Plán akcí Poslanecké sněmovny v týdnu od 10. do 16. 6. 2019

Pondělí 10. června 2019


Ve dnech 9. – 14. června navštíví Vietnam delegace výboru pro zdravotnictví vedená místopředsedou Poslanecké sněmovny Vojtěchem Filipem
( posl. Věra Adámková, Miroslav Janulík, Kamal Farhan, Daniel Pawlas a David Kasal).
Z programu:
přijetí předsedou Národního shromáždění, jednání s partnerským výborem, návštěva fakulty lékařství při Vietnamské národní univerzitě, přijetí ministryní zdravotnictví, místopředseda PS absolvuje přijetí ministrem bezpečnosti a schůzku na Ministerstvu obrany, návštěva IVF (In-Vitro Fertilization) centra nemocnice Hong Ngoc, jednání s generálním ředitelem E nemocnice, prohlídka centrální dětské nemocnice, jednání na Ministerstvu práce, invalidů a sociálních věcí, setkání s vedením Lidového výboru a Lidové rady města Da Nangu a návštěva nemocnice v Da Nangu.


Ve dnech 10. – 14. června navštíví Egyptskou arabskou republiku delegace výboru pro bezpečnost vedená místopředsedou výboru Pavlem Žáčkem
( posl. Jiří Mašek, Petr Sadovský, Radovan Vích a Tomáš Vymazal).
Z programu
: jednání s regionálním ředitelem IOM (Mezinárodní organizace pro migraci) pro Egypt, setkání na Ministerstvu zahraničních věcí, jednání se členy výboru pro obranu a národní bezpečnost a výboru pro zahraniční záležitosti egyptského parlamentu, setkání s ministryní pro migraci a krajanské záležitosti, návštěva South Camp MFO a setkání s českým leteckým kontingentem působícím v MFO, prohlídka letounu CASA a setkání se zástupcem velitele MFO, jednání s guvernérem pro Jižní Sinaj.


Místopředseda podvýboru pro lesní hospodářství Radek Holomčík, poslankyně Monika Oborná a předseda podvýboru pro podnikatelské prostředí Vojtěch Munzar pořádají ve spolupráci s Fakultou lesnickou a dřevařskou České zemědělské univerzity v Praze a Fakultou lesnickou a dřevařskou Mendelovy univerzity v Brně seminář na téma
Možnosti řešení lesnicko-dřevařské krize a využití dřeva jako strategické suroviny v podmínkách ČR
dopoledne od 9.00 hodin v místnosti č. 48 – „Konírna“,
vchod z Malostranského nám. č.7/19
a
odpoledne od 13.00 hodin v místnosti č. 48 – „Konírna“,
vchod z Malostranského nám. č.7/19
Tisková konference se uskuteční po skončení semináře
v 15.15 hodin v místnosti č. 48 – „Konírna“

 

Úterý 11. června 2019


Členové výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu přijmou předsedu výboru pro školství, vědu, kulturu a sport Parlamentu Černé Hory Radule Novoviče s delegací
v 11.00 hodin v místnosti č. 106


Ve dnech 11. – 14. června navštíví Tallin delegace volební komise vedená předsedou komise Martinem Kolovratníkem ( posl . M. Jarošová, L. Šafránková
a Stanislav Berkovec).

Z programu: setkání s ředitelem Johan Skytte Institute of Political Studies na Tartuské univerzitě, jednání se členy ústavního výboru v Riigikogu, setkání s programovou ředitelkou pro národní kybernetickou bezpečnost v e- Governance Academy a návštěva brífinkového centra e- Estonia .

Veřejné slyšení k „Petici za řádné vyšetření okolností smrti Marečka z Loun a za významné zvýšení trestů pro pachatele trestných činů spáchaných na dětech“ (č. 7/P/2019)
Zpravodajka: poslankyně E. Matyášová
od 16.00 hodin v místnosti č. 108


Pod záštitou předsedkyně Stálé komise pro rodinu, rovné příležitosti a národnostní menšiny Jany Pastuchové se uskuteční
mezinárodní konference na téma
vyrovnaného zastoupení žen a mužů v politice
Proč to tak trvá?
aneb účast žen na politickém rozhodování po sto letech
od 9.00 hodin v místnosti č. 205, Sněmovní 1


Výbor pro životní prostředí pořádá pod záštitou
předsedkyně výboru Dany Balcarové
kulatý stůl k tématu
„Novela zákona o obchodování s emisními povolenkami“
od 14.00 hodin v místnosti č. 49, Sněmovní 1


Pod záštitou poslankyně Věry Kovářové se uskuteční
slavnostní zahájení 3. ročníku fotografické výstavy
Úsměv

v 17.00 hodin ve Dvoraně Poslanecké sněmovny,
vchod z Malostranského nám. č. 7/19

Při příležitosti vernisáže se uskuteční aukce vystavených fotografií, jejíž výtěžek bude věnován na vzdělávací projekty pro děti z Dětského domova v Dolních Počernicích.


Jednají tyto orgány Poslanecké sněmovny, které zveřejnily pozvánky na jednání:

Kontrolní výbor
č. 20 (11. až 13. června 2019, mimo objekty PS)
Petiční výbor
č. 21 (11. června 2019, od 15:00)
Výbor pro veřejnou správu a regionální rozvoj
č. 23 (11. až 13. června 2019, mimo objekty PS)
Výbor pro životní prostředí
Seminář Kulatý stůl k novele zákona o obchodování s emisními povolenkami (tisk 483) (11. června 2019, od 14:00)
VSP - Podvýbor pro informační technologie a dávkové systémy
č. 5 (11. června 2019, od 14:00)
VVVKM - Podvýbor pro kulturu
č. 7 (11. června 2019, mimo objekty PS)
HV - Podvýbor pro podnikatelské prostředí
č. 11 (11. června 2019, od 10:00)
UPV - Podvýbor pro problematiku exekucí, insolvencí a oddlužení
č. 10 (11. června 2019, od 8:30)

 

Středa 12. června 2019

Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček
slavnostně předá ocenění účastníkům
IV. ročníku studentské soutěže
o cenu Františka Ladislava Riegra

od 14.00 hodin v místnosti č. 120


Pod záštitou předsedkyně podvýboru pro sociálně zdravotní pomezí Andrey Babišové a Ministerstva práce a sociálních věcí a ve spolupráci se zainteresovanými orgány státní správy, sociálními partnery a odbornými institucemi v ČR pořádá
Stálý výbor pro sociálně zdravotní problematiku a národní dokumenty BOZP, Rada vlády pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci
konferenci na téma
Prevence a rehabilitace poškození zdraví z práce,
právní úprava a praxe

od 9.00 hodin v místnosti č. 205, Sněmovní 1


Jednají tyto orgány Poslanecké sněmovny, které zveřejnily pozvánky na jednání:

Hospodářský výbor
č. 29 (12. června 2019, od 9:30)
Kontrolní výbor
č. 20 (11. až 13. června 2019, mimo objekty PS)
Rozpočtový výbor
č. 25 (12. až 14. června 2019, mimo objekty PS)
Ústavně právní výbor
č. 45 (12. června 2019, od 10:00)
Výbor pro evropské záležitosti
č. 30 (12. června 2019, od 9:00)
Výbor pro sociální politiku
Seminář Prevence a rehabilitace poškození zdraví z práce - právní úprava a praxe (12. června 2019, od 9:00)
Výbor pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu
č. 20 (12. června 2019, od 8:00)
Výbor pro veřejnou správu a regionální rozvoj
č. 23 (11. až 13. června 2019, mimo objekty PS)
Výbor pro životní prostředí
č. 19 (12. června 2019, od 11:00)
Zemědělský výbor
č. 24 (12. června 2019, od 8:30)
VZ - Podvýbor pro elektronizaci ve zdravotnictví
č. 9 (12. června 2019, od 14:30)
VZP - Podvýbor pro financování péče o životní prostředí
č. 3 (12. června 2019, od 10:00)
VSP - Podvýbor pro sociálně zdravotní pomezí
č. 7 (12. června 2019, od 9:00)
Stálá komise pro Ústavu České republiky
č. 12 (12. června 2019, od 15:00)

 

Čtvrtek 13. června 2019


Předseda hospodářského výboru Radim Fiala přijme delegaci rozpočtového a finančního výboru Saského zemského sněmu v čele se státním
ministrem financí Saska Matthiasem Hassem

v 9.30 hodin v místnosti č. 22



Poslanec Radek Holomčík ve spolupráci s Českou společností rostlinolékařskou pořádá vyhlášení výsledků soutěže na téma
Rostlinolékařská profese - obor budoucnosti
od 9.30 hodin v místnosti 108

Pod záštitou ústavně právního výboru se uskuteční
seminář na téma

“Přichází nové nulové oddlužení?”

od 10.00 hodin v místnosti č. 205, Sněmovní 1


Jednají tyto orgány Poslanecké sněmovny, které zveřejnily pozvánky na jednání:

Kontrolní výbor
č. 20 (11. až 13. června 2019, mimo objekty PS)
Rozpočtový výbor
č. 25 (12. až 14. června 2019, mimo objekty PS)
Ústavně právní výbor
Seminář Přichází nové nulové oddlužení? (13. června 2019, od 10:00)
Výbor pro sociální politiku
č. 31 (13. června 2019, od 9:00)
Výbor pro veřejnou správu a regionální rozvoj
č. 23 (11. až 13. června 2019, mimo objekty PS)
Zahraniční výbor
č. 30, upravená (13. června 2019, od 9:30)

 

Pátek 14. června 2019


Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček přijme
státního ministra spravedlnosti Saska Sebastiana Gemkowa

v 9.00 hodin v místnosti č. 104
Fototermín: v 8.55 hodin


Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček přijme
ministra zahraničí Kosova Behgjeta Pacolliho

v 10.00 hodin v místnosti č. 104
Fototermín: v 9.55 hodin


Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček slavnostně vyhlásí vítěze soutěže Víno Parlamentu
v 11.00 hodin v místnosti č. 120

Předseda zahraničního výboru Lubomír Zaorálek přijme poslaneckou delegaci Národního shromáždění Korejské republiky, vedenou panem Woo Sang -ho
v 11.00, v zasedací místnosti zahraničního výboru K250, Sněmovní 1.

Následně se 12.30 s touto delegací setká i Meziparlamentní skupina přátel ČR - Korejská republika v čele s jejím předsedou Lukášem Bartoněm formou pracovního oběda
v jednacím sále č. 07, Sněmovní 4


Jednají tyto orgány Poslanecké sněmovny, které zveřejnily pozvánky na jednání:

Rozpočtový výbor
č. 25 (12. až 14. června 2019, mimo objekty PS)

 

Mohlo by vás zajímat




ISP (příhlásit)