(15.00 hodin)
(pokračuje Vondráček)

Je zde požadavek na kontrolu záznamu o hlasování. (Probíhá kontrola hlasování.) Táži se, zda někdo má zájem o vystoupení k hlasování. Zdá se, že je zájemce. Pan poslanec Klaus se hlásí.

 

Poslanec Václav Klaus: Hlasoval jsem pro. Mám tam, že jsem nehlasoval. Nevím proč, asi že jsem blbej. Každopádně zpochybňuji hlasování.

 

Předseda PSP Radek Vondráček: Děkuji. V tom případě registruji žádost o odhlášení všech, čemuž jsem právě vyhověl. Poprosím vás, abyste se znovu přihlásili svými identifikačními kartami.

 

Nejprve hlasováním rozhodneme o námitce pana poslance Klause. Počet se již ustálil.

Zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro. Kdo je proti?

hlasování pořadové číslo 14 přihlášeni 174, pro 166, proti 1. Návrh byl přijat.

 

Budeme tedy opakovat hlasování o pevném zařazení nově zařazeného bodu Pozice České republiky ke směrnici o copyrightu na společném digitálním trhu. Pevné zařazení se navrhuje na pátek po již pevně zařazeném bodu.

Zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro. Kdo je proti?

hlasování pořadové číslo 15 přihlášeni 174, pro 88, proti 40. Návrh byl přijat. (Potlesk z pravé části sálu. Neklid v sále.)

 

Zdá se, že je zde opět žádost o kontrolu záznamu o hlasování. Poprosím o klid v sále. Výsledek byl velmi těsný. (Probíhá kontrola hlasování.)

 

Poslanec Lubomír Zaorálek: Chtěl bych se kolegům omluvit. Chtěl jsem hlasovat ne, mám na sjetině ano, zpochybňuji hlasování.

 

Předseda PSP Radek Vondráček: Děkuji. S přednostním právem pan předseda Stanjura.

 

Poslanec Zbyněk Stanjura: Vaším prostřednictvím se, pane předsedo, zeptám pana poslance Zaorálka. Jak chtěl hlasovat, je mi celkem jedno. Mě by zajímalo, jak hlasoval. To, že jste chtěl hlasovat proti, ještě nic neznamená. Ale jak jste hlasoval? Děkuji. (Neklid v sále. Potlesk zprava.)

 

Předseda PSP Radek Vondráček: Pochopil jsem z vystoupení pana poslance Zaorálka, že výsledek hlasování neodpovídá projevu jeho vůle.

 

Poslanec Lubomír Zaorálek: Hlasoval jsem proti, na sjetině je ano.

 

Předseda PSP Radek Vondráček: Budeme tedy nejprve hlasovat o námitce pana poslance Zaorálka.

Zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro. Kdo je proti?

hlasování pořadové číslo 16 přihlášeno 177, pro 171, proti 2. Návrh byl přijat.

 

Budeme tedy opakovat hlasování o pevném zařazení nově zařazeného bodu Pozice České republiky ke směrnici o copyrightu na společném digitálním trhu v pátek po pevně zařazených bodech. (Žádost ze sálu o odhlášení.) Pardon. Prohlašuji ho za zmatečné, už jsem to zmáčkl. Všechny vás odhlásím. Poprosím vás, abyste se přihlásili znovu.

 

Budeme hlasovat znovu. Počet přítomných se zdá být stabilní.

Zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro pevné zařazení tohoto bodu. Kdo je proti?

hlasování pořadové číslo 18 přihlášeno 177, pro 83, proti 61. Návrh přijat nebyl.

 

Už zde nevidím nikoho, kdo by chtěl kontrolovat záznam. S tím jsme se vypořádali. (V sále je obrovský hluk a neklid!)

 

Budeme hlasovat o návrhu paní poslankyně Pekarové Adamové, která chce bod 66, sněmovní tisk 296... Tak, ještě je zde...

 

Poslankyně Veronika Vrecionová: Já se velice omlouvám. Teď jsem na sjetině viděla, že jsem se zdržela, což jsem tedy vůbec neměla v úmyslu. A teď nevím, jestli je to moje chyba, ale asi jo. Prosím pěkně, zpochybňuji hlasování, abychom hlasovali znovu. Děkuji. (Nesouhlasné hlasy ze sálu, že to nejde.)

 

Předseda PSP Radek Vondráček: Jde to. Nebudu formálně trvat na každém slovíčku, ale paní poslankyně jinými slovy vyjádřila, že výsledek hlasování... S přednostním právem pan ministr Hamáček. Paní poslankyně ještě jednou, chce se opravit.

 

Poslankyně Veronika Vrecionová: Opravdu jsem hlasovala pro. Na sjetině mám, že jsem se zdržela, takže dávám námitku. Děkuji.

 

Předseda PSP Radek Vondráček: S přednostním právem pan ministr.

 

Místopředseda vlády a ministr vnitra ČR Jan Hamáček: Jenom bych požádal pana předsedu klubu ODS, aby si, když tady školí poslance jiných poslaneckých klubů, proškolil nejprve svoje vlastní. Děkuji. (Potlesk v levé a střední části sálu.)

 

Předseda PSP Radek Vondráček: S přednostním právem pan předseda Stanjura. (Neklid v sále.)

 

Poslanec Zbyněk Stanjura: Klidně proškolím i poslance sociální demokracie, když o to bude zájem. Nicméně, pane ministře, kdybyste poslouchal mou kolegyni, ona to opravila včas ještě před vaším vystoupením. Tak trošku galantnosti. (Ministr Hamáček mluví z lavice mimo mikrofon.) To nevadí, trošku galantnosti by opravdu neškodilo.

 

Předseda PSP Radek Vondráček: Tak jsme si to, doufám, vyjasnili. S přednostním právem pan předseda Kalousek. (Stále velký hluk a neklid.) Prosím o klid v sále.

 

Poslanec Miroslav Kalousek: Děkuji za slovo. Přes veškerou galantnost a samozřejmost, že podpořím námitku, nemohu uvěřit, že charisma paní kolegyně Vrecionové by bylo takové, že by převážilo pět hlasů. Kdyby řekla, že hlasovala jinak, ale nezpochybňuje hlasování, rozuměl bych tomu víc. (Slabý potlesk zprava.)

 

Předseda PSP Radek Vondráček: Děkuji. Budeme tedy hlasovat o námitce.

Zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro, abychom vyhověli námitce paní poslankyně Vrecionové.

hlasování pořadové číslo 19 přihlášeno 179 poslanců, pro v tuto chvíli 178, proti nikdo. Námitka byla přijata.

 

Je zde žádost o odhlášení. Poprosím vás do třetice o nové přihlášení. (Hluk v sále neutichá. Velmi špatná slyšitelnost.) Počet přihlášených se ustálil.

 

Zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro pevné zařazení bodu. Už ho nebudu opakovat, všichni ho známe. Kdo je proti?

hlasování pořadové číslo 20 přihlášeno 177, pro 88, proti 66. Návrh nebyl přijat. (Smích a výkřiky z pravé části sálu.) ***
Přihlásit/registrovat se do ISP