Aktuality

Informace z PK 1/2020 (10. 2. 2020)
B. Němcová a jiné události v únoru 2020.

PŘED 200 LETY, 4. ÚNORA 1820, SE NARODILA BOŽENA NĚMCOVÁ

Z fondu Parlamentní knihovny Vám nabízíme řadu publikací o životě spisovatelky Boženy Němcové. Především doporučujeme její korespondenci (viz odkazy z obálek knih), pečlivě editovanou a vydanou v několika svazcích. Přináší totiž autentický pohled na nelehký život samostatné, vzdělané, angažované a tvůrčí ženy a zachycuje v nepřikrášleném záběru život české společnosti 19. století. Božena Němcová zemřela ve 42 letech, 21. ledna 1862.

Krátké a přehledné informace o životě a díle slavné spisovatelky můžete též najít na stránkách Muzea Boženy Němcové v České Skalici. Dílo Boženy Němcové si lze přečíst, případně stáhnout např. z portálu E-knihy ke stažení Městské knihovny v Praze.

***

14. ÚNOR - MEZINÁRODNÍ DEN DAROVÁNÍ KNIH

14. únor je mimo jiné i Mezinárodním dnem darování knih, který myslí především na děti a na budování jejich vztahu ke čtení. Darujme knihu dítěti ve své rodině či ve svém okolí! Knihu také můžeme věnovat do dětských domovů, nemocničních oddělení nebo do městské či školní knihovny.
Nemáte zrovna nápad, jakou knihu vybrat? Zde jsou tipy na kvalitní dětskou literaturu:
Nejlepší knihy dětem - portál Svazu českých knihkupců a nakladatelů představuje nové české knihy pro děti a mládež
iLiteratura.cz - online literární časopis už téměř 20 let přináší recenze o českých i zahraničních autorech a dílech. V kapitole Žánry – dětská beletrie nabízí přehled kvalitní dětské literatury českých i zahraničních autorů
Čtenářský žebříček - reakce čtenářů (nejen) na dětské knihy a žebříček popularity na portálu Čs. bibliografické databáze

***

ISP (příhlásit)