TOP09Political group TOP 09 was established in the 9th election term on October 12, 2021.

Currently it has 14 members, out of it 3 women.
Chairman of the political group is Jan Jakob.

 

Konzervativní strana TOP 09 vznikla 26. června 2009. Název strany je složen z počátečních písmen slov Tradice, Odpovědnost, Prosperita a číslovky 09, která označuje rok jejího vzniku.
Hned při své první účasti v parlamentních volbách 2010 se poslanecký klub TOP 09 s podporou Starostů stal druhým nejsilnějším klubem ve vládní koalici.

V parlamentních volbách 2021 kandidovala TOP 09 společně s ODS a KDU-ČSL a tato koalice obdržela 27,79 % hlasů, když pro ni hlasovalo 1 493 905 voličů. V rámci této koalice poté TOP 09 ve Sněmovně získala 14 mandátů.

Předsedou poslaneckého klubu TOP 09 (společný klub se STAN do konce vol. období 2013- 2017) v Poslanecké sněmovně byli:
Petr Gazdík (od 10. 6. 2010 do 28. 8. 2013 a od 31. 10. 2013 do 28. 11. 2013)
Miroslav Kalousek (od 28. 11. 2013 do 8. 12. 2015)
František Laudát (od 8. 12. 2015 do 4. 4. 2017)
Michal Kučera (od 4. 4. 2017 do 26. 10. 2017)
Miroslav Kalousek (od 31. 10. 2017 do 19. 1. 2021)
Vlastimil Válek (od 19. 1. 2017 do 12. 10. 2021)
Jan Jakob (od 12. 10. 2021)

Sídlem klubu jsou prostory v paláci Smiřických, který patří do komplexu budov Poslanecké sněmovny na Malostranském náměstí.

Sitting order

Sitting order

Sekretariát klubu

Bc. Radek Lojda

tajemník klubu
telefon: 257 173 639
mail: LojdaR@psp.cz

Miroslava Hradilová
asistentka klubu
telefon: 257 173 641
mail: HradilovaM@psp.cz


WWW stránky:
strany: TOP 09
klubu: TOP 09 - poslanci



ISP (login)