(14.10 hodin)
(pokračuje Okamura)

Skutečnost je taková, že ani Bohuslav Sobotka, ani Andrej Babiš, ani Pavel Bělobrádek, ani Miroslav Kalousek, ani Petr Fiala z ODS nechtějí demokracii.

A nemluvím jen o referendu. Zamítli jste mi tady ve Sněmovně i náš návrh na přímou osobní hmotnou odpovědnost ministrů a hejtmanů a také jste zamítli náš návrh na přímou volbu a odvolatelnost politiků. Zamítli jste také naše návrhy, kterými jsme řešili současný neadekvátní stav kolem exekucí a lichvy. Zamítli jste také náš návrh, aby podnikatelé a živnostníci odváděli DPH až ze skutečně zaplacených faktur. Zamítli jste také náš návrh, aby bylo vyplácení sociálních dávek na děti, konkrétně například porodného, podmíněno pracovní minulostí a čistým trestním rejstříkem. Zamítli jste nám také zákaz propagace islámu na území České republiky a mnoho dalšího.

Ale zpátky k zákonu o referendu. Tady na tomto konkrétním příkladu všichni vidíme, jak vaše vláda neustále jen obelhává občany. Vždycky něco slíbíte, dokonce písemně, vzájemně tento slib veřejně podepíšete, a pak se na to samozřejmě vykašlete. A úplně nakonec se ještě navíc mezi sebou vždycky pohádáte o to, kdo víc lže a krade. Předvádíte skutečně tristní politickou komedii, za kterou vás občané velmi draze platí.

Když se nad nesplněnými vládními sliby zamyslíme, tak je jich dlouhá řada. A výsledek vašeho čtyřletého vládnutí je nakonec to, že lidem reálně nezbývá v jejich peněženkách o nic více, než tomu bylo za předešlé vlády Miroslava Kalouska a ODS. Důchodcům po dražení zbývá dokonce ještě méně, tedy de facto nic.

Vláda ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL totálně zklamala. Neudělali jste důchodovou reformu, takže důchodci živoří. Nevyřešili jste ani systém exekucí a lichvu, nevyřešili jste podporu rodin s dětmi, takže se nadále mladé pracující rodiny bojí mít více dětí, a místo toho podporujete nepřizpůsobivé občany, kteří jsou práceschopní, ale dlouhodobě nepracují. Zásadně jste zbyrokratizovali podnikání. Za vaší vlády se zásadně zhoršila bezpečnost, takže po ulicích chodí vojáci a policisté se samopaly. Lidé mají čím dál větší obavy ze zhoršující se dostupnosti zdravotní péče a také výsledky českých školáků se v mezinárodním srovnání zhoršují.

Nejvyšší kontrolní úřad NKÚ opakovaně upozorňuje na předražené zakázky na ministerstvech vedených hnutím ANO, konkrétně na Ministerstvu obrany, a také na ministerstvech vedených ČSSD a KDU-ČSL. Několikanásobně předražené jsou dokonce i zakázky na úklid.

Když to celé shrnu, tak stále platí to, co od počátku říkám. Dokud neuzákoníme přímou vymahatelnost povinností politiků, tedy program, který prosazuje naše hnutí Svoboda a přímá demokracie, SPD, tak se nikam nepohneme. Je to pořád dokola.

Žádám o pevné zařazení návrhu zákona o referendu, tisk 559, na dnešní program schůze hned po již pevně zařazených bodech.

 

Předseda PSP Jan Hamáček: Na dnešek po pevně zařazených bodech. Ano. A prosím o třetí přihlášku.

 

Poslanec Tomio Okamura: Dámy a pánové, znovu a znovu vás naléhavě žádám, aby Sněmovna v souvislosti s neustálými teroristickými útoky v Evropě páchanými islámskými teroristy zařadila pevně jako bod programu návrh novely trestního zákona, tisk 985, který připravilo naše hnutí Svoboda a přímá demokracie, SPD a který rozšiřuje trestnost propagace hnutí, které směřuje k potlačování práv a svobod občanů a které vyvolává nenávist, také na trestnost propagace takové ideologie. V současnosti je totiž v České republice trestné jen takové hnutí, nikoliv však ideologie.

Všichni jsme otřeseni tím, jak se v celé Evropě šíří vraždění ve jménu islámu. Je to jen špička ledovce, protože tu je také každodenní násilí, šikana žen a kriminalita spojená s vyznáváním a propagováním této ideologie, která nezná rovnost pohlaví, rovnost náboženství, občanskou rovnost, ani lidská práva, ani demokracii. Islám je destruktivní ideologie, která ničí západní společnost a umožňuje tady vámi mnohými vzývanou integraci a multikulturnost.

