Speaches, Press Releases and Notices

21.03.2019   Soukromá audience předsedy Sněmovny u papeže Františka

Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Radek Vondráček navštíví ve dnech 21. - 22. března 2019 Svatý stolec. Návštěva se uskuteční při příležitosti významných výročí, které pojí české země s Vatikánem a s katolickou církví.

Na soukromé audienci jej společně s předsedou Slovenské národní rady přijme papež František a s kardinálem státním sekretářem Svatého stolce Pietrem Parolinem. Radek Vondráček si ve Vatikánu připomene 1150 let od úmrtí apoštola sv. Cyrila a uctí památku věrozvěstů. V letošním roce svatováclavského milénia si také připomeneme 30. výročí kanonizace sv. Anežky České a 50. výročí od úmrtí v exilu kardinála Josefa Berana.

Je to výjimečná záležitost, pro mne i pro náš stát. Návštěvu vnímám jako vyjádření úcty ke kontinuitě našeho státu, který se hlásí k tradici Cyrila a Metoděje a k dědictví Velké Moravy. Soukromá audience u svatého otce je zvláštním okamžikem a příležitostí projednat zásadní otázky vztahu státu a církve pro budoucnost. V charitativní a sociální oblasti i v péči o rodinu je církev našemu státu vynikajícím partnerem a chceme tento vztah dále zlepšovat,“ uvedl před cestou Radek Vondráček.


Mgr. Radek Vondráček


Mgr. Radek Vondráček


ISP (příhlásit)