluji, že podle výsledků voleb do České národní rady, zjištěných Českou volební komisí, byli všichni poslanci České národní rady platně zvoleni. Bude však prvním úkolem mandátového a imunitního výboru, aby podrobně prozkoumal volební doklady, které Česká volební komise odevzdala České národní radě pro její mandátový a imunitní výbor, a aby tento výbor v příští schůzi České národní rady podal svou zprávu s příslušným návrhem.

Prosím nyní místopředsedu ČNR dr. Vladimíra Ambruze, aby přednesl návrh na zřízení a stanovení počtu členů dalších výborů České národní rady.

Místopředseda ČNR JUDr. Vladimír Ambruz: Skupina poslanců navrhuje, aby byly zřízeny tyto výbory: ústavně právní výbor o 21 členech, výbor pro národní výbory a národnosti o 20 členech, kulturní a školský výbor o 22 členech, zdravotní a sociální výbor o 24 členech, výbor pro plán a rozpočet o 26 členech, průmyslový výbor o 27 členech, výbor pro zemědělství a výživu o 24 členech a výbor pro obchod a dopravu o 21 členech.

Předseda ČNR Evžen Erban: Kdo souhlasí, aby Česká národní rada zřídila uvedené výbory a stanovila počty jejich členů jak bylo navrženo, nechť zvedne ruku. /Hlasuje se./

Je někdo proti? /Nikdo./ Zdržel se někdo hlasování? /Nikdo./ Děkuji.

Tím Česká národní rada zřídila své výbory a stanovila počty jejich členů. Nyní přistoupíme k volbě předsedů a dalších členů jednotlivých výborů České národní rady.

Prosím místopředsedu ČNR dr. Vladimíra Ambruze, aby uvedl návrh na volbu předsedy a ostatních členů ústavně právního výboru.

Místopředseda ČNR JUDr. Vladimír Ambruz: Skupina poslanců navrhuje, aby předsedou ústavně právního výboru byl poslanec JUDr. Vladimír Ambruz; za další členy tohoto výboru jsou navrhováni: Miroslav Bartheldy, Marie Bednaříková, Josef Hlavička, Josef Izák, Josef Kudela, Anna Kunstová, JUDr. Pavel Kyzr, pplk. RSDr. Emil Liška, JUDr. Josef Macura, RSDr. Josef Mevald, ing. Oldřich Paul, Marie Patejdlová, plk. ing. Jaroslav Peksa, Jan Pešek, RSDr., Lubomír Procházka, Josef Rygula, Karel Svoboda, Adolf Starý, Karel Tondr, Miroslav Zavadil.

Předseda ČNR Evžen Erban: Kdo souhlasí s tím, aby předsedou ústavně právního výboru byl zvolen místopředseda ČNR JUDr. Vladimír Ambruz a aby členy tohoto výboru byli zvoleni další poslankyně a poslanci podle předneseného návrhu, nechť zvedne ruku. /Hlasuje se./

Je někdo proti? /Nikdo./ Zdržel se někdo hlasování? /Nikdo./ Děkuji.

Tím byl zvolen předseda a ostatní členové ústavně právního výboru České národní rady.

Prosím nyní místopředsedu ČNR dr. Vladimíra Ambruze, aby přednesl návrh na zvolení předsedy a ostatních členů výboru pro národní výbory a národnosti.


Související odkazy



Přihlásit/registrovat se do ISP