(14.30 hodin)
Poslankyně Věra Kovářová: Vážené kolegyně, vážení kolegové. Dovolte, abych navrhla předřazení sněmovního tisku 848, bod 131, a poprosila vás o podporu zařazení tohoto tisku na středu odpoledne 19. 10., a to pevně. Jedná se o novelu zákona 586 o daních z příjmů a též se týká především dobrovolného dárcovství krve a kostní dřeně. Tímto vás prosím, abyste podpořili tuto novelu, která by šla do prvního čtení. Děkuji.
Předseda PSP Jan Hamáček: Také děkuji. Zeptám se, zda ještě chce někdo vystoupit s návrhem na změnu nebo doplnění pořadu schůze. Není tomu tak. V tom případě zazvoním, protože budeme hlasovat.
Nejprve bychom rozhodli o návrhu změn, na kterém se shodlo dnešní grémium.
Zahajuji hlasování a ptám se, kdo souhlasí s návrhem grémia. Kdo je proti tomuto návrhu?
Je to hlasování číslo 2, přihlášeno je 173, pro 160, proti nikdo. Návrh byl přijat.
Nyní budeme pokračovat podle jednotlivých návrhů, tak jak byly přednášeny v rozpravě. Nejprve pan poslanec Koníček. Ten si přeje na čtvrtek 20. 10. zařadit bod 110 a 157. Jenom upozorňuji, že jsme tam již zařadili vystoupení paní eurokomisařky a předtím ještě působení sil a prostředků, takže třetí a čtvrtý bod. Výborně. S touto modifikací.
Zahajuji hlasování. Ptám se, kdo je pro. Kdo je proti?
Hlasování má číslo 3. Přihlášeno je 175, pro 46, proti 99. Návrh přijat nebyl.
Pan poslanec Okamura si přeje zařadit... Prosím, pan předseda Stanjura.
Poslanec Zbyněk Stanjura: Pane předsedo, já mám mimořádnou prosbu, abyste označil toto hlasování za zmatečné, protože jsem jako předseda klubu hlasoval o jiném návrhu, než o který skutečně šlo. Byl bych nerad, aby naše hlasování bylo takhle zaznamenáno. Samozřejmě bych mohl přijít a najít někoho, kdo řekne, že mu nefungovala hlasovací karta, ale říkám to takhle, že bych poprosil o opakování tohoto hlasování, protože já jsem se domníval, že hlasujeme o jiném návrhu, než o kterém jsme skutečně hlasovali. Děkuji za pochopení vám i kolegyním a kolegům.
Předseda PSP Jan Hamáček: Pane předsedo, já si úplně nejsem jistý, jestli to mohu udělat bez toho, abych se dopustil nějakého precedentu do budoucna. Možná by bylo jednodušší využít standardního - já vám rozumím, ale prosím o shovívavost a využití standardního postupu.
Poslanec Zbyněk Stanjura: Vznáším námitku proti výsledku hlasování, protože jsem hlasoval proti a na sjetině mám zdržel se. Děkuji.
Předseda PSP Jan Hamáček: Děkuji. Bude to tak jednodušší. Zahajuji hlasování o námitce pana poslance Stanjury. Kdo je pro? Kdo je proti?
Je to hlasování číslo 4. Přihlášeno je 176, pro 169, proti nikdo. Návrh byl přijat.
Budeme tedy opakovat hlasování o návrhu pana poslance Koníčka. Body 110 a 157 jako třetí a čtvrtý bod ve čtvrtek 20. 10.
Zahajuji hlasování. Ptám se, kdo je pro. Kdo je proti?
Hlasování má číslo 5. Přihlášeno je 177, pro 38, proti 118. Tento návrh nebyl přijat.
Pan poslanec Okamura chce zařadit pouze do pořadu schůze nový bod, a to zavedení přímé volby a odvolatelnosti politiků. Dle mého názoru je to hlasovatelné, protože ve svém odůvodnění sdělil, že si přeje, aby místo tohoto bodu bylo nějaké usnesení vůči vládě, takže je to hlasovatelné dle mého pohledu.
Zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro. Kdo je proti tomuto návrhu?
Je to hlasování číslo 6, přihlášeno je 177, pro 40, proti 124. Návrh byl (nebyl) přijat.
Paní poslankyně Černochová si přeje zařadit nový bod, a to stanovisko Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky k rezoluci UNESCO - teď tam byl ten dlouhý název. Kdybychom měli číslo té rezoluce, tak by to bylo asi jednodušší, ale pokud nemáme, tak prosím ještě doplnit.
Poslankyně Jana Černochová: Stanovisko Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky k rezoluci UNESCO upírající práva státu Izrael na Chrámovou horu a Zeď nářků v Jeruzalémě.
Předseda PSP Jan Hamáček: Děkuji. Paní poslankyně si přeje tento bod zařadit na středu 19. 10. odpoledne. Já si ještě rychle zkontroluji, zda jsem tam ještě předtím... Ne, může to být tedy první bod odpoledne, tím pádem pevně na 14.30 hodin.
Zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro? Kdo je proti?
Je to hlasování číslo 7, přihlášeno je 177, pro 93, proti 30. Tento návrh byl přijat.
Nyní byl ještě jeden návrh paní poslankyně Černochové a to byl sněmovní tisk 747, což je civilní letectví, je to bod číslo 5, a paní poslankyně si přeje vyřadit tento bod z pořadu schůze.
Zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro? Kdo je proti?
Je to hlasování číslo 8, přihlášeno je 177, pro 21, proti 75. Tento návrh nebyl přijat.
Pan místopředseda Bartošek si přeje na dnešek po pevně zařazených bodech zařadit bod 13, což je registr smluv.
Zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro? Kdo je proti?
Je to hlasování číslo 9, přihlášeno je 177, pro 70, proti 88. Tento návrh nebyl přijat.
Pan poslanec Adámek si přeje pevně zařadit autorský zákon, což je bod číslo 4, tisk 724, na 8. 11. Zeptám se pana poslance - jako první bod? (Poslanec Adámek upřesňuje.) Po pevně zařazených bodech. Ano. Děkuji.
Zahajuji hlasování a ptám se, kdo souhlasí. Kdo je proti tomuto návrhu?
Je to hlasování číslo 10, přihlášeno je 177, pro 136, proti 13. Tento návrh byl přijat.
Pan poslanec Farský si přeje bod číslo 122 jako druhý bod 19. 10. odpoledne a bod 130 jako třetí bod 19. 10. odpoledne. To by bylo po návrhu paní poslankyně Černochové, který prošel. Zeptám se, zda můžeme hlasovat najednou, nebo zda je zájem o oddělené hlasování. Já navrhuji hlasovat najednou. Pokud si někdo přeje oddělené hlasování, prosím, uplatněte tento návrh teď. Není-li tomu tak, budeme hlasovat najednou.
Zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro. Kdo je proti?
Hlasování má číslo 11, přihlášeno je 177, pro 40, proti 83. Návrh přijat nebyl. ***