Speaches, Press Releases and Notices

26.05.2019   Radek Vondráček míří na oficiální návštěvu Kanady

Návštěva na pozvání předsedy kanadské Dolní sněmovny Geoffa Regana se uskuteční ve dnech 26. 5. – 1. 6. 2019 v Ottawě, v Torontu a v Halifaxu, společně s delegací sněmovního Hospodářského výboru a s podnikatelskou misí, organizovanou Hospodářskou komorou ČR.

Kromě jednání se svým protějškem se předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Radek Vondráček setká s poslanci jednotlivých výborů dolní komory Parlamentu Kanady, bude jednat s předsedou Senátu Georgem J. Fureyem, s ministrem obrany Harjitem Singhem Sajjanem či s ministrem pro mezinárodní obchod a diverzifikaci Jimem Carrem.

Na programu v Torontu je mj. setkání s předsedou Parlamentu provincie Ontario, návštěva Institutu Masaryk Memorial, uctění obětí komunistických režimů a debata s českými krajany.

V metropoli Nového Skotska, v Halifaxu, kde ho bude doprovázet předseda kanadské Dolní komory Geoff Regan, bude předseda Sněmovny Radek Vondráček diskutovat s předsedou parlamentu a s poslanci. Navštíví rovněž představitele Mikmaků, původních obyvatel části poloostrova Nové Skotsko v Millbrooku.

"Česko-kanadské vztahy skrývají velký potenciál především v hospodářské a vědeckotechnické spolupráci, ale opírají se i o sdílenou bezpečnostní a obrannou politiku v rámci NATO," poznamenal před odletem Radek Vondráček.


Mgr. Radek Vondráček


Mgr. Radek Vondráček


ISP (příhlásit)