Sdělení redakcím k jednání 48. schůze Poslanecké sněmovny ve středu 13. května

12. 5. 2020

částečné otevření tiskového střediska

SDĚLENÍ REDAKCÍM

48. schůze Poslanecké sněmovny bude zahájena ve středu 13. května 2020 v 15.00 hodin.

Před zahájením schůze se v době od 12.00 do 15.00 hodin uskuteční tiskové konference poslaneckých klubů v novinářském atriu.

Novinářská galerie v jednacím sále zůstane nadále uzavřena a stále je pozastavena platnost stálých parlamentních akreditací a čipové vstupní karty jsou nefunkční, ale stejně jako minulý týden bude během schůze částečně otevřené tiskové středisko.

Umožníme vstup po jednom zástupci z celostátních redakcí (a po jednom dvoučlenném štábu z televizních společností) s tím, že si vyhrazujeme právo v okamžiku naplnění kapacity další zájemce již dovnitř nepustit. Prosíme o písemnou akreditaci pro všechny předem na press@psp.cz.

V tiskovém středisku ani jinde v budově Sněmovny není žádná možnost občerstvení.

Zároveň upozorňujeme, že oba sněmovní streamovací kanály budou zítra před zahájením 48. schůze Sněmovny přenášet jednání výborů (Na streamu 1 bude možné sledovat jednání výboru pro obranu, na streamu 2 jednání výboru pro životní prostředí). Tiskové konference tedy tentokrát na streamu nebudou - přepneme na ně stream 2 až po ukončení jednání výboru pro životní prostředí. Od 15.00 hodin na streamu 1 poběží přenos schůze Sněmovny.

Přenosy z TK bude tentokrát možní sledovat živě pouze v ČT.

S úplným otevřením tiskového střediska počítáme od 25. května.

I nadále platí, že na sněmovních internetových stránkách jsou dostupné všechny potřebné informace k projednávaným zákonům, sněmovní tisky, stenoprotokoly z probíhající schůze, záznamy o hlasování apod.

 Děkujeme za pochopení.Navigace sekce Poslanecká sněmovnaISP (příhlásit)