Speaches, Press Releases and Notices

20.05.2019   Radek Vondráček vyhlásí vítěze soutěže Srdce s láskou darované

V pondělí 20. 5. 2019 budou v hlavním jednacím sále Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky vyhlášeny výsledky 5. ročníku celostátní soutěže Srdce s láskou darované. Předseda PSP ČR Radek Vondráček, který nad akcí již tradičně převzal záštitu a byl jedním z porotců, předá ceny vítězným dětským týmům. Letošní novinkou je speciální cena pro tři soutěžní kolektivy - Radek Vondráček upřesnil:

"Na nabídku udělit Zvláštní cenu předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR jsem okamžitě kývl. A bylo celkem rychle rozhodnuto i o překvapení pro tři vítězné týmy: plyšovém dvouocasém lvíčkovi, který má evokovat dětskou představu našeho státního znaku." A s úsměvem dodal:  "Myslím, že z něj budou děti nadšené, stejně jako já. Dá se říct, že lvíček se stal novým členem mé kanceláře."

Soutěže se letos zúčastnilo více než 4000 dětí z bezmála 150 mateřských, základních, speciálních či uměleckých škol a také z dětských domovů po celé České republice, zapojily se i české školy v zahraničí. Jednotlivé dětské týmy mohly použít libovolnou techniku, společným motivem však bylo srdce. Soutěžní výrobek doplnily příběhem o tom, komu svá srdce darují - více informací zde: http://srdce.age-management.cz/.

Info pro média:

14.00 hod. - zahájení akce, zdravice pana předsedy Radka Vondráčka (jednací sál Poslanecké sněmovny, Sněmovní 4, Praha 1)

15.45 hod. - ukončení programu

V případě zájmu o akreditaci prosím kontaktujte tiskovou mluvčí Barboru Štenglovou: stenglovab@psp.cz


Mgr. Radek Vondráček


Mgr. Radek Vondráček


ISP (příhlásit)