(11.40 hodin)

 

Místopředseda PSP Jan Bartošek: Já tedy přednesu návrh usnesení: Poslanecká sněmovna vyslovuje souhlas s návrhem poslanců Zbyňka Stanjury... Pardon, omlouvám se. Ještě než dám hlasovat, hlásí se předkladatel. Prosím.

 

Poslanec Zbyněk Stanjura: Já bych jako zástupce předkladatelů požádal o stanovisko legislativy. Musím říct těm, kteří nás do této situace dostali, že jsou zbabělci. Já rozumím tomu, že někdo nepodpoří návrh zákona, to je naprosto legitimní. (Poslanec Faltýnek hovoří z lavice.) Nemusíte rušit, pane předsedo Faltýnku, není to příjemné.

 

Místopředseda PSP Jan Bartošek: Já vás požádám, abyste po sobě nepokřikovali, vážení poslanci. Jestli máte potřebu promluvit, pouze od řečnického pultu. Prosím, pane předkladateli, pokračujte.

 

Poslanec Zbyněk Stanjura: Já se tedy domnívám, že hlasovat nemůžeme. Ale je to pouze můj dojem, takže bych poprosil o stanovisko legislativy. Pokud mi nevyhovíte, tak si fakt vezmu přestávku, protože takové zbabělé chování, které jste předvedli vy, kteří jste nebyli ochotni podpořit logicky, kdyby náhodou zákon prošel, aby měl správnou účinnost, tomu vůbec nerozumím. Možná se řídíte stanoviskem čím hůře, tím lépe, možná pak budete říkat já bych to podpořil, až se vás někdo zeptá, ale už jsem nemohl, protože to nebylo legislativně možné. Takže prosím o stanovisko legislativy. Nechám na vás, kolik minut legislativa k tomu potřebuje, zda můžeme hlasovat. Ne jak máme hlasovat, zda můžeme hlasovat. Děkuji.

 

Místopředseda PSP Jan Bartošek: Pane předkladateli, já si myslím, že vaše žádost je legitimní. Není potřeba mi vyhrožovat, že si vezmete přestávku. Já skutečně registruji vaši žádost, abychom postupovali v souladu s jednacím řádem. Vyhlásím přestávku na deset minut. Požádám o stanovisko legislativy a poté se vrátíme k závěrečnému hlasování. Já vám děkuji a přerušuji na deset minut jednání schůze.

 

(Jednání přerušeno ve 11.41 hodin.) ***
Přihlásit/registrovat se do ISP