(14.40 hodin)
(pokračuje Hamáček)

Pan poslanec Plíšek si přeje bod 32, tisk 853, na pátek 21. za blok třetích čtení.

Zahajuji hlasování. Ptám se, kdo je pro. Kdo je proti?

Je to hlasování číslo 12, přihlášeno je 177, pro 121, proti 28. Tento návrh byl přijat.

 

Paní poslankyně Adamová si přeje bod číslo 109, tisk 730, na 19. 10. jako první bod v bloku prvních čtení.

Zahajuji hlasování. Ptám se, kdo je pro. Kdo je proti?

Je to hlasování číslo 13, přihlášeno je 177, pro 46, proti 75. Návrh nebyl přijat.

 

Pan poslanec Ondráček byl autorem návrhu na vyřazení bodu 31, tisk 929.

Zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro. Kdo je proti?

Je to hlasování číslo 14, přihlášeno je 177, pro 55, proti 81. Návrh nebyl přijat.

 

Paní poslankyně Semelová navrhuje předřadit bod číslo 116, návrh zákona o náhradním výživném, na úterý 25. 10. jako první bod odpoledního jednání, tedy pevně zařadit na 14.30.

Zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro. Kdo je proti?

Je to hlasování číslo 15, přihlášeno je 177, pro 37, proti 118. Tento návrh nebyl přijat.

 

A posledním návrhem je návrh paní poslankyně Kovářové. Ta si přeje, aby tisk 848, bod 131, byl pevně zařazen jako první bod ve středu odpoledne, to znamená také žádost... Moment - 19. 10. tam již máme... Takže by to bylo po pevně zařazených bodech, paní poslankyně, pokud s tím takto budete souhlasit. Ano, po pevně zařazených bodech. (Poslankyně souhlasí.) Ano, děkuji.

Zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro. Kdo je proti tomuto návrhu?

Je to hlasování číslo 16, přihlášeno je 177, pro 77, proti 68. Návrh přijat nebyl.

 

Mám za to, že jsme hlasovali o všech návrzích, které zde padly. Nemá nikdo námitek? Není tomu tak. V tom případě musíme hlasovat o celém pořadu 50. schůze Poslanecké sněmovny, jak byl písemně předložen a upraven schválenými pozměňovacími návrhy.

Zahajuji hlasování. Ptám se, kdo je pro. Kdo je proti?

Je to hlasování číslo 17, přihlášeno je 177, pro 144, proti 10. Návrh byl přijat a pořad schůze byl schválen.

 

Budeme se tedy zabývat bodem

 

218.
Návrh na změnu usnesení Poslanecké sněmovny č. 1268 ze 48. schůze
dne 28. června 2016 ke zřízení vyšetřovací komise Poslanecké sněmovny
k prověření činnosti příslušníků Policejního prezidia České republiky,
Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Policie České republiky
a státních zástupců Vrchního státního zastupitelství v Olomouci v souvislosti
s reorganizací ÚOOZ a ÚOKFK Policie České republiky k 1. srpnu 2016

Prosím předsedu komise, aby tento návrh uvedl. Prosím, pane předsedo, máte slovo.

 

Poslanec Pavel Blažek: Děkuji za slovo. Dámy a pánové, myslím si, že už ten dlouhý název komise, který četl pan předseda asi minutu, svědčí o tom, že během té krátké doby se práce komise stihnout nedala. Jen připomenu, že komise byla zřízena na konci června, až v červenci byl teprve zvolen její předseda, to znamená, že komise mohla začít pracovat. V průběhu činnosti komise, já jsem optimista, že by se to stihnout dalo, nicméně se přihlásili lidé, kteří chtějí před komisí také vypovídat, o kterých jsme netušili. Museli jsme si nechat doručit spoustu písemností, které přicházely v určitém čase a nedaly se ještě vyhodnotit. Z toho důvodu přicházím teď před sněmovnu a rád zdůrazňuji, že přicházím s tím, že pro prodloužení mandátu do 31. ledna jsou zástupci všech politických stran, které v komisi jsou. Takže prosím a doufám, že mandát bude prodloužen, protože do konce října bychom žádnou zprávu nepřinesli.

Snad mi ještě dovolte využít té příležitosti k tomu, abych poděkoval všem klubům za to, koho do komise poslaly, protože já jako předseda komise si opravdu nemohu stěžovat. Práce probíhá velmi dělně. A přestože jsou názorové rozdíly, tak je jednání kolegiální a je vedeno podle mě asi nejlíp, jak se dá vést. Děkuji za pozornost.

 

Předseda PSP Jan Hamáček: Děkuji, pane předsedo. Otevírám rozpravu. Zeptám se, zda se do ní někdo hlásí. Pokud tomu tak není, rozpravu končím. Přistoupíme k podrobné rozpravě a poprosím pana předsedu, aby zformuloval návrh usnesení, anebo se na něj odkázal. Prosím.

 

Poslanec Pavel Blažek: Děkuju. Odkazuji se na usnesení, které existuje, ale já ho raději přečtu. Bohužel ten název komise je tak dlouhý, že bych ho nejradši zkrátil. Myslím si, že to snad bude odpuštěno. Návrh usnesení zní: "Poslanecká sněmovna mění usnesení Poslanecké sněmovny, a to tak, že článek 3 příslušného usnesení zní: stanoví lhůtu do 31. ledna 2017, v níž je vyšetřovací komise povinna předložit svá zjištění s návrhem Poslanecké sněmovně." Děkuji za pozornost.

 

Předseda PSP Jan Hamáček: Děkuji, pane předsedo. Zeptám se, zda ještě někdo chce vystoupit v podrobné rozpravě. Není tomu tak. Podrobnou rozpravu končím. Předpokládám, že není ani zájem o závěrečné slovo, takže budeme hlasovat. Ještě zazvoním. Návrh usnesení jste všichni slyšeli.

 

Zahajuji hlasování a ptám se, kdo souhlasí s návrhem usnesení. Kdo je proti?

Je to hlasování číslo 18, přihlášeno je 175, pro 151, proti 1. Konstatuji, že tento návrh byl přijat a příslušné usnesení bylo změněno. Končím tím i bod 218.

 

Budeme pokračovat dalším bodem, což je bod

 

27.
Vládní návrh zákona, kterým se mění zákon č. 164/2013 Sb., o mezinárodní
spolupráci při správě daní a o změně dalších souvisejících zákonů,
ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 105/2016 Sb., kterým se mění
některé zákony v oblasti mezinárodní spolupráce při správě daní
a zrušuje se zákon č. 330/2014 Sb., o výměně informací o finančních
účtech se Spojenými státy americkými pro účely správy daní
/sněmovní tisk 868/ - prvé čtení podle § 90 odst. 2

Upozorňuji, jak už jsem řekl, je navrženo, abychom podle příslušného paragrafu s návrhem zákona vyslovili souhlas již v prvém čtení. Prosím pana místopředsedu vlády a ministra financí, aby tento tisk uvedl.

 

Místopředseda vlády ČR a ministr financí Andrej Babiš: Děkuju za slovo. Vážený pane předsedající, vážené dámy, vážení pánové, dovolte mi, abych stručně uvedl novelu zákona o mezinárodní spolupráci při správě daní přinášející další nástroj v boji proti daňovým únikům v oblasti přímých daní. Návrh zákona do českého právního řádu transponuje další změnu evropské směrnice, která upravuje spolupráci daňových správ členských států tzv. DAC3 Directive on Administrative Cooperation. Na jejím základě bude mezi členskými státy Evropské unie zavedena automatická výměna o tzv. daňových stanoviscích s přeshraničním prvkem. ***




Přihlásit/registrovat se do ISP