(16.10 hodin)

 

Poslanec Ludvík Hovorka: Já velmi děkuji, pane ministře, za tu vstřícnost. Chtěl bych říct, že opravdu výrobci se potýkají s těmi předpisy, které jsou velmi závažné z pohledu nákladů a z pohledu povinností, a co všechno musí zajistit. To znamená, že narůstá i nákladnost, narůstá i nákladnost toho procesu velmi výrazně, a to samozřejmě... Pokud by konečná podoba těch předpisů byla taková, která do značné míry prodraží, velmi výrazně prodraží zdravotnické prostředky, tak se to potom odrazí v tom systému zdravotnictví, protože ty prostředky budou daleko, daleko nákladnější a budou se možná potom nakupovat nějaké levnější z Číny a podobně. A naše výrobky by potom zřejmě byly nedostupné, protože by je zdravotnická zařízení nemohla zaplatit. Děkuji moc.

 

Místopředseda PSP Petr Gazdík: Děkuji. A teď už opravdu úplně poslední interpelace... (Ministr Ludvík: Nemůžu si dovolit neodpovědět.) Odpověď na interpelaci v této Poslanecké sněmovně.

 

Ministr zdravotnictví ČR Miloslav Ludvík: Určitě máte pravdu a realita života je taková, že registrační proces u léků ty léky dramatickým způsobem zdražuje, klinické studie a tak dále, a tak dále. Takže tady je jediný problém, že jak zdravotnictví není moc unifikováno v rámci Evropské unie, tohle je jedna z věcí, kde se tlačí unifikace, a tam se trošku bojím. Tam bude opravdu, uznávám, velmi vysoká role ministerstva, aby našlo vyváženou roli při posuzování těchto věcí.

Na závěr bych snad poděkoval svému nejčastěji interpelujícímu soupeři ve Sněmovně, pane předsedající.

 

Místopředseda PSP Petr Gazdík: Ano, děkuji. Prosím, po dojemné shodě na závěr bude následovat foto, family foto předpokládám. (Za potlesku několika zbylých přítomných se fotografuje skupinka pěti poslanců s ministrem zdravotnictví.)

Děkuji vám, milé kolegyně, milí kolegové, a končím poslední interpelaci tohoto volebního období. Přeji vám mnoho štěstí ve volbách. (Jeden z poslanců dodává: My vám také děkujeme.)

 

(Jednání skončilo v 16.11 hodin.)***
Přihlásit/registrovat se do ISP