My v SPD samozřejmě takové myšlenky, které prezentuje islám, odmítáme. Terorismus je jen metoda boje, boje za nějakou ideologii. Pokud dovolíme, aby ideologie hlásala, že neexistují žádná práva, ale jen povinnosti k Alláhovi, pak s lidmi infikovanými takovou propagandou nikdy nedosáhnete míru a souladu s demokracií. Nejde o plané varování. Přední islamisté letos prezentovali falešnou tvář islámu dokonce i na půdě Karlovy univerzity. A to všechno proběhlo pod skandální záštitou rektora Univerzity Karlovy prof. Tomáše Zimy.

Dá se říci, že tato ideologie je ještě nebezpečnější než hitlerovský nacismus, jelikož se v jejím jménu vraždí a válčí nepřetržitě více jak třináct století. Tato ideologie zničila civilizaci Řecka v Malé Asii a starobylou civilizaci v Egyptě. Římskou civilizaci nezničili Germáni, ale opět islámská okupace Středomoří vedla k pádu největšího impéria těch dob. Evropa následně odolávala po staletí nepřetržitým útokům muslimů ze všech stran a válka muslimů o světovou nadvládu nikdy neskončila. K dobytí Evropy muslimy se otevřeně hlásí i spojenec české vlády, turecký prezident.

Islám je ideologie války. Islámskou ideologii nelze srovnávat s křesťanstvím nebo jinými náboženstvími. Zatímco Ježíš hlásal sekulární stát a nenásilí, tak korán a sunni jednoznačně přikazují boj všemi prostředky za vítězství islámu na celé planetě a hlásají, že tento boj je nekonečný.

Dámy a pánové, svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého, a svoboda islámu končí v momentě, kdy začne popírat svobodu naši a naše práva. Proto vás ještě jednou žádám o zařazení naší novely trestního zákona, tisk 985, kde chceme postavit také, aby byla znovu v České republice trestná i taková ideologie, která hlásá nenávist.

Děkuji za pozornost.

 

Předseda PSP Jan Hamáček: Jenom se zeptám, kam si to přejete zařadit. Jestli to také platí po pevně zařazených bodech?

 

Poslanec Tomio Okamura: Prosím také po pevně zařazených bodech dnes.

 

Předseda PSP Jan Hamáček: Ano. Pan předseda Kováčik.

 

Poslanec Pavel Kováčik: Pane předsedající, vážená vládo, dámy a pánové, přeji hezký dobrý den a zdárný průběh této - věřme - poslední schůze Poslanecké sněmovny v tomto volebním období.

Začnu zdánlivě z historie. Poté, co byla schválena a přijata Ústava České republiky, obsahovala několik institutů, které nebyly naplněny, například institut existence Senátu byl naplněn až v roce 1996 a dodneška jsou hlasy, které existenci tohoto institutu zpochybňují. Já teď nebudu hodnotit existenci Senátu jako ústavní instituce, ale budu hodnotit to, že KSČM a její poslanecký klub si od počátku existence Ústavy České republiky uvědomují, že jsou instituty, které obsahuje Ústava a které je třeba naplnit. Jsou to ony prvky přímé demokracie, které ústavodárce zamýšlel použít pro doplnění nebo vypíchnutí důležitých věcí k demokracii parlamentní, čili zastupitelské.

K tomu hlavnímu, co klub KSČM od počátku prosazuje a v každém volebním období také nejméně jednou, často i vícekrát, v různých formách a podobách navrhoval, patří institut všeobecného referenda. Nejde jen o některé konkrétní záležitosti, například referendum o našem vstupu do NATO, které nebylo přijato navzdory tomu, že jsme je navrhovali, nebo další jednotlivá konkrétní tematická referenda, ale o to, aby Ústava byla naplněna i v onom zásadním prvku přímé demokracie, kterým obecné referendum je. To je jenom takový historický exkurz, že nejen vy, kteří jste dnes zde v Poslanecké sněmovně, završujete spolu s námi čtvrtý rok volebního období a měli jste to ve svých programech, měli jste to možná třeba i v nějaké formě různých prohlášení, třeba ve vládním. Skládáme účty a zjišťujeme, že toto opět naplněno nebylo.

Já bych chtěl požádat, abychom, když už nebyl přijat návrh KSČM, dali možnost projednání alespoň onomu vládnímu návrhu, který není úplně ideální, ale jde o věc, jde o podstatu, nikoliv o drobné nuance, a proto mi dovolte, abych navrhl zařazení tisku 559 - všimněte si, poměrně nízké číslo, i některý vládní návrh bývá odsouván - na dnešek, a to jako první bod, protože podle mého soudu referendum je velmi důležitá záležitost, alternativně potom na dnešek po pevně zařazených bodech.

Druhým mým návrhem je návrh, který zde také nepřednáším poprvé. Je velká část naší republiky a ukazuje se, že se spíše ta část v příštích obdobích bude rozšiřovat, zvětšovat než zužovat, která byla postižena - a některé okresy byly postiženy opakovaně - následky katastrofálního dopadu, řekněme, klimatické změny. ***
Přihlásit/registrovat se do ISP