Plán akcí Poslanecké sněmovny v týdnu od 3. do 9. 6. 2013

Pondělí 3. června 2013


Oficiální delegace Poslanecké sněmovny v čele
s předsedkyní Miroslavou Němcovou
navštíví ve dnech 3. – 6. června
Estonskou a Litevskou republiku

Sněmovní delegaci tvoří zástupci všech poslaneckých klubů: Ladislav Šincl, Jan Husák, Pavel Kováčik a Jana Drastichová.

Hlavním účelem cesty je jednání o parlamentní spolupráci s představiteli estonského a litevského parlamentu, na programu je též jednání s předsedy vlád obou zemí a setkání s prezidentkou Litevské republiky Daliou Grybauskaiteovou.


Ve dnech 1. – 7. června navštíví Chile delegace zemědělského výboru vedená předsedou Pavolem Lukšou (posl. J. Papež, J. Šenfeld a L. Velebný).

Z programu : přijetí ministrem zemědělství, setkání s předsedou PS Národního kongresu Chile, jednání s předsedou a se zástupci Komise pro zemědělství, lesnictví a venkovský rozvoj.


Ve dnech 2. – 6. června navštíví Lucembursko a Nizozemsko delegace mandátového a imunitního výboru vedená předsedou Bohuslavem Sobotkou (posl. M. Rusová, F. Dědič a J. Cogan).
Z programu : Lucembursko – přijetí viceprezidentem Evropského soudního dvora,
jednání s ministrem zahraničních věcí, setkání se členy výboru pro jednací řád, jednání s ministryní spravedlnosti a s prezidentem Státní rady, návštěva Evropského účetního dvora
Nizozemsko – návštěva Mezinárodního trestního soudu a návštěva Mezinárodního soudního dvora, setkání se zástupci The Montesquieu Institute (vědecká instituce věnující se politické kultuře a parlamentní historii) a jednání se členy výboru pro vnitřní záležitosti Dolní komory Generálních stavů.


Ve dnech 3. – 6. června navštíví Gruzii delegace výboru pro obranu vedená předsedou Janem Vidímem (posl. R. Witoszová, V. Klučka a A. Seďa).
Z programu: přijetí předsedou parlamentu, jednání s předsedou výboru pro obranu a bezpečnost a s předsedou výboru pro zahraniční vztahy, setkání na Ministerstvu vnitra, na Ministerstvu obrany a návštěva Státního kancléřství Gruzie
a jednání s tajemníkem Rady pro národní bezpečnost.


Ve dnech 3. – 6. června navštíví Velkou Británii delegace výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu vedená předsedkyní Annou Putnovou (posl. V. Bohdalová, L. Jirků a P. Ploc).
Z programu: setkání s ředitelkou České školy bez hranic a se zástupcem ředitele odpovědného za kvalitu a standard předškolního a základního vzdělávání na Ministerstvu školství, schůzka s ředitelem zahraniční kanceláře Dolní sněmovny, setkání s poslanci, jednání na Ministerstvu pro obchod, inovace a dovednosti, s ředitelem odboru vysokoškolského vzdělávání a návštěva Školy slovanských a východoevropských studií při University College London.


Ve dnech 3. – 6. června navštíví Rusko delegace výboru pro bezpečnost vedená předsedou Zdeňkem Bezecným (posl. I. Řápková, R. Váňa, Z. Bebarová-Rujbrová, Z. Boháč a J. Tejc).
Z programu: jednání s předsedkyní výboru pro bezpečnost a boj s korupcí Státní dumy, setkání s náměstkem Ministerstva vnitřních záležitostí a jednání v Národním centru řízení v krizových situacích Ministerstva pro mimořádné situace.


Ve dnech 3. – 7. června navštíví Německo delegace výboru pro evropské záležitosti vedená předsedou Janem Bauerem (posl. F. Novosad, J. Lobkowicz a M. Benda).
Z programu: setkání se zástupci bavorského Zemského sněmu, s předsedkyní výboru pro evropské záležitosti a záležitosti Spolku, jednání se členy delegace Sekce evropské politiky a mezinárodních vztahů bavorské Státní kanceláře, setkání se členy výboru pro EU Spolkové rady a se členy výboru pro EU Spolkového sněmu a přijetí státním ministrem pro Evropu Ministerstva zahraničních věcí.


Pod záštitou předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslavy Němcové se uskuteční
finále studentské soutěže
„Studentská Agora“
od 10.00 do 15.00 hodin v místnosti č. 108

 

Úterý 4. června 2013

Během dopoledne jednají poslanecké kluby


Ve dnech 4. – 7. června navštíví Španělsko delegace výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj vedená předsedou Václavem Horáčkem (posl. M. Halíková, J. Petrů a J. Babor).
Z programu: přijetí u státního tajemníka pro veřejnou správu, návštěva parlamentu a jednání s partnerským výborem.


Ve dnech 4. – 7. června navštíví Rakousko a Slovensko delegace volebního výboru vedená předsedou Václavem Menclem (posl. V. Jandák, P. Skokan,
M. Strnadlová, V. Koníček a L. Skopal).

Z programu: Vídeň – jednání s předsedou Rozhlasového a telekomunikačního regulačního úřadu, setkání se členy ústavního výboru Národní rady Rakouska, jednání se zástupcem vedení rakouské soukromé televize ATV a se zástupcem státní televize ORF
Bratislava – jednání s předsedou výboru pro kulturu a média Národní Rady SR, návštěva soukromé televize TV JOJ a setkání s představiteli Rady Rozhlasu
a televize Slovenska (RTVS).

 

Středa 5. června 2013


Pod záštitou poslance Jaroslava Foldyny se uskuteční

konference na téma
„Historický revizionismus a projevy neonacismu“
od 13.30 do 18.00 hodin v místnosti č. 108
věnováno 75. výročí Mnichovské zrady

 

Čtvrtek 6. června 2013


Pod záštitou poslance Ivana Ohlídala se uskuteční
seminář na téma
„Cyril a Metoděj“
od 16.00 do 19.00 hodin v místnosti č. 205, Sněmovní 1


Jednají tyto orgány Poslanecké sněmovny, které zveřejnily pozvánky na jednání:

Rozpočtový výbor
č. 51 (6. června 2013, od 8:30)

 

Pátek 7. června 2013

Akce nejsou hlášeny

 

Mohlo by vás zajímat
ISP (příhlásit